صفحه 153 از 314 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163203253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 3133

موضوع: ویزای همسر به صورت Spousal Open Work Permit

پیش فرض پاسخ : ویزای همسر به صورت Spousal Open Work Permit

نقل قول نوشته اصلی توسط fundamental نمایش پست ها
    همسر شما سابفه اقامت در کشوری غیر از ایران را دارد? یا اینکه در فرم های ثبت نام جایی که در مورد شغل هایی که با امور پزشکی مرتبط هست تیک زدید?یا رشته تحصیلی و سابقه شغلی همسرتون خاص نبوده?
    نه جایی غیر از ایران نبودن و رشته تحصیلشون هم زبان فرانسه بوده یکم عجیبه. ما که از کار سفارت سر در نیاوردیم.

اما خوبیش اینه که مدیکال زمانی میخوان که ویزا حاضر هست و تنها نتایج مدیکال باید ارسال شه.

Junior Member

سلام دوستان، من همسرم (آقا) یک سال سابقه تدریس در دبیرستان داره. واقعا نمیدونیم ویزیتوری اقدام کنیم یا اپن ورک. از طرفی عده ای میگن اپن ورک یکسری ابهامات داره از اون طرفم میگن ویزیتوری ساپورتر خیلی قوی میخواد که متاسفانه ما نداریم ... نهایتا یکی از والدینمون میتونه 100 ملیون تو حسابش جور کنه اونم با قرض!!

به نظرتون کدوم روش بهتره؟

پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط glasshouse نمایش پست ها
    سلام دوستان، من همسرم (آقا) یک سال سابقه تدریس در دبیرستان داره. واقعا نمیدونیم ویزیتوری اقدام کنیم یا اپن ورک. از طرفی عده ای میگن اپن ورک یکسری ابهامات داره از اون طرفم میگن ویزیتوری ساپورتر خیلی قوی میخواد که متاسفانه ما نداریم ... نهایتا یکی از والدینمون میتونه 100 ملیون تو حسابش جور کنه اونم با قرض!!

به نظرتون کدوم روش بهتره؟

پیشاپیش ممنون
    بر اساس تجربه ریجکت بار دومم ،من حدس می زنم که اپن ورک هم ساپورتر قوی می خواد و فرض سفارت بر این هست که من یا همسر شما در طول مدت تحصیل همسر نتونیم شغل پیدا کنیم.چون من ساپورتر با موجودی 100 میلیون و گردش مالی خوبی هم داشتم ،اما در توضیح دلایل ریجکتم عنوان شده بود که فاند همسرم برای زندگی دو نفر کافی نیست!! یعنی آفیسر هیچ حسابی روی ساپورتر من و کار پیدا کردن من باز نکرده.البته باز هم باید این نکته را عنوان کنم که شرایط هر شخص با دیگری متفاوت هست و ممکنه این مشکل برای همسر شما بوجود نیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط fundamental نمایش پست ها
    بر اساس تجربه ریجکت بار دومم ،من حدس می زنم که اپن ورک هم ساپورتر قوی می خواد و فرض سفارت بر این هست که من یا همسر شما در طول مدت تحصیل همسر نتونیم شغل پیدا کنیم.چون من ساپورتر با موجودی 100 میلیون و گردش مالی خوبی هم داشتم ،اما در توضیح دلایل ریجکتم عنوان شده بود که فاند همسرم برای زندگی دو نفر کافی نیست!! یعنی آفیسر هیچ حسابی روی ساپورتر من و کار پیدا کردن من باز نکرده.البته باز هم باید این نکته را عنوان کنم که شرایط هر شخص با دیگری متفاوت هست و ممکنه این مشکل برای همسر شما بوجود نیاد.
    ببینید تجربه من و همسرم که برای ایشون اقدام کردیم. دفعه اول ویزیتوری بود که من نامه ساپورت گذاشته بودم اما کاور لتر نه و ریجکت شدند اما بار دوم اوپن روک پرمیت اما با 3 صفحه کارو لتر بسیار قوی به همراه کلیه مدارک که لینک بود از ما حتی سوال نکردند که فکر میکنم بدلیل خیلی کامل بودن مدارک بود و الان از ما مدیکال خواستند یعنی ویزا ok شده و تنها باید مدیکال رو بفرستیم. این مدیکال هم فکر کنم بدلیل این خواستن که ما یک سابقه کار از خانمم برای پیش دبستانی گذاشته بودیم و آفیسر احتمالا فکز کزده که شاید همسر من اینجا بخوان به بچه های کوچیک درس بدند که یکی از شغل هایی هست که نیار به مدیکال داره و اگر این نبود الان ویزاور گرفته بودیم. پس مهم کاور لتر قوی هست که شامل background رابطه- دلیل ویزیت- تای به کشور تون- سوابق تحصیلی- شغلی و برای همه اینها مدرک باید ارایه داد که آفیسر نتونه ریجکت کنه. من به شخصه برای دلیل ویزیت نامه استادم که میگفت من تمیتونم بیام ایران امسال بخاطر مسائل ریسرچم و همچنین دعوتنامه یک کنفرانی برای دسامبر که نشانگر این بود که من امسال نمیتونم بیام برای دبدن همسرم . همچنین این که خانم من میتونه اینجا با توجه به سوابقی مه داره از نظر مالی کمک باشه و اینکه با هم بودن میتونه از نطر روحی و روانی به من کمک کنه که روی ریسرچم تمرکز کنم البته من یک عمل کوچک هم اینجا داشتم که بعنوان دلیل دیگه بود که همسرم میخواد بیاد اینجا و از سلامتی من باخبر بشه. تای هم همون چیزهای معروف که پدر و ماورامون به ما احتیاج دارن و ما ببعدش به ایران میایم که به کشور کمک کنیم و پدر و مادرمون. سوابق کاری و تحصیلی کامل و از همه مهمتر مدارک مستند بر این که همیرم به زبانهای فرانسه و انگلیسی حدودا تسلط داره. باید اینو بگم همسر من هموز دانشجو هستند اما با همه اینها بدون اسک کوئسشن بعد از مدیکال ویزاور خواهیم گرفت.

