صفحه 7 از 176 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1756

موضوع: کارشناسی ارشد - شانس گرفتن پذیرش (***پست آخر خوانده شود***)

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد - شانس گرفتن پذیرش

سلام دوستان.
    من لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل 15/80 دارم. معدل دیپلمم هم 17 هستش. مدرک B2 آلمانی دارم. مقاله و سابقه کار ندارم. البته یک مقاله رو دارم روش کار میکنم که انشاالله سریعتر تمام میشه .از مجتمع فنی تهران هم چندتا مدرک نرم افزارهای مربوطه مکانیک دارم.
    میخوام برای ارشد مکانیک به زبان آلمانی تو آلمان ادامه تحصیل بدم. دانشگاه های مورد نظرم دارمشتات و آخن و KIT هستش. به نظر شما چقدر شانس پذیرش از این دانشگاه ها رو دارم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ronym نمایش پست ها
    معدل : 15.86
    دانشگاه : علم وصنعت
    رشته: مهندسی عمران
    مقاله -کتاب - سابقه کار : ندارم
    مدرک زبان : تافل آی بی تی 92 و آلمانی بلد نیستم فعلا
    سایر : ارشد مستقیم دانشگاه خودم قبول شدم. بدون پایان نامه فعلن..
    میخوام در یه گرایش دیگه یعنی transportation system یعنی حمل و نقل در TUM اقدام کنم.شانسی دارم؟
    بعد میدونین از کجا باید گواهی معتبر بگیرم که بگه ارشد مستقیم قبول شدم؟ وزارت علوم؟..دانشگاه که نمیده....
    بعد اینکه بگم اینجا قبول شدم و میخوام ول کنم بیام اونجا یه گرایش دیگه بخونم امتیاز منفی حساب نمیشه؟ که بگن تو که داری ارشد میخونی نمیخواد بیای اینجا دیگه
    این که فرمودین مستقیم ارشد قبول شدید، یعنی بدون کنکور قبول شدین؟ یعنی معدلتون جزو 10% اول ورودی های خودتون بوده؟
    چون تا اونجایی که من می‌دونم همین گواهی رنک معدلتون رو هم اگه دانشگاه بده و برای دانشگاه‌های آلمان ارسال کنید میتونه خیلی موثر باشه (گواهی جزو 10% برتر ورودی بودن).
    ----------------------------------------------------------
    پی نوشت : از روی کنجکاوی می‌پرسم. لطفا اگر براتون مقدوره بفرمایید آخرین فردی که در ورودی های شما بدون آزمون در ارشد دانشگاه خودتون قبول شد چه معدلی داشت؟

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

نقل قول نوشته اصلی توسط javadbabayian نمایش پست ها
    سلام دوستان.من لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل 15/80 دارم. معدل دیپلمم هم 17 هستش. مدرک B2 آلمانی دارم. مقاله و سابقه کار ندارم. البته یک مقاله رو دارم روش کار میکنم که انشاالله سریعتر تمام میشه .از مجتمع فنی تهران هم چندتا مدرک نرم افزارهای مربوطه مکانیک دارم.میخوام برای ارشد مکانیک به زبان آلمانی تو آلمان ادامه تحصیل بدم. دانشگاه های مورد نظرم دارمشتات و آخن و KIT هستش. به نظر شما چقدر شانس پذیرش از این دانشگاه ها رو دارم؟ممنون
    سلاماول میخواو یه پیشنهاد بدم : دانشگاههای Braunschweig , Stuttgart رو هم به عنوان دانشگاه تاپ در نظر بگیر و برای اطمینان از اینکه پذیرش میگیری برای Clausthal , Ilmenau , Wuppertal هم اقدام کندانشگاه KIT اصلا واسش مهم نیست که مقاله و .. چی داری فقط توجه میکنه به دانشگات و نمرات دانشگاتدانشگاه Darmstadt خیلی بد پذیرش میده گاهی حتی جواب رد شدن یا پذیرفته شدنت رو هم نمیدنددانشگاه آخن کلا دانشگاه خوبیه ولی در مکانیک زیاد جالب نیست اما خب ارشد مکانیکش 3 ترمهبه دانشگاه Bremen هم فکر کن چون اپلیکیشنش آن لاینه و نیازی نیست مدارکت رو با پست بفرستی و هزینه ای بر نمیدارهاینکه در کل چقدر شانس داری رو نمیشه تخمین زد اما در کل واسه همه اقدام کن انشالا پذیرش میگیری
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

