صفحه 103 از 315 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 3143

موضوع: نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

Banned

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط miladanahit نمایش پست ها
    در مورد ارز کشور های دیگه هم باید گفت ما چه خوشمون بیاد چه نیاد دلار ارز جهانی محسوب میشه. در ثانی مگه میشه مثلا یورو زیاد باشه اما دلار کم؟!!!!!!!!!
    اگه یورو به اندازه زیاد باشه مساوی با اینه که دلار زیاد وجود داره
    مثلا قبلن اگر سبد ارزی ایران 50 میلیارد دلار بوده ممکن است بانک مرکزی به این سمت برود که معادل هر 10 میلیارد دلار ارزهای دیگری مثل روپیه و یوآن و روبل بگیرد و در واقع یک سبد ارزی از 6-5 ارز نسبتا معتبر درست کند که دریافت آنها راحت تر از دلار است. تفاوت در این است که با دلار به دلیل معتبر بودن می توان از 200 بازار خرید کرد ولی با این 6-5 ارز مثلا از 20 بازار. به همین دلیل با توجه به این محدودیت انتخاب تا به حال جدیتی در ایجاد این سبد ارزی نبوده ولی از آنجایکه نیاز مادر تولید است اگر شرایط حکم کند این رویداد خیلی دور از ذهن نیست و از 2 سال پیش مطرح است. در این صورت نیازهای ارزی پوشش داده می شود و فقط ممکن است جنس هایی که شما می خرید از یک سری کشورهای شرقی باشد.

این تصور هم که نزدیک عید تقاضا برای ارز بالا می رود خیلی درست نیست کافی است به قیمت های سال گذشته نگاه شود. نیاز ارز مسافران چیزی در حدود 3 میلیارد دلار در سال است یا برای نمونه نیاز ارز دانشجویان چیزی در حدود چند صد میلیون دلار است که در مقایسه با نیازهای وارداتی که چند ده میلیارد دلار است بسیار کم است و تاثیر چندانی در قیمت ها ندارند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    لیر ترکیه خرید و فروشش توسط صراف ها برای نمونه در این سایت به ترتیب 1900 و 2000 تومان می باشد.
    الان لینک این صرافی تبلیغ نیست؟ اگه ما میذاشتیم چند دقیقه ای پاک میشد؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط moneyfx نمایش پست ها
    الان لینک این صرافی تبلیغ نیست؟ اگه ما میذاشتیم چند دقیقه ای پاک میشد؟
    درود، نه نیست، در پست های پیشین هم نام صرافی ها برای قیمت ارز آزاد آمده است و حذف نشده است.

صرف لینک دادن به صرافی ها یا آوردن اسم اونها در این تاپیک با اغماض تبلیغ در نظر گرفته نمیشود تا دوستان منبعی برای
    قیمت های ارز آزاد داشته باشند ولی معرفی خدمات اونها به صورت تفصیلی جنبه تبلیغاتی پیدا می کند.

البته دوستان می توانند در انجمن خدمات سایر شرکت ها و این تاپیک تجربیات خودشون را در مورد صرافی ها به اشتراک بگذارند.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    درود، نه نیست، در پست های پیشین هم نام صرافی ها برای قیمت ارز آزاد آمده است و حذف نشده است.

صرف لینک دادن به صرافی ها یا آوردن اسم اونها در این تاپیک با اغماض تبلیغ در نظر گرفته نمیشود تا دوستان منبعی برای
    قیمت های ارز آزاد داشته باشند ولی معرفی خدمات اونها به صورت تفصیلی جنبه تبلیغاتی پیدا می کند.

البته دوستان می توانند در انجمن خدمات سایر شرکت ها و این تاپیک تجربیات خودشون را در مورد صرافی ها به اشتراک بگذارند.

ممنون
    از نظر من منطقی هست، اشاره من به جاهای دیگه فروم هست که یه لینک به صفحه اعتراضی در فیس بوک و یا چیزهایی از این قبیل که تبلیغاتی نیست به صورت افراطی پاک میشه.
    حتی این اعتراضات به داخل ایران هم برنمیگرده. مثلاً اعتراض به نحوه ویزا دادن آنکارا پاک میشه در تاپیک اعتراضات ... ولی اینجا لینک صرافی پاک نمیشه! در حالیکه کسی که بخواهد سایت صرافی پیدا کنه کافی هست 1 ثانیه در گوگل سرچ کنه ...

