صفحه 1 از 315 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3143

موضوع: نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

موضوع بحث:
    با توجه به نوسانات روزانه قیمت ارز در ایران، به نظر شما بهترین زمان برای خرید ارز به قیمت آزاد چه زمانیست؟

در این تاپیک اخبار و بحث های مرتبط با قیمت ارز آزاد رو به اشتراک میگذاریم و در مورد تاثیر پدیده های مختلف بر قیمت ارز آزاد بحث میکنیم تا بتونیم با کمترین ضرر ریالی که در احتیار داریم رو به ارز های مورد نیاز در کشور مقصد تبدیل کنیم.

قوانین این تاپیک:

قبل از مشارکت در بحث لطفا قوانین انجمن رو مطالعه بفرمایید.

قبل از مشارکت در بحث لطفا قوانین تاپیک ارز رو مطالعه بفرمایید.

با توجه به ماهیت بحث، بحث های حاشیه ای در این تاپیک به وجود خواهد آمد. مدیریت انجمن خواهشمند است از پرداختن بیش از حد به سایر بحث ها به نحوی که موضوع اصلی تاپیک فراموش شود خودداری فرمایید.

بحث و بررسی راه های سرمایه گذاری مختلف از جمله خرید مسکن وماشین و سکه خارج از موضوع بحث این تاپیک میباشد.

موضوعات مرتبط:

نیازمندی های موقت به کارت اعتباری و فروش کارت اعتباری کاربران

صرافی فروم

نحوه شناسایی اسکناس تقلبی

برای سفر به کانادا دلار کاناد بخریم یا دلار آمریکا؟

لینک های مرتبط:

قوانین و مقررات بانک مرکزی ایران

نرخ ارز مرجع

نرخ ارز مبادله ای
    ویرایش توسط میلاد : September 28th, 2013 در ساعت 02:41 PM

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

با سلام به دوستان علاقه مند به ارز و دلار و یورو آزاد، مرجع، غیر مرجع و ....
    در ادامه بحث دوستانمون در #4178 چند نکته به نظرم اومد که بگم :
    1- قیمت دلار و ارز سقف نداره!!! این یعنی اینکه هرچی که بازار بگه. خوب یعنی ممکنه که دلار بشه 10000 تومن؟ بله حتی ممکن بشه 20000 تومن. اما چه طوری؟ اگر به کشور ارزی وارد نشه و به عبارت دیگه فقط ارز مردم باشه (بانک مرکزی هم که داره مبادله کالا به کالا میکنه) اونوقت دو دسته وجود دارند یکی دسته عرضه کننده و یکی دسته تقاضا کننده. خوب در این حالت قیمت رو عرضه کننده مشخص میکنه و چون همیشه تقاضا کننده وجود داره (به دلیل دانشجوها، مسافرها و ....) به مرور این ارز در دست مردم نیز کم یاب میشه تا حدی که اون کسی که ارز داره دیگه به قیمت 20000 تومن هم راضی نمیشه ارزشو بفروشه
    2- قیمت دلار و ارز کف داره!!! خوب کفشو در شرایط عادی پارامترهایی، مثل GDP per capita ، مسایل سیاسی و غیره تعیین می کنند که فعلا کف همون نرخ غیر مرجع است. (البته اگر نرخ مرجع داده نشه). اگر همین شرایط بد ادامه پیدا کنه نرخ غیر مرجع نیز حذف و همه چیز ... که امیدوارم شرایط به خوبی پیش بره.
    3- آیا ممکنه همه چیز به توافق برسه؟ در جواب سوال فقط من به گزینه های ممکنه اشاره میکنم و نظری نمیدم
    الف) سناریوی اول ایران به کل انرژی هسته ای رو بزاره کنار یا به تمام خواسته های غرب در زمینه هسته ای تن در بده آیا غرب به همین بسنده میکنه یا دنبال چیز دیگه ای هست؟
    ب) غرب ایران هسته ای رو قبول کنه و یه امتیازاتی در زمینه هسته ای به ایران بده. آیا اس.ر.ا.ی.ی.ل با این موضوع کنار میاد؟
    ج) نه غرب به خواسته های ایران تن در بده و نه ایران. آیا ارز قیمتش سقف خواهد داشت؟

