نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مي شود؟

رأی دهندگان
169. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

146 86.39%
  • خير

23 13.61%
صفحه 108 از 108 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,077 , از مجموع 1077

موضوع: مدارک مورد نیاز برای اپلای و پر کردن Application Form

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای اپلای و پر کردن Application Form

نقل قول نوشته اصلی توسط rhmijavad نمایش پست ها
    با عرض سلام و روز بخیر
    من لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه سرارسری هستم با معدل 14.60 و پارسال فارغ التحصیل شدم.از پارسال تا حالا هم دارم یه ارشد غیر مرتبط می خونم.سطح زبان آلمانیم B2.1 هست که می تونم تا انتهای تابستون به C1 برسونمش و انگلیسی رو در حدIELTS 7.5 بلدم.الان تصمیم گرفتم رشته ی سابقم یعنی مهندسی شیمی رو تو آلمان ادامه بدم.چند تا سوال داشتم:
    1)با توجه به شرایطم که گفتم شانسی برا گرفتن پذیرش از آلمان دارم به نظرتون یا نه؟
    2) در مورد سیستم پذیرش گرفتن از آلمان یه مقدار کمی توضیح اگر ممکن هست بدین بفرمایید آیا خودم می تونم انجامش بدم یا کلا پذیرش گرفتن کار سختیه و حتما باید یه مسسه این کار رو برام انجام بده؟
    3)گپ تحصیلی حدودا دو ساله ای که برام پیش میادبه نظرتون مشکل ساز نیست و اگر هست چه طور میشه پرش کرد؟
    4)برای اثبات تمکن مالی باید به پول نقد داشته باشم یا گردش حساب و سند خونه هم قبوله؟

با تشکر
    بله شانس دارید چرا که نه.
    روند پذیرش هم واقعا اسونه مطالبی که اینجا نوشته شده رو بخونید راحت دستتون میاد. میتونید به موضوعuni assist مراجعه کنید و اونجا رو بخونید.
    برای ارشد شما نیاز به نشون دادن تمکن مالی ندارید بااااید 8000 یورو داشته باشید و با خودتون ببرید. ( جدیدا شده 10000 یورو ) یعنی پول نقد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fnsn نمایش پست ها
    کارهاتون رو هرچی زودتر انجام بدین بهتره. اسم دانشگاه مقصد خیلی مهم نیست ممکنه شما برای ده تا دانشگاه اپلای کنید همشو که نمیخوان !
    خب توی سامانه وزارت علوم ممکنه اسم یه دانشگاه رو نیارم و جای دیگه اپلای کنم اون چطوری میشه؟

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

نقل قول نوشته اصلی توسط mehjaf نمایش پست ها
    خب توی سامانه وزارت علوم ممکنه اسم یه دانشگاه رو نیارم و جای دیگه اپلای کنم اون چطوری میشه؟
    تا جایی که من میدونم مشکلی نداره.

Junior Member

سلام دوستان ، ببخشید طولانی شد متن واقعا ...

آقا من یکم قاطی دارم میکنم ، مگه نباید برای اپلای مدارک رو اول سفارت تایید کنه بعد برا دانشگاه بفرستی تا تازه ادمیشن بگیری ؟

کاملش اینجوری مگه نی که اکثر دانشگاها (اونایی که من میخوام براشون اقدام کنم - برای ارشد) از دبیرستان میخوان مدارکو .. حالا اینا ترجمه میشن ، مهر دادگستری و امور خارجه و مترجم میخوره . بعد ازینا 4-5 سری (به تعداد حالا دانشگاهایی که میخوای اپلای کنی) کپی میگیری میبری سفارت ، سفارت کپی ها رو تایید میکنه ، کپی ها رو میفرستی دانشگاه . و بعدم که اگه ادمیشن گرفتی دوباره یه سری از این کپی های تایید شده رو با بقیه مدارک میبری سفارت برای ویزا .

