صفحه 2 از 59 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 583

موضوع: گواهی تمکن مالی بانک در ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ضمانت مالی - گواهی حساب بلوکه

نقل قول نوشته اصلی توسط sara2030 نمایش پست ها
    گواهی که میگیرید، مینویسه هر یورو معال چند ریال هست و کافیه. تا جایی که یادمه بانک میگفت معادل کل مبلغ به یورو رو اصلا نمینویسه.
    سلام
    من از بانک پاسارگاد گواهی گرفتم و گفتم می خوام به معادل پورو باشه و اونها معادل کل رو هم برام نوشتن. من 15 میلیون پول ریخته بودم نوشتن که معادل 9000 یورو تو حساب داره

Junior Member

سلام ,
    من تو بانک پاسارگاد حساب باز کردم که گواهیو از همین جا بگیرم. این حساب چون تازه باز کردم کار نکرده 15 میلیونو بریزم توش گواهی بگیرم مشکلی پیش نمی یاد؟چون از بانک پرسیدم گفت معدل میگیریم!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

عزیزان سلام.من یه سوال داشتم خواهشا کمکم کنید.من میخوام برای ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنم ولی اصلا از این قضیه حساب بلوکه تو آلمان سر در نمیارم.من ایران نیستم و یه حساب تو بانک دارم که اون هم به یورو نیست،حالا واقعا گیجم برای ویزا.به نظر شما همون پرینت مالی از همین حسابم کفایت میکنه واسه سفارت که بهم ویزا بدن؟ یا باید کاره دیگه بکنم؟.اصلا باید این حساب بلوکه رو حتما انجام بدم اول کار واسه گرفتن ویزا؟ کسی میتونه کامل قضیه این حساب بلوکه رو توضیح بده؟ واقعا ممنون میشم.

Junior Member

دوستان این 8040 یورو رو که به ریال میزاریم و یه تاییدیه ازش میگیریم به نرخ مرجع حساب میشه و تو تاییدیه میزنه یا آزاد؟ تاییدیه باید چند روزه باشه؟ دیدم بعضی از دوستان که ویزاشون رو گرفتن،نوشتن روزی که برای گرفتن ویزا مراجعه کردن ازشون خواستن که 8040 یورو رو بیارن و به سفارت نشون بدن؟ این صحت داره؟ اگه صحت داشته باشه که خیلی مسخره است چون دیگه تاییدیه بانک معنی نداره! از همون اول بگن پولاتو نقد به یورو بیار به ما نشون بده دیگه!

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

کسایی که بورسیه هم میگیرن باید ضمانت مالی نشون بدن؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    کسایی که بورسیه هم میگیرن باید ضمانت مالی نشون بدن؟؟
    نه، همون برگه ی بورسیه رو نشون میدن.

سلام. امروز از سفارت به من زنگ زدن و گفتن دیگه گواهی تمکن رو با نرخ مرجع حساب نمیکنند و نرخ بازار رو در نظر میگیرند. گفنم دوستان در جریان باشند که به اندازه کافی پول تهییه کنند

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

بچه ها من میخوام گواهی 8040 یورو از بانک بگیرم تو بانک ملی حساب دارم ولی میخوام پارسیان باز کنم که معادل ریالی بده حالا یه سوال دارم که حسابمون باید گردش داشته باسه واسه سفارت؟ یا همون یه روز پول رو بریزیم گواهی بگیریم کافیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

دوستان عزیز سلام
    من از University of Erlangen-Nuremberg پذیرش دارم و میخوام بری گرفتن ویزا اقدام کنم و چند سوال در مورد ارائه ضمانت نامه بانکی به سفارت داشتم.

من پست های قبلی رو خوندم و تا به اینجا متوجه شدم که من باید معادل ریالی هزینه یک سال زندگی در آلمان که 8040 یورو می باشد را از یکی از بانک های ایران بگیرم و به سفارت موقع درخواست ویزا، روز مصاحبه و روز تحویل ویزا ارائه بدم و میتونم بعد از هر یک از این سه دفعه ارائه ضمانت نامه بانکی به سفارت مبلغ ریالی رو از حسابم خارج کنم.

