صفحه 8 از 79 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra1361 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    من مي خوام فيليپين دندانپزشكي بخونم
    آيا امتحان ورودي up سخته ؟آيا امكان قبولي داره ؟
    من رشته ادبيات انگليسي خوندم
    لطفاً منو راهنمايي كنين
    سلام دوست گرامی. امتحان دانشگاه UP یا همان UPCAT چیزی شبیه امتحانات GRE و SAT است. مواد امتحانی آن هم طبق گفته سایت خود دانشگاه زبان انگلیسی، ریاضی و علوم (احتمالاً همان فیزیک، شیمی، زیست دبیرستان) می باشد. پذیرش شما بر اساس دو معیار تعیین می شود:1) نمره امتحان UPCAT و 2) معدل سه سال اول دبیرستان (با فرض آن که پیش دانشگاهی هم گذرانده باشید). امتحان به صورت رد و قبولی نیست بلکه داوطلبان بر اساس دو معیار ذکر شده رده بندی می شوند و تقاضای آنها برای پذیرش در شعبه های مختلف دانشگاه (Campuses) و رشته های موجود در آن شعبه بررسی می شود و در صورت پرنشدن ظرفیت رشته و شعبه مورد نظر، داوطلب می تواند در آن رشته و شعبه تحصیلش را آغاز نماید. (چیزی شبیه سیستم کنکور سراسری خودمان) اگر داوطلب حدنصاب قبولی برای رشته و شعبه مورد نظر را به دست نیاورد می تواند برای یک رشته وشعبه دیگر اقدام کند. در صورتی که نمره اش برای قبولی در دیگر شعب و رشته ها کافی نبود می تواند در یک دانشگاه فیلیپینی غیر از UP، به تعداد 33 واحد با حداقل معدل 2 (طبق معیار آنها) بگذراند و بعد درخواست انتقال به دانشگاه UP را بدهد. طبق گفته سایت این دانشگاه، گویا هر فرد فقط یک بار می تواند در امتحان UPCAT شرکت کند و برای شرکت در آن شرط معدل وجود ندارد.
    از آن جایی که شما به عنوان Undergraduate student می خواهید اقدام نمایید، مدرک ادبیات انگلیسی شما تاثیری در فرآیند پذیرش ندارد چون باید با مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی درخواست پذیرش بدهید اما قطعاً مهارت نسبی شما در زبان انگلیسی (به دلیل رشته تحصیلیتان) می تواند در امتحان کمکتان کند. با توجه به این که گرایش تحصیلی شما در دبیرستان احتمالاً غیر از گرایش تجربی و ریاضی فیزیک بوده است، احتمال دارد که برای آمادگی جهت امتحان نیاز باشد برخی دروس مثل ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست که در دبیرستان نگذرانده اید یا کمتر گذرانده اید را مطالعه کنید. به دلیل شباهت این امتحان با امتحانات GRE و SAT شاید مطالعه منابع این امتحانات نیز تا حدی راهگشا باشد. ضمن این که اگر معدل دیپلمتان خوب بوده باشد (مثلاً بالای 17) می تواند یک پوئن مثبت در فرآیند پذیرش محسوب گردد.
    طبق شنیده ها و مطالبی که دوستان در همین تاپیک قبلاً گفته اند آزمون ورودی این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاههای فیلیپینی قدری دشوارتر است، ولی قبولی شما در این آزمون به میزان تلاش شما و این که تا چه حد دریافت پذیرش از این دانشگاه برایتان جدی است بستگی دارد و نمی توان احتمال قبولی را به صورت عدد و رقم بیان کرد. ضمن این که طبق گفته های سایت دانشگاه، علاوه بر دو معیار ذکر شده تنوع افراد قبول شده از نظر ملیت نیز در تصمیم گیری ممتحنین موثر است و این می تواند یک نکته امیدوار کننده برای متقاضیان غیرفیلیپینی از جمله شما باشد. برای اطلاع از مواد امتحانی و چگونگی برگزاری امتحان می توانید به لینکهای زیر مراجعه کنید. ضمن این که از طریق ارسال ایمیل به واحد ثبت نام دانشگاه هم می توانید اطلاعات تکمیلی تر را دریافت کنید:
    http://www.up.edu.ph/content.php?r=4&c=4
    http://upcat.up.edu.ph/index.html
    http://upcat.up.edu.ph/htmls/aboutupcat.html
    برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امتحانات GRE و SAT نیز می توانید به بخشهای زیر در همین فروم مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...47-SAT-amp-ACT
    http://www.applyabroad.org/forum/for...25-GRE-General
    http://www.applyabroad.org/forum/for...33-GRE-Subject
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : June 23rd, 2010 در ساعت 12:18 AM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار

