صفحه 20 از 315 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 3143

موضوع: نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2guitar نمایش پست ها
    به جان خودم شرایط خیلی مشکوک میزنه، والله خیلی مشکوک میزنه، آخه مگه میشه با اونس 1660 قیمت طلا بالا بره، نمیشه که، من مطمئن هستم اونس خیلی راحت به 1700 میتونه بره، اونوقت بازم طلا تا یک میلیون و هفتصد با این وضع دلار بالا میره، نمیدونم چی شده اما انگار هیچ چیزی کار ساز نیست، اینا هر چقدر کار میکنن وضع بدتر میشه، مثلا واردات به اولویت 9 هم داده شد اما دلار باز بالا میره، به جان خودم یه اتفاقاتی میخواد بیفته، میگفتن شب عید دلار 4000 میشه ، اما با این وضع زودتر 4000 میشه، اشکم داره در میاد، آخه تا کی، یک هفته هم قیمت ثابت نمی مونه، عجب گیری کردیم، داریم منفجر میشیم، پراید 111 رو زدن 17 میلیون، آخه با کار کردن که نمیشه این هزینه ها رو درآورد، این دهه شصتی ها عجب بد بخت هستند، با جنگ به دنیا اومدیم، بچگی جنگ، سن کار و تلاش جنگ، دارم فکر میکنم حتما روزی هم میرسه که ما به مرزها پناه می بریم مثل سوریه، همه چی رو از دست دادم، بابا داغون شدم، من حداقل کار کرده بودم و سرمایم یک سوم شده، وای به حال اون بدبختی که از الان میخواد توی این مملکت با این گرونی بمونه، بابا نمیشه زندگی کرد، به جان خودم اینا تا 5000 میخوان بالا برن تا مردم به 3000 تومن بگن به به !!! موندم چیکار کنم، به خدا موندم، بیرون همه راحت میرن میان، اینا پول رو از کجا در میارن، پس من چرا نمی تونم، آخ که دلم خونه
    18 بهمن هم می تونه یکی از دلایل باشه و تعویق مذاکرات. به نظر من بعد از 18 ام راحت 4000 رو میزنه اگه جام عسلی نباشه ولی عکس العمل بازار رو نمی دونم.
    یه دلیل مهم دیگه دلار در بودجه سال آینده است که دلار مرحع بالای 2000 میره و باید منتظر واکنش دلار آزاد بود
    ویرایش توسط nima2147 : January 27th, 2013 در ساعت 02:04 PM

فردا واسه خرید مناسبتر نیس دوستان؟؟
    10000$ لازم دارم کی بخرم؟؟
    کاش وطن جایی برای ماندن بود ....

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

به نظر من اتفاق اواخر تابستون در حال تکرار هست ! سه موج صعودی ! و فاصله زمانی موج دوم و سوم کوتاه !

تابستان :
    موج اول : از 1900 به 2150
    موج دوم : 2200 تا 2600
    موج سوم : 2600 به 3600

الان :
    2900 به 3200
    3200 به 3600
    3600 به .......

من نظرم 4200-4300 هست
    دیگران هم بیان نظرشون رو بگن لطفا

قیمت ها دقیق نیست . میدونم
    حدودی گزاشتم . امتحان دارم حس این که دقیقش رو دربیارم بنویسم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط camaro1977usa نمایش پست ها
    فردا واسه خرید مناسبتر نیس دوستان؟؟
    10000$ لازم دارم کی بخرم؟؟
    کاشکی میدونستیم کی !!
    شما رو نمی دونم ولی من خودم 5000 تا میخواستم 3000 هفته پیش رو 3500 گرفتم 2000 تام امروز میرم میگیرم. ممکنه دلار تا 3550 اصلاح بخوره ولی فکرم راحته. دیگه بعدش میشینم چای میخورم چون پول دیگه ای ندارم حرص بخورم

نرخ لحظه ای طلا، سکه و ارز در بازار تهران
    يکشنبه 8 بهمن 1391

نرخ ارز در بازار
    ارز نرخ (تومان) تاریخ
    دلار 3625 1391/11/8
    یورو 4860 1391/11/8
    پوند 5710 1391/11/8
    درهم امارات 983 1391/11/8
    کاش وطن جایی برای ماندن بود ....

