صفحه 21 از 315 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 3143

موضوع: نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
    نفل قول از یک فروم:

مقایسه ایران و سوریه در حفظ ارزش پول ملی

قبل از آغاز درگیری های داخلی در سوریه ، هر دلار آمریکا ، ارزشی معادل حدود 50 لیره داشت. در همان زمان ، هر دلار آمریکا در ایران 1100 تومان بود.
    در پی اوج گیری جنگ در سوریه ، تحریم های بسیار شدیدی علیه سوریه اعمال شد. صادرات نفت سوریه ، نزدیک به صفر شد و گردشگری ، که بزرگ ترین منبع درآمد ارزی سوریه بود ، به طور کامل از بین رفت.
    طبیعی است که در چنین وضعی (ترکیب جنگ داخلی و تحریم خارجی) ، ارزش پول ملی کاهش یابد و چنین نیز شد و اکنون ، ارزش هر دلار آمریکا به 92 لیره رسیده است. یعنی ارزش پول ملی سوریه ، کاهشی حدود 90 درصدی داشته است.اما در همین بازه زمانی و در حالی که از دو مشکل سوریه (جنگ و تحریم) ،تنها یکی گریبانگیر ایران شده (تحریم) و خوشبختانه جنگی نیست ، ارزش پول ملی ایران ، حدود 350 درصد کاهش داشته است.
    برای تقریب ذهن ، می توان دو مدل ایران و سوریه را مثال زد که اولی برغم جنگ گسترده داخلی و تحریم های کمرشکن ، افت 90 درصدی ارزش پول ملی را شاهد بوده و دومی ، برغم ثبات ، امنیت و داشتن بنیه اقتصادی مناسب و ثروت های سرزمینی ، حدود 4 برابر بیشتر دچار افت ارزش پول شده است.
    به خاطر اینه اقتصاد ایران متکی بر صادرات نفت و گاز هست و درآمدهای ارزی مستقیما وابسته به این موضوعه.ولی سوریه یک کشور ذاتا کم درآمد و فقیر هست.

Junior Member

دوستان امروز تو منوچهری دلار تا 3610 هم پیدا کردم اما فاکتور نمی دادن و مهر نمی زدن، مجبور شدم از صرافی با مجوز بانک مرکزی بخرم 3650!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیرو مباحث قبلی در مورد منافع دولت از گرانی دلار ...

به نظر میاد دولت منتقداش رو قانع کرده که باید یکی از ابزارهای ازادسازی قیمتا به جز حاملهای انرژی دلار باشه ...

الانم تا قبل از ارائه قیمت دلار بودجه تا جایی که بتونه به بازار کمک میکنه قیمتا رو بالاتر ببرند اینطوری وقتی دلار بشه 4300 تومن دیگه قیمت 2450 تومن بودجه عالیه و خیلی راحت ازش دفاع میشه!! ... ولی اگه قرار باشه بازار بشه 2800 که دولت نه میتونه و نفعی داره براش دلار بودجه رو گرون تر کنه ...

البته اهداف سیاسی حکومت هم نزدیکه به اهداف دولت برای گرانی دلار مثلاً :

1-تغییر حرکت سرمایه ها به قصد مهاجرت ... (بالاخره یکی که اینجا 10 میلیارد سرمایه داشت بخواد الان(در این لحظه) بفروشه بره کاناده دیگه اون رفاهی که پارسال میتونست داشته باشه نخواهد داشت والبته این وضع شدیدترهم میشه

2- بعضی از مسائل که قابل حل نبودند به صورت عادی اینطوری برای حکومت حل کردشون راحت تر میشه مثل بحث چیز پی ان ها که همینجور پیش بره اونا هم مجبورن هر روز گرون تر بشه (اونم به صورت خطی و مستقیم با نرخ دلار) که این باعث میشه خیلیا بی خیالش بشن (البته در این زمینه راه زیاده...) یا بحث دیتا سنتر های داخلی که با دلار1226 تومن حتی فکر کردن صاحبای سایتا به داخل مسخره بود و تبلیغات حکومت هم فایده نداشت ولی بادلار بالای 6000 هزار تومن خود بخود زمینه داخلی کردن سایتا و ارزوی دیرینه اینترنت ملی فراهم میشه ...

و مثال زیاده در این باب ...

* اما یه نکته که باید حواسمون باشه (چون دیگران حواسشون هست) همونطور که دفعه قبل سر اختلاف قیمت دلار 1226 و 2400 تومن برای دانشجو ها خیلی از سایتای خاص شروع به اتهام زنی به دانشجوها و امثالهم کردن که دلالی میکنند و ودلارشون رو میفروشن در این بازه زمانی هم در صورت بالاتر رفتن قیمت دلار یواش یواش دوباره این سایتای مزدور شروع خواهند کرد به زمزمه های قبلی ...

در مورد قیمت دلار هم بنا به دلایل ذکر شده تا روز ارائه قیمت دلار بودجه همینطور میره ...

Senior Member

دار و ندارم رو امروز دلار کردم (3570- از کسی که آورده بود تو صرافی بفروشه خریدم)
    یه چیز جالب این بود تو بازار که کلا سیستم شتاب قطع بود و خیلی از صرافی ها هم یا نمیفروختن یا فقط با پول نقد می فروختن. جو هم تقریبا امنیتی بود!

دیگه پولی ندارم. هر چه باد اباد! ولی باور بفرمائید پایین هم بیاد ناراحت نمیشم. چون دلم پراید 17 تومنی نمیخواد!