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط moneyfx نمایش پست ها
    از نظر من منطقی هست، اشاره من به جاهای دیگه فروم هست که یه لینک به صفحه اعتراضی در فیس بوک و یا چیزهایی از این قبیل که تبلیغاتی نیست به صورت افراطی پاک میشه.
    حتی این اعتراضات به داخل ایران هم برنمیگرده. مثلاً اعتراض به نحوه ویزا دادن آنکارا پاک میشه در تاپیک اعتراضات ... ولی اینجا لینک صرافی پاک نمیشه! در حالیکه کسی که بخواهد سایت صرافی پیدا کنه کافی هست 1 ثانیه در گوگل سرچ کنه ...
    لطفا اگر نیاز میدانید که تجدید نظر شود در تاپیک جداگانه ای در انجمن پیشنهادات مطرح بفرمایید. متشکرم.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2guitar نمایش پست ها
    قیمت آتی روی 14,400,000 بسته شده برای اسفند ماه، البته دقت کنید که قیمت آخر ماه رو میگه نه ابتدای ماه، قیمت خرید توسط شما همیشه ثابت هستش و اون قیمت توسط سایت اتحادیه اعلام میشه، حتی اگر یک نفر یک ریال هم بالاتر گفت نخرین و برین مغازه بعدی، اما در مورد فروش مسئله متفاوت است و سلیقه ای عمل میکنند، برای اینکه قیمت طلا به 1.350 برسد با شرط ثابت بودن دلار باید اونس تا قیمت 1520 پایین بیاید، لذا غیر ممکن است، اما ممکن است قیمت دلار پایین بیاید که باعث کاهش مناسب 50 هزار تومنی سکه می شود، نرخ 1.350 نرخ بسیار جذابی برای خرید است، بازار قبل از اینکه چیزی اتفاق بیفتد خودش را متعادل میکند، لذا دقت داشته باشید الان بازار خودش را برای نتیجه منفی مذاکرات آماده کرده، لذا اگر توافقی باشد قیمت به نزدیکی 1.300 می رسد، اگر هم نتیجه منفی باشد چند روز قیمت ها انفجاری بالا میرود (بدلیل افزایش تقاضا) و سپس به محدوده 1.450 بر میگردد (چون نزدیک عید هستیم ممکن است این اتفاق سال بعد باشد)، در هر صورت به همان اندازه که شما می ترسید که قیمت طلا پایین بیاید و سکه نمی خرید - باید به همان میزان هم نگران باشید که اگر قیمت بالا برود ارزش سرمایه شما پوسیده می شود، لذا تعادل سرمایه را حفظ کرده و خرید خود را انجام دهید
    نوسانات قیمت آنی سکه کاملا بر اساس نوسانات روز بازار تغییر میکنه و اینکه قیمتش کمی بالاتر از قیمت روز هست کاملا بدیهیه! قیمت آخر ماه رو نمیگه روی 21 اسفند یا به طور بهتر 18 اسفند رو میگه!
    شما کامنت من رو با دقت مطالعه نکرذید . ببینید آیا قیمتی که مثلا همون اتحادیه طلا اعلام میکنه در طول روز ثابته ؟ مثلا این نوسان در طول روز گاها ممکنه به 200k هم برسه . به عنوان مثال سکه در تاریخ 3/11/90 در ساعت 12 10517704 معامله شده و در ساعت 16:05 9908275 . خوب در این صورت قیمت سکه چقدره؟همینطور که توضیح دادم قیمت روز بر اساس میانگین قیمت در طول اون روز بسته میشه که برای تحلیل بازار بسیار مناسب تره و مبنای تحلیل ما هم قرار میگیره.
    اگر بازار خودش رو برای نتیجه منفی از الان آماده کرده پس چرا قیمت ارز الان در حدود 2 هفته است که در یک کانال ثابت حرکت میکنه؟ من نمیگم قراره نتیجه مثبت بشه دارم اینو میگم بازار مثه منو شما در حال حاضر وایساده داره نگاه میکنه.
    در مورد پیشبینی قیمت های سکه تون اگر براساس حدستون بوده که متین اما اگر شما هم مثل ما آنالیز بازار رو انجام میدید کمی به نمودار ها بیشتر دقت کنید. سقف های نزول سکه ابتدا روی قیمت 1360kبسته شده و در صورت شکست سقوط تا رقم 1250k بسیار محتمل خواهد بود.( در ضمن من نیز مشابه 1001 کارشناس فروش و مشاور بازار سکه و بورس نظرات شخصی خودم رو میگم و اگر تصمیم گرفتم اطلاعاتمو اینجا بزارم فقط بخاطر گل روی بچه های عزیزیه که اینجا خالصانه بهم کمک میکنن و الا در دنیای واقعی این شغل من محسوب میشه :-))