کاور لتر حکم مصاحبه شمارو داره یعنی با اون هست که شما باید آفیسر رو راضی کنید پس باید جوری بنویسید که نشانگر این باشه که شما تونایی ارتباط برقرار کردن رو دارید و در ضمن تمامی نکات مورد نظر رو گفته باشید و مطمئن باشید تمامی کاور لتز شما بدقت خونده میشه. من اینو از اونجا فهمیدم مه برای همسر من مدیکال خواستند فقط برای یک سابقه کمی که در پیش دبستانی داشت که آفیسر احتمال این رو داده که شاید همسر من بخواد اینجا هم اینکارو کنه.

Junior Member

دوستان استادی پرمیت همسرم تا آخر 2014 هست اما در نامه ی ثبت نام دانشگاه expected date of graduation تا جون2015 ثبت شده.
    به نظرتون اگر در کاورلتر توضیح بدم که درسش 2015 تمام میشه و استادی پرمیتش تمدید خواهد شد قابل قبوله براشون؟یا فقط تاریخ استادی پرمیت رو چک میکنند؟
    از طرفی چون 9ماه به انقضای استادی پرمیت مانده در حال حاضر نمیشه تمدیدش کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mati_n نمایش پست ها
    دوستان استادی پرمیت همسرم تا آخر 2014 هست اما در نامه ی ثبت نام دانشگاه expected date of graduation تا جون2015 ثبت شده.
    به نظرتون اگر در کاورلتر توضیح بدم که درسش 2015 تمام میشه و استادی پرمیتش تمدید خواهد شد قابل قبوله براشون؟یا فقط تاریخ استادی پرمیت رو چک میکنند؟
    از طرفی چون 9ماه به انقضای استادی پرمیت مانده در حال حاضر نمیشه تمدیدش کرد.
    طبق قانون خودشون چون بالای شش ماه مونده از اعتبار استادی پرمیت همسرتون پس مشکل قانونی نداره.اما ممکنه چون زمانش کم هست امتیاز مثبتتون را کم کنه.اما شما چاره ای غیر از راه حلی که خودتون گفتید ندارید که.توضیح بدید ایشالا که مشکلی پیش نیاد.
    فقط یادمه یکی از دوستان قبلا در همین فروم پاس رکوئست شدن،وقتی رفتند برای پیک آپ ویزا چون اعتبار استادی پرمیت همسرشون رو به پایان بود براشون ویزا صادر نکردند و گفتند اول همسرتون باید تمدید کنه استادی پرمیت رو بعد شما بیا برای پیک آپ،و همین کارو کردند و با استادی پرمیت جدید رفتند آنکارا و پیک آپ کردن ویزا شونو.

Junior Member

دوستان من چند تا سوال داشتم:
    1- آیا برای OWP که میخوام برای همسرم درخواست کنم باید کارت پایان خدمت ایشون هم ترجمه بشه؟ و آیا در فرم 1295E قسمتی که راجع به military هست به خاطر سربازی باید yes بزنم؟
    2- در فرم 1294E برای خودم قسمت my program of study یک خط عنوان تزم کافیه؟
    3- در فرم 5645E برای همسرم type of application را worker بزنم یا other?
    4- در فرمهائی که اطلاعات خانوادست پدر من و همسرم هر دو فوت شدند، آیا باید بازم شغل بنویسم برای افراد فوت شده؟ خصوصا پدر همسرم که بیش از 20 سال پیش فوت شدند و از زمان قبل انقلاب تا بعد از جنگ که فوت شدند سرهنگ ارتش بودند و یکم نگرانم که اینو بنویسم!

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1362 نمایش پست ها
    دوستان من چند تا سوال داشتم:
    1- آیا برای OWP که میخوام برای همسرم درخواست کنم باید کارت پایان خدمت ایشون هم ترجمه بشه؟ و آیا در فرم 1295E قسمتی که راجع به military هست به خاطر سربازی باید yes بزنم؟
    2- در فرم 1294E برای خودم قسمت my program of study یک خط عنوان تزم کافیه؟
    3- در فرم 5645E برای همسرم type of application را worker بزنم یا other?
    4- در فرمهائی که اطلاعات خانوادست پدر من و همسرم هر دو فوت شدند، آیا باید بازم شغل بنویسم برای افراد فوت شده؟ خصوصا پدر همسرم که بیش از 20 سال پیش فوت شدند و از زمان قبل انقلاب تا بعد از جنگ که فوت شدند سرهنگ ارتش بودند و یکم نگرانم که اینو بنویسم!
    1- خیر .کارت پایان خدمت لازم نیست.no باید بزنید.
    بقیه رو مطمئن نیستم.بقیه دوستان نظر بدهند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)