درسته ؟ خب حالا یه بار باید وقت تایید مدارک بگیری از سفارت قبل ادمیشن ، که تازه بفرستی برا دانشگاه. یه بارم باید بعد ادمیشن یه وقت سفارت برای ویزا بگیری . اینم درسته دیگه ؟

خب حالا با این پیش فرضا من 2 تا سوال از اساتید امر دارم ، دستتون درد نکنه اگه جواب بدین :

یکی اینکه با روش جدید سفارت برای درخواست وقت "ویزا" یه ماهه میاد وقت مصاحبه (من قبلا شنیدم 1 سال طول میکشه ، که واقعا هم اینجوری بود ، رفتم وقت بگیرم ، دیدم فرم تغییر کرده ، خلاصه من درخواست دادم 5 سپتامبر ، بعدش یه هفته ، 10 روز بعد ایمیل زدن گفتن 29 سپتامبر ساعت 8 تا 8:05 وقت مصاحبس - البته بستگی به شرایط داره گویا ، من ارشد انتخاب کردم بدون اسکولارشیپ و تیک مدارک زبان رو هم زده بودم) ، حالا این وقتی که قشنگ مشکل سازه این وقت تایید مدارک هستش . هیچ جوره که نمیشه آنلاین گرفت ، پس اینایی که اول ادمیشن گرفتن بعد میرن تو صف سفارت برای تایید مدارک قبل مصاحبه ویزا ، اینا چیکار میکنن ؟ اینا قاعدتا اشتباه نکردن ، من اشتباهم کجاست ؟ (البته دورآدور شنیدم میشه خرید وقت سفارت رو یا نمیدونم مث اینکه مترجمت دارن مهر سفارت رو و پول میگیرن میزنن . ولی اساتید امر یه کمکی بکنن مارو از سر در گمی در بیارن چیکار باید بکنیم) . نکنه اصلا برای ارسال مدارک برای ادمیشن تایید سفارت نمیخواد و همون مهر های مترجم و دادگستری و امور خارجه کافیه ؟

یه سوال دیگم اینکه (ببخشید زیاد شد سوالا ، ولی اینا واقعا میمونه بعدا خیلی ها استفاده میکنن) : تو آلمان نه حالا ، ولی مثلا استونی که من بهش بر خورد کردم میگه باید اصل مدارک فارسی رو هم کپی بگیری ، بعد دفتر اسناد رسمی ، یا اونجایی که صادر کرده ، برابر اصل بکنی ، این کپی برابر اصل شده به زبان فارسی رو هم برای ما بفرستی . واقعیتش من سایت دانشگاه رو خوندم ، یه جوری بود متنش یکم به این موضوع شک کردم به دانشگاه ایمیل زدم مطمئن شم ، میخواستم از شما هم بپرسم که همچین چیزی هم توی آلمان هست که کپی برابر اصل مدارک فارسی رو هم بخواد؟ اگه نیس که هیچی ، اگه روتینه این ، اون وقت این کپی های برابر اصل شده ، کفایت میکنه همینارو بفرستیم ، یا باید باز اینارم بدیم سفارت آلمان تایید کنه ؟

دیوونمون کردن بخدا ...

دستتون درد نکنه بچه ها ..
    ویرایش توسط a_sh57 : September 22nd, 2019 در ساعت 12:19 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات انگلیسی چمران اهواز

سلام ببخشید من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم برای ارشد دانشگاه fu برلین میخوام اپلای بکنم ولی برای چند گرایش و رشته ی مختلف. میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد؟ چجوریه؟ استاداشون بفهمن تاثیری روی پذیرش دادنشون پیش نمیاد ایا...؟

Junior Member

سلام دوستان در مورد دیاکو مرادخانی خواستم به همه اطلاع بدم خواهشا طرف این اقا و دفترش برای تحصیلی و کاری نرید برای همه دوستان در ارمنستان مشکل درست کرده و حالا هم داره بچه هارو میکشونه ترکیه.
    خواهشا خودتون کارهاتون رو انجام بدید با اطلاع گرفتن از همین کانال ها وگروه ها و به کسی نسپرید.

دوستان دانشگاه های آلمان، آیا Recommendation letter لازم دارن و اینکه اگر بله، چه تعداد؟ از آنجایی که ما Applicantها، 7-8 دانشگاه از North America اقدام می کنیم،دیگه ریکام گرفتن بیشتر امکان پذیر نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)