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladanahit نمایش پست ها
    ارز:
    کسانیکه ارز دارشتند در تاریخ 23/11/91 باید اقدام به فروش اون میکردند. فعلا ارز از نظر ما ( تحلیگرای بورس) فعلا در استراحت به سر میبره و هیچ نشونه ای مبنی بر افزایش و یا کاهش نداره. در مورد اخبار و حدسیات هم هیچگونه نتیجه ای نمیشه گرفت چون نبایستی گرفت!!! دلیلش طولانیه ولی همینقدر بدونید کلا اونایی که بر اساس اخبار اقدام به کاری میکنن همیشه قربانیه کسانی هستن که اخبار و تولید میکنن
    سکه:
    کسانیکه که سکه داشتن در تاریخ 18/11/91 بایستی اقدام به فروش میکردند و قاطعانه بگم فعلا خرید سکه کار صحیحی نیست.
    عزیز من در مورد آینده مشاوره بدید. این که قبلا چی کار باید میکردیم که دردی از ما دوا نمی کنه. معما چو حل گشت آسان شود!

Junior Member

کلا هفته خیلی حساس و خبر سازی پیش رو داریم که میتونه خیلی تاثیرگذار باشه:

1)ابلاغ بودجه ونرخ دلار مرجع در روز یکشنبه
    2)سخنان رئیس جمهوریکشبه شب
    3) ابلاغ پیش فروش سکه
    4) نتیجه جلسه 5+1

نظر شخصی من : افزایش قیمت ارز

مورد 3 به تعویق انداخته شد به عنوان پاتکی برای مورد 4!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    مثلا قبلن اگر سبد ارزی ایران 50 میلیارد دلار بوده ممکن است بانک مرکزی به این سمت برود که معادل هر 10 میلیارد دلار ارزهای دیگری مثل روپیه و یوآن و روبل بگیرد و در واقع یک سبد ارزی از 6-5 ارز نسبتا معتبر درست کند که دریافت آنها راحت تر از دلار است. تفاوت در این است که با دلار به دلیل معتبر بودن می توان از 200 بازار خرید کرد ولی با این 6-5 ارز مثلا از 20 بازار. به همین دلیل با توجه به این محدودیت انتخاب تا به حال جدیتی در ایجاد این سبد ارزی نبوده ولی از آنجایکه نیاز مادر تولید است اگر شرایط حکم کند این رویداد خیلی دور از ذهن نیست و از 2 سال پیش مطرح است. در این صورت نیازهای ارزی پوشش داده می شود و فقط ممکن است جنس هایی که شما می خرید از یک سری کشورهای شرقی باشد.
    در مورد منطق کار هم منم کاملا با شما موافقم مایک. اما خوب که چی؟ تزریق موقتی یورو حتی اگه به تعدیل موقتی سبد کالای دلار- ریال!!! هم بینجامد که نمی انجامد فقط در برطرف کردن نیاز واردات کوتاه مدت موثر خواهد بود. اما مایک من فک میکنم این هم در راستای تنظیم سریع بازار در نزدیکیهای عید صورت میگیره و بعید میدونم بخوان این رویه رو بعد از عید هم در پیش بگیرن . یعنی یه جور مسکنه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Compatriot نمایش پست ها
    عزیز من در مورد آینده مشاوره بدید. این که قبلا چی کار باید میکردیم که دردی از ما دوا نمی کنه. معما چو حل گشت آسان شود!
    دوست عزیز خوب معلومه که باید در مورد آینده بگیم در همون کتمنتم هم جمله آخرش در مورد آینده است اگه دقت مبذول فرمایید.
    اما ما در تاریخ 18/11 یعنی قبل از نزول قیمت سکه به همکارامون اعلام فروش دادیم که اون موقع پیش بینی محسوب میشد دیگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)