صفحه 77 از 79 نخستنخست ... 2767686970717273747576777879 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

سلام به همه دوستان عزیزم هزینه ارشد رشته های 1.مدیریت بازرگانی و2. مهندسی صنایع در ارزونترین دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران ترمی چقدره به پول ایران؟(یعنی ترمی چندتومنه؟)و آیا حتما مدرک آیلتس میخواد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیزم هزینه ارشد رشته های 1.مدیریت بازرگانی و2. مهندسی صنایع در ارزونترین دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران ترمی چقدره به پول ایران؟(یعنی ترمی چندتومنه؟)و آیا حتما مدرک آیلتس میخواد

سلام بر شما.
    رشته هايي كه گفتيد رشته هاي غير پزشكي اند، در نتيجه دانشگاه مقصد زير شاخه اون 20 دانشگاه وزارت علوم ميشن. اينجا توي هر دانشگاهي وارد شين يه 12000 پزو بابت تبديل ويزا ازت ميگيرن، يه 6000 پزو بابت اينكه دانشجوي خارجي هستي (فقط يك بار در طول تحصيل)، بقيش هم بستگي به دانشگاهت داره.

تو دانشگاه ها هم (غير پزشكي) دلا سال و مپوا از همه گرونترند و فقط اين دو مدرك زبان ميخان. البته يوپي هم ميخاد. اينجا چيزي به عنوان شهريه ثابت و متغير ندارند.

به عنوان مثال من اين ترم تو مپوا 6 واحد برداشتم، هزينم شد 10300 پزو، هر واحد 2000 پزو جمعا ميشه 6000 + مبلغ متفرقه 4000 كه ميشه 10 000. يعني رنج قيمت ها خيلي بالا نيست. شما فرض كن كه زير 10 تا براي جاهاي ديگست. ولي همين قدره، به نسبت رشته هاي دندون و اينا كه بعضي وقتا تا 50 000 پزو هزينه ميكنند ناچيزه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

حسین جان میشه دقیقا بگی ترمی چند تومان میشه به پول ما ارشد مدیریت و مهندسی صنایع؟(هر کدام جداگانه و تو ارزانترین دانشگاه مورد تایید)یه کم گیج شدم اگه دقیقا جواب بدید ممنون میشم

Junior Member m_7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام..من خودم چون دنبال ارشد صنایع بودم در مورد یه سری مطالب تحقیق کردم ..شاید کمکتون کنه...

در فیلیپین ارشد صنایع به 2 صورت هستش یکی ME و یکی MS

"ME یا Master of Engineering که در حقیقت بدون پایان نامه هستش تقریبا 2 یا 3 ترمه و اینکه " تز " نداره ..بیشتر بدرد کسی می خوره که بعدش بخواد جذب بازار کار بشه و ولی برای کسی که بخواد ادامه تحصیل تو مقاطع بالاتر بده چون تز نداره زیاد توصیه نمیشه (از نظر فاند و کمک هزینه و اینا ...).. Ms یا Master of Science هم همون ارشد با تز هستش که حدودآ 36 واحده..

حالا دانشگاهای که مورد تایید وزارت علوم ..که از لحاظ رنک و رتبه نسبت به بقیه بهترن هم این چند تان : UP , De la salle , Mapua

UP.. دانشگاه دولتی فیلیپینه ( مثه دانشگاه تهران ما ) . .,ME,MS رو هم داره ..ولی خیلی سخت پذیرش میده به خارجی ها.. هزینه هاشو نمی دونم ..
    اینم سایتشه: http://www.upd.edu.ph/

De la salle : دومیه تو رنک.. MS. داره این لینک هزینه هاشه http://enroll.dlsu.edu.ph/dlsu/view_fees_table
    اینم یه سایت برای تبدیل پزو به دلار http://finance.yahoo.com/currency-converter/ (فقط پزو رو به دلار تبدیل کن ..چون برای دلار به تومن تو سایت قیمت ارز مرجع هستش یعنی 1 دلار 1226 تومن تو این سایتای تبدیل پول زده ...کلا برای بهتر دونستن هزینه هات اول به صورت دلار حساب کن و بعد به تومن تبدیل کن ) من یه سری حساب کردم فک کنم کله دوره ارشدش حدود 5 ..6 ..هزار دلار بشه ...

Mapua : هم فقط دوره ME داره اینم سایتشه http://www.mapua.edu.ph

در مورد مدرک زبان فک کنم زیاد سختگیر نباشن یعنی امتحان ورودی میگیرن که زبانم شاملشه ..شاید خود دانشگاه دوره زبان بزاره ..ولی در کل داشتنش خیلی بهتره و حتما بعدش باید بگیری ..

تو مدیریت خیلی دانشگا های بیشتری هستن از این سایت وزارت علوم برو تو سایت دانشگاها..همه چی تو سایت خود دانشگاهاش هست...نهایاتا میتونی ای میل بزنی به دانشگاه و سوال به پرسی خیلی خوب هم جوای میدن...
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2...%8C%D9%86.aspx

خنک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش**** بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

Junior Member

حسین جان میشه دقیقا بگی ترمی چند تومان میشه به پول ما ارشد مدیریت و مهندسی صنایع؟(هر کدام جداگانه و تو ارزانترین دانشگاه مورد تایید)یه کم گیج شدم اگه دقیقا جواب بدید ممنون میشم

نازنين جان، من براي اينكه ديگران گمراه نشند نميتونم يه مبلغي رو به صورت حول و حوش بگم، چون دوستان و دانشجوهاي ديگه روي تك تك مطالب اينجا دارن تو ذهنشون حساب باز ميكنند. ولي به طور قطع ميتونم راجع به دانشگاه خودم(مپوا) صحبت كنم.