نقل قول نوشته اصلی توسط e.farahmand نمایش پست ها
    سلاماول میخواو یه پیشنهاد بدم : دانشگاههای Braunschweig , Stuttgart رو هم به عنوان دانشگاه تاپ در نظر بگیر و برای اطمینان از اینکه پذیرش میگیری برای Clausthal , Ilmenau , Wuppertal هم اقدام کندانشگاه KIT اصلا واسش مهم نیست که مقاله و .. چی داری فقط توجه میکنه به دانشگات و نمرات دانشگاتدانشگاه Darmstadt خیلی بد پذیرش میده گاهی حتی جواب رد شدن یا پذیرفته شدنت رو هم نمیدنددانشگاه آخن کلا دانشگاه خوبیه ولی در مکانیک زیاد جالب نیست اما خب ارشد مکانیکش 3 ترمهبه دانشگاه Bremen هم فکر کن چون اپلیکیشنش آن لاینه و نیازی نیست مدارکت رو با پست بفرستی و هزینه ای بر نمیدارهاینکه در کل چقدر شانس داری رو نمیشه تخمین زد اما در کل واسه همه اقدام کن انشالا پذیرش میگیری
    این دانشگاه ها کلاس زبان آمادگیشون برای تحصیل رایگانه؟ (با درنظر گرفتن مدرک B2 که دارم)

Senior Member

ببخشید بچه ها من یه سوالی دارم مربوط به اپلیکیشن دانشگاه کایزرسلاترنه ولی خب رومش خیلی وقته غیر فعاله واسه همین اینجا پرسیدم.ببینید تو فرم اپلیکیشنش یه همچین چیزی نوشته و من نمیدونم چی باید بنویسم توش:
    The classification of your degree(degree class.

For Example: excellent, with distinction, 8 of 10…etc.

یکی میشه بگه این چیه؟اصلا هیچ ایده ای راجع بهش ندارم

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

نقل قول نوشته اصلی توسط javadbabayian نمایش پست ها
    این دانشگاه ها کلاس زبان آمادگیشون برای تحصیل رایگانه؟ (با درنظر گرفتن مدرک B2 که دارم)
    من تا الان نشنیدم که در آلمان هیچ کلاس زبانی ( در هر سطحی ) رایگان باشه !!!!
    اما خب بعضی جاهها خیلی گرونه و بعضی جاهها ارزونتر
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

سلام.دوستان ممنون میشم نظرتون رو بگید و کمکم کنید
    من ترم 8 مهندسی IT دانشگاه مازندران هستم.تا الان معدلم 15.13 هست و شاید تا 15.5 هم بتونم برسونم.
    پروژه ی نهاییم هم می خوام یه موضوع قوی با استادم که خودش دانشجوی دکترای شریف هست کار کنم و استادم هم گفته برای recom هرچی خودت خواستی بنویس من امضا می کنم.
    سابقه ی کار رسمی ندارم اما به طور مستقل یه سری کارای برنامه نویسی و طراحی وبسایت به صورت سفارشی انجام دادم تا حالا.(البته 2ماه کار آموزی هم داشتم که نمی دونم جزو سابقه حساب میشه یا نه!)
    تافل هم هنوز امتحان ندادم ولی امیدوارم بتونم دور و بر 90 بشم

اصلی ترین و حیاتی ترین مساله برام اینه که دانشگاهی پیدا کنم که با این شرایط بتونم بورسیه کامل بشم(بعضی دانشگاه ها حتی پول بلیط رفت و برگشت رو هم میدن،اگه اینجوری بشه که عالی میشه)
    حالا با این شرایط چه دانشگاه هایی رو بهم معرفی می کنید؟چون من اصلا شناختی نسبت به دانشگاه های آلمان ندارم.کلا به نظرتون چقدر جای امیدواری هست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل زیر 15 شانسی برای پذیرش کارشناسی ارشد در المان هست؟

سلام دوستان من دانشگاه آزاد درس خواندم رشته ITمعدلم هم 13.42 هستش می خواستم دانشگاههای انگلیسی آلمان اقدام کنم 1 سال هم سابقه کار دارم کدام دانشگاهها شانس پذیرش بیشتری دارم؟