قیمتی که برای کارشناشی ارشد نوشتین برای هر ترمه یا سالیانه هستش؟

سلام
    از اون دو تا دانشگاهی که وزارت علوم قبول میکنه up که امتحان ورودی داره اون یکی چطور؟آیا داندان پزشکی داره اونیکی؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام.کسی راجب هزینه تحصیل تو رشته الکترونیک برای ارشد اطلاع داره؟ راسته که ارشد هم امتحان ورودی داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    / india intarnational trade and economic law

سلام
    خسته نباشید ، من در مورد دکترا رشته عمران (مدیرت سخت و پروژه) و حقوق (تجارت بینلملل ) در فیلیپین اطلاعات می‌خواستم . این رشته‌ها تو چه دانشگاهی ارایه می‌شه و شرایط پذیرش ؟

Junior Member

سلام
    من میخوام الکترونیک یا مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی رو تو یکی از دانشگاهای فیلیپین بخونم.
    ممنون میشم کمکم کنید که کدوم دانشگاه برم.
    شرایط تحصیلم چی هست.
    و اینکه به دلیل مشکلی که واسم پیش اومده واسه سال 90 میخوام برم.
    رزومه کاری خوبی دارم.
    معافیت پزشکی دارم.
    26 سال سن دارم.
    با تشکر.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط baber نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام الکترونیک یا مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی رو تو یکی از دانشگاهای فیلیپین بخونم.
    ممنون میشم کمکم کنید که کدوم دانشگاه برم.
    شرایط تحصیلم چی هست.
    و اینکه به دلیل مشکلی که واسم پیش اومده واسه سال 90 میخوام برم.
    رزومه کاری خوبی دارم.
    معافیت پزشکی دارم.
    26 سال سن دارم.
    با تشکر.
    سلام.
    دوست عزیز، لیست دانشگاههای معتبر فیلیپینی مورد قبول وزارت علوم را می توانید از اینجا بگیرید. از بین این دانشگاهها می توانید چند دانشگاه که رشته مورد نظر شما را دارند انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز را از سایتشان بگیرید. بعضی از دانشگاههای معتبرتر فیلیپین برای برخی رشته ها امتحان ورودی می گیرند که کلاً قبولی در آن خیلی دشوار نیست. در مورد هزینه تحصیل و اطلاعات تکمیلی در مورد زندگی و... هم بهترین منبع سایت خود این دانشگاههاست. در این تاپیک نیز اگر صفحات قبلی را بخوانید مطالب خوبی هست.
    ضمناً سن، معافیت، رزومه کاری و... تاثیر خاصی در نتیجه پذیرش ندارد، چون کمک هزینه ای در کار نیست و شهریه را باید خودتان بپردازید لذا داشتن حداقل ها (مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی) و قبولی در امتحان ورودی (در صورت وجود) برای دریافت پذیرش کفایت می کند.
    در کل با داشتن دو مهارت زیر فرآیند دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی از فیلیپین خیلی پیچیده نیست و نیاز به وکیل و مشاور و... ندارید.
    1 - سواد زبان انگلیسی در حد متوسط (دیپلم) برای خواندن مطالب سایت دانشگاهها
    2 - حوصله و پشتکار برای جستجو در اینترنت و استخراج مطالب مورد نیاز
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : August 13th, 2010 در ساعت 01:11 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

تمامی دانشگاه ها امتحان ورودی دارند. فرقی نمیکنه که دانشگاه خوبی باشه یا بد. (قابل توجه همه دوستان)

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

براي ارشد هم امتحان ورودي داره؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

سلام لطفا در مورد شرایط پذیرش در دانشگاه سنت توماس توضیح بدین . این دانشگاه چه رشته هایی رو داره؟