صفحه 2 از 314 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3133

موضوع: ویزای همسر به صورت Spousal Open Work Permit

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همسر به صورت Spousal Open Work Permit

سلام به همه دوستان

من یک بار همراه همسرم که ژانویه پذیرش داشت و الان کاناداست، در نوامبر ریجکت شدم. هفته پیش مدارکم رو به صورت آنلاین برای اپن ورک پرمیت برای سفارت فرستادم . دیروز بعد از یک هفته ایمیل اومد از طرف سفارت که فرم additional family information رو هم بفرست.
    کسی تجربه مشابه یا اطلاعات داره؟ این مثل استادی پرمیت خبر از ریجکت نشدن داره؟ کی احتمال داره پاس شم؟

راستی با توجه به ساعاتی که سفارت ایمیل می زنه( 11.30 شب ایران) مطمئن شدیم که مدارک انلاین ، کانادا بررسی می شه...

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

نقل قول نوشته اصلی توسط F_Delavari نمایش پست ها
    من 2 بار ویزیتوریم واسه کانادا ریجکت شده الان open work permit واسه من جواب میده؟
    موردی بوده که دو بار ویزیتوری ریجکت شده (ار آنکارا و ابوظبی) اما تونسته اوپن ورک پرمیت بگیره.
    اضافه کنم که مثل اینکه نباید تو ایران تای شغلی داشته باشید. یکی از بچه ها به این دلیل ریجکت شده.

رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz68sen نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من یک بار همراه همسرم که ژانویه پذیرش داشت و الان کاناداست، در نوامبر ریجکت شدم. هفته پیش مدارکم رو به صورت آنلاین برای اپن ورک پرمیت برای سفارت فرستادم . دیروز بعد از یک هفته ایمیل اومد از طرف سفارت که فرم additional family information رو هم بفرست.
    کسی تجربه مشابه یا اطلاعات داره؟ این مثل استادی پرمیت خبر از ریجکت نشدن داره؟ کی احتمال داره پاس شم؟

راستی با توجه به ساعاتی که سفارت ایمیل می زنه( 11.30 شب ایران) مطمئن شدیم که مدارک انلاین ، کانادا بررسی می شه...
    شما تو کانادا/امریکا فامیل دارین؟ (خواهر؛ برادر؛پدر؛مادر)

Junior Member

خیر ... اقوام نزدیک ندارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    شما تو کانادا/امریکا فامیل دارین؟ (خواهر؛ برادر؛پدر؛مادر)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    موردی بوده که دو بار ویزیتوری ریجکت شده (ار آنکارا و ابوظبی) اما تونسته اوپن ورک پرمیت بگیره.
    اضافه کنم که مثل اینکه نباید تو ایران تای شغلی داشته باشید. یکی از بچه ها به این دلیل ریجکت شده.

من از شخصی که ریجکت شده (faranak_mo) سوال کردم. اتفاقاً گفتند چون تای شغلی در ایران نداشتند ردشون کردند. صراحتاً در نامه ریجکت گفته بودند که آینده شغلی در ایران ندارید...

رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

نقل قول نوشته اصلی توسط davood00 نمایش پست ها
    من از شخصی که ریجکت شده (faranak_mo) سوال کردم. اتفاقاً گفتند چون تای شغلی در ایران نداشتند ردشون کردند. صراحتاً در نامه ریجکت گفته بودند که آینده شغلی در ایران ندارید...
    بله شما درست میگید من از نوشته ایشون برعکس برداشت کرده بودم. به نظر من ایشون احتمالا دفعه قبلش که برای ویزیتوری اقدام کرده بودن تای قوی ارایه کردن و اینبار برای ورک پرمیت برعکس عمل کردن و همین باعث شده که آفیسر فکر کنه که ایشو به هر قیمتی میخواد بیاد و بنابراین هدفش موندن در کاناداست!
    من نظرم اینه که نباید جوری مدارک رو بزاریم که با دفعه های قبلی تناقض داشته باشه!
    گه دفعه قبل یه سری اطلاعات وارد کردن که مثلا دو جا سر کار میرن یا جاب آفر از ایران دارن یا تعهد خدمت دارن یا.... اینبار هم باید توی فرم ها همون ها رو مینوشتن!
    اگه هم کسی بار اول هیچی تای نذاشته نباید این بار یه دفه یه عالمه تای درست کنه! منطقی نیست! ایشون ۵ روزه جواب اپلیکیشنشون اومده و یکی دو مورد دیگه هم بعد از مدت کوتاهی یا ازشون فرم اضافه خواستن یا ریجکت شدن! شاید بشه نتیجه گرفت که اگه مثلا دو هفته بگذره و از طرف سفارت خبری نشه این یه نشونه خوب محسوب میشه! البته باز باید دید بقیه دوستان چه تجربیاتی دارن یا خواهند داشت...
    در مورد کیس الناز احتمالا همه موارد اوکی بوده و مشکلی نبوده چون اگه مشکلی بود به جای درخواست فَمیلی فرم ریجیکتش میکردن! امیدوارم به زودی ورک پرمیت ها ی بیشترو بیشتری بیاد ...
    ویرایش توسط bamrey_reybam2 : March 15th, 2013 در ساعت 11:50 PM

Junior Member

دوستان عزیز

بعضی رفقای هم فرومی می‌دونند که بعد از ریجکت شدن همسرم برای ویزای همراه (که ‍‍۱۱ روزه و از طریق ویزا آفیس آنکارا ریجکت شده بود)، ایمیل پاس ریکوئستی خودم اومد (۴۰ روز بعد از سابمیت مدارک). تصمیم گرفتم قبل از رفتن به کانادا برای open work permit برای خانمم به صورت آنلاین اقدام کنم. یک کار نسبتاً ریسکی!

روز پنجشنبه مدارک رو سابمیت کردم و خبر خوش این هست که روز دوشنبه توی سیستم آنلاین پیغام درخواست پاسپورت رو مشاهده کردیم

در این تجربه موفق،‌ نکات زیادی برای دوستانی‌ست که در آن تفکر می‌کنند:

۱) من خودم کانادا نیستم و استادی پرمیتم رو دریافت نکردم! فقط پاس ریکوئست شدم و هنوز پیکاپ هم نکردم! شرایطم رو در Letter of explanation براشون توضیح دادم. لذا برای eligible بودن برای این نوع پرمیت نیازی به بودن در کانادا و ثبت‌نام در دانشگاه و غیره نیست. حتی می‌تونید همزمان با هم اقدام کنید (در همین فروم تجربه موفق گرفتن ویزا برای open work permit و study permit که به صورت همزمان درخواست داده‌بودند رو دیده بودیم).

۲) پروسه آنلاین خیلی سریعه. برای ما تنها چهار روز طول کشید.

۳) ما هنوز ایمیلی از آنکارا دریافت نکردیم و فقط توی سیستم یه پیغام درخواست پاس هست که یه تمپلیته. در اون قید شده که سی روز فرصت داریم پاس رو برسونیم به یه ویزا آفیس، گفته که خودتون نگاه کنید به فلان لیست تا بفهمید با توجه به کشورتون، کدوم ویزا آفیس کار شما رو انجام میده (که پاسخ آنکارا هست). لذا به نظر می‌رسه که مدارک در آنکارا بررسی نمیشه.