در بررسی موارد فوق این موضوع باید مورد توجه قرار بگیره که تحریمها 1 روزه اعمال نشده که بخواد 1 روزه هم برداشته بشه.
    غرب همیشه حرکت رو به جلو داره و اون اینه که قبل از هر مذاکراتی یه سری تحریمهای جدید اعمال میکنه و با ایران سر حذف تحریمهای جدید معامله میکنه.

به نظر من بهتره اونایی که نیاز به خرید ارز دارن (نیاز واقعی برای رفتن به خارج از کشور و یا واردات و ... ) هر چه زودتر خریدشون رو بکنند.

این تحلیل من بوده از وضعیت کنونی، نمیدونم درسته یا غلط. امیدوارم که غلط باشه ...
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

در تایید حرف دوستمون در مورد تحریمها یک مورد بود که باید بگم
    در مورد لیبی ماهها بعد از سرنگونی قذافی هنوز برخی از تحریمها وجود داشت تا به مرور از بین رفت .این مسائل گذشته از سیاست دسته ای از مسائل بروکراتیک رو می طلبه که حذفش یک شبه و حتی یک ماهه عملی نیست همونطور که اعمالش هم یک شبه نبوده!
    نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    با سلام به دوستان علاقه مند به ارز و دلار و یورو آزاد، مرجع، غیر مرجع و ....
    در ادامه بحث دوستانمون در #4178 چند نکته به نظرم اومد که بگم :
    1- قیمت دلار و ارز سقف نداره!!! این یعنی اینکه هرچی که بازار بگه. خوب یعنی ممکنه که دلار بشه 10000 تومن؟ بله حتی ممکن بشه 20000 تومن. اما چه طوری؟ اگر به کشور ارزی وارد نشه و به عبارت دیگه فقط ارز مردم باشه (بانک مرکزی هم که داره مبادله کالا به کالا میکنه) اونوقت دو دسته وجود دارند یکی دسته عرضه کننده و یکی دسته تقاضا کننده. خوب در این حالت قیمت رو عرضه کننده مشخص میکنه و چون همیشه تقاضا کننده وجود داره (به دلیل دانشجوها، مسافرها و ....) به مرور این ارز در دست مردم نیز کم یاب میشه تا حدی که اون کسی که ارز داره دیگه به قیمت 20000 تومن هم راضی نمیشه ارزشو بفروشه
    2- قیمت دلار و ارز کف داره!!! خوب کفشو در شرایط عادی پارامترهایی، مثل GDP per capita ، مسایل سیاسی و غیره تعیین می کنند که فعلا کف همون نرخ غیر مرجع است. (البته اگر نرخ مرجع داده نشه). اگر همین شرایط بد ادامه پیدا کنه نرخ غیر مرجع نیز حذف و همه چیز ... که امیدوارم شرایط به خوبی پیش بره.
    3- آیا ممکنه همه چیز به توافق برسه؟ در جواب سوال فقط من به گزینه های ممکنه اشاره میکنم و نظری نمیدم
    الف) سناریوی اول ایران به کل انرژی هسته ای رو بزاره کنار یا به تمام خواسته های غرب در زمینه هسته ای تن در بده آیا غرب به همین بسنده میکنه یا دنبال چیز دیگه ای هست؟
    ب) غرب ایران هسته ای رو قبول کنه و یه امتیازاتی در زمینه هسته ای به ایران بده. آیا اس.ر.ا.ی.ی.ل با این موضوع کنار میاد؟
    ج) نه غرب به خواسته های ایران تن در بده و نه ایران. آیا ارز قیمتش سقف خواهد داشت؟

در بررسی موارد فوق این موضوع باید مورد توجه قرار بگیره که تحریمها 1 روزه اعمال نشده که بخواد 1 روزه هم برداشته بشه.
    غرب همیشه حرکت رو به جلو داره و اون اینه که قبل از هر مذاکراتی یه سری تحریمهای جدید اعمال میکنه و با ایران سر حذف تحریمهای جدید معامله میکنه.

