صفحه 3 از 29 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 287

موضوع: کارشناسی - شانس گرفتن پذیرش (***پست آخر خوانده شود***)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی - شانس گرقتن پذیرش

سلام...من لیسانس اقتصاد صنعتی از دانشگاه یزد ( دوره شبانه دارم ) و فوق دیپلم معماری از دانشگاه غیر انتفاعی دارم...معدل دیپلمم حدود 17 بوده و دیپلم تجربی دارم...معدل لیسانس اقتصادم حدود 15 و معدل فوق دیپلم معماریم حدود 17. است...یک سری دوره های تخصصی معماری را هم گذرونده ام...زبان انگلیسیم در سطح معموله اما با توجه به اینکه مقطع لیسانس نیازی به زبان انگلیسی ندارد..یک سال فرصت دارم که زبان آلمانی بخوانم و به سطح b2 برسم...میخوام برای کارشناسی معماری در کشور آلمان اقدام کنم...آیا امکان پذیره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ekonometrie - VŠE Prague

سلام

من سوالی راجع به کالج رفتن در آلمان دارم:

من 23 سالمه و الان دانشجوی ترم 7 دانشگاه هنر (سراسری روزانه) در رشته ی چاپ هستم. TestDaf دارم و می خوام برم المان از اول ریاضی بخونم.

اما می ترسم که بهم ویزا ندن به خاطر تغییر رشته ...
    تصمیم دارم که اول از Hochschule der Medien(Stuttgart) برای خوندن لیسانس در رشته ی چاپ پذیرش بگیرم که یه ربطی به تحصیلات پیشینم داشته باشه (از نظر سفارت) اما همزمان از ایران کارهای مربوط به کالج برای TKurs رو انجام بدم(انتخابم هم Studienkolleg Universiteat Hamburg هست.

حالا دو تا سوال: 1- اصلا می تونم وقتی که رسیدم آلمان جای اشتوتگارت برم هامبورگ برای کالج؟
    2- مشکلی که بهش برخوردم امتحان ورودی ِ کالج Aufnahmetestهست. تاریخ برگزاریش برای ترم زمستون حدود اگوست و برای ترم تابستون حدود ژانویه ست.
    معنیش اینکه اگه سفارت به من ویزا بده باید یک ترم برم همون اشتوتگارت(که از اکتبر شروع میشه) بعد تاریخ امتحان ورودی کالج که رسید برم هامبورگ امتحان بدم و وقتی که جواب قبولی دادن کلا برم هامبورگ... آیا میشه همچین برنامه ای؟ یا نقشه ی گنگیه؟!

همه ی این کارا برای اینکه می ترسم سفارت به خاطر تغییر رشته و کالج رفتن بهم ویزا نده...

نظر شما چیه؟ خیلی نیاز به کمک فکری دارم.

سلام
    من لیسانس اقتصاد با معدل 17.5 از یه دانشگاه سراسری خوب دارم.آلمانیم رو هم دارم قوی می کنم.من میتونم برای لیسانس معماری پذیرش بگیرم یا حتما باید کنکور بدم تا معماری قبول شم؟

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HamedKatayoon نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس اقتصاد با معدل 17.5 از یه دانشگاه سراسری خوب دارم.آلمانیم رو هم دارم قوی می کنم.من میتونم برای لیسانس معماری پذیرش بگیرم یا حتما باید کنکور بدم تا معماری قبول شم؟
    میشه اقدام کنید و نیازی به کنکور نیست ولی برای پذیرش در دوره لیسانس معدل دیپلم و پیش رو چک می کنند و اغلب برای اخذ پذیرش در رشته معماری باید در امتحان وروی شرکت کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط sooolmaz نمایش پست ها
    سلام...من لیسانس اقتصاد صنعتی از دانشگاه یزد ( دوره شبانه دارم ) و فوق دیپلم معماری از دانشگاه غیر انتفاعی دارم...معدل دیپلمم حدود 17 بوده و دیپلم تجربی دارم...معدل لیسانس اقتصادم حدود 15 و معدل فوق دیپلم معماریم حدود 17. است...یک سری دوره های تخصصی معماری را هم گذرونده ام...زبان انگلیسیم در سطح معموله اما با توجه به اینکه مقطع لیسانس نیازی به زبان انگلیسی ندارد..یک سال فرصت دارم که زبان آلمانی بخوانم و به سطح b2 برسم...میخوام برای کارشناسی معماری در کشور آلمان اقدام کنم...آیا امکان پذیره ؟
    شرایط شما هم همین طور هست. باید در امتحان ورودی معماری شرکت کنید.

