صفحه 3 از 59 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 586

موضوع: دکترا - شانس گرفتن پذیرش (***پست آخر خوانده شود***)

Junior Member mzakavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Renewable energy, Beheshti University

پیش فرض پاسخ : دکترا - شانس گرفتن پذیرش

سلام
    لیسانس مکانیک سیالات دانشپاه دولتی تفرش = معدل 15.5
    ارشد انرژی های تجدید پذیر ( خورشیدی ) دانشگاه دولتی صنعت آب و برق تهران = معدل 16.5
    یک مقاله بین المللی ISI
    مدرک زبان DAF
    واسه فاند واسه دکترا میشه ؟!

سلام دوستان واقعا ممنون از راهنماییاتون

معدل = کارشناسی 16 ، ارشد 18.60
    دانشگاه قبلی = آزاد مشهد
    رشته = مکانیک - تبدیل انرژی
    مقالات خارجی = مقاله ISI سه تا ، علمی پژوهشی 3 تا و 2 تا کنفرانس خارجی
    مقالات داخلی = 6 تا کنفرانسی (همشون سخنرانی بودن)
    تالیف کتاب = ندارم
    سابقه کار = تدریس در موسسه کارشناسی به ارشد به مدت دو سال
    مدرک زبان = دارم میخونم تا تیر امتحان میدم (نمرمم احتمالا بین 6.5 تا 7 در نظر بگیرین)
    سایر افتخارات و مدارک = شاگرد ممتاز (اول) در بین تمام ورودی ها در مقطع ارشد - مدرک کامپیوتر و فلوئنت از فنی حرفه ای

دانشگاه مورد نظر در آلمان = فرقی نداره، نه رنکینگ و نه جاش، برای من فقط فاند مهمه چون دارم با همسرم میرم برای همین فقط فاند مهمه برام
    رشته مورد نظر در دانشگاه= مکانیک ، هوافضا

با این مشخصات حداکثر فاندی که از دانشگاه های آلمان میتونم بگیرم چقدره؟ مبلغش خیلی واسم مهمه، اگه از تجربیات فاند تو آلمان بهم بگبن ممنون میشم.

معدل کارشناسی 17.86 نرم افزار کامپیوتر از وزارت علوم
    معدل ارشد 18.5 از دانشگاه فردوسی (روزانه)
    رشته = مهندسی نر افزار
    مقالات خارجی =2 تا ISI
    مقالات داخلی = 10
    تالیف کتاب = 3تا کتاب مرتبط
    سابقه کار =دو سال مفید
    مدرک زبان = IELTS 9.5
    سایر افتخارات و مدارک = دارای مدرک مهندسی حرفه ایی و کورس آن لای MIT
    بنظر شما با توجه به اطلاعات بالا المان خوبه؟ آشنا هم هست اونجا!!! چه مدارکی کم دارم ؟
    میتونم فاند بگیرم؟
    اگه اینجا بمونم میتونم دکترا بخونم ولی دوس دارم به روز باشم.لطفا نذراتتون رو بفرمایید.ممنون

Junior Member sahand1147 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

معدل کارشناسی = 15.06 ارشد تا اینجا :16.66
    دانشگاه قبلی = دانشگاه تبریز..الان خواجه نصیر
    رشته = مکانیک ساخت و تولید
    مقالات خارجی = 0
    مقالات داخلی = 0
    تالیف کتاب = 0
    سابقه کار = 0
    مدرک زبان = آیلتس 7
    سایر افتخارات و مدارک = مدرک کتیا از فنی حرفه ای و مدرک آباکوس
    برای ادامه تحصیل تو رشته مکانیک دانشگاه خوب برا من چیه؟ فاند باشه بهتره نبود هم حالا یه کاریش میکنیم

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من فارغ التحصیل الکترونیک هستم. لیسانسم شهید چمران اهواز بوده و متاسفانه با معدل بسیار پایین 13.48 و ارشدم صنعتی اصفهان بوده با معدل 17.84 (بدون پایان نامم که 19.3 بوده, معدلم میشه 17.5 ). دو تا مقاله ی کنفرانس IEEE دارم و ژورنالم هم از 17 سپتامبر تا حالا (3 ماه و دو روز) under review ست (در ژورنال میکروالکترونیک الزویر که ژورنال خوبیه واسه برق و کامپیوتر). سابقه ی کار ندارم اما تو همون 2 سال تو صنعتی اصفهان همش Assist آزمایشگاه بودم و یه بار هم حل تمرین گرفتم. پروژه های درسی خوبی تو ارشدم داشتم و امید دارم بتونم توصیه نامه های معقولی از اساتیدم بگیرم.
    نمره ی تافلم 90 و جی آر ای 1170(307) (AW: 3, Q:161, V:146).
    تصمیم دارم 2 تا دانشگاه رو در آلمان اقدام کنم و گرفتن فاند کامل خیلی خیلی واسم مهمه, اما نمی دونم کدوم دانشگاه ها رو اپلای کنم؟ (ضمنا من تا حالا هیچ ایمیلی به اساتید نزدم).
    حالا یعنی بدون استاد بفرستم میتونم امیدی به فاند داشته باشم؟
    لطفآ اگه می شه راهنمائیم کنین.