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

با سلام،

با توجه به اینکه مباحث مربوط به خرید دلار کانادا یا دلار آمریکا با استقبال کاربران مواجه شد کلیه پست ها به تاپیک جدیدی به عنوان
    برای سفر به کانادا دلار کاناد بخریم یا دلار آمریکا؟منتقل شد. امیدوارم با این کار پست های مفید مرتبط با این موضوع در یک تاپیک به صورت جداگانه جمع بشن و برای استفاده سایر کاربران مفید باشه.

امیدوارم کاربران محترم در بحث های خود در نظر داشته باشن که هدف انتقال تجربه و پیدا کردن راه حل برای کمتر ضرر کردن در این تبدیل ارز هست و ممکن تجربیات مختلف و گاهی متضاد با هم در تاپیک ها مطرح بشن. امیدوارم با کمک به هم بتونیم کمتر ضرر کنیم.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    یادمه تو دیماه 5 سال پیش برف شدیدی اومده بود بطوریکه گاز تو اکثر مناطق ایران قطع شده بود، زندگی مردم بخاطر اون برف شدید تحت تأثیر قرار گرفته بود، نه برق داشتیم نه آب و حتی به سختی می شد نون گیر آورد. دیدم چند نفر دارن با هم صحبت می کنن و با یه حالت ذوق مرگی آرزو داشتن که بازم برف ادامه کنه چون خیلی کیف می داد. حالا تا چقدر نمی دونم اما فارغ از مشکلات مردم یه عده دوست داشتن که از این همه برف لذت ببرن و همینطور ادامه پیدا کنه. حالا وقتی کامنت یه عده رو تو ف..ی...س...ب..و...ک.. صرافی جلالی می خونم یاد اونروز می افتم. واقعاً تأسفباره که یه عده تازه به دوران رسیده و یا یه عده که احتمالاً قرار تا یکی دو ماه دیگه به دوران برسن، چه ذوقی می کنن از افزایش قیمیت و برای اینکه انشاالله دلار تا شب عید بشه 5 تومن فکر کنم حاضرن نذری سفره ابوالفضل هم بذارن. اصلاً اگه این دولت و آمریکا و آژانس بین المللی و ... همه بی خیال شن این ملت بی خیال نمی شن و با این جوی که راه انداختن تا خوشون دلارو به 5 تومن نرسونن ول نمی کنن. چی می شه کرد. خلایق هر چه لایق و خودکرده را تدبیر نیست.
    حرف شما درسته ما مردم بی فرهنگی داریم منکرش نیستیم اما شما اینو بدون که با چارتا پست توی فیس*بوک و چارتا وبلاگ نرخ دلار تعیین نمیشه افزایش نرخ ارز به دلیل تصمیمات کلان در سطح بالا هستش و خود این دولت هست که باعث افزایش نرخ ارز هست و نه صحبتهای من و امثال شما. اگر این بود که میرفتیم توی ف ی س ب بر علیه آمریکا و اسراییل کامنت میذاشتیم تا ارزش پول اونا هم مثل ما نصف بشه.دوست عزیز نرخ ارز رو اونایی تعیین میکنن که در سطح کلان ارز دستشون هست (یعنی دولت که داره نفت و گاز صادر میکنه) و اتفاقا دائما تو رسانه هاشون اینجوری تبلیغات میکنن که عامل افزایش نرخ ارز رو گردن ملت و 4 تا دلال بدبخت و خورده پا بندازن تا ما یادمون بره که کی این بلا رو سر اقتصاد ایران آورده یکعده مثل شما هم دیگه باورشون شده که عامل افزایش قیمتها مردم هستن .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    آخه خیلیا از قبل دلاراشون رو انبار کردن برای همین دست به دعا برداشتن که دلار گرون شه غافل از این که با بالا رفتن دلار قیمت همه چیز بیشتر افزایش پیدا می کنه
    اقتصاد یک کشور باید طوری پایه ریزی شده باشه که کسی فرصت سوءاستفاده پیدا نکنه.خوب وقتی اقتصاد بیماره یه عده دلال از آب گل آلود ماهی میگیرن (که اتفاقا سوء استفاده کننده های اصلی هم رده بالا هستن و نه آدمای معمولی) این ربطی به مردم نداره شما توی هر کشوری هم که وضع اقتصادی اینطور باشه هر کسی بتونه سوء استفاده میکنه.

