صفحه 1 از 164 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1638

موضوع: بورس از طریق DAAD - آشنایی، مدارک مورد نیاز و پر کردن فرم مربوطه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض بورس از طریق DAAD - آشنایی، مدارک مورد نیاز و پر کردن فرم مربوطه

سوالات در مورد مدارک مورد نیاز برای اقدام بورس در DAAD در این موضوع بررسی خواهند شد. از دوستان مطلع خواهش میکنم که اگر لیست مدارک رو دارند در این موضوع قرار بدند.

موضوع DAAD که قبلا در انجمن به صورت باز وجود داشت و الان به آرشیو پیوست، به طور کامل خوانده شد. پستهای مفید به موضوع های مربوطه منتقل شد. اما مباحثی هم بودند که جواب قطعی و روشنی برای آنها وجود نداشت. لذا از دوستان خواهش میکنم مطالب زیر رو تایید کنند و یا اگر مشکلی داره با نقل قول رفع اشکال کنند:

1. مدارک می توانند به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند

2. من از استاد مورد نظر درخواست invitation letter کردم ( که طبق همون پی دی اف بالا یکی از مدارک لازم میباشد). ولی در ایمیلی که به استاد زدم هیچ اشاره ای به جزئیات این نامه نکردم. آیا نکته ی خاصی وجود دارد که بایستی به استاد مورد نظر یادآوری کنم تا در نوشتن اون به کار گرفته شود؟
    جواب
    : خود استادا می دونن چی بنویسن.

3. آیا احتیاج هست تا از استاد مورد نظر درخواست Recomendation letter کنم؟
    جواب
    : ریکام ها رو باید از استادای ایرانتون بگیرید

4. در پی دی افی که از سفارت آلمان دانلود کردم ، از "مکاتبات شما با استاد راهنما" به عنوان یکی از مدارک ذکر شده (!)، منی که 3 ماه با این استاد فقط از طریق ایمیل در ارتباط بودم (تا مخش رو بزنم) و همچنین 2 بار تلفنی صحبت کردم (شرح پایان نامه ارشد)، چه چیزی رو باید به عنوان مدرک بالا آماده کنم!؟
    جواب
    : همون نامه ایه که از استادتون خواستید.

5. مدرک زبان (TOFEL) باید از طریق ETS به سفارت فرستاده شود یا نیازی به اینکار نیست؟
    جواب
    : به صورت دستی توسط متقاضی

6. بسته به پروپوزالی که توسط شما ارائه می شود، امکان ترتیب دادن مصاحبه از طرف سفارت وجود دارد اما این موضوع مختص به همه رشته ها و کاندیدا نمی باشد.

7. مدارک میتوانند به صورت پستی و یا دستی به بخش فرهنگی سفارت آلمان در تهران تحویل داده شوند.
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 2nd, 2013 در ساعت 09:21 PM

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض بورس از طریق DAAD - آشنایی

در این موضوع مطالب اولیه برای آشنایی با این بورس و ددلاینهای مربوطه بررسی خواهند شد. موضوع قبلی مربوط به DAAD به طور کامل خوانده شد و نکات مهم آن در این پست آمده است. دوستان با تجربه و مطلع این مطالب رو تایید و یا تکذیب با توضیح بفرمایند:

1. فقط در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورس اعطل خواهد شد.

2. امکان شرکت در پروسه بورس اگر قبلا هم برای آن اقدام کرده باشیم وجود دارد.

3. برای اقدام در مرحله اول شما بایستد استادی را در دانشگاهی برای رشته ای که مد نظر شماست پیدا کنید، مکاتبات لازم را انجام داده و نظر اورا جلب کنید تا برای شما دعوت نامه صادر کند. سپس میتوانید با استفاده از آن برای این بورس اقدام کنید.

3. در سایت DAAD اطلاعات دانشگاه ها و رشته های موجود در کشور آلمان آمده است. لذا همه ی آنها مرتبط با پروسه بورس نیستند. همچنین امکان اینکه رشته ای از دانشگاهی در این سایت وجود نداشته باشد امکانپذیر است. لذا توصیه می شود برای رشته مورد نظر خود سایت دانشگاه موبوطه را نیز بررسی نمایید.

4. این بورس برای هر کشور سهمیه جداگانه ای و محدودی دارد، لذا ارتباطی به مسائل سیاسی ندارد.

5. مبلغ بورس: متغیر

6. این بورس قابل Differ کردن هست یا خیر؟
    جواب: خیر
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 2nd, 2013 در ساعت 09:29 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

پیش فرض بورس از طریق DAAD - آشنایی

دوستان عزیز
    بورس داد برای بچه های مستر فقط به رشته هایی تعلق می گیره که تو لیست زیر باشند. من خانومم رشتش توی این لیست نیست اما اپلای کرد با اینکه الان هم آلمانه و رزومه خوبی داره و از استاد اونجا هم یه نامه خیلی عالی برای ساپورت داشت اما آقای مالکی زنگ زد گفت بیا اپلیکیشنتو پس بگیر چون توی لیست اسم رشتت نیست. به خود داد تو آلمان هم که ایمیل زدیم گفت برای ایرانیهایی که برا مستر اپلای می کنند فقط باید رشته و دانشگاهت تو لیست باشه. اما برا دکترا این محدودیت نیست. الکی نرین پول ترجمه بدین برا مدارک و وقت خودتون رو بگیرید. هر کی هم شک داره از آقای مالکی بپرسه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agricultural engineering- Ornamental plants

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما در مورد DAAD (پذیرش، بورس، پایگاه اینترنتی، مرکز تهران و ...)