۴) هنگامی که می‌خواید برای این نوع پرمیت اقدام کنید به نظر میاد نمیتونید مدارک زیادی بگذارید. ولی من پر رو تر از این حرف‌ها بودم. توی سیستم یک نامه Letter of explanation می‌تونید بگذارید که ما در اون، به صورت یک فایل PDF مدارک زیر رو ارائه کردیم:

۴-۱) نامه توضیحی دلایل ریجکت قبلی و این‌که چه‌طور کوشیدیم دلایل رو رفع کنیم و چرا برای ورک پرمیت اقدام کردیم،
    ۴-۲) نامه خودم مبنی بر نیاز من به بودن همسر در کنار خودم‌* و ترس از تأثیر نامطلوب غیبتش روی درس و زندگی شخصیمون و این‌که من نمی‌خوام به خاطر نبودن همسرم این موقعیت رو از دست بدم،
    ۴-۳) یک نامه از استاد راهنمای ارشدمون (که یه نفر بود که الان آمریکا تدریس داره) مبنی بر این‌که آگاه بوده که ما مدت زیادی با هم در ارتباط عاطفی و کاری بودیم و دوری تأثیر بدی روی ما خواهد داشت،
    ۴-۴) ارائه مدارکی که نشون بده تای‌های مختلف داریم به ایران (مثل ترجمه دفترچه بیمه درمانی، معافیت تحصیلی برای خدمت سربازی من، سند خونه‌های پدر و مادر خانمم و پدر و مادر خودم،‌ توضیح دادن مسائل شخصی و عاطفی و ...)،
    ۴-۵) ارائه BS خودم که ۵ ملیون داشت و BSها و تعهدهای چهار تا ساپورتر،
    ۴-۶) Accommodation Arrangement شامل دعوت‌نامه دوستم در کانادا که بریم خونه‌ش و اجاره‌نامه آپارتمانش
    ۴-۷) گواهی عدم سوء پیشینه (که تاریخش ۲۸ نوامبر بود و تاریخ سابمیت اپلیکیشن 14 مارچ!)
    ۴-۸) بوکینگ بلیط هواپیما (که البته مدتش هم گذشته بود و اکسپایر شده بود)
    ۴-۹) فرم Family Information IMM5645E
    ۴-۱۰) رزومه
    ۴-۱۱) ریز نمرات به صورت پیوست

برای جلوگیری از گمراه شدن آفیسر هم صفحه اول رو یک فهرست گذاشتیم که با کلیک روی اون می‌تونست این مدارک رو سریع ملاحظه کنه. همه مدارکی که ترجمه شده بودند، هم فارسی، هم انگلیسی رو گذاشتم.

۵) یک مدرکی که از شما می‌خواد proof of relationship هست. به صورت یک فایل PDF، مدارک زیر رو ارائه کردم:

۵-۱) سند ازدواج
    ۵-۲) شناسمه خودم
    ۵-۳) شناسنامه همسرم
    ۵-۴) عکس‌های مختلفی که از بدو آشنایی تا مراسم عقد داشتیم
    ۵-۵) ترجمه فاکتور خرید حلقه‌هامون
    ۵-۶) اشاره به رزومه‌مون و مقالات مشترکی که داشتیم
    ۵-۷) این‌که بیمه خدمات درمانی همسرم به صورت تبعی و به بیمه من صادر شده

مجدداً همه مدارک به صورت فارسی و انگلیسی ارائه شد.

۶) توی سیستم، در جاییکه عکس پاسپورت رو می‌خواد، یک فایل PDF حاوی عکس صفحه اول، صفحه همراهان (که خالیه)، اولین صفحه‌ای که ویزا میخوره توش (که خالی بود)، آخرین صفحه پاس (که خالی بود) به همراه یک توضیح که همسرم تا حالا سفر به جایی نداشته رو قرار دادم.

امیدوارم توضیحاتم کمک کننده باشه
    ویرایش توسط mohammad9 : July 5th, 2013 در ساعت 10:46 PM دلیل: حذف قسمت تبلیغی

رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

دوستان عزیز

بعضی رفقای هم فرومی می‌دونند که بعد از ریجکت شدن همسرم برای ویزای همراه (که ‍‍۱۱ روزه و از طریق ویزا آفیس آنکارا ریجکت شده بود)، ایمیل پاس ریکوئستی خودم اومد (۴۰ روز بعد از سابمیت مدارک). تصمیم گرفتم قبل از رفتن به کانادا برای open work permit برای خانمم به صورت آنلاین اقدام کنم. یک کار نسبتاً ریسکی!

