صفحه 58 از 59 نخستنخست ... 8484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 583

موضوع: گواهی تمکن مالی بانک در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهی تمکن مالی بانک در ایران

سلام دوستان
    خواستم در مورد اون بیش از 8000 یورو بگم که هرگز ریسک نکنید و نگید حالا برای سفارت پول قرض میکنم، بعد که رفتم آلمان کار میکنم و پول رو برای بانک آماده میکنم.
    احتمال اینکه پلیس فرودگاه ازتون بخواد که پول رو نشونش بدید خیلی خیلی زیاده. چون تو ویزاتون دقیق مینویسه که پول باید موقع ورود به آلمان همراهتون باشه.

موفق باشید.

Junior Member

درود و سلام.

در سایت سفارت آلمان آورده شده که باید گواهی تمکن نشان دهیم. و باید هم تراز با 8640 یورو باشد. ولی نگفته که این گواهی آیا ریالی، دلاری یا یوروی است.

من حساب ارزی در یک بانک در ایران دارم. منتهی دلاری است، یعنی به جای اینکه در حسابم به ریال پول داشته باشم، به دلار دارم. آیا سفارت گواهی انرا - که طبعا به دلار است - قبول خواهد کرد؟ یا اینکه حتما باید به یورو تبدیلش کنم؟

لطفا با استناد به منبعی معتبر، راهنماییی کنید.

با سپاس و تشکر.

Junior Member

درود و سلام.

در سایت سفارت آلمان آورده شده که باید گواهی تمکن نشان دهیم. و باید هم تراز با 4320 یورو باشد. ولی نگفته که این گواهی آیا ریالی، دلاری یا یوروی است. سوال من اینه که الان یورو بانکی تقریبا 4700 تومانه، من باید تو بانک ملت 21.000.000 داشته باشم یا با یورو آزاد که 13000 تومانه، 57.000.000 تومان. سفارت کدوم رو می خواد؟؟ بیزحمت سریع جواب بدین. وقت سفارتم خیلی نزدیکه

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط tahermec نمایش پست ها
    درود و سلام.

در سایت سفارت آلمان آورده شده که باید گواهی تمکن نشان دهیم. و باید هم تراز با 4320 یورو باشد. ولی نگفته که این گواهی آیا ریالی، دلاری یا یوروی است. سوال من اینه که الان یورو بانکی تقریبا 4700 تومانه، من باید تو بانک ملت 21.000.000 داشته باشم یا با یورو آزاد که 13000 تومانه، 57.000.000 تومان. سفارت کدوم رو می خواد؟؟ بیزحمت سریع جواب بدین. وقت سفارتم خیلی نزدیکه
    در مورد سوال اول که فکر نمیکنم بانک در نامه ی تمکن مالی (که باید به انگلیسی با مهر انگلیسی)‌ درخواست بشه، غیر از واحد ریال به شما تحویل بدن، یعنی فقط ریالیه تا جایی که میدونم. در مورد سوال دوم مطمئن نیستم ولی فکر میکنم بر اساس نرخی که بانک مرکزی اعلام کرده باشه اوکی هست. باز دوستان دیگه بهتره راهنمایی کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط tahermec نمایش پست ها
    درود و سلام.

سلام

نرخ ارز بانک مرکزی ملاک هست و معادل اونو می نویسن توی نامه. باز هم برای اطمینان از شعبه ارزی بانکتون بپرسین.

Junior Member

سلام ، دوستان 3 تا سوال داشتم ، ممنونم میشم کسی اطلاعای داره بگه :
    1- این تمکن مالی رو به همین شکلی که بانک میده ببریم سفارت کفایت میکنه دیگه ؟ جایی مهری چیزی نباید ببریم بزنیم که ؟
    2- تمکن مالی رو 1 هفته قبل از زمان مصاحبه بگیریم از بانک خوبه ؟ دیر یا زود داره یا نه ؟
    3- آخری هم اینکه ، کسی میدونه تمکن مالی رو با گردش 3 ماه یا 6 ماهه باید بگیریم ؟ اصلا گردش مهم نیست و فقط ته جمع حسابت ؟ چون من تو بانک آینده برای همین تمکن خیلی وقته پول گذاشتم تو حساب ، بعد یه دفعه رفتم بانک برای تمکن مالی سوال کنم ، گفت 6 ماهه میخوای یا 3 ماهه ؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

نقل قول نوشته اصلی توسط a_sh57 نمایش پست ها
    سلام ، دوستان 3 تا سوال داشتم ، ممنونم میشم کسی اطلاعای داره بگه :
    1- این تمکن مالی رو به همین شکلی که بانک میده ببریم سفارت کفایت میکنه دیگه ؟ جایی مهری چیزی نباید ببریم بزنیم که ؟
    2- تمکن مالی رو 1 هفته قبل از زمان مصاحبه بگیریم از بانک خوبه ؟ دیر یا زود داره یا نه ؟
    3- آخری هم اینکه ، کسی میدونه تمکن مالی رو با گردش 3 ماه یا 6 ماهه باید بگیریم ؟ اصلا گردش مهم نیست و فقط ته جمع حسابت ؟ چون من تو بانک آینده برای همین تمکن خیلی وقته پول گذاشتم تو حساب ، بعد یه دفعه رفتم بانک برای تمکن مالی سوال کنم ، گفت 6 ماهه میخوای یا 3 ماهه ؟

ممنون
    سلام
    1- بله ولی باید انگلیسی باشه حتما
    2-نه خوبه یک هفته
    3- گواهی تمکن با گردش حساب فرق داره. گواهی تمکن یک برگه است ولی تمکن ریز گردش حساب شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BRMATH نمایش پست ها
    سلام
    1- بله ولی باید انگلیسی باشه حتما
    2-نه خوبه یک هفته
    3- گواهی تمکن با گردش حساب فرق داره. گواهی تمکن یک برگه است ولی تمکن ریز گردش حساب شما

ممنونم بابت جواب.

اینجوری که تو اینترنت دیدم همه بانک ها یه فرمت انگلیسی دارن برا خودشون و مهر و هولوگرام میزنن و اینا . فقط برای سفارت آلمان و ویزای دانشجویی ، همین نامه تمکن مالی که فقط ته جمع حساب رو میزنه کافیه ؟ سفارت آلمان به گردش حساب کاری نداره برای ویزای دانشجویی ؟ (چون من میخوندم تو اینترنت که اگه این پول مورد نظر رو 24 ساعت بذاری تو حساب باشه (حالا قرض کنی یا هر چی) ، میتونی بعدش نامه تمکن مالی ش رو بگیری)

Junior Member vaasaa آواتار ها

سلام.آیاشما جواب سوالتون رو گرفتید؟ من هم دقیقا شرایطم مشابه شماست.

دوستان حساب ارزی به دلار باشه مشکلی داره؟؟

Junior Member

دوستان وقتشه این تاپیکو ببندید ، چون فکرنکنم کسی با یوروری 30 هزار تومنی توانایی تامین حدود 300 میلیون تومن تمکن مالی رو داشته باشه
    یا اگه تواناییشو داره دیگه نمیاد تو این فروما کمک بگیره پول میده به موسسه براش همه کارارو انجام بدن

اونایی هم که بدون تمکن مالی میرن افراد
    بسیار ممتازی هستند که برای دکترا فاند میگیرن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)