نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مي شود؟

رأی دهندگان
169. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

146 86.39%
  • خير

23 13.61%
صفحه 99 از 108 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1077

موضوع: مدارک مورد نیاز برای اپلای و پر کردن Application Form

Banned

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای اپلای و پر کردن Application Form

نقل قول نوشته اصلی توسط amirr66b نمایش پست ها
    منم همین سوال رو دارم جواب پذیرشم هفته دوم جولای میاد و ثبت نام هفته اول اکتبر
    به نظرتون کی وقت بگیرم که هم پذیرش به دستم رسیده باشه وهم برای ویزا دیر نشه؟
    شنیدم سفارت تابستون سرش خیلی شلوغه
    در بهترین حالت ویزا 3 هفته حداقل طول میکشه. حالا خودتون حساب کنین دیگه. البته یه زمانی سفارت میگفت حداقل 6 هفته.
    پذیرش ها هم معمولا زودتراز سه هفته جواب نمیدن.

Junior Member

درود
    از بچه ها که با یونی اسیس کار کردن یا هر جور دیگه مطلع هستند خواهش میکنم بگن که اینها 146 واحد دانشگاه ازاد مهندسی( عمران )رو حدودا چقدر به سیستم ECTS ارزیابی میکنند؟
    یه معیاری لازم دارم بدونم چون خیلی از دانشگاه حد نصاب 240 واحد سیستم خودشونو میگن. اگه بتونید بگید کمک بزرگی کردید. ممنون
    PLUS VLTRA

Member
    رشته و دانشگاه
    Management und Marketing

سلام، روز بخیر
    دوستان ریز نمرات انگلیسی که دانشگاه می ده (همراه با مهر و امضا)، این رو وزارت علوم تایید می کنه؟ که بعدش بره برای امور خارجه و دادگستری و بره جز اون پنج نسخه ی سفارت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Management und Marketing

دوست من الان وسط لیسانس هست. و می خواد از اول برای لیسانس هم اپلای کنه. اما چون 3 ترم درس خونده دانشگاه و می خواد کالجش رو حذف کنه، می خواد ریز نمراتش رو بفرسته همرا با مدارک اپلای. (آخه دانشگاه هش خیلی دانشگاه خوبیه، معدلشم که خوبه)

فقط می خوایم بدونیم پروسه ی تاییدش چجوری می شه؟
    چون دانشگاه بهش ریز نمرات فارسی نمی ده!

ممنون از راهنماییتون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arefe_th نمایش پست ها
    دوست من الان وسط لیسانس هست. و می خواد از اول برای لیسانس هم اپلای کنه. اما چون 3 ترم درس خونده دانشگاه و می خواد کالجش رو حذف کنه، می خواد ریز نمراتش رو بفرسته همرا با مدارک اپلای. (آخه دانشگاه هش خیلی دانشگاه خوبیه، معدلشم که خوبه)

فقط می خوایم بدونیم پروسه ی تاییدش چجوری می شه؟
    چون دانشگاه بهش ریز نمرات فارسی نمی ده!

ممنون از راهنماییتون.
    ریزنمره باید توسط وزارت علوم یا دانشگاه آزاد قابلیت تایید شدن رو داشته باشه تا بشه داد ترجمه اش کرد و بعدش هم میره دادگستری و امورخارجه و درنهایت به تایید سفارت میرسه.
    این تمام چیزی هست که بنده میدونم.
    تو بخش تایید مدارک وزارت علوم یا آزاذ کردن مدارک سوالتون رو بپرسین جواب بهتری ممکنه بگیرین.

Junior Member

سلام. ببخشيد من پست هاي قبل رو خوندم ديدم كه نوشتن ريزنمرات رسمي و دانشنامه براي پذيرش نياز هست.
    يعني من با ريزنمرات غير رسمي نمي تونم در حين تحصيل ترم آخر براي دانشگاهي اپلاي كنم؟
    حتماً بايد پول واحد هاي گذرانده رو پرداخت كنم تا بتونم اپلاي كنم؟
    خيلي ممنونم

Junior Member

سلام

من برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاههای المان پذیرش گرفتم و لی در حال حاظر دانشجوی فوق لیسانس هستم و تا مرداد ماه دفاع میکنم پس در حال حاظر فارغ التحیصل ارشد نیستم. ولی دانشنامه ی لیسانسم رو دارم. من باید ۱ اکتبر اونجا باشم. برای همین وقت سفارت گرفتم برای ۳ هفته دیگه. حالا من مدرک ارشد ندارم تنها ریزنمره فوق لیسانس(تا ترم ۴ ) و دانشنامه ی لیسانسم همراه با ریزنمرات رو ببرم کافیه؟

