صفحه 51 از 79 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

سلام
    بچه هایی که دارن تو فیلیپین درس میخونن لطفاً راهنمایی کنن که کدوم دانشگاه واسه معماری خوبه؟
    لطفاً اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه، چند بار پرسیدم ولی متاسفانه کسی جواب نداد

l3abak: فکر کنم این ضرب المثل اینجا کاملا مصداق پیدا می کنه که: گشتیم/پرسیدیم نبود، نگرد/نپرس نیست!
    متاسفانه این سریال (سئوال بی جواب و...) چند بار بطور تکراری برای من و چند نفر دیگه از دوستان اینجا تکرار شده...
    پیشنهاد می کنم تا دیر نشده، خودمون -کسایی که میخوایم برای ترم خرداد بریم فیلیپین- اینجا با هم بیشتر آشنا بشیم و بلکه بتونیم در این راه بهم کمک کنیم. از اونور که خبری نیست، شاید خودمون اینور بتونیم بهم کمک کنیم. حالا خود دانید!
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

Junior Member

ممنونم سامان که جواب دادی، هرچند فکر میکنم خودتم مثل من جواب سوالاتو نگرفتی!
    با این حرفتم موافقم، که باید خودمون به هم کمک کنیم.
    پس بهتره همه ما که میخوایم واسه خرداد apply کنیم باهم آشنا بشیم.
    به هرحال با همفکریو مشورت گروهی به نتایج بهتری میرسیم.
    خلاصه من که هستم، امیدوارم بقیه دوستان هم که شرایط مارو دارن اعلام کنن تا بتونیم به هم کمک کنیم.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    l3abak: فکر کنم این ضرب المثل اینجا کاملا مصداق پیدا می کنه که: گشتیم/پرسیدیم نبود، نگرد/نپرس نیست!
    متاسفانه این سریال (سئوال بی جواب و...) چند بار بطور تکراری برای من و چند نفر دیگه از دوستان اینجا تکرار شده...
    پیشنهاد می کنم تا دیر نشده، خودمون -کسایی که میخوایم برای ترم خرداد بریم فیلیپین- اینجا با هم بیشتر آشنا بشیم و بلکه بتونیم در این راه بهم کمک کنیم. از اونور که خبری نیست، شاید خودمون اینور بتونیم بهم کمک کنیم. حالا خود دانید!

با نظر هردوتون موافقم. البته بايد به بابك بگم كه جواب سوالت خيلي سخت نيست چون كلا در فيليپين براي اين جور رشته ها خيلي حق انتخاب نداري. فقط چند دانشگاه خوب اين رشته ها رو ارايه ميدن مثل Mapua, De la salle, up و يكي دوتا ديگه. همين چند تا تو رشته هاي مهندسي مطرحند وگرنه بقيه دانشگاه هاي فيليپين براي مهندسي ول معطلند. به نظر من كه اگه ميخاي فيليپين مهندسي بخوني فقط به همين چند تا فكر كن و گر نه تو همين ايران دانشگاه آزاد هر واحدي بخوني خيلي خيلي به نعفته كه البته در دانشگاه هاي ذكر شده فوق مدرك زبان الزاميست.

من خودم براي ارشد مهندسي شيمي دلا سال يا ماپوا دارم ميرم( يو پي خيلي سخته ). اگه بتونم مدركمو قبل از عيد بگيرم، همين قبل از عيدم ميرم. مدرك زبانمم اونطرف ميگيرم. (تافل)

ضمنا حتما يه سر به اين سايت بزنيد. اطلاعات كاملي در مورد رشته ها و دانشگاه هاي فيليپين داره. www.finduniversity.ph

Junior Member

ممنون حسین جان نظرت درباره دانشگاه سنت توماس و Far Eastern چیه؟
    من زبانم خوبه ولی تافل ندارم. این دانشگاها دوره تکمیلی زبانم برگزار میکنن؟ شرایط پذیرششون غیر از زبان چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    دوستان گرامی کسایی که میخان گنده کامپیوتر بشم همه بیام انجمن چین....
    هزینه پایین
    کشور زیبا مردمان مهربان مدرک فوق العاده معتبر و ....
    خوصوصیا این کشور است
    یاد گرفتن زبان چینی خودش به اندازه یه phd گرفتن مصیبت داره
    تا جایی که من میدونم تو اکثر دانشگاهاش به زبان چینی تدریس میشه.اگرم به فرض دانشگاه انگلیسی باشه اولا هزینش بالا تره، دوما در هر صورت برای ارتباط با مردم باید چینی یاد بگیری که خودش کار خیلی آسونی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط l3abak نمایش پست ها
    ممنون حسین جان نظرت درباره دانشگاه سنت توماس و Far Eastern چیه؟
    من زبانم خوبه ولی تافل ندارم. این دانشگاها دوره تکمیلی زبانم برگزار میکنن؟ شرایط پذیرششون غیر از زبان چیه؟
    تا جايي كه من متوجه شدم اين دو تا هم بد نيستن. ولي 1- از لحاظ امكانات و رتبه علمي از اون سه تاي ديگه پايين ترن (فقط تو رشته هاي مهندسي عرض ميكنم) 2- فكر كنم سن توماس تو پايتخت نيست. ( البته نمي دونم اين يه امتياز مثبته يا منفي ) ولي من خودم ميخام تو پايتخت باشم. اگر هم حتي نشد بر ميگردم ولي خيليا هستن كه تو سبو و اين جور جاها درس ميخونن. به خودت بستگي داره.
    - يه سر تو سايتاشون بچرخي شرايط پذيرششو نوشته. با اين حال من اطلاعات صفر تا صد اين دو دانشگاه رو اينجا آپلود ميكنم. بقيشونو خبر ندارم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pink_panther نمایش پست ها
    یاد گرفتن زبان چینی خودش به اندازه یه phd گرفتن مصیبت داره
    تا جایی که من میدونم تو اکثر دانشگاهاش به زبان چینی تدریس میشه.اگرم به فرض دانشگاه انگلیسی باشه اولا هزینش بالا تره، دوما در هر صورت برای ارتباط با مردم باید چینی یاد بگیری که خودش کار خیلی آسونی نیست.
    سلام چطوری؟؟؟
    نه اصلا یاد گرفتن زبان چینی جدیدی سخت نیست و شما میتنید خیلی راحت اونو یاد بگیرین.
    البته که داانشگاه های بین المللی چین که زیاد هم هستن به زبان انگلیسی تدریس میشه و خیلی هم عالیه....
    شما فقط کافیه تو ایران 2 ماه چینی بخونی و بعد از رفتن به اونجا کنار دنشگاهت یک کلاس 6 ماهه زبان بری تازه شما تو مهید قرار میگیری و ....
    من خودم یادمه چند روز رفته بودیم اردبیل تو اون چند روز زبون ترکی رو کمی یاد گرفتم(چه دوراین بود)

