نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مقایسه ارزش معدل بالای دانشگاه آزاد با معدل پایین سراسری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

پیش فرض مقایسه ارزش معدل بالای دانشگاه آزاد با معدل پایین سراسری

سلام دوستان.
    من خیلی سعی کردم با جستجو در تاپیک های مشابه جواب این سوالمو پیدا کنم، ولی نکردم!
    سوال من اینه که، با توجه به اینکه دانشگاهای اونور به جز تعداد معدودی از دانشگاهای ما بقیه رو نمیشناسن، در برخورد با دو اپلیکنت که مثلا" یکی با معدل 19 از یه دانشگاه آزاد خوب (مثلا" تهران) فارغ التحصیل شده و دیگری مثلا" با معدل 16 از یه دانشگاه سراسری نسبتا" خوب (مثلا" خواجه نصیر یا تبریز) فارغ التحصیل شده، کدوم رو ترجیح میدن؟ (با فرض برابر بودن نمرات زبان و حدود رزومه ی این دو نفر)
    و یا اصلا" ممکنه معدل 19 ی اولی در مقایسه با معدل 17 ی یک فارغ التحصیل امیر کبیر (باز هم با فرض برابر بودن بقیه ی شرایط) ارزشمندتر قلمداد بشه؟
    من یه چیزایی راجع به ضریب معدل برای بعضی از دانشگاه ها هم شنیدم