صفحه 51 از 51 نخستنخست ... 4142434445464748495051
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 507 , از مجموع 507

موضوع: آرشیو: Pick Up ويزا آمریکا از قبرس 2013 - 2007

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : pick up ويزا از قبرس

شما براي ورود اوليه به سفارت، پاسپورت و پرينت صفحه كليرنس و برگه آبي شماره نوبت رو مي بريد (يا پرينت ايميل، اگه ايميلي كلير شديد). بقيه مدارك روز مصاحبه رو هم احتياطا همراه داشته باشيد. ولي براي تحويل گرفتن پاسپورت بعد از صدور ويزا ديگه داخل سفارت نميريد كه از شما كارت شناسايي بخوان (مگه موارد استثنايي). همون دم در سفارت پاسپورتها رو تحويل ميدن. وقتي كه پاسپورت رو تحويل سفارت آمريكا داديد، يك برگه آبي جديد بهتون ميدن با شماره نوبت جديد كه براي تحويل گرفتن پاسپورت از همون استفاده مي كنيد. ولي به طور كلي هميشه يك كپي رنگي از پاسپورت و صفحه ويزاي قبرس داشته باشيد. اين رو هم براي خود سفارت آمريكا نميگم، براي اينه كه اگه احيانا سر و كارتون به هر دليل به پليس افتاد، بتونيد نشون بديد كه قانوني وارد قبرس شديد. براي خود من در يكي از سفرهاي قبرسم پيش اومد كه اونا زنگ زدن به سفارت آمريكا و باورشون شد كه من راست ميگم و واقعا پاسپورتم دست سفارته.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

مهرداد جان اول از همه من یک تشکر ویژه از شما می‌‌کنم که تا این اندازه وقت می‌‌زارید و تجربیاتتون رو می‌گید علت نگرانی من این هست که روی برگه‌ی سفیدی که بعد از مصاحبه به من دادند نوشته یک کارت شناسایی عکس دار برای گارد جلوی سفارت همراه داشته باشید اما این‌طور که شما می‌گید یک فتوکپی رنگی از پاسپورت و شماره جدید باید کافی باشه در ضمن می‌خواستم بپرسم در هنگام تحویل پاسپورت باز هم ممکنه مدرک جدیدی بخوان یا این‌که مجددا بخوان مصاحبه‌ای داشته باشند یا این‌که تنها پاسپورت رو تحویل می‌گیرند؟

رشته و دانشگاه

تو رو خدا نوشته هاي من رو كامل و بادقت بخونيد. من نگفتم براي پيكاپ ويزا كپي پاسپورت كافيه. گفتم بعد از اينكه پاسپورت رو تحويل سفارت آمريكا داديد، كپي رنگي از پاسپورت داشته باشيد. تازه همون دفعه كه توي خيابون به من گير داده بودن من همون رو هم نداشتم و فقط برگه آبي دستم بود كه زنگ زدن به سفارت آمريكا و با اسپل كردن اسم من و شماره روي اون برگه آبي وضعيت من رو با سفارت چك كردن. آدم اينجور مواقع كپي رنگي صفحه اول پاسپورت و صفحه ويزاي قبرس رو داشته باشه بهتره.

خوب شما وقتي ميريد براي پيكاپ، اولين چيزي كه دم در سفارت آمريكا از شما ميخوان همون اصل پاسپورت هست. بدون اصل پاسپورت كه اصلا شما رو داخل سفارت راه نميدن. بعدشم كه ويزاتون آماده شد كه اصلا توي سفارت نميريد، همون دم در نگهباني پاسپورت ويزا خورده رو ميارن و در قبال برگه آبي جديدي كه موقع تحويل گرفتن پاسپورت بهتون داده بودن، پاسپورت ويزا خورده رو بهتون پس ميدن.

مدارك روز مصاحبه رو هم براي احتياط گفتم ببريد. من خيلي خيلي به ندرت ديدم كه موقع پيكاپ ويزا مصاحبه دومي در كار باشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نه مهرداد جان می‌دونم که برای پیکاپ کپی پاسپورت کافی نیست منظور من بار دوم که برای گرفتن پاسپورت مراجعه می‌کنم بود اونجا می‌گن یک کارت شناسایی عکس دار بده تا بهت پاسپورت رو بدیم البته من فکر می‌کردم مجددا برای گرفتن پاسپورت هم باید برم توی سفارت در هر حال برای احتیاط یک ترجمه از کارت ملی و کپی پاسپورت رو با خودم می‌برم تا نگهبانه برای پس دادن پاسم بهانه نیاره
    در ضمن یک سوال دیگه داشتم وقتی برای مصاحبه رفته بودم با خودم موبایل نبردم چون می‌گفتن ممنوعه اما برای برگشتن به هتلم دچار دردسر شدم چون نمیتونستم به این تراول اکسپرس‌ها زنگ بزنم نکته جالب این بود که در اون مدتی که من اونجا بودم راننده‌های اتوبوس هم اعتصاب کرده بودند می‌خواستم ببینم اگر با خودم موبایل ببرم اشکالی داره ؟ اون نگهبان‌ها همه چی رو از آدم می‌گیرن حتی پاکت پلاستیکی که مدارک رو توش گذاشته بودم از من گرفتن بعد یک شماره میدن که موقع خروج وسایلت رو پس بگیری من همون جا موبایلمو تحویل میدم بعد هم که آمدم بیرون پس می‌گیرم آیا مشکلی ایجاد می‌کنه ؟

رشته و دانشگاه

نه موبايل رو دم در مي گيرن و رسيد ميدن. البته ازتون ميخوان كه باتري رو در بياريد، قبل از اينكه موبايل رو ازتون بگيرن. البته تلفن زدن مشكل اساسي نيست. من خيلي ديدم كه بچه هايي كه ميخواستن برن لارناكا، همون نگهباني براشون زنگ زده به تراول اكسپرس كه بياد دم سفارت. پستهاي من رو در تاپيك اطلاعات سفر به قبرس بخونيد، توضيحات كامل و مفصل دادم در مورد رفت و آمد و هر چي كه فكرش رو بكنيد.

دفعه دومي كه ميريد سفارت براي پس گرفتن پاسپورت، خيلي به ندرت پيش مياد كه به كسي بگن بره داخل. همون دم در برگه آبي رو ميگيرن و پاسپورت رو تحويل ميدن. باز هم تاكيد مي كنم كه حتما مندرجات ويزا رو به دقت چك كنيد و اينكه از مداركتون به خصوص I20 چيزي دستشون نمونده باشه.

Junior Member

دوستان بالاخره ماراتن ویزای آمریکا برای من تموم شد و من ویزامو پیکاپ کردم فقط جهت اطلاع دوستان می‌گم در هنگام تحویل دادن پاسپورت شما تنها پرینت شماره کلیرنس و پاسپورت رو احتیاج دارید و برای دریافت هم دوباره داخل سفارت میرید و تنها چیزی که برای تحویل گرفتن لازم دارید برگه آبی و یک کپی از صفحه اول پاسپورت هست در ضمن این رو هم بگم که به من پاسورت رو پنجشنبه تحویل دادند من چون خیلی زود رفتم قبل از ۸ گذاشتن برم تو و تا یک ربع به هشت کارهام تموم شد! یعنی قبل از ساعت شروع کاریشون
    با تشکر از همه بچه‌های فروم علی الخصوص مهرداد جان عزیز
    موفق باشید

Junior Member

درود به همه دوستان
    خیلی قبرسی ها کم کار شدن. من هفته بعد دارم واسه پیک آپ میرم کسی تازه گی واسه پیک آپ رفته.