من خریدم برای سپتامبر که اگر پذیرشم اومد به امید خدا دیگه بیشتر از این فکر و ذکر نکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    دار و ندارم رو امروز دلار کردم (3570- از کسی که آورده بود تو صرافی بفروشه خریدم)
    یه چیز جالب این بود تو بازار که کلا سیستم شتاب قطع بود و خیلی از صرافی ها هم یا نمیفروختن یا فقط با پول نقد می فروختن. جو هم تقریبا امنیتی بود!

دیگه پولی ندارم. هر چه باد اباد! ولی باور بفرمائید پایین هم بیاد ناراحت نمیشم. چون دلم پراید 17 تومنی نمیخواد!

من خریدم برای سپتامبر که اگر پذیرشم اومد به امید خدا دیگه بیشتر از این فکر و ذکر نکنم.
    خیلـــــــــــــــــــــی خوب خریدید، مبارکه
    من هم امروز خریدم 3650، البته چون فاکتور می خواستم این قیمت شد، تا 3610 هم پیدا کرده بودم، امیدوارم یه روزی این مملکت درست بشه حداقل اقتصادش

نقل قول نوشته اصلی توسط narsisss نمایش پست ها
    خیلـــــــــــــــــــــی خوب خریدید، مبارکه
    من هم امروز خریدم 3650، البته چون فاکتور می خواستم این قیمت شد، تا 3610 هم پیدا کرده بودم، امیدوارم یه روزی این مملکت درست بشه حداقل اقتصادش
    مشهد 3620 تا 30 بود همه جا. ولی کارتخوانها چون قطع بود خرید من رفت واسه فردا.

Senior Member hooran آواتار ها

بعضی از صرافی ها دستگاهی دارند که پرینت شماره اسکناس ها و مبلغ اون را و در نهایت مجموع مبلغ و تعدا د و همچنین نام صرافی رو درج شده به مشتری ارائه می کند، کسانی که فارغ ازفاصله قیمت صرافی و دلال هستند وبرای حفظ ارزش پولشون خرید می کنن این نکته را در نظر داشته باشند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nakh0d4 نمایش پست ها
    واقعا شما فكر ميكنيد بي كفايتي باعث اين مشكلات شده
    من كه فكر ميكنم مديريت درست باعث اين مشكلات ميشه! خب بالاخره پول برا انتخابات لازمه
    تهران هم کارت خوان ها قطع بود، واقعا آدم نمی دونه چی باید بگه

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

دوستان گرامی،

لطفا از مطرح کردن مسائلی که برای موجودیت انجمن ایجاد خطر میکنه خودداری فرمایید. ضمن اینکه هدف این انجمن به هیچ وجه بحث در مورد موضوعات س ی ا س ی نیست. کلیه پست های بی ارتباط با موضوع تاپیک حذف شدند.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2guitar نمایش پست ها
    بچه ها هر روز نرخ دلار به ارز های دیگه رو میتونید چک کنید، از سایت اتحادیه طلا و جواهر که همگی میدونیم tgju.org هستش، امروز دلار کانادا 1.0062 که تقریبا میشه گفت مساوی دلار هستش، البته واقعیت بازار اینجوری هستش که دلار کانادا در ایران گرون تر فروخته میشه، چون مقدارش نسبت به دلار کانادا کمتر هستش، من هر وقت مسافرت میرم همیشه دلار می برم و چنج میکنم، همیشه ارزهای دیگه گرون تر میشه توی ایران، چون تقاضا براش کمه، البته شاید در کانادا صرافی ها سود خودشون رو که می کشن به ضرر می افته ولی فرمولش اینه که قاعدتا باید دلار آمریکا برد، به هر حال کسی که کانادا هستش بهتر از من میتونه نظر بده، من با ضوابط کاری بازار میگم، ولی کسی که کانادا هست کارش همینه و واقعیت رو اون بهتر میدونه

با سلام
    نرخ تبدیل ارزها به همدیگه رو از خیلی جاها میتونین ببینین که از همه ساده تر گوگل هست, مثلا کافی هست که تایپ کنین: eur usd و یا eur/usd تا نرخ تبدیل رو ببینین. برای دلار کانادا usd/cad هست.
    و یا از یکی از بروکرها متاتریدر رو دانلود کنین تا همه ارزها و نمودار تغییراتشون رو داشته باشین. البته صفحه های yahoo finance و یا google finance هم اطلاعات و تحلیلهای کاملی دارند از ارزها و....

قبل از اومدن نرخ تبدیل در بانکها و صرافیهای مقصدتون رو چک کنین. مثلا برای کسی که ادمونتون میاد معمولا (معمولا نه همیشه) خرید دلار کانادا از ایران به صرفه تر هست ولی مسافران تورنتو و یا ونکوور نه چون در این شهرها صرافیهای ایرانی و... با نرخ خوبی دلار آمریکا رو به کانادا تبدیل میکنند میتونن دلار آمریکا بیارن درحالیکه در ادمونتون باید به نرخ تبدیل بانک تبدیل کنین. بانکهای اینجا هم فقط دلار آمریکا رو با نرخ قبل قبولی تبدیل میکنند و نه ارزهای دیگه مثلا یورو.
    نرخهای تبدیل در بانک RBC : http://www.rbcroyalbank.com/cgi-bin/...2A7A2B4689B88C
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)