فک کنم همه وقت تلف کردیم و سرکاریم که اینجا راهنمائی خواستیم. محض رضای خدا یکی نیومده که به یه کدوممون هم جوابی بده

ApplyAbroad Superstar

فک کنم همه وقت تلف کردیم و سرکاریم که اینجا راهنمائی خواستیم. محض رضای خدا یکی نیومده که به یه کدوممون هم جوابی بده
    یه توضیح کلی بدم برای اونایی که میان اینجا شرایطشون رو میگن.
    پذیرش گرفتن توی دکترا به خیلی عوامل بستگی داره:
    1- مصاحبه ای که با شما می کنن (مخصوصا قسمت های علمیش)
    2- رزومه (مقالات)
    3- ارتباط مقالات با کاری که براش اپلای کردین.
    4- پروپوزالی که ارائه دادین و جدید بودن موضوعش
    5- تجربه ی استاد در داشتن دانشجوی ایرانی
    6- نظر استاد در مورد شما در حالت کلی، یعنی با توجه به اینکه مثلا ارشد یه کشور دیگه بودین، چه واحدهایی پاس کردین، شرایط زندگیتون چیه، آیا کس و کاری توی آلمان دارین یا نه و میتونین به تنهایی توی آلمان زندگی کنین یا نه.

حالا چیزی که مورد به مورد فرق میکنه ترتیب ایناست که کاملا بستگی به استاد داره. هیچ کس نمی تونه بگه قطعا شما با این رزومه میتونین پذیرش بگیرین یا برای این دانشگاها شانس خوبی دارین. بالاخره همون دانشگاه هم 100 تا استاد داره و هر کدوم روی یه موضوع کا رمی کنن. و واقعیت اینه که احتمال اینکه کسی توی این سایت باشه که دقیقا با استاد مد نظر شما کار کنه و توی همون رشته تحصیل کنه خیلی خیلی کمه. برای همینم این تاپیک معمولا سوالاش بدون جواب میمونه متاسفانه.
    البته بعضی چیزا رو میشه از روی هوم پیج استاد فهمید، ولی صد درصدی نیست. مثلا شما اگه لیست مقالات استاد مورد نظرتون رو نگاه کنین متوجه میشین که این استاد چقدر دقیق روی یه موضوع کار میکنه. بعضی استادا هستند که "از هر آشی ماشی" اند! یعنی روی همه چیز یه ذره کار کردن. ولی بعضی ها هستن نگاه می کنین می بینین تمام ده سال گذشته دقیقا داشتن روی یه موضوع خاص کار می کردن. خب در این صورت شما اگه پروپوزالتون دقیقا در حیطه ی کاری اون استاد نباشه می تونین حدس بزنین که بهتون چه جوابی میده. یا مثلا لیست دانشجوهای دکتراشو شو نگاه کنین ببینین چند تا دانشجو داره، دانشجوهاش کجایی هستن. دانشجوهاش روی چی کار می کنن، آیا همه اشون دارن روی یه چیز کار می کنن یا نه، استاد انعطاف پذیره و دانشجوهای مختلفی گرفته. یا مثلا ببینین دانشجوهای دکترایی که داره تا سال قبل از شروع دکتراشون چند تا مقاله داشتن؟ آیا استاد دانشجوهایی داره که همه از نظر مقاله خیلی عالی بودن؟ خلاصه اینکه اگه واقعا میخواین پذیرش بگیرین باید بشینین صبح تا شب توی سایتای استادا و دانشجوهاشون بگردین تا یکی پیدا کنین که به دردتون بخوره. این جوری نیست که یکی بیاد به شما بگه برو واسه این دانشگاه اقدام کن، شمام یه ایمیل بزنین و استاد بگه از فردا پاشو بیا.

