صفحه 2 از 29 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 287

موضوع: کارشناسی - شانس گرفتن پذیرش (***پست آخر خوانده شود***)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : کارشناسی - شانس گرقتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط bmirzaee3000 نمایش پست ها
    بله من در کنکور شرکت کردم ولی میخواستم بدونم رشته ای که میخوام پذیرش بگیرم رو حتما باید قبول بشم اینجا؟
    نه .

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamech نمایش پست ها
    سلام.برای لیسانس یا فوق لیسانس محدودیت سنی داره آلمان؟
    بعضی دانشگاهها در بعضی رشته ها ممکنه محدودیت داشته باشند (این مطلب رو با گروه درسی مورد نظر در دانشگاهی که قرار هست اقدام کنید چک کنید). سفارت هم یه محدودیتی داره که برای کارشناسی تا 27 سال و برای ارشد تا 32 سال هست (ولی بسته به سابقه تحصیلی و کاری با سن بالاتر هم امکان گرفتن ویزا هست)

Junior Member

سلام دوستان

من دیپلم هنرستان دارم و از دانشگاه علمی کاربردی (پودمانی) مدرک فوق دیپلم گرفتم می خواستم بپرسم که آیا می تونم برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم ؟

و سوال دیگه این که آیا شرط قبولی در کنکور سراسری برای پذیرش ایرانی ها از شروط سفارت آلمان برای دریافت ویزا هستش یا از شروط دانشگاه ها برای دریافت پذیرش، اگر اینطوره تکلیف ایرانی هایی که تو کشور های دیگه زندگی می کنن چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Majidsp نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دیپلم هنرستان دارم و از دانشگاه علمی کاربردی (پودمانی) مدرک فوق دیپلم گرفتم می خواستم بپرسم که آیا می تونم برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم ؟

و سوال دیگه این که آیا شرط قبولی در کنکور سراسری برای پذیرش ایرانی ها از شروط سفارت آلمان برای دریافت ویزا هستش یا از شروط دانشگاه ها برای دریافت پذیرش، اگر اینطوره تکلیف ایرانی هایی که تو کشور های دیگه زندگی می کنن چیه ؟
    شما احتمالا می توانید برای دوره لیسانس اقدام کنید (البته اگه دانشگاه شما مورد تایید آلمان باشه). شرط قبولی کنکور برای دانشگاهها هست و تمامی ایرانیانی که در کشورهای دیگه طبق سیستم تحصیلی ایران درس خوانده اند این شرط را باید داشته باشند. ولی اگر طبق سیستم تحصیلی کشوری که در آن زندگی می کنند درس خوانده باشند باید شرایط مربوط آن کشور را که توسط وزارت علوم آلمان اعلام شده است داشته باشند.

Junior Member

سلام دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط a2011 نمایش پست ها
    شما احتمالا می توانید برای دوره لیسانس اقدام کنید (البته اگه دانشگاه شما مورد تایید آلمان باشه). شرط قبولی کنکور برای دانشگاهها هست و تمامی ایرانیانی که در کشورهای دیگه طبق سیستم تحصیلی ایران درس خوانده اند این شرط را باید داشته باشند. ولی اگر طبق سیستم تحصیلی کشوری که در آن زندگی می کنند درس خوانده باشند باید شرایط مربوط آن کشور را که توسط وزارت علوم آلمان اعلام شده است داشته باشند.
    خیلی ممنون از پاسخت دوست عزیز

حالا اگر من از یکی از دانشگاه های تقریبا رنکینگ خوب رومانی (800 جهانی) پذیرش بگیرم و یکسال اونجا تحصیل کنم و از همون رومانی هم بخوام اقدام کنم برای ادامه تحصیل تو آلمان بازم چون ایرانی هستم و دیپلمم رو از ایران گرفتم با این که دارم تو رومانی درس می خونم قبولی در کنکور ایران رو ازم می خوان ؟؟

خیلی ممنون از پاسخت دوست عزیز

حالا اگر من از یکی از دانشگاه های تقریبا رنکینگ خوب رومانی (800 جهانی) پذیرش بگیرم و یکسال اونجا تحصیل کنم و از همون رومانی هم بخوام اقدام کنم برای ادامه تحصیل تو آلمان بازم چون ایرانی هستم و دیپلمم رو از ایران گرفتم با این که دارم تو رومانی درس می خونم قبولی در کنکور ایران رو ازم می خوان ؟؟
    این رو باید با دانشگاه هماهنگ کنید ! اکثرا کسانی که مدرک کارشناسی ندارند باید گواهی اجازه ورود به دانشگاه (که در ایران قبولی کنکور هست) را ارائه کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.a. social science - ut

با سلام
    من ترم6رشته ریاضی کاربردی دانشگاه دولتیم
    معدلمم حدودا14است
    میخام اونور لیسانس اقتصاد بخونم(نمی خوام لیسناسمو اینجا بگیرم دیگه)
    چه دانشگاهایی رو پیشنهاد می کنید که راحت پذیرش بدن
    ار نظر زبان هم بگم دارم برای ایلتس می خونم.
    مقاله هم دارم
    اما دوس دارم المانیم بخونم که نمیدونم اگه توی شهرستانا خصوصی کلاس برم فایده ای داره؟
    چطوری مدرک گوته رو بگیرم.