نفل قول از یک فروم:

مقایسه ایران و سوریه در حفظ ارزش پول ملی

قبل از آغاز درگیری های داخلی در سوریه ، هر دلار آمریکا ، ارزشی معادل حدود 50 لیره داشت. در همان زمان ، هر دلار آمریکا در ایران 1100 تومان بود.
    در پی اوج گیری جنگ در سوریه ، تحریم های بسیار شدیدی علیه سوریه اعمال شد. صادرات نفت سوریه ، نزدیک به صفر شد و گردشگری ، که بزرگ ترین منبع درآمد ارزی سوریه بود ، به طور کامل از بین رفت.
    طبیعی است که در چنین وضعی (ترکیب جنگ داخلی و تحریم خارجی) ، ارزش پول ملی کاهش یابد و چنین نیز شد و اکنون ، ارزش هر دلار آمریکا به 92 لیره رسیده است. یعنی ارزش پول ملی سوریه ، کاهشی حدود 90 درصدی داشته است.اما در همین بازه زمانی و در حالی که از دو مشکل سوریه (جنگ و تحریم) ،تنها یکی گریبانگیر ایران شده (تحریم) و خوشبختانه جنگی نیست ، ارزش پول ملی ایران ، حدود 350 درصد کاهش داشته است.
    برای تقریب ذهن ، می توان دو مدل ایران و سوریه را مثال زد که اولی برغم جنگ گسترده داخلی و تحریم های کمرشکن ، افت 90 درصدی ارزش پول ملی را شاهد بوده و دومی ، برغم ثبات ، امنیت و داشتن بنیه اقتصادی مناسب و ثروت های سرزمینی ، حدود 4 برابر بیشتر دچار افت ارزش پول شده است.
    You win some, You lose some; C'est la vie, N'est-ce pas? o

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
    نفل قول از یک فروم:

مقایسه ایران و سوریه در حفظ ارزش پول ملی

قبل از آغاز درگیری های داخلی در سوریه ، هر دلار آمریکا ، ارزشی معادل حدود 50 لیره داشت. در همان زمان ، هر دلار آمریکا در ایران 1100 تومان بود.
    در پی اوج گیری جنگ در سوریه ، تحریم های بسیار شدیدی علیه سوریه اعمال شد. صادرات نفت سوریه ، نزدیک به صفر شد و گردشگری ، که بزرگ ترین منبع درآمد ارزی سوریه بود ، به طور کامل از بین رفت.
    طبیعی است که در چنین وضعی (ترکیب جنگ داخلی و تحریم خارجی) ، ارزش پول ملی کاهش یابد و چنین نیز شد و اکنون ، ارزش هر دلار آمریکا به 92 لیره رسیده است. یعنی ارزش پول ملی سوریه ، کاهشی حدود 90 درصدی داشته است.اما در همین بازه زمانی و در حالی که از دو مشکل سوریه (جنگ و تحریم) ،تنها یکی گریبانگیر ایران شده (تحریم) و خوشبختانه جنگی نیست ، ارزش پول ملی ایران ، حدود 350 درصد کاهش داشته است.
    برای تقریب ذهن ، می توان دو مدل ایران و سوریه را مثال زد که اولی برغم جنگ گسترده داخلی و تحریم های کمرشکن ، افت 90 درصدی ارزش پول ملی را شاهد بوده و دومی ، برغم ثبات ، امنیت و داشتن بنیه اقتصادی مناسب و ثروت های سرزمینی ، حدود 4 برابر بیشتر دچار افت ارزش پول شده است.
    کلیت قضیه درست اما این اعداد و ارقام درست نیست چون نرخ افزایش رو به جای نرخ کاهش جا زده !

وقتی 1000 تومن 1 دلار باشه و فرداش 1000 تومن بشه نیم دلار ( یعنی دلار بشه 2 تومن ) یعنی اینکه 100 درصد افزایش نرخ دلار داشتیم و 50 درصد کاهش نرخ ریال ! یعنی ریال 50 درصد از ارزش خودشو از دست داده نه 100 درصد !

اصولا این که بگیم چیزی 350 درصد کاهش داشته غلطه چون یعنی منفی شده قیمتش !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)