روز پنجشنبه مدارک رو سابمیت کردم و خبر خوش این هست که روز دوشنبه توی سیستم آنلاین پیغام درخواست پاسپورت رو مشاهده کردیم

...
    سپاس از توضیحتون.
    برای ما دعا کنید الان دو هفته گذشته که اقدام کردیم هنوز خبری نشده.
    همه زود جواب نمیگیرن مال بعضیا شاید کم و بیش طول بکشه.
    طبق این جدول حداکثر ۴۸ روز طول میکشه.
    ویرایش توسط bamrey_reybam2 : March 19th, 2013 در ساعت 06:14 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial eng

دوستان عزیز

۱) من خودم کانادا نیستم و استادی پرمیتم رو دریافت نکردم! فقط پاس ریکوئست شدم و هنوز پیکاپ هم نکردم! شرایطم رو در Letter of explanation براشون توضیح دادم. لذا برای eligible بودن برای این نوع پرمیت نیازی به بودن در کانادا و ثبت‌نام در دانشگاه و غیره نیست. حتی می‌تونید همزمان با هم اقدام کنید (در همین فروم تجربه موفق گرفتن ویزا برای open work permit و study permit که به صورت همزمان درخواست داده‌بودند رو دیده بودیم).

۲) پروسه آنلاین خیلی سریعه. برای ما تنها چهار روز طول کشید.

۳) ما هنوز ایمیلی از آنکارا دریافت نکردیم و فقط توی سیستم یه پیغام درخواست پاس هست که یه تمپلیته. در اون قید شده که سی روز فرصت داریم پاس رو برسونیم به یه ویزا آفیس، گفته که خودتون نگاه کنید به فلان لیست تا بفهمید با توجه به کشورتون، کدوم ویزا آفیس کار شما رو انجام میده (که پاسخ آنکارا هست). لذا به نظر می‌رسه که مدارک در آنکارا بررسی نمیشه.

۴) هنگامی که می‌خواید برای این نوع پرمیت اقدام کنید به نظر میاد نمیتونید مدارک زیادی بگذارید. ولی من پر رو تر از این حرف‌ها بودم. توی سیستم یک نامه Letter of explanation می‌تونید بگذارید که ما در اون، به صورت یک فایل PDF مدارک زیر رو ارائه کردیم:

۴-۱) نامه توضیحی دلایل ریجکت قبلی و این‌که چه‌طور کوشیدیم دلایل رو رفع کنیم و چرا برای ورک پرمیت اقدام کردیم،
    ۴-۲) نامه خودم مبنی بر نیاز من به بودن همسر در کنار خودم‌* و ترس از تأثیر نامطلوب غیبتش روی درس و زندگی شخصیمون و این‌که من نمی‌خوام به خاطر نبودن همسرم این موقعیت رو از دست بدم،
    ۴-۳) یک نامه از استاد راهنمای ارشدمون (که یه نفر بود که الان آمریکا تدریس داره) مبنی بر این‌که آگاه بوده که ما مدت زیادی با هم در ارتباط عاطفی و کاری بودیم و دوری تأثیر بدی روی ما خواهد داشت،
    ۴-۴) ارائه مدارکی که نشون بده تای‌های مختلف داریم به ایران (مثل ترجمه دفترچه بیمه درمانی، معافیت تحصیلی برای خدمت سربازی من، سند خونه‌های پدر و مادر خانمم و پدر و مادر خودم،‌ توضیح دادن مسائل شخصی و عاطفی و ...)،
    ۴-۵) ارائه BS خودم که ۵ ملیون داشت و BSها و تعهدهای چهار تا ساپورتر،
    ۴-۶) Accommodation Arrangement شامل دعوت‌نامه دوستم در کانادا که بریم خونه‌ش و اجاره‌نامه آپارتمانش
    ۴-۷) گواهی عدم سوء پیشینه (که تاریخش ۲۸ نوامبر بود و تاریخ سابمیت اپلیکیشن 14 مارچ!)
    ۴-۸) بوکینگ بلیط هواپیما (که البته مدتش هم گذشته بود و اکسپایر شده بود)
    ۴-۹) فرم Family Information IMM5645E
    ۴-۱۰) رزومه
    ۴-۱۱) ریز نمرات به صورت پیوست