سلام به همگی دوستان
    برای گرفتن بورس در مقطع دکترا نیازی به دانستن زبان آلمانی هست؟ آیا چنین شرطی وجود دارد یا نه؟
    ممنون میشوم اگر دوستان توضیح دهند.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما در مورد DAAD (پذیرش، بورس، پایگاه اینترنتی، مرکز تهران و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein_cl نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    برای گرفتن بورس در مقطع دکترا نیازی به دانستن زبان آلمانی هست؟ آیا چنین شرطی وجود دارد یا نه؟
    ممنون میشوم اگر دوستان توضیح دهند.
    بستگی به بورسی که میخواین براش اقدام کنین داره. اگه بخواین برای بورس موسساتی مثل دااد یا د اف کا اقدام کنین، اونا یه لیست مشخص دارن برای مدارک لازم برای اینکه بتونین برای بورس اقدام کنین، باید ببینین چیا میخوان. البته کلا هر جایی که بورس بده، یه همچین لیستی داره، خودتون باید چک کنین.

سلام دوستان من پذیش دانشگاه هامبورگ بدون فاند گرفتم بهم گفتن مدارک تحصیلی رو براشون پست کنم و 3-4 ماه طول میکشه تا بررسی بشه اینجوری ددلاین دااد میگذره.میتونم از استاد بخوام فعلا یه معرفی نامه بهم بده
    تا مهلتش تموم نشه .؟در رابطه با پروپوزال هم امکانش هست فعلا یک پروپوزال اولیه تهیه کرد تا به دااد بدیم ؟استاد قبول میکنه؟در ضمن پروپوزال حدودا چند صفحه باید باشه بعضیا میگن 7-8 صفحه بعضیا میگن حدود 20-30 صفحه .لطفا سریع راهنمایی کنید وقت ندارم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aghaghia1387 نمایش پست ها
    سلام دوستان من پذیش دانشگاه هامبورگ بدون فاند گرفتم بهم گفتن مدارک تحصیلی رو براشون پست کنم و 3-4 ماه طول میکشه تا بررسی بشه اینجوری ددلاین دااد میگذره.میتونم از استاد بخوام فعلا یه معرفی نامه بهم بده
    تا مهلتش تموم نشه .؟در رابطه با پروپوزال هم امکانش هست فعلا یک پروپوزال اولیه تهیه کرد تا به دااد بدیم ؟استاد قبول میکنه؟در ضمن پروپوزال حدودا چند صفحه باید باشه بعضیا میگن 7-8 صفحه بعضیا میگن حدود 20-30 صفحه .لطفا سریع راهنمایی کنید وقت ندارم
    به نظر من امتحان کنین، ضرری نداره. به استادتون بگین ببینین بهتون همچین نامه ای میدن یا نه. اگه استاد بخواد کاری رو انجام بده هزار و یک راه براش داره، اگرم نخواد انجام بده، یه بهونه کافیه. حالا شمام امتحان کنین، شاید بدون اینکه رسما پذیرفته شده باشین بتونه بهتون این برگه رو بده. پروپوزال رو هم باید با استاد صحبت کنین و بنویسین، از استاد بپرسین. استاد هرچی گفت همون بسه. نگران تعداد صفحاتش نباشین، مهم اینه که خوب بنویسین پروپوزال رو.

Junior Member

سلام
    من در مورد شانس گرفتن دااد سوال دارم.من برای دکترای شیمی اقدام کردم. پروپوزال رو نوشتم و همه مدارک را تهیه کردم. استادی که می خوام باهاش کار کنم خیلی کمکم کرده. اما مقاله ندارم. معدل فوقم 16 و معدل لیسانسم 13 از دانشگاه دولتیه. ضمنا گواهی کنترل کیفی آزمایشگاه رنگ رو هم دارم. سوالم اینه که برای من چه قدر شانس وجود داره که بتونم این بورس رو بگیرم.مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1383 نمایش پست ها
    سلام
    من در مورد شانس گرفتن دااد سوال دارم.من برای دکترای شیمی اقدام کردم. پروپوزال رو نوشتم و همه مدارک را تهیه کردم. استادی که می خوام باهاش کار کنم خیلی کمکم کرده. اما مقاله ندارم. معدل فوقم 16 و معدل لیسانسم 13 از دانشگاه دولتیه. ضمنا گواهی کنترل کیفی آزمایشگاه رنگ رو هم دارم. سوالم اینه که برای من چه قدر شانس وجود داره که بتونم این بورس رو بگیرم.مرسی
    تو د ا ا د بعضی‌ مسائل کاملا نسبی، مثلا غیر از شرایطی که اون‌ها برای دادن بورس دارن، گرفتن بورس تا اندازه‌ای هم به وضعیت تحصیلی کسایی که با شما اقدام می‌کنن داره. پس اصلا نمی‌شه گفت تضمینی وجود داره یا نه، امیدوارم بورس رو بگیرید، مثلا من خودم امسال ۲ تا از اپلیکیشن‌های بچهای ایرانی را دیدم که خیلی‌ قوی بودن و شانس شون بسیار بالاست.
    براتون آرزوی موفقیت می‌کنم

ApplyAbroad Hero

Post بورس از طریق DAAD - درخواست راهنمایی برای پرکردن فرم مربوطه

در این تاپیک به چگونگی پر کردن فرم DAAD خواهیم پرداخت.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان کسی در مورد این اصطلاحات نظری داره؟ در فرم بورس DAAD ذیل تحصیلات دبیرستان secondary school پرسیده شدند:

(Art des Abschlussexamens (Type of Final Examination

(Bitte Orginalbezeichnung (Original Name of examination

((Ergebnis (Result(s

اینها در مورد تحصیلات دبیرستانی چه معنایی می توانند داشته باشند و چطور باید پر شوند؟
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)