صفحه 2 از 79 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

سلا
    من كارشناسي ارشد تغذيه دام خوندم مي تونم فيليپين تغيير رشته بدم و تغذيه انساني بخونم؟البته بسياري از مباحث رشته ام به تغذيه انساني شباهت داره .ممنون مي شم اگه راهنماييم كنيد.در ضمن 2 مقاله ISI دارم و ترجمه كتاب و تخصص بيوتكنولوژي در رشته خودم.
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rashidi.1749
    سلا
    من كارشناسي ارشد تغذيه دام خوندم مي تونم فيليپين تغيير رشته بدم و تغذيه انساني بخونم؟البته بسياري از مباحث رشته ام به تغذيه انساني شباهت داره .ممنون مي شم اگه راهنماييم كنيد.در ضمن 2 مقاله ISI دارم و ترجمه كتاب و تخصص بيوتكنولوژي در رشته خودم.
    هر سوال رو تنها یکبار و در مرتبط ترین انجمن مطرح کنید.

من یک سوال داشتم. من لیسانس کامپیوتر دارمو 25 سالمه.. کسی میدونه میتونم اپلای کنمو از اول دارو سازی یا پزشکی تو فیلیپین بخونم؟ مثل المان که لازم نیست اینجا کنکور قبول شده باشیم؟
    مرسی
    ....<br />نامه بر باد... نامه بر اب.. نامه های بی جواب<br />به نشون و نام اون که اومد و رفت مثل یه خواب<br />....<br />جه غریبه این دل من

نیازی نیست اینجا کنکور قبول شده باشید اما اونجا ازتون امتحان ورودی میگیرن

سلام به همه دوستای گلم.من لیسانس زیست شناسی جانوری دانشگاه تربیت معلم تهران دارم.میخوام برم فیلیپین ارشد بیوتکنولوژی بخونم.چند تا سوال داشتم که اگه جواب بدین تا ابد ممنونتون هستم:

1.اصلا" میشه با لیسانس زیست شناسی جانوری,ارشد بیوتکنولوژی بخونم؟
    2.کدوم دانشگاه واسه این رشته معتبرتره؟
    3.این دانشگاه برای پذیرش ارشد بیوتکنولوژی شرط خاصی داره؟ (مدرک زبان یا شرط معدل لیسانس). سپاسگذارم.

amir57
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط photon نمایش پست ها
    سلام دوستان خواستم یه کم تلنگری به کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در فیلیپین هستن بزنم ، در سایتهای خبری مرگ مشکوک یک دانشجوی جوان ایرانی در رشته فیزیولوژی در فیلیپین رو می خوندم و متاثر شدم ، واقعا دوستان در انتخاب کشور مورد نظر برای تحصیل خودتونخوب دقت کنید من هم یه زمانی کشور فیلیپین مد نظرم بود اما با این مرگ مشکوک نمی دونم............... می ارزه یا نه!!!!!!!!!! اخه نخواستن مدرک زبان وسوسه بر انگیزه؟
    سلام
    من الان یه سالی هیت که فیلیپینم و از نظر امنیت مشکلی نداره
    ولی حواستون باشه چه اینجا و چه هرجای دیگه بدون یادگیری زبان اگه بیای ناامید میشی

Junior Member

دانشجوی دندانپزشکی در فیلیپین هستم

امیدوارم این اطلاعات بتواند کمکی برای هموطنان ایرانی جهت ادامه تحصیل باشد.

تحصیل در فیلیپین
    تحصیل در رشته های عمومی و تخصص پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، رادیولوژی ، فیزیوتراپی ، پرستاری و….

تحصیل در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا رشته های مهندسی ( کامپیوتر ، برق ، عمران ، مکانیک ، مهندسی پزشکی ، روبوتیک بیوشیمی ، بایولوژی ، حسابداری و…..)

چرا تحصیل در دانشگاههای فیلیپین :

1. ارزان بودن شهریه دانشگاه های فیلیپین و هزینه های زندگی (دانشگا ههای فیلیپین در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و…. جزء ارزانترین دانشگاه های دنیا هستند)

2. تحصیل به زبان انگلیسی

3. بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی تافل/آیلتس (کالج زبان در کنار کلاسهای دانشگاه برای دانشجویان برگزار میشود)

4. مورد تایید بودن دانشگاه های فیلیپین توسط وزارت بهداشت ایران و قابل ارزشیابی بودن مدارک گروه پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و….

