صفحه 6 از 164 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1638

موضوع: بورس از طریق DAAD - آشنایی، مدارک مورد نیاز و پر کردن فرم مربوطه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس از طریق DAAD - آشنایی

نقل قول نوشته اصلی توسط frotanpour نمایش پست ها
    سلام. شما از کجا میگید که اول آپریل باید اونجا باشیم؟ هر جور هم حساب کنی ویزا به اون تاریخ نمیرسه اصلا.
    برای کسانی که بورس می گیرن، بدون نوبت وقت مصاحبه میدن و ظرف یه هفته الی ده روز ویزا صادر میشه، چون اصلاً مدارکشون رو به آلمان نمی فرستن و همین جا تایید می کنن! به همین خاطر به اول آوریل حتماً میرسن

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash60 نمایش پست ها
    برای کسانی که بورس می گیرن، بدون نوبت وقت مصاحبه میدن و ظرف یه هفته الی ده روز ویزا صادر میشه، چون اصلاً مدارکشون رو به آلمان نمی فرستن و همین جا تایید می کنن! به همین خاطر به اول آوریل حتماً میرسن
    چه جالب. نمیدونستم. ممنون. میگم حالا من گفتم چون احتمالش زیاده که درست بشه یه وقت آنلاین گرفتم واسه آخر مارس که خیلی عقب نیافته. کنسل هم نمیشه کرد. به نظر شما مشکلی ایجاد نمیکه اکه بورسم درست بشه؟

Junior Member

چه جالب. نمیدونستم. ممنون. میگم حالا من گفتم چون احتمالش زیاده که درست بشه یه وقت آنلاین گرفتم واسه آخر مارس که خیلی عقب نیافته. کنسل هم نمیشه کرد. به نظر شما مشکلی ایجاد نمیکه اکه بورسم درست بشه؟
    اگه بورس بشید، مشکلی پیش نمیاد. نگران نباشید

Junior Member

حدس من اینه که برای این بورس بین 100 تا 160 نفر اپلای کردن
    این عددی که گفتین درست به نظر نمیاد تو هفته آخر که من سفارت بودم حدودا 180 نفر اپلای کردن. اینجور حساب کنید که 30 روز مهلت اپلای بوده و روزی متوسط 35-30 نفر اپلای کردن. تازه دانشجویانی که از خود آلمان اپلای میکنن هم هستند که با توجه به نرخ یورو اکثر کسایی که با هزینه شخصی رفته بودن متقاضی بورسیه هستند (چند تاشون رو خودم میشناسم) اینجور حساب کنید حدودا 800-1000 نفر هستن...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sozi نمایش پست ها
    این عددی که گفتین درست به نظر نمیاد تو هفته آخر که من سفارت بودم حدودا 180 نفر اپلای کردن. اینجور حساب کنید که 30 روز مهلت اپلای بوده و روزی متوسط 35-30 نفر اپلای کردن. تازه دانشجویانی که از خود آلمان اپلای میکنن هم هستند که با توجه به نرخ یورو اکثر کسایی که با هزینه شخصی رفته بودن متقاضی بورسیه هستند (چند تاشون رو خودم میشناسم) اینجور حساب کنید حدودا 800-1000 نفر هستن...
    رقم درست و دقیق رو کسی نمی تونه بگه جز آقای مالکی. به هر حال من براساس اپلای سال های گذشته این رقم رو گفتم؛ مثلاً سال 2008، 120 نفر بودن، 2009، 140 نفر، و ...! ولی نمیشه 30 روز رو مثل شما حساب کرد. چون خودم تقریباً 5 روز جلوی سفارت آلمان بودم (جلوی درب بخش فرهنگی که مدارک رو می دادن)، توی 5 روز 15 نفر مدارک دادن. کسانی هم که توی خود آلمان اپلای میکنن، محدودن چون تنها در صورتی می تونن از تهران اپلای کنن که کمتر از یک سال توی اروپا یا آلمان بوده باشن (تنها در این صورت می تونن از سهمیه ایران استفاده کنن و مدارکشون رو هم باید بفرستن تهران). بیش تر از یک سال هم مونده باشن، میرن جزو کسانی که از اروپا اقدام کردن.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

سلام بله اقا سیاوس منطقی می فرمایند.
    بنده هم از اقای ملکی یک هفته قبل از فرصت نهایی پرسیدم گفت تقریبا 60 تا 80 نفر هستند.
    هتفه اخر هم اضافه کنید به این عدد. البته اگر اقای ملکی راست گفته باشه.
    معمولا کسانی که اپلای میکنند از ایران هستند و من که ندیدم کسی اونجا باشه و بیاد ایران مدرک تحویل بده.
    معمولا بعد از یک سال از اروپا درخواست میدن که راحت تر باشند میدونند که اگر از ایران درخواست بدن به ضررشونه چون ایرانی ها کارشون خارق العاده هست.

Junior Member

رقم درست و دقیق رو کسی نمی تونه بگه جز آقای مالکی. به هر حال من براساس اپلای سال های گذشته این رقم رو گفتم؛ مثلاً سال 2008، 120 نفر بودن، 2009، 140 نفر، و ...! ولی نمیشه 30 روز رو مثل شما حساب کرد. چون خودم تقریباً 5 روز جلوی سفارت آلمان بودم (جلوی درب بخش فرهنگی که مدارک رو می دادن)، توی 5 روز 15 نفر مدارک دادن. کسانی هم که توی خود آلمان اپلای میکنن، محدودن چون تنها در صورتی می تونن از تهران اپلای کنن که کمتر از یک سال توی اروپا یا آلمان بوده باشن (تنها در این صورت می تونن از سهمیه ایران استفاده کنن و مدارکشون رو هم باید بفرستن تهران). بیش تر از یک سال هم مونده باشن، میرن جزو کسانی که از اروپا اقدام کردن.
    من هفته آخر مدارکمو بردم شاید فقط چون روزای آخر بوده شلوغ بوده ...خدا کنه اونجور که شما میگید باشه ولی این رو هم باید در نظر گرفت که تعداد فارغ التحصیلای 2008 تا 2012 تفاوت زیادی داره! من که واقعا امیدوارم تعداد متقاضیان 100-150 نفر و پذیرش شوندها 80-90 نفر!! باشن.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله تعداد فارغ التحصیلان هر سال بیشتر میشه به همین علت اونا هم 15 تا 20 درصد هر ساله به سهمیه اضافه میکنند.
    امیدوارم همه قبول شیم. چون نسبت به کشور های همسایه ایرانی ها بهتر هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sozi نمایش پست ها
    من هفته آخر مدارکمو بردم شاید فقط چون روزای آخر بوده شلوغ بوده ...خدا کنه اونجور که شما میگید باشه ولی این رو هم باید در نظر گرفت که تعداد فارغ التحصیلای 2008 تا 2012 تفاوت زیادی داره! من که واقعا امیدوارم تعداد متقاضیان 100-150 نفر و پذیرش شوندها 80-90 نفر!! باشن.

ممنون

PhD Position رو چطوری میتونم پیدا کنم باید به وبسایت هر دانشگاه جداگانه مراجعه کنم یا سایتی هست که همه را یکجا داشته باشه؟

سلام. یکی از روش های گرفتن پذیرش از آلمان با فاند DAAD هست. به نظرم آرشیو رو بخونید دستتون میاد. در آلمان از طریق پیدا کردن PHD Position هم می تونید اقدام کنید ولی فکر کنم کار حساب میشه. ولی با DAAD کاملا دانشجویی هست.

Junior Member

سلام تا حالا از کسی پرسیدن برای نقسه مدرک که رف کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)