Junior Member

سلام..
    من دیپلم ریاضی دارم پیش دانشگاهی هنر بودم و لیسانس صنایع دستی شبانه دانشگاه سراسری بودم که چهار سال هم از فارغ التحصیلی ام می گذره
    می خوام حتما برم کلن و شهرهای اطرافش... اینکه بخوام کارشناسی بخونم تو ویزا دادن تاثیر داره و بهتره ارشد بخونم؟؟ چون من از کسی شنیدم که بهش گفته بودند تو آدم مجعولی هستی چون چند سال از تموم شدن درست می گذره و دوباره می خوای از اول شروع کنی و معلوم نیست بعد چی کار می کنی؟

دوست دارم طراحی داخلی یا عکاسی بخونم... اما نمی تونم لیست همه ی دانشگاه ها و کالج های هنر کلن رو پیدا کنم...
    یه سوال دیگه هم داشتم که کسی می دونه این دو تا رسته چه قدر بازار کار تو آلمان داره؟ یا به طور کلی تو رشته های هنری کدوم رشته بازار کارش بیشتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Souziana نمایش پست ها
    سلام..
    من دیپلم ریاضی دارم پیش دانشگاهی هنر بودم و لیسانس صنایع دستی شبانه دانشگاه سراسری بودم که چهار سال هم از فارغ التحصیلی ام می گذره
    می خوام حتما برم کلن و شهرهای اطرافش... اینکه بخوام کارشناسی بخونم تو ویزا دادن تاثیر داره و بهتره ارشد بخونم؟؟ چون من از کسی شنیدم که بهش گفته بودند تو آدم مجعولی هستی چون چند سال از تموم شدن درست می گذره و دوباره می خوای از اول شروع کنی و معلوم نیست بعد چی کار می کنی؟

دوست دارم طراحی داخلی یا عکاسی بخونم... اما نمی تونم لیست همه ی دانشگاه ها و کالج های هنر کلن رو پیدا کنم...
    یه سوال دیگه هم داشتم که کسی می دونه این دو تا رسته چه قدر بازار کار تو آلمان داره؟ یا به طور کلی تو رشته های هنری کدوم رشته بازار کارش بیشتره؟
    در مورد سفارت احتمال داره این رو بگن ولی خیلی از دوستان بودند که تغییر رشته دادند و ویزا هم گرفتند (شرایط هر شخص با شخص دیگر متفاوت هست). در ضمن اکثر رشته های هنری امتحان ورودی دارند (در تاپیک مربوط به "رشته های هنر" کمی می تونید اطلاعات بیشتری کسب کنید).

طراحی داخلی بازار کار به نسبت بهتری داره ولی در کل هر حرفه ای که شما واقعا خوب بلد باشید در آلمان بازار کار داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a2011 نمایش پست ها
    شرایط شما هم همین طور هست. باید در امتحان ورودی معماری شرکت کنید.
    ممنون...چه امتحانی ؟؟؟ میشه راهنماییم کنید ؟؟؟ معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم در چه حد باید باشه ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sooolmaz نمایش پست ها
    ممنون...چه امتحانی ؟؟؟ میشه راهنماییم کنید ؟؟؟ معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم در چه حد باید باشه ؟؟؟
    در تاپیک مربوط به "رشته های هنر" کمی می تونید اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای معدل هم اغلب معدل 15 به بالا برای شروع تحصیل در رشته های هنر کافی است.

Junior Member

سلام
    من لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد تبریز دارم با معدل 15.78
    معدل دیپلم 19
    معدل پیش دانشگاهی 18
    زبان آلمانی بلد نیستم، انگلیسیم در حد آی التس 6
    میخواستم بدونم میتونم همین رشته رو ادامه بدم؟
    یا همینو از لیسانس باید شروع کنم؟
    درضمن به هنر هم علاقه دارم، میتونم انیمیشن یا سینما بخونم؟
    آیا میشه بورسیه شد؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)