هزينه كل دوره ارشد توي دانشگاه مپوا = 2150 دلار. (حالا هي بگو به تومن بگو! دلار هر روز تو مملكت يه قيمتيه ! خودت ديگه دلارشو تبديل كن )

مپوا به نظر من براي رشته هاي ارشد، دانشگاه گروني نيست، اما براي كارشناسي يه نمه گرون در مياد (با اين اوضاع دلار البته) ضمنا به دوستاي ديگه هم عرض كنم كه همه اينجا ميگن مپوا تو رشته هاي مهندسي از دلاسال هم بهتره. اما دلاسال تو رشته هاي هنر و معماري و رشته هاي اينجوري خيلي قويه.

ضمنا من امتحان ورودي هر دو دانشكاه رو هم دادم، اگر كسي در اين ضمينه سوالي داشته باشه در خدمتم.

Junior Member

سلام من الان دوم دبریستان هستم و رشته صنایع شیمیایی ،میخوام برای خلبانی فیلیپین برم درس بخونم،ولی شنیدم که اگه اران دیپلم بگیری خروجت سخته و طول میکشه .خلبانی هم رشته ای هست که اگه 18 سالگی شروع کنی خیلی موفق تری و شناست برای استخدام بشیتره.خواستم بدونم چطوری میتونم من توی این رشته فیلیپین دیپلم بگیریم؟؟راهی هست خانواده هم با هام بیان؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

در مورد آزمون ورودی میشه اطلاعات بدید که دقیقا چه مباحثی و کلا چجوریه؟

Junior Member

در مورد آزمون ورودی میشه اطلاعات بدید که دقیقا چه مباحثی و کلا چجوریه؟
    توي سالن امتحان دلاسال، همه جور آدمي از هر رشته اي هستند. شايد تو سالن من ده جور سوال پخش كردن، هر كدوم هم با يك سيستم. من چون درگير امتحان خودم بودم پروسه بقيه رو نميدونم. ولي پروسه خودم به اينصورت بود كه اول 30 تا سوال جواب ميدي (هوشي، زبانشناسي، جاي خالي، فكري و ...).

بعد دوباره پاسخنامه و سوال جديد ميدن+ماشين حساب : اينجا از تاپيك هاي رشته خودت سوال مياد. هر درس حدود 15 تا 20 تا. از آسون داره تا سختو بستگي داره به سطح علميت. كلا فكر كنم 100 سوال.

دوباره اينو جمع ميكنن يه برگه سفيد بهت ميدن و ميگن راجع به فلان موضوع (موضوعش رو بهت ميگن. مثلا براي من اين بود كه: نظر شما راجع به تدريس از راه دور يا اينترنتي چيه؟) توي سه پاراگراف توضيح بده و راهنماييت ميكنن كه توي سه پاراگراف به اينصوذت بايد جواب بدي.

پاراگراف اول- با موضوع موافقي يا مخالفي
    پاراگراف دوم- دليل موافقت يا مخالفت
    پاراگراف سوم- پيشنهاد شما

و بعدش هم نوشته كه اين متن شما، نشانگر سطح زبانتونه(منظور اينه كه هر چي لغت درشت بلدي بايد به كار ببندي و از دايره لغات وسيعي استفاده كني)

مپوا هم همينطوره. مپوا امتحان شفاهي هم ازت ميگيرن، يعني تو قست اداره ELC يا مركز زبان اينگليسي، مسئولش مياد ميشينه و مثل مصاحبه ميمونه ولي ضمن اينكه باهات مصاحبه ميكنه، بهت نمره ميده بعدشم باز دوباره يه موضوع رو مطرح ميكنه و ميگه نظرت راجع بهش چيه؟ براي من تقريبا 20 دقيقه طول كشيد.

يه چيزو رك بهت بگم، اگه زبانت در حدي هست كه بتوني با يه اينگليسي زبان ارتباط برقرار كني، اونجا كسي بهت استرس وارد نميكنه، بيشتر سعي ميكنن حتي كمكت كنن، نه اينكه يخت رو بگيرن يا يه جا گيرت بندازن بكوبنت. اين چيزيه كه البته من دستگيرم شد، ممكنه بچه هاي ديگه نظر ديگه اي داشته باشند.

اين البته طبيعيه، زبانت بايد در يه حد قابل قبولي باشه، چون گيرم هم قبولت كنن، بعدش بايد بري بشيني سر كلاس. اونوقت حرف استاد رو متوجه نشي به سختي ميفتي، كه خيلي بد تره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

طرز نمره دادن چطوریه مثل هند بد نمره میدن مثلا 3 نفر ه اول ارشد معدلشون چنده؟ارشد مدیریت ارزونتر در می اد یا مهندسی صنایع و تو کدوم میشه معدل بهتری آورد؟

Junior Member

طرز نمره دادن چطوریه مثل هند بد نمره میدن مثلا 3 نفر ه اول ارشد معدلشون چنده؟ارشد مدیریت ارزونتر در می اد یا مهندسی صنایع و تو کدوم میشه معدل بهتری آورد؟
    نميدونم راستش چجوري نمره ميدن. من زبانم خوبه قبول شدم، نميدونم به بقيه چجوري نمره دادن. معدلارم خبر ندارم.

اين رشته هارم بايد بري راجع بهش سرچ كني، شهريه ها رو تو سايت هاشون ميزنه. tuitions and matriculations معمولا راجع به شهريست.