5. سطح بالای علمی دانشگاه های فیلیپین (سیستم آموزشی فیلیپین کاملا آمریکایی بود و فارغ التحصیلان میتوانند برای ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی اقدام کنند)

شهریه ها :

دندانپزشکی :

1. شهریه هر ترم در 2 سال اول پیش نیاز دندانپزشکی 500 تا 600 دلار است

2. شهریه هر ترم در 4 سال دوم ، دوره اصلی دندانپزشکی 1000 تا 1200 دلار است

3. پرداخت حق دانشجویی خارجی (دونیشن) در دروه 4 ساله ( به صورت قسطی نیز قابل پرداخت است) که با توجه به دانشگاه متفاوت است و حدودا 3000 دلار است.

پزشکی عمومی :
    1. شهریه هر ترم در 4 سال اول 600 تا 700 دلار است

2.شهریه هر ترم در 4 سال دوم 1000 تا 1500 دلار است

3. پرداخت حق دانشجویی خارجی (دونیشن) در دروه 4 ساله دوم که با توجه به دانشگاه ها متفاوت است و حدودا 6000 تا 10000 دلار است.

1. شهریه هر ترم 2500 دلار

2. حق دانشجویی خارجی ( دونیشن ) وابسته به دانشگاه بین 5000 تا 10000 دلار که در ابتدای سال اول و فقط یکبار در طول دوران تحصیل پرداخت می شود

داروسازی :
    1. شهریه هر ترم در دوره 4 ساله 600 تا 800 دلار است

2.شهریه هر ترم در دوره 2 ساله 1000 تا 2000 دلار است

دانشجویان برای دریافت پروانه تاسیس داروخانه باید دوره 2 ساله را حتما بگزرانند.

رشته های غیر پزشکی :

1. شهریه هر ترم در مقطع کارشناسی 600 تا 800 دلار

2. شهریه هر ترم در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 800 تا 1500 دلار

برخی از رشته ها : کامپیوتر ، برق ، عمران ، مکانیک ، مهندسی پزشکی ، روبوتیک بیوشیمی ، بایولوژی ، حسابداری ، طراحی سه بعدی ، بازرگانی ، اقتصاد ، علوم سیاسی ، لیسانس آموزشی ،هنر و ادبیات فلسفه نویسندگی ، ، بیوشیمی ، ریاضی و آمار . میکروبیولوزی علوم کامپیوتر ، حقوق عمومی ، تاریخ ، جامع شناسی ، زبان انگلیسی ، زبان اسپانیایی

هزینه های زندگی :

1. هزینه مسکن ماهیانه 200 تا 300 دلار

2. هزینه ماهنانه زندگی (رفت و آمد ، خورد و خوراک و…) 150 تا 200 دلار

تقویم دانشگاه های فیلیپین :

ترم اول : 23 خرداد تا پایان مه (5 ماه)

ترم دوم : 23 آبان تا پایان اسفند (5 ماه)

ترم تابستانه : فروردین تا پایان اردیبهشت (اختیاری)

فیلیپین:
    کشور فیلیپین بصورت مجمع الجزایری در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای چین جنوبی و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام واقع شده است.فیلیپین بترتیب مستعمره اسپانیا و آمریکا بوده است .مستعمره اسپانیا بودن باعث شده است که ۹۰٪ مردم این کشور مسیحی و کاتولیک شوند.وجود بیش از هزار ایرانی در این کشور دور از نکات جالب توجه می‌باشد.

فیلیپین از سه جزیره اصلی و جزایر مجاور آنها که مجموعا ۷۱۰۷ جزیره میشوند تشکیل شده که ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند. این سه جزیره عمده عبارتند از:

اسلوزون و جزایر پیرامونش
    میندانایو و ویسایاس
    سولوس
    دو جزیره لوزون و میندانائو مجموعا ۶۶٪ کل مساحت فیلیپین را شامل میشوند.از ۷۱۰۷ جزیره فیلیپین فقط ۱۰۰ جزیره مسکونی است و در این بین فقط ۱۱ جزیره به صورت عمده سکنینی دارد.و فقط ۲۷۷۰ جزیره دارای نامی خاص هستند.