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarahansabz نمایش پست ها
    سلام.دوستان ممنون میشم نظرتون رو بگید و کمکم کنید
    من ترم 8 مهندسی IT دانشگاه مازندران هستم.تا الان معدلم 15.13 هست و شاید تا 15.5 هم بتونم برسونم.
    پروژه ی نهاییم هم می خوام یه موضوع قوی با استادم که خودش دانشجوی دکترای شریف هست کار کنم و استادم هم گفته برای recom هرچی خودت خواستی بنویس من امضا می کنم.
    سابقه ی کار رسمی ندارم اما به طور مستقل یه سری کارای برنامه نویسی و طراحی وبسایت به صورت سفارشی انجام دادم تا حالا.(البته 2ماه کار آموزی هم داشتم که نمی دونم جزو سابقه حساب میشه یا نه!)
    تافل هم هنوز امتحان ندادم ولی امیدوارم بتونم دور و بر 90 بشم

اصلی ترین و حیاتی ترین مساله برام اینه که دانشگاهی پیدا کنم که با این شرایط بتونم بورسیه کامل بشم(بعضی دانشگاه ها حتی پول بلیط رفت و برگشت رو هم میدن،اگه اینجوری بشه که عالی میشه)
    حالا با این شرایط چه دانشگاه هایی رو بهم معرفی می کنید؟چون من اصلا شناختی نسبت به دانشگاه های آلمان ندارم.کلا به نظرتون چقدر جای امیدواری هست؟
    دوست عزیز با توجه به اینکه معدل شما در آلمان یک معدل متوسط بالا (و نه عالی) محسوب میشه. اینکه فکر گرفتن بورسیه کامل در کشوری باشید که بورسیه گرفتن از دانشگاههاش خیلی رقابتی هست شاید کمی اشتباه باشه. شما باید در نظر بگیرید که خیلی از دانشگاههای آلمان مینیمم برای پذیرش رو معدل بالای 15 میگذارند این یعنی اینکه اکثر متقاضیانی که برای پذیرش اقدام می کنند معدلشون بالای 15 هست. پس طبعا از نظر معدل شرایط عالی ندارید. در مورد رزومه هم شما نه سابقه کار پژوهشی و نه سابقه کار عملی بالایی دارید. پس متاسفانه در این زمینه هم شرایطتون خوب نیست. بهتره با واقعیت پیش برید و به فکر گرفتن پذیرش باشید.

البته توصیه می کنم روی پایان نامه خوب کار کنید که یه امتیاز برای پذیرش گرفتن بشه و شاید هم تونستید ازش یه مقاله در بیارید !

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط a2011 نمایش پست ها
    دوست عزیز با توجه به اینکه معدل شما در آلمان یک معدل متوسط بالا (و نه عالی) محسوب میشه. اینکه فکر گرفتن بورسیه کامل در کشوری باشید که بورسیه گرفتن از دانشگاههاش خیلی رقابتی هست شاید کمی اشتباه باشه. شما باید در نظر بگیرید که خیلی از دانشگاههای آلمان مینیمم برای پذیرش رو معدل بالای 15 میگذارند این یعنی اینکه اکثر متقاضیانی که برای پذیرش اقدام می کنند معدلشون بالای 15 هست. پس طبعا از نظر معدل شرایط عالی ندارید. در مورد رزومه هم شما نه سابقه کار پژوهشی و نه سابقه کار عملی بالایی دارید. پس متاسفانه در این زمینه هم شرایطتون خوب نیست. بهتره با واقعیت پیش برید و به فکر گرفتن پذیرش باشید.

البته توصیه می کنم روی پایان نامه خوب کار کنید که یه امتیاز برای پذیرش گرفتن بشه و شاید هم تونستید ازش یه مقاله در بیارید !
    خیلی ممنون از پاسخ خوبتون.
    به نظرتون اگه recom هام خیلی خوب باشه تاثیر چشم گیری میتونه داشته باشه؟
    راستی دانشگاه خاصی مد نظرتون نبود که معرفی کنید؟چون من در مورد آلمان زیاد تحقیق نکردم تاحالا
    به غیر از آلمان چه کشوری رو پیشنهاد می کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)