به نظر من بهتره اونایی که نیاز به خرید ارز دارن (نیاز واقعی برای رفتن به خارج از کشور و یا واردات و ... ) هر چه زودتر خریدشون رو بکنند.

این تحلیل من بوده از وضعیت کنونی، نمیدونم درسته یا غلط. امیدوارم که غلط باشه ...

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

کسی قیمت امروز داره؟

دلار فروش 3.3460 خرید 3.2957

صرافی کیش ساعت 4:55
    You win some, You lose some; C'est la vie, N'est-ce pas? o

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

به نظر من این چند ماه ماه های طوفانی درپیش داریم که تاثیرش رو، روی نوسان ارز هم خواهد گذاشت:
    اصرار دولت بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و متقاعد کردن مجلس بر اجرای طرح
    مذاکرات 5+1
    انتخابات ا س ر ا ی ل
    انتخابات ایران
    و در پیش بودن تعطیلات نوروز و افزایش تقاضا
    ماه های طوفانی رو برای این تایپیک رقم خواهد زد

ApplyAbroad Veteran
    shahabkh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت ساخت - عمران دانشگاه تهران

اكثر سايت هاي اعلام قيمت هم ديگه بي خيال شدن، مثلاً صرافي كاج كه دو سه ماهي ميشه ديگه قيمت ني زنه، سايت يك قرون شيل تر شده، سايت صرافي پارسي ( كه از همه قيمت هاش قابل اعتماد تر بود ) بالا نمياد، صرافي جلالي پريده كلا دوباره به پاك كردن صورت مساله و خود سانسوري رو آوردند!

ديروز قيمت دلار روي 3310 بسته شد و به نظر ميرسه كه كماكان پتانسيل افزايش داره. سكه هم كه از مرز 1325000 رد شد و با تحريم هاي پيش رو اوضاع بدتر و بدتر ميشه!

به نظر مي رسه هدف مندي رو فعلاً با توجه به مخالفت بزرگان بي خيال شه اين بابا

مسئولين مستقيم هم كه خوابن بعد از 6 ماه تازه مياد ميگه :

"رييس کل بانک مرکزي در سخنان امروز خود تأکيد کرد که يکي از دلايل عمده نابساماني اقتصاد رشد چشم گير نقدينگي در دست مردم و بازار است، که به گفته آقاي بهمني بيش از 22 درصد ( در مقايسه با سال گذشته ) و به گفته او، اکنون بايد مبلغي در حدود 424 هزار ميليارد تومان نقدينگي در چرخه اقتصادي کشور وجود داشته باشد. "

خلاصه اوضاع خنده داري شده معلوم نيست كي به كيه و بازار داره به كجا مي ره، دود اين بي كفايتي فقط و فقط توي چشم مردم و مخصوصاً كارمند جماعت مي ره كه بايد حقوق معين و ثابت بگيره و هر روز شاهد افزايش قيمت همه چيز باشه و هيچ كس! هيچ كس مسئول و پاسخگو نيست....
    درد من حصار برکه نيست، درد من زيستن با ماهياني است که فکر دريا به ذهنشان خطور نکرده است.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

دوستان دلیل خاصی وجود داره که صرافی سپند قیمتش نسبت به جاهای دیگه یکم ارزونتره؟ من مقداری دلار احتیاج دارم نمیدونم از کجا تهیه کنم.

Banned

برای تهیه دلار به قیمت مناسب به خیابان فردوسی بروید و بعد از مشاهده قیمت همه صرافی های بین میدان فردوسی تا چهارراه استانبول، هر کدام ارزانتر می فروخت از همان بخرید. این قسمت آخرش را یعنی چشم بسته غیب گفتم!

کسی از قیمت امروز خبر دارد؟
    مذاکرات + بود یا -؟
    چه تأثیری دارد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)