آب و هوای این جزایر حاره ای دریایی با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و بارانهای موسمی روبرو هستند و به خاطره همین بارانهای سیل آسا تقریبا ۴۰٪ این جزایر را جنگلهای سرسبز استوایی فرا گرفته است.دمای هوا بین بیست تا سی و پنج درجه متغیر است و رطوبت نیز از ۳۶٪تا۹۰٪ هم میرسد. زلزله در این جزایر پدیده ای معمولی به حساب می آید.

علت اصلی مهاجرت به این کشور از طرف ایرانیان تحصیل بوده است.کلا حدود ۳۵۰ نفر دانشجوی ایرانی در این کشور مشغول تحصیل میباشند که اکثرا(۶۵٪)در رشته دندان پزشکی تحصیل میکنند و در کل ۳۵٪ دانشجویان دختر میباشند.حدود ۵۰۰ نفر نیز دارای همسرانی فیلیپینی هستند و همچنین ۲۵۰ نفر نیز این کشور را به عنوان محل زندگی انتخاب نموده اند و مقیم این کشور هستند که از این تعداد ۲۵ نفر از ایرانیان ثروتمند هستند که در زمره بازرگانان عمده فرش و لوازم الکتریکی و مصالح ساختمانی میباشند.۵۰ نفر از ایرانیان نیز وضع مالی مناسبی دارند که اینان بیشتر به کار خرید و فروش و تاکسی داری و رستوران مشغول هستند.حدود ۱۰۰ نفر نیز از ایرانیان وضع مالی مناسبی ندارند و بیشتر بی کار هستند.
    ویرایش توسط maryamgoli : October 30th, 2009 در ساعت 10:59 AM دلیل: گذاشتن آدرس وبلاگ غیر قانونی است

با سلام
    من می خواهم از فوق لیسانس تا دکترا در رشته مدیریت تعلیم و تربیت ادامه تحصیل بدهم شما اطلاعاتی دارید می شه ایمیلتون بدید

Junior Member

سلام...
    از اطلاعات خوبت ممنون..من مخواستم از طريق همين شركت ها بيام حالا چه بهتر اين هزينه به شما بدم...فقط اينكه من مديريت ميخونم و ميخوام دندان بخونم..اگه با نظام وظيفه آشنايي داري ميدوني كه نميتونم..ذر ضمن مشولم هستم..حالا اگه واسه مستر تو رشته خودم پذيرش بگيرم و اونجا تغيير رشته بدم چي ميشه؟؟ وثيقه 15 ميلييوني ميپره يا نه؟؟ مهمتر از اون رفت و امد ؟؟؟

Junior Member

سلام..دوست عزیز..من شرایط سختی دارم..فقط خواهش میکنم دقت کنید در مورد شرایط من که بتونی منو خوب راهنمایی کنید..در مورد هزینه ها هم مشکلی نیست..
    1. من دانشجو کارشناسی ام با 10 واحد پاس نشده و این ترم اخرین ترم و هیچ سنواتی هم نمونده
    2. کشور انتخابی من فیلیپین و رشته دندانپزشکی
    3.. مشول هستم
    4. اخیرا وزارت بهداش دانشگاه های فیلیپین و غیر اعتبار کردا تا 23 خرداد وقت دارم که بیام سر کلاس بشینم
    5.. میدونی که اگه بمونم واسه گرفتن لیسانس فرصت درس خوند تو رشته دندان و با هزینه خوب از دست میدم..من میتونم به بهانه امتحان gre بیام فیلیپین؟؟ باید 5 میلیون بزارم درسته؟؟ شنیدم اگه اونجا پذیرش بگیرم و ایران و مطلع کنم البته تو کمتر از روز میشه که پولم سوخت نشه؟؟ راه حل بگو؟؟ چیکار کنم؟؟ پولم سوخت بشه هیچ رفت و آمدم به ایران؟؟؟ تا اخر دوره تحصیل نمیتونم وارد ایران شم؟؟؟