ولی به نظر شخصی من مهم ترین چیز مصاحبه ایه که شما انجام میدین. خیلی کم پیش میاد استادی بدون هیچ گونه مصاحبه ای کسی رو بپذیره. البته اگه بورس نخواین و این حرفا احتمال این مورد بیشتر میشه. اما اگه استاد بخواد به کسی فاند بده به نظر من محاله بدون اینکه باهاش صحبت کنه این کارو انجام بده.

به نظر من هر کسی با هر شرایطی با هر تعداد مقاله ای به نفع خودشه که شانسش رو برای همه جا امتحان کنه. و اینکه بخواین انتظار داشته باشین کسی براتون دانشگاه معرفی کنه، به نظرم اشتباهه. چون شما باید 100 تا میل بزنین که 40 تاش جواب بدن، که دوتاش شما رو قبول کنن، که از اون دوتا یکیش فاند داشته باشه (این اعداد نتیجه ی آمارگیری تجربه ی شخصیم بود). برای همین مطمئنا 100 تا استاد توی دو سه تا دانشگاه نیستن! و اصلا معقول نیست که بخواین بگین من فقط میخوام توی یکی از این سه تا دانشگاه باشه. در این صورت کل انتخاب های شما نهایتا 10 تا استاد خواهد بود، حالا نسبت آماری که دادم رو تقسیم بر ده کنین تا ببینین احتمال گرفتن پذیرش با فاند چقدره! (البته بازم میگم شاید آمار من درست نباشه، چون تجربه ی من بود، ولی میتونین از بقیه ی کسایی که پذیرش با فاند گرفتن هم بپرسین و روی کل آمارها دوباره یه آمار برای خودتون در بیارین).

ضمنا این رو هم بگم که سعی کنین تا جایی که میتونین پروپوزالتون رو روی موضوعات خاص طراحی نکنین، مثلا نرین فیزیک هسته ای بدین پروپوزالتون رو. دانشگاها و استادا هیچ کدوم دنبال دردسر نمی گردن.

Junior Member shadanshadan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    condensed matter physics, Iran University of Science and Technology

منم تجربه خودمو میگم

حدود 200-300 تا ایمیل دادم به استادا ...نه فقط آلمان بلکه هلند و سوئد و کره و اسپانیا و سنگاپور

از این همه ایمیل شاید 100 تاش جواب دادن که از این 100 تا 6 تا اوکی گرفتم ( 2 تاش آلمان بود فقط) و 2 بار هم مصاحبه رد شدم

خیلیا میگفتن تو خوبی و رزومه خوبی داری ولی ما آدم مرتبط تری با پروژه معرفی شده پیدا کردیم... به قول دوستمون especial استادی که می خواد فاند بده حساسیت به خرج میده

پس اگه دنبال فاند هستین بگردین استادی رو پیدا کنید که زمینه کاریش بیشترین شباهت رو به کارتون داره... دراین صورت شاید با معدل پایینتر و نمره زبان پایین تر شانس بیشتری داشته باشین نسبت به کسی که ظاهرا رزومه بهتری داره ولی کارش ارتباط کمتری داره

دوره دکترا استاد محور هستش و نحوه پذیرشش با فوق خیلی فرق داره

موفق باشین
    When you face a problem, try to find a solution ... not the reasons

معدل لیسانس : 17.80 حسابداری
    معدل ارشد 17.70 حسابداری
    دانشگاه ازاد تهران
    مقاله ندارم.
    مدرک زبان هم نگرفتم.
    سابقه کا ر 1 سال.
    رشته مورد نظر مدیریت مالی و یا حسابداری

Junior Member

رشته و معدل =کارشناسی ارشد روانسنجی :16 کارشناسی علوم تربیتی:16
    دانشگاه قبلی = علامه طباطبایی
    مقالات خارجی =2
    مقالات داخلی = 1
    سابقه کار =3سال
    مدرک زبان =آیلتس:6.5

دانشگاه مورد نظر در آلمان =مونیخ-فرایبورگ-برلین
    رشته مورد نظر در دانشگاه=
    روانشناسی تربیتی

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط media_media نمایش پست ها
    معدل لیسانس : 17.80 حسابداری
    معدل ارشد 17.70 حسابداری
    دانشگاه ازاد تهران
    مقاله ندارم.
    مدرک زبان هم نگرفتم.
    سابقه کا ر 1 سال.
    رشته مورد نظر مدیریت مالی و یا حسابداری
    دوست عزیر شما بهتره روی رزومه خیلی کار کنید. برای پذیرش در دوره دکتری داشتن کار پژوهشی خیلی مهمه هست ! در ضمن حتما اطلاع دارید که داشتن نمره بالای GRE برای رشته Finance بسیار مهمه !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)