Junior Member aaydaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT-Security / Rub

نقل قول نوشته اصلی توسط mathe نمایش پست ها
    با سلام
    من ترم6رشته ریاضی کاربردی دانشگاه دولتیم
    معدلمم حدودا14است
    میخام اونور لیسانس اقتصاد بخونم(نمی خوام لیسناسمو اینجا بگیرم دیگه)
    چه دانشگاهایی رو پیشنهاد می کنید که راحت پذیرش بدن
    ار نظر زبان هم بگم دارم برای ایلتس می خونم.
    مقاله هم دارم
    اما دوس دارم المانیم بخونم که نمیدونم اگه توی شهرستانا خصوصی کلاس برم فایده ای داره؟
    چطوری مدرک گوته رو بگیرم.

سلام،
    در مورد رشته و دانشگاه نظر نمیدم چون در مورد رشته ای که میخواین اینجا بخونین اطلاعی ندارم وضعیت چطوره،ولی از لحاظ زبان واسه لیسانس مدرک زبان آلمانی یکی از این دوتا ( DSH -TestDaF)
    رو باید بگیرین،اکثر دانشگاه ها هم پذیرش به شرط همین مدرک زبان رو میدن...
    واسه کلاس خصوصی بستگی داره استادتون در چه سطحی باشه و کارش درست باشه یا نه..من خودم تو شهرمون یه خانوم آلمانی بودند که با ایشون کلاس خصوصی گرفتم،خیلی هم کمکم کرد..
    مدرک گوته هم اول باید تا یه سطح مشخص بخونین بعد برین واسه امتحان همون سطح ثبت نام کنین و امتحان بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط aaydaa نمایش پست ها
    سلام،
    در مورد رشته و دانشگاه نظر نمیدم چون در مورد رشته ای که میخواین اینجا بخونین اطلاعی ندارم وضعیت چطوره،ولی از لحاظ زبان واسه لیسانس مدرک زبان آلمانی یکی از این دوتا ( DSH -TestDaF)
    رو باید بگیرین،اکثر دانشگاه ها هم پذیرش به شرط همین مدرک زبان رو میدن...
    واسه کلاس خصوصی بستگی داره استادتون در چه سطحی باشه و کارش درست باشه یا نه..من خودم تو شهرمون یه خانوم آلمانی بودند که با ایشون کلاس خصوصی گرفتم،خیلی هم کمکم کرد..
    مدرک گوته هم اول باید تا یه سطح مشخص بخونین بعد برین واسه امتحان همون سطح ثبت نام کنین و امتحان بدین
    مدرک زبان انگلیسی زیاد برای لیسانس بدرد نمیخوره چون رشته اقتصاد اکثرا به زبان آلمانی هست ! البته با داشتن لیسانس ریاضی هم میشه برای بعضی گرایشهای اقتصاد اقدام کرد.

در مورد زبان، خیلی از دانشگاهها با مدرک ZD یا B2 پذیرش می دهند (تعداد خیلی کمی هم با A2) و متقاضی باید در کلاسهای آلمانی شرکت کنه تا برای امتحان Test daf یا DSH آماده بشه (چون امتحان DSH فقط در آلمان برگزار میشه در نتیجه اکثر دانشگاهها اجازه می دهند که متقاضی برای امتحان به آلمان بیاید و البته پذیرش هم برای متقاضی صادر میشه! )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.a. social science - ut

مرسی دوستان پس پیشنهاد می کنید انگیلیسی نخونم دیگه و برم سراغ آلمانی؟(تو کمتر از یکسال میشه مدرک قابل قبول زبان گرفت؟)
    یه سوال دیگه
    پیشنهاد می کنید همین ریاضی رو اونجا بخونم یا تغییر رشته بدم
    اخه گویا تغییر رشته سخته و باید کار تحقیقاتی داشته باشی.
    دانشگاههایی تو این رشته ها نمیشناسید که تو پذیرش زیاد سخت گیر نباشن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)