- یک سوال دیگه هم داشتم با توجه به این که شروع ترم من ۱ اکتبر هسش و من یه ماه پیش به سفارت برای گرفتن وقت میل زدم پس حدد ۳ هفته دیگه میشه وقت سفارتم زود نیست؟ یعنی کنسل نکنم دوباره وقت بگیرم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal75n نمایش پست ها
    سلام. ببخشيد من پست هاي قبل رو خوندم ديدم كه نوشتن ريزنمرات رسمي و دانشنامه براي پذيرش نياز هست.
    يعني من با ريزنمرات غير رسمي نمي تونم در حين تحصيل ترم آخر براي دانشگاهي اپلاي كنم؟
    خيلي ممنونم
    کی گفته نمیشه؟
    پذیرش یه بحثه و گرفتن ویزا یه بحثه دیگه. شما روزی که برای تحویل مدارک میرین سفارت, باید مدارکتون کامل باشه و فارغ التحصیل شده باشین. حالا دانشنامه یا مدرک اصلی هم نداشتین مهم نیست. همون نامه فراغت تحصیل از دانشگاه ( البته ترجمه رسمی شده باشه قبلا و به تایید سفارت هم رسیده باشه) کفایت میکنه.
    برای پذیرش یه سری دانشگاه ها هستند با ریزنمراتی که 80 درصد کل لیسانس رو پوشش بدن (یعنی ترم یکی مونده به آخر), پذیرش میشه گرفت.
    مثلا ریزنمرات ترم هفت رو میگیرین و ترجمه میکنین و بعدا هم میفرستین برای دانشگاه. ولی اینکه اینجوری اپلای کنه آدم یه نظر شخصیه, چون بعدا باید دوباره مدارک ترجمه بشه و ....خلاصه دوباره کاری داره دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط iwes نمایش پست ها
    سلام

من برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاههای المان پذیرش گرفتم و لی در حال حاظر دانشجوی فوق لیسانس هستم و تا مرداد ماه دفاع میکنم پس در حال حاظر فارغ التحیصل ارشد نیستم. ولی دانشنامه ی لیسانسم رو دارم. من باید ۱ اکتبر اونجا باشم. برای همین وقت سفارت گرفتم برای ۳ هفته دیگه. حالا من مدرک ارشد ندارم تنها ریزنمره فوق لیسانس(تا ترم ۴ ) و دانشنامه ی لیسانسم همراه با ریزنمرات رو ببرم کافیه؟

- یک سوال دیگه هم داشتم با توجه به این که شروع ترم من ۱ اکتبر هسش و من یه ماه پیش به سفارت برای گرفتن وقت میل زدم پس حدد ۳ هفته دیگه میشه وقت سفارتم زود نیست؟ یعنی کنسل نکنم دوباره وقت بگیرم؟
    ریزنمره ای که دارین توش نوشته فارغ التحصیل و قابلیت ترجمه رسمی داره؟ اگر بله, مشکلی نیست.
    شما میری مصاحبه و بعد اینکه ویزاتون اومد. اگه تا شروع ترم خیلی مونده باشه, سفارت خودش بهتون خبر میده که کی برین تا ویزا رو بزنن تو پاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    کی گفته نمیشه؟
    پذیرش یه بحثه و گرفتن ویزا یه بحثه دیگه. شما روزی که برای تحویل مدارک میرین سفارت, باید مدارکتون کامل باشه و فارغ التحصیل شده باشین. حالا دانشنامه یا مدرک اصلی هم نداشتین مهم نیست. همون نامه فراغت تحصیل از دانشگاه ( البته ترجمه رسمی شده باشه قبلا و به تایید سفارت هم رسیده باشه) کفایت میکنه.
    برای پذیرش یه سری دانشگاه ها هستند با ریزنمراتی که 80 درصد کل لیسانس رو پوشش بدن (یعنی ترم یکی مونده به آخر), پذیرش میشه گرفت.
    مثلا ریزنمرات ترم هفت رو میگیرین و ترجمه میکنین و بعدا هم میفرستین برای دانشگاه. ولی اینکه اینجوری اپلای کنه آدم یه نظر شخصیه, چون بعدا باید دوباره مدارک ترجمه بشه و ....خلاصه دوباره کاری داره دیگه.

ریزنمره ای که دارین توش نوشته فارغ التحصیل و قابلیت ترجمه رسمی داره؟ اگر بله, مشکلی نیست.
    شما میری مصاحبه و بعد اینکه ویزاتون اومد. اگه تا شروع ترم خیلی مونده باشه, سفارت خودش بهتون خبر میده که کی برین تا ویزا رو بزنن تو پاس.
    من گفتم خدمتتون که هنوز درسم تموم نشده یعنی فارغ التحصیل نشدم یعنی توش ننوشته فارع التحصیل. یه سری نمرس که دانشگاه ریپورت میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal75n نمایش پست ها
    خيلي ممنونم
    سلام، اگر فارغ التحصیل نشدید و واحدهای کمی براتون باقی مونده، با ریزنمرات میتونین اپلای کنین.

اکثر دانشگاه های آلمان با یونی اسیست کار میکنن و یونی اسیست فقط ریز نمرات رسمی را قبول میکند.

تعداد دیگری از دانشگاه ها هم که با یونی اسیست کار نمیکنن، اونها هم غالبا ریزنمرات رسمی شما رو میخوان.

اگر فقط برای یک دانشگاه خاص میخواین اپلای کنین، سایتشون رو چک کنین ببینین ریزنمرات غیر رسمی قبول میکنن یا نه، ولی اگر برای چندین دانشگاه اپلای میکنین، حداقل یکی از آنها از شما ریزنمرات رسمی میخواهند.

پس به نظرم دریافت ریز نمرات رسمی را در دستور کار خود قرار بدین.

ریزنمره ی رسمی یعنی اگر دانشگاه دولتی تحصیل میکنید باید هزینه ی هر ترم را که به طور خیلی حدودی ترمی یک میلیون تومان هست رو پرداخت کنین که فرضا هفت ترم آن میشود هفت میلیون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)