صفحه 48 از 59 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 583

موضوع: گواهی تمکن مالی بانک در ایران

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

پیش فرض پاسخ : گواهی تمکن مالی بانک در ایران

دوستان من پولم رو به یورو تبدیل کردم. و وقتی رفتم بانک سامان که حساب ارزی باز کنم، خانمه بهم یه برگه داد که امضا کنم زیرش رو که اگه بانک موقع برگشتن پولم ارز نداشت، بهم ریال برگردونه( به نرخ دولتی) . و بعد گفتش "تا حالا همچین اتفاقی نیفتاده و همیشه عین همون ارزی رو که مشتریا گذاشتن بشون برگردوندیم. " من اگه بخوام پولم رو تبدیل کنم به ریال که بیچاره میشم.
    تجربه شخصیه اونایی که حساب ارزی داشتن چیه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    دوستان من پولم رو به یورو تبدیل کردم. و وقتی رفتم بانک سامان که حساب ارزی باز کنم، خانمه بهم یه برگه داد که امضا کنم زیرش رو که اگه بانک موقع برگشتن پولم ارز نداشت، بهم ریال برگردونه( به نرخ دولتی) . و بعد گفتش "تا حالا همچین اتفاقی نیفتاده و همیشه عین همون ارزی رو که مشتریا گذاشتن بشون برگردوندیم. " من اگه بخوام پولم رو تبدیل کنم به ریال که بیچاره میشم.
    من تجربه ی شخصی نداشتم. اما تو همین فروم سال های قبل دیدم که بچه ها دقیقا همین مشکل براشون پیش اومده بود. بعضی ها با کلی بدبختی و برو و بیا گرفته بودن پولشونو. بعضی ها رو گفته بودن خب پس الان نداریم، برو بعدا بیا! اینجوری هم نیست که بگین هیچ وقت تو طول تاریخ اتفاق نمیفته. البته شاید اون شعبه هرگز براش این اتفاق نیفتاده. اما در کل احتمالش صفر نیست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    شما رفتی حساب ارزی باز کردی که چی بشه مثلا ؟!
    که تمکن مالی بگیری برا سفارت ؟
    خب این حساب ارزی نمیخواد باباجان من. برو 8000-8500 یورو معادل ریالیش رو بذار تو حسابت، دو روز بعدشم برو گواهیتو بگیر، بعدشم پولت رو از حساب خارج کن بذار تو جیبت. والسلام. چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی شما ؟
    برو از بانک ملت بگیر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT-Parand Azad University

سلام دوستان
    من امروز نامه تمکن مالی از بانک پاسارگاد گرفتم. دو فرم برای پر کردن به من دادن که در یکیش سوالی با این محتوا پرسیده شده بود که در صورت استعلام سفارت آیا بانک مجاز است موجودی حساب شما رو در اختیارشان قرار دهد یا نه؟ کارمند بانک گفت تیک بزنی مجاز هست بهتره...و گفت کم پیش میاد و رندوم شاید این کار رو بکنن...البته ازشون پرسیدم که موجودی همین تاریخ رو میگیرن یا موجودی به روز رو؟ ایشون گفتن هر چیزی ممکنه...ولی خوب حساب شما سپرده کوتاه مدته و این طبیعیه که موجودیتون کم شه...
    حالا نظر شما چیه؟ (من مقداری از این مبلغ رو قرض گرفتم و باید زود بر گردونم) ایا جای نگرانی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط ciso نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز نامه تمکن مالی از بانک پاسارگاد گرفتم. دو فرم برای پر کردن به من دادن که در یکیش سوالی با این محتوا پرسیده شده بود که در صورت استعلام سفارت آیا بانک مجاز است موجودی حساب شما رو در اختیارشان قرار دهد یا نه؟ کارمند بانک گفت تیک بزنی مجاز هست بهتره...و گفت کم پیش میاد و رندوم شاید این کار رو بکنن...البته ازشون پرسیدم که موجودی همین تاریخ رو میگیرن یا موجودی به روز رو؟ ایشون گفتن هر چیزی ممکنه...ولی خوب حساب شما سپرده کوتاه مدته و این طبیعیه که موجودیتون کم شه...
    حالا نظر شما چیه؟ (من مقداری از این مبلغ رو قرض گرفتم و باید زود بر گردونم) ایا جای نگرانی هست؟
    فکر کنم این جوابتون رو بده. سفارت 100 در 100 استعلام میکنه، اما صحت اون برگه رو استعلام میکنه. اون مهر ، متن و موجودی در اون تاریخ، ساعت و دقیقه! کاری نداره که فردای اون روز حساب شما صفر یا نه. حداقل این عین جمله مسئول بانک بود( و کاملا هم منطقیه).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ciso نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام
    هیچ جای نگرانی نیست. من دوباره تا الان برای سفارت نامه تمکن مالی بردم و خانومم هم یکبار. هر سه بار هم کلاً دو روز پول رو توی حساب گذاشتم و فرداش حساب رو صفر کردم!!! هیچ مشکلی هم توی روند ویزا پیش نیومد. اونا براشون مهم مهر و امضای بانک هست و اون رو رسمی می دونن.
    موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ضمانت مالی - گواهی حساب بلوکه

نقل قول نوشته اصلی توسط a_r_agha نمایش پست ها
    بزارید سوالم رو اینجوری بپرسم.
    افراد متاهل
    برای اقدام ویزا چه مبلغی رو باید به عنوان تمکن ارایه بدن؟
    برای خودشون طبق سایت سفارت 8000 لازمه،ولی مبلغی برای ویزای همسر ذکر نشده.
    ممنون میشم اگه کسی تجربه مشابهی داره، راهنمایی کنه.
    سلام دوست عزیز
    نامه تمکن مالی تا سه ماه پیش که خانومم رفت برای مصاحبه ویزای همراه، نیاز نبود و ازش هم نخواستن. ولی خودم که برای دانشجویی اقدام کردم (چهارماه پیش)، برای من جزو مدارک مورد نیاز بود.
    مگه توی فایل PDF که در خصوص مدارک پیوست به خانواده توی سایت سفارت هست، نامه تمکن مالی رو هم نوشته؟؟؟
    و یه نکته دیگه. شما برای خودتون و خانومتون باید جداگانه وقت سفارت بگیرید. من حس می کنم شما می خواید خانوادگی برید برای مصاحبه!
    هر کسی باید روز مصاحبه خودش، مدارک مربوط به خودش رو ببره.
    موفق باشید.

Junior Member

بانک ها گواهی تمکن مالی رو براساس نرخ یورو دولتی صادر می کنن یا آزاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT-Parand Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ نمایش پست ها
    برای من که دولتی بود

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ نمایش پست ها
    توی نامه بانک به نرخ دولتی میزنن ولی طبق چیزی که من شنیدم حواستون باشه توی حسابتون باید معادل ریالی 8000یورو به نرخ آزاد باشه چون اون طور که میگن آفیسرها متوجه قیمت آزاد ارز هستن و درجریانن ما درنهایت باید ارز رو اکثر اوقات به نرخ آزاد بخریم و انتظار دارن معادل اون مبلغ تو حسابتون باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)