Junior Member

کمک خیلی زیادی به من کردی حسین عزیز، من این چند روزو درباره این دوتا دانشگاه تحقیق کردم، متاسفانه mapua مدرک زبان میخواد ولی de la salle چیزی ندیدم درباره زبان گفته باشه.
    به نظرم همونطور که گفتی de la salle از نضر امکانات واسه مهندسی قابل مقایسه نیست مخصوصاً معماری. خوشبختانه پایتخت هم هست که واسه منم خیلی مهمه این قضیه.
    ولی من متوجه نشدم de la salle-college of saint benilde چرا یه سایت جدا داره "http://www.dls-csb.edu.ph/" که رشته معماریم اینجا جزو رشته هایی بود که ارائه میدن.
    درضمن توی google map که نگاه کردم de la salle تقریباَ همه ساختموناش نزدیک به هم بود ولی نمیدونم چرا از اسم college واسه دانشکده هنرومعماری استفاده کرده. ممکنه از نظر مدرک فرقی داشته باشه؟
    فکر میکنم اگر کسی توی این سایت بود که توی این دانشگاها درس میخوندو به ما کمک میکرد، یک در دنیا و صد در آخرت صواب داشت واسش بعضی از این جزئیاتو فقط کسی که اونجا درس میخونه میدونه.
    امیدوارم همه بچه های این بخش دانشگاه ایدئالشونو پیدا کنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط l3abak نمایش پست ها
    کمک خیلی زیادی به من کردی حسین عزیز، من این چند روزو درباره این دوتا دانشگاه تحقیق کردم، متاسفانه mapua مدرک زبان میخواد ولی de la salle چیزی ندیدم درباره زبان گفته باشه.
    به نظرم همونطور که گفتی de la salle از نضر امکانات واسه مهندسی قابل مقایسه نیست مخصوصاً معماری. خوشبختانه پایتخت هم هست که واسه منم خیلی مهمه این قضیه.
    ولی من متوجه نشدم de la salle-college of saint benilde چرا یه سایت جدا داره "http://www.dls-csb.edu.ph/" که رشته معماریم اینجا جزو رشته هایی بود که ارائه میدن.
    درضمن توی google map که نگاه کردم de la salle تقریباَ همه ساختموناش نزدیک به هم بود ولی نمیدونم چرا از اسم college واسه دانشکده هنرومعماری استفاده کرده. ممکنه از نظر مدرک فرقی داشته باشه؟
    فکر میکنم اگر کسی توی این سایت بود که توی این دانشگاها درس میخوندو به ما کمک میکرد، یک در دنیا و صد در آخرت صواب داشت واسش بعضی از این جزئیاتو فقط کسی که اونجا درس میخونه میدونه.
    امیدوارم همه بچه های این بخش دانشگاه ایدئالشونو پیدا کنن

مثل دانشگاه علوم تحقيقات كه كلا واحد پزشكيش از بقيه دانشكده ها جداست ولي اونم علوم تحقيقاته. در مورد دلا سال بايد بگم كه دو تا مدرك زبان ميخواد. 1- تافل يا آيلتس ( هر دوشو قبول داره) 2- GRE براي رشته هاي مهندسي و اينا يا MAT براي رشته هاي هنر و اينها. اتفاقا هايلايت كردم. چطور نديدي ؟ نوشته كه براي چه رشته هايي بايد GRE و براي چه رشته هايي بايد MAT ارايه بدي. با دقت بخون. بعضي ترمها هم شنيدم كه GRE يا MAT نميخان. اگه شانس داشته باشي ممكنه كه ازت نخان. ولي بدون آيلتس و تافل دلا سال يا ماپوا رات نميدن. مطمئن باش.

دلا سال ميگن امكاناتش بهتره ولي خوب از ماپوا گرونتره. با اين حال به نظر من با يه دو دوتا چار تا ميشه فهميد كه هزينش نسبت به مالزي خيلي كمتر در مياد.