در ضمن معادل ریالی 8040 یورو بر اساس نرخ ارز مرجع (15960 ریال) (یعنی 13 میلیون تومان) یا نرخ ارز مبادله ای (31840 ریال) یعنی (26 میلیون تومان) و یا نرخ ارز آزاد باید محاسبه شود. همچنین آیا بانک تو ضمانت نامه ذکر میکنه مثلا 13 میلیون تومان (یا 26 میلیون تومان) معادل 8040 یورو؟ علاوه بر گرفتن ضمانت بانکی به گرفتن گردش حساب هم نیازه یعنی اینکه میتونم این مبلغ رو چند روزه تو حسابم بذارم و فرداش بردارم؟
    آیا این امکان هم هست که سند خونه هم به سفارت ارائه بدم؟

قضیه بلوکه شدن 8040 یورو چیه؟ آیا بایدکه موقع درخواست ویزا به سفارت این مبلغ رو در حساب بانک آلمانی بصورت بلوکه داشته باشم یا بعد از اینکه ویزاگرفتم و رفتم آلمان، باید دراون ایالت یه حساب بانکی باز کنم و 8040 یورو به حسابم بریزم و بلوکه باشه تا ویزام از سه ماهه به یکساله تبدیل بشه و ماهانه 650 یورو از حسابم به عنوان هزینه زندگی برداشت کنم و برای سالهای بعد این روند بسته به قانون هر ایالت داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kheirollahi83 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من از University of Erlangen-Nuremberg پذیرش دارم و میخوام بری گرفتن ویزا اقدام کنم و چند سوال در مورد ارائه ضمانت نامه بانکی به سفارت داشتم.

من پست های قبلی رو خوندم و تا به اینجا متوجه شدم که من باید معادل ریالی هزینه یک سال زندگی در آلمان که 8040 یورو می باشد را از یکی از بانک های ایران بگیرم و به سفارت موقع درخواست ویزا، روز مصاحبه و روز تحویل ویزا ارائه بدم و میتونم بعد از هر یک از این سه دفعه ارائه ضمانت نامه بانکی به سفارت مبلغ ریالی رو از حسابم خارج کنم.

در ضمن معادل ریالی 8040 یورو بر اساس نرخ ارز مرجع (15960 ریال) (یعنی 13 میلیون تومان) یا نرخ ارز مبادله ای (31840 ریال) یعنی (26 میلیون تومان) و یا نرخ ارز آزاد باید محاسبه شود. همچنین آیا بانک تو ضمانت نامه ذکر میکنه مثلا 13 میلیون تومان (یا 26 میلیون تومان) معادل 8040 یورو؟ علاوه بر گرفتن ضمانت بانکی به گرفتن گردش حساب هم نیازه یعنی اینکه میتونم این مبلغ رو چند روزه تو حسابم بذارم و فرداش بردارم؟
    آیا این امکان هم هست که سند خونه هم به سفارت ارائه بدم؟

قضیه بلوکه شدن 8040 یورو چیه؟ آیا بایدکه موقع درخواست ویزا به سفارت این مبلغ رو در حساب بانک آلمانی بصورت بلوکه داشته باشم یا بعد از اینکه ویزاگرفتم و رفتم آلمان، باید دراون ایالت یه حساب بانکی باز کنم و 8040 یورو به حسابم بریزم و بلوکه باشه تا ویزام از سه ماهه به یکساله تبدیل بشه و ماهانه 650 یورو از حسابم به عنوان هزینه زندگی برداشت کنم و برای سالهای بعد این روند بسته به قانون هر ایالت داره؟
    قسمت اول رو نمی دونم.
    سند خونه قبول نیست.
    بلوکه شدن تو ایران مطرح نیست و همون طوری که گفتین برای وقتی هست که رفتین آلمان و دقیقا به همون صورتی که گفتین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)