برای جلوگیری از گمراه شدن آفیسر هم صفحه اول رو یک فهرست گذاشتیم که با کلیک روی اون می‌تونست این مدارک رو سریع ملاحظه کنه. همه مدارکی که ترجمه شده بودند، هم فارسی، هم انگلیسی رو گذاشتم.

۵) یک مدرکی که از شما می‌خواد proof of relationship هست. به صورت یک فایل PDF، مدارک زیر رو ارائه کردم:

۵-۱) سند ازدواج
    ۵-۲) شناسمه خودم
    ۵-۳) شناسنامه همسرم
    ۵-۴) عکس‌های مختلفی که از بدو آشنایی تا مراسم عقد داشتیم
    ۵-۵) ترجمه فاکتور خرید حلقه‌هامون
    ۵-۶) اشاره به رزومه‌مون و مقالات مشترکی که داشتیم
    ۵-۷) این‌که بیمه خدمات درمانی همسرم به صورت تبعی و به بیمه من صادر شده

مجدداً همه مدارک به صورت فارسی و انگلیسی ارائه شد.

۶) توی سیستم، در جاییکه عکس پاسپورت رو می‌خواد، یک فایل PDF حاوی عکس صفحه اول، صفحه همراهان (که خالیه)، اولین صفحه‌ای که ویزا میخوره توش (که خالی بود)، آخرین صفحه پاس (که خالی بود) به همراه یک توضیح که همسرم تا حالا سفر به جایی نداشته رو قرار دادم.

ببخشید می شود بپرسم ساعت رسیدن ایمیل کی بوده ؟ برای این که ببینیم ساعت کارا آنکارا بوده یا اتاوا ؟ بعد شما هیچ ایمیلی دریافت نکردید ؟ یا آن ایمیل که نوشته بود در cic یک پیغام دارید و دریافت کردید ؟ راستش من دقیقا 2 هفته است که این work permit را فرستادم و هنوز خبری نیست
    ویرایش توسط mohammad9 : July 5th, 2013 در ساعت 10:45 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aidaaa نمایش پست ها
    ببخشید می شود بپرسم ساعت رسیدن ایمیل کی بوده ؟ برای این که ببینیم ساعت کارا آنکارا بوده یا اتاوا ؟ بعد شما هیچ ایمیلی دریافت نکردید ؟ یا آن ایمیل که نوشته بود در cic یک پیغام دارید و دریافت کردید ؟ راستش من دقیقا 2 هفته است که این work permit را فرستادم و هنوز خبری نیست
    ما دو تا ایمیل از CIC داشتیم مبنی بر این‌که پیغام داریم در سیستم. یکی زمانی که مدارک رو سابمیت کردیم و پرداخت رو انجام دادیم روز ‍‍۱۵ مارچ، یکی هم با موضوع Original Passport Request روز ۱۸ مارچ (در واقع این ایمیل‌ها چند ساعتی دیرتر از زمانی‌که پیغام توی سیستمشون گذاشته می‌شه برای شما فرستاده می‌شه).

توی سیستم، ساعت پیغام پاس ریکوئست 09:52:13AM ET قید شده و همون روز ساعت 8:00PM برای ما ایمیل هم اومد که پیغام جدید دارید. به نظر می‌رسه از اتاوا بوده.

خدا کنه همه سبز بشن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)