صفحه 3 از 79 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

سلام
    1. من دانشجو کارشناسی ام با 10 واحد پاس نشده و این ترم اخرین ترم و هیچ سنواتی هم نمونده
    يعني اينكه ترم آخر هستيد و 10 واحد مونده كه نميتونيد ديگه پاس كنيد يا 1 ترم ديگه داريد و 10 واحد مونده؟؟

4. اخیرا وزارت بهداش دانشگاه های فیلیپین و غیر اعتبار کردا تا 23 خرداد وقت دارم که بیام سر کلاس بشینم
    منظورتون رو نفهميدم. واضح تر توضيح بديد.

به بهانه gre هم ميتونيد خارج بشيد ولي به نظر من و تا جايي كه ميدونم اگه از يه دانشگاه پذيرش بگيريد و به تاييد وزارت علوم برسه براي خروج از ايران كمتر بايد پول بزاريد. يا اينكه ميتونيد ضمانت بذاريد و از ايران خارج بشيد و يا اينكه بخريد. بيشتر دانشجوها و كساني كه به هر دليل من فيليپين بردم همشون مشمول بودن و يا با ضمانت خارج شدن و ديگه بر نگشتن و يا سربازي رو خريدن كه به نظر من هر چقدر هم كه هزينه كنيد به 2سال زجر كشيدن ميرزه.
    من زياد راجع به قوانين خروج از ايران چيزي نميدونم چون تمام خانواده من يا معاف شدن يا خريدن و يا قبل از اينكه مشمول بشن از ايران رفتن. بهترين كار اينه كه از وزارت علوم ، امور مشمولين دانشگاه يا نظام وظيفه بپرسيد.
    اگر هم از ايران خارج بشيد و مشغول تحصيل باشيد من ميتونم براتون از سفارت ايران اجازه ورود به ايران بگيرم تا بتونيد در دوران تحصيل هم به ايران سفر كنيد. و البته قوانين ديگر هم هست براي معاف شدن افرادي كه در خارج از ايران هستن ولي بايد بعد از اتمام تحصيل اقدام كنيد.
    در آخر هم به تمام كساني كه قصد تحصيل در فيليپين رو دارن توصيه ميكنم كه زودتر اقدام كنند چون قوانين سختي براي دانشجويان ايراني كه قصد تحصيل در فيليپين رو دارن در حال تدوين هست و اين بخاطر تيره شدن روابط ايران و فيليپين در پي وقايع اخير و توقف ساخت پالايشگاه توسط ايران در كشور فيليپين هست و از اعتبار خارج شدن برخي از دانشگاه هاي كشور فيليپين توسط ايران هم به همين دليل هست.
    ویرایش توسط gilmore : March 4th, 2010 در ساعت 02:27 AM

میشه در مورد این امتحان ورودی دانشگاههای فیلیپین هم یه توضیحی بدید
    البته واسه سطح مقطع فوق
    ممنون
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Junior Member

اصولا" امتحانات ورودي دانشگاه ها در كشور فيليپين تنها جنبه تعيين سطح براي دروسي مانند زبان انگليسي و رياضي دارد و البته در مقطع master به رزومه كتبي و يك مصاحبه حضوري هم از دانشجو به عمل مياد كه چيز خاصي نيست و 99.99% تمام دانشجوها قبول ميشن. البته دانشگاه هاي دولتي و ملي مانند UP امتحان ورودي سختي دارن مثل كنكور ايران اما دانشگاه هاي خصوصي براي پذيرش سخت نميگيرن. ميشه گفت كه امتحانات ورودي دانشگاه ها در كشور فيليپين تنها يك GRE هست.

Junior Member

به دوستاني كه نياز به اطلاعات در مورد گرفتن اجازه خروج از كشور رو دارند توصيه ميكنم كه از لينك زير استفاده كنند.
    *** اينجا***

نقل قول نوشته اصلی توسط gilmore نمایش پست ها
    ميشه گفت كه امتحانات ورودي دانشگاه ها در كشور فيليپين تنها يك GRE هست.
    خوب GRE که امتحان چندان راحتی نیست!
    واسه امتحان باید به اون کشور بریم؟
    میشه اسم چند تای دانشگاه های فنی فیلیپین رو هم بگید
    ممنون
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Junior Member

امتحان GRE كه دانشگاه هاي كشور فيليپين از شما ميگيره به نوعي يك امتحان تعيين سطح براي دروس (زبان انگليس ، رياضي ، تست هوش) ميباشد و بنا بر نمره اخذ شده توسط دانشجو در اين امتحان تعيين ميكنند كه دانشجو نياز به گذروندن درو پيش نياز رياضي و زبان انگليسي ميباشد يا خير. و شما حتما" بايد براي شركت در اين امتحانات در دانشگاه حضور داشته باشيد.
    من چند تا از دانشگاه هاي معروف و رده بالاي فيليپين رو در زير معرفي ميكنم كه در رشته هاي فني ، علوم مهندسي و علوم طبيعي بسيار معتبر هستند:
    University of Philippines
    University of San Carlos
    DE LA SALLE University
    Ateneo De Manila University
    University of Santo Tomas
    Cedbu Doctores University

ممنون از پاسختون
    من دیده بودم که بعضی از دانشگاههای اتریش چنین آزمونی رو میگیرند ولی امتحان رو به صورت آنلاین از طریق اینترنت و تو کشور خودتون میتونستید بدید
    ولی اینجور که شما میگید حتما واسه امتحان باید تو خود دانشگاه حضور داشت!
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Junior Member

ترم اخر هستم يعني ترم 12..و 12 واحدم هم مونده كه اگه پاس بشه ليسانس ميگرم...ولي اينطور كه ميبينم به ليسانس نميرسم چون اعتبار دانشگاه از بين ميره...در مورد وثيقه هم براي اطلاع خودتون كه ميخواين به ديگران هم كمك كنيد... براي خروج موقت 5 تا و براي تحصيلات 15 تا بايستي گذاشت...

Junior Member

پیش فرض رشته دندانپزشكي فيليپين

از اونجايي كه من خودم اخر فروردين از كشور خارج ميشم بد نميبينم بچه هاي كه تازه پذيرش گرفتن و بچه هاي خارج از كشور ما رو راهنمايي كنند. در مورد منطقه هاي خوبه مانيل و اينكه كجا آپارتمان بگيريم و هزينه هاي خريد اساس و خيلي چيز ها..

Junior Member

سلام دوستان عزیز.وقتی که قضیه بی اعتبار شدن همه ی دانشگاه های فیلیپین بجز دوتا دانشگاه خیلی سخت up و اونیکی اسمش یادم رفته هست پس دیگه چرا بحث های متفرقه می کنید؟ حداقل یه راهی پیشنهاد کنید که ببینیم اصلا می شه الان دیگه اقدام کرد یا نه؟ چون شنیدم قبل از جولای امسال که ترم جدیده باید ثبت نام می کردیم و حالا که ثبت نام نکردیم اگه بخوایم واسه ترم جولای ثبت نام کنیم دیگه فایده نداره و دیگه دانشگاه هاش اعتبار نداره.فقط هر کی می تونه کمک کنه خواهشن زودتر جواب بده