صفحه 105 از 315 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 3143

موضوع: نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

بازار جهانی طلا امروز هم نوسان همراه با کاهش رو دنبال کرد ... و در شرایط فعلی مشخصه طلا تمایلی به افزایش نداره ....

پایین اومدن ارزش طلا بی اثر با ایران نمیتونه باشه و حتی بی اثر با تحولات سیاسی!

یکی از تحریمهای که اخیراً اعمال شده ممنوعیت خرید و فروش طلا با ایرانه .... کم ارزش شدن طلا در درازمدت فشار این تحریم رو هم کم میکنه (چون هرچه طلا به عنوان پشتوانه ارزشش رو بیشتر از دست بده بری دور زدن تحریمها کمتر میتونه مورد استفاده قرار بگیره ...)

خلاصه مطلب اینکه با این شرایط در هفته آینده در صورتی که مسئولین عزیز و دوست داشتنی ما (!) سکوت اختیار کنند بازار افزایش قیمت نخواهد داشت ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سوالی که من دارم اینه که تو این فرمول ما نرخ آزاد ارز رو می ذاریم و نرخ سکه رو محاسبه می کنیم تا ببینیم حباب داره یا نه. با توجه به اینکه نرخ اونس طلا در دنیا مقدار مشخصی هست، حالا وقتیکه حباب داشتن یا نداشتن متغیر اصلیمون که خود نرخ ارز تو بازار ایرانه کاملاً زیر سوال هست اونوقت مقدار متغیر وابسته ای که از این راه محاسبه می شه (نرخ سکه) صحیح خواهد بود؟
    سوال دومم اینه که من معمولاً از روش برعکس استفاده می کردم یعنی نرخ سکه رو (با فرض حباب نداشتن) تو فرمول می ذاشتم تا نرخ آزاد ارزو حساب کنم. من تو فرمول نرخ سکه ی طرح قدیم رو می ذاشتم با احتساب 7000 تومن واسه ضرب سکه، درست عمل می کردم؟
    هر چند که ترچیح میدم مباحث به سمت رفع مشکل و یا کمک در تصمیم گیریه دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن پیش بره تا خرید فروش سکه اما در جواب شما باید بگم معنی قیمت یک کالا و حباب اون یعنی چی؟ چرا که از این مفهوم رو براحتی میتونید برای هر کالایی استفاده کنید:
    خیلی ساده واستون توضیح میدم:
    وقتی شما یه بستنی می خری 1000 تومن . معنیش اینه که یه بنده خدایی از قیمت شیر، شکر و سایر مواد غذایی گرفته تا هزینه حمل نقل میزان محبوببیت فصلی ، میزان عرضه و تقاضا، اوضاع گاوداری ها!! و هر آنچه که شما فک کنی رو محاسبه کرده و به شما میگه این قیمتش واسه یه بستنی میشه1000 تومن. در صورتی که ممکنه شما همون بستنی رو تو خونتون با همون مواد 700 تومن درست کرده باشی.
    این 300 تومن اختلاف در قیمت هزینه اون متغییر هایی هست که شما لحاظ نکردین. مثلا شما در خونتون میزان بدهی های کارخونه بستنی سازی رو محاسبه نمی کنی . پس چند نکته:
    1- فک کنم الان دلیل متغییر بودن قیمت اجناس در ایران واضح شد دیگه! شب میخوابی صبح بلند میشی میبینی قیمت عوض شد. چون پارامترهای تاثیر گذار به شدت در حاله تغییرند در حالی که در سایر کشورها شما این تغییرات رو مشاهده نمی کنی چون ....
    2-حالا هرکی میتونه قیمت سکه رو بنا به اون هدفی که داره به شیوه های متفاوتی حساب کنه و به این بستگی داره که چه پارامترهایی براش مهمن. لذا قیمت سکه هم مثله بستنی مدام در حال تغییرند و فاکتورهایی به اون فرمول اضافه و کم میشن که باعث همین تغییر خواهند شد که در اصطلاح بهشون حباب قیمت گفته میشه.
    اما اون فرولی که من گذاشتم فرمول خوبیه و شما میتونس باهاش قیمت روز بازار رو بررسی کنی.
    موفق باشید
    ویرایش توسط miladanahit : February 22nd, 2013 در ساعت 08:03 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    رشته عمران دانشگاه امیرکبیر

سلام يک سوال مهم داشتم من از مشهد مزاحم مي شم
    ما يک 1000$ لازم داشتيم خيلي فوري براي پرداخت به يک نفر. لطفا بفرماييد الان اين مبلغ را اولا از کجا تهيه کنيم بهتر است از لحاظ قيمت؟
    دوم چه تاريخي در اسفند ماه مناسب تر است؟چه کار کنيم؟ با تشکر

اینجور که بوش میاد از امروز روند نزولی مختصری که بود تموم شد
    کاش وطن جایی برای ماندن بود ....

نقل قول نوشته اصلی توسط camaro1977usa نمایش پست ها
    اینجور که بوش میاد از امروز روند نزولی مختصری که بود تموم شد
    هنوز مشخص نیست. بازار رنجه کمربند رو بسته منتظر فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط hm110 نمایش پست ها
    سلام يک سوال مهم داشتم من از مشهد مزاحم مي شم
    ما يک 1000$ لازم داشتيم خيلي فوري براي پرداخت به يک نفر. لطفا بفرماييد الان اين مبلغ را اولا از کجا تهيه کنيم بهتر است از لحاظ قيمت؟
    دوم چه تاريخي در اسفند ماه مناسب تر است؟چه کار کنيم؟ با تشکر
    روبرو باغ نادری هر کدوم که ارزون تر بود. سوال دوم رو هم ازونی که میدونی بپرس!

روند نزولی دوباره شروع شد

Junior Member bidar354 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc of Immunology

دوستان قیمتها چطوره؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران امشب یا فردا شب بعد از خبر سراسری ساعت 21 به طور زنده و مستقیم با مردم گفت‌وگو خواهد کرد.

اصلی‌ترین موضوع سخنان رئیس‌جمهور بحث بودجه 92 و مسائل اقتصادی خواهد بود.
    احمدی‌نژاد پیش از این از گفت‌وگوی خود با رسانه‌ها درباره موضوع بودجه خبر داده بود.

پ ن :
    فقط میتونم بگم ............ (فکرشو که کردم دیدم نمیتونم بگم !)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط miladanahit نمایش پست ها
    پیش بینی میشود اگر سکه از قیمت 1400000 پایین تر بیاد نزول تا1360000 حتمی خواهد بود
    همانطور که امروز مشاهده شد سکه نتونست این عدد رو بشکنه و دوباره روند صعودی شو شروع کرد هر چند تا پایان امروز هنوز زیاد مونده اما افزایش تا 1430k محتمل خواهد بود.
    ارز هم مشابه روزای قبل در حال استراحت هست و فعلا میلی به بالا یا پایین رفتن نداره.
    ( تمامی پیش بینی های اینجانب پیشنهاد است!!!! و مسئولیت استفاده از آنها به عهده خدتان است والا ما خودمون که استفاده میکنیم!!!)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)