صفحه 57 از 315 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 3143

موضوع: نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

پیش فرض پاسخ : نوسانات قیمت ارز و مشاوره برای خرید ارز آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط sinam نمایش پست ها
    دوستان اگر خرید و فروش دلار ممنوع بشه این دلارهایی که دست مردم هست چی میشه یعنی
    چون مقدار دلار کم هست این دلار در بازار به اصطلاح قاچاق میشه خداتومان اما این فقط نظر منه
    بعیده که ممنوع بشه

بچه ها امکان ممنوع شدن دلار تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، شما فرض کنید میخواهید برای تفریح بروید خارج، از کجا دلار میگیرید؟ خوب بازار، پس تمام، اینها حرفشون این هستش که بتونن تعقیب کنن که پول رو چه کسی خریده و حجم معاملات رو محاسبه کنند، به همین خاطر فقط میگن که آقا در سیستم ثبت کنید، لذا به این شایعات اصلا گوش ندین

من خودم اگر مسئول بانک مرکزی بودم اینگونه محاسبه میکردم
    قیمت دلار آزاد 3800
    قیمت دلار مبادله 2400
    قیمت حمایتی می شود 3800+2400 تقسیم بر دو که می شود 3100
    سپس ارزش طلا رو محاسبه میکنم
    1672*3100*2.24 که می شود 11,610,368
    حالا شش ماه این سکه ها رو نگه میدارم با سود نزدیک 20% ، پس باید 10% سود هم بکشم روی قیمت که می شود نزدیک 1 میلیون
    کمی هم ارزش افزوده 5% بهش اضافه کنیم می شود یک میلیون و پنجاه هزار
    اگر دلار به اندازه کافی باشد این قیمت خوبه اما چون دلار نداریم میتوان نتیجه گرفت قیمت بین یک میلیون و پنجاه تا یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان باشد
    یعنی قیمت دو ماه پیش (آذرماه) سکه میدم اونم 6 ماه بعد تحویل میدم، ماشالله
    این از قیمت

حالا حساب کتاب میکنم که تعدادی که ارائه می کنند چقدر میتونه باشه، فکر کنم بین پنج تا ده تا باشه، اما صبر کنید کمی اعداد مورد نیاز خودم رو پیدا کنم و اینجا حساب و کتاب بذارم

قیمت محاسباتی چیست؟ قیمتی بین بازار و مبادله ای است که خودروسازان از آن استفاده میکنند
    حال قیمت پراید 16.750 شده
    پراید ماشین 5000 دلاری می باشد
    لذا قیمت محاسباتی دلار 3350 در نظر گرفته شده است، لذا این قیمت رو کف خودروسازی کردند، برای سوخت هواپیما هم 3675 رو فکر کنم کف قیمت کرده اند، با این قیمت ها آیا باید امیدوار به کاهش بود؟؟!!

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

سلام دوستان عزیز
    اول خواستم جوابی برای پستهای یکی از بچه های فروم بنویسم که بعد از دیدن تذکرات مدیران فروم مخصوصا علی آقا منصرف شدم و البته احتیاجی هم به جواب دادن نیست و تقریبا همه بچه های دیگه فروم البته توی دلشون جواب دادند.

پیشنهاد:
    خواهش میکنم موقعی که قیمتهای خرید و فروش در بازار ایران رو بررسی میکنین نگاهی هم به قیمتهای خارج از کشور داسته باشین, چون همانطور که خیلی از عزیزان در داخل کشور احتیاج دارند که دلار تهیه کنن ,خیلی از ما خائنین خارج از کشور هم مجبور به فروش دلار برای ارسال پول برای خانواده یا پرداخت بدهی ها و اقساط وام و... هستیم و بعضی اوقات تفاوت قیمت داخل و خارج از کشور قابل توجه میشه. مثلا این لینک رو ببینین: https://www.moneymex.com/ca
    البته صرافیهای دیگه ای هم هستند که نرخ خارج از کشور رو میدن و میتونین ببینین. منظورم این هست که دو طرف قضیه رو ببینین.

ضمنا دوستان یک تئوری چند ماه قبل وجود داشت که منبع نامعلوم پرداخت یارانه ها رو فروش ارز توسط دولت در بازار آزاد میدونست. حالا با کمی حساب و کتاب و احتمال و ضرب مقادیر در تعداد جمعیت و محاسباتی که از عهده همه بر میاد میشه یک مقدار حدودی ارز رو محاسبه کرد که هر ماه فروش میره. از طرف دیگه اخبار کاملا غیر موثق و بدون منبع و دروغی هست (که حالا منبع موثق و راستگو کی هست رو والله نمیدونم.)که میگه بهار آینده که در خدمت یکی از دوستان همین دوست عزیزمون خواهیم بود مقدار یارانه ها چند برابر میشه در حالیکه منبع نامعلوم ثابت خواهد بود. پس یکبار دیگه اگه محاسبات قبلی رو این دفعه با پرداختی چند برابر جدید تکرار کنین به اعداد واقعا دور از انتظاری برای نرخ ارز میرسین که حتی در ذهن ما خائنین و دلالان و افراط گرایان و... نمیگنجه چه برسه به ذهن مردم نجیب ایران عزیزم.

دوستانی که واقعا قیمت ارز براشون مهم هست سعی کنن که تجربه های قبلی رو که تکرار شده و آرشیو اخبار و نظرات قبلی و کلا روحیاتی که چند ماه قبل بوده رو هم مطالعه کنن تا تجزیه و تحلیل شرایط فعلی راحت تر باشه و بقول معروف دلخوش به این مقدار نباشن.

("دلخوش به این مقدار نباشید که فقط مسکن می‌سازیم،.......را مجانی می‌کنیم، ......را مجانی می‌کنیم.دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دیم. شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم.")
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

من شاید خیلی نتونم تخصصی صحبت کنم اما چون الان چند سالی هست گاهی وقتی دلار و سکه لازم داشتیم روند قیمت ها رو گاه گاه دنبال می کردم نظرم رو می نویسم. الان چون نزدیک 22 بهمن هستیم این پست رو می نویسم و تا اونجایی که یادمه یکی از بیشترین تلاشها برای پایین نگه داشتن ارز حول و حوش این تاریخ هست. دیگه شب عید هم که شما اگه دیدید چیزی ارزون شد به ما هم خبر بدید لطفاً ! در مورد سکه و پیش فروش و این حرفها هم باید بگم بعد از این همه پیش فروش و تلاش و این حرفها الان قیمت سکه چنده؟ پارسال اینطور که یادمه دور و بر 500-600 بود. ممکنه اگه کسی تونست پیش فروش هم چند تایی رو بنویسه ضرر نکنه ولی ما که آزاد هم خریدیم ضرر نکردیم و خودمون رو اسیر بانک هم نکردیم که آیا بده یا دبه در بیاره. ضمناً در نظر داشته باشید که در فرمول محاسبه قیمت سکه ارز هم دخیل هست پس تا حدودی با هم میرن بالا. اما اگر کسی دلار لازم داره و براش امکان خرید وجود داشته باشه خرید دلار به صرف هست چون در تبدیل کمتر ضرر خواهد کرد و چیزی که هست به نظر من هر چند عملی نخواهد بود ولی ممکنه محدودیت هایی برای خروج یا خرید و فروش دلار گذاشته بشه که اون هم خودش مشکلی خواهد بود. هر چند دلم نمی خواست ناامید باشم ولی در کل وضعیت سیاسی هم چندان علائم بهبود از خودش نشون نمیده. پس من اگر پول داشتم که ندارم و لازم هم داشتم دلار بیشتر می خریدم ولی دوستان اگر امیدوارند می تونند با خرد خرد خریدن ریسک و ضررشون رو کمتر کنند. یعنی اگر ارزان شد دلشان نسوزد که چرا همه را گران خریدند و اگر گران شد اقلاً دلشان خوش باشد که کمی خریدند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UIUC

نقل قول نوشته اصلی توسط sinam نمایش پست ها
    دوستان اگر خرید و فروش دلار ممنوع بشه این دلارهایی که دست مردم هست چی میشه یعنی
    گرون ميشه، قبلاً هم با راه انداختن همين حرف و بحث فاكتور دلار رو كه از 2200 به 1800 رسيده بود رو به 2500 رسوندن، بعد هم كه گفتن غلط كرديم، همون قيمت موند و ديگه رنگ پايين تر رو به خودش نديد!

دیشب اخبار ساعت 8 شبکه 6 به صورت خیلی کوتاه گفت قراره دولت قیمت دلار رو به 2200 برسونه ...

Senior Member Moj85 آواتار ها

حالا که رهبر گفته مذاکره با آمریکا اصلا! یعنی فردا شنبه دلار بازم بالا میره؟
    به اندازه ی تلاشهایت آرزو کن و به اندازه ی آرزوهایت تلاش!

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Moj85 نمایش پست ها
    حالا که رهبر گفته مذاکره با آمریکا اصلا! یعنی فردا شنبه دلار بازم بالا میره؟
    اگه پست های سه ماه پیش من که دلار 200-2200 بود رو بخونید،گفتم هرکی لازم داره پله پله بخره. یک عده اومدن تحلیل تکنیکال کردن که می ریزه، گفتم بابا جان من کارم واردات بوده،من چند سال توی بورس بودم، چند سال مدیر شرکت بودم، 6 سال روزنامه ی دنیای اقتصاد رو هر روز شخم کردم؛ سیستم ایران تحلیل تکنیکال بردار نیست. ایران یعنی فاندامنتال،باز هم گوش نکردن. حالا هم می گم دلار بزودی 5 تومن رو خواهد دید. کمی صبر کنید شب عید بشه و سفرهای خارجی ملت شروع بشه تا بفهمید چی می گم.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    اگه پست های سه ماه پیش من که دلار 200-2200 بود رو بخونید،گفتم هرکی لازم داره پله پله بخره.

سه ماه پیش در چنین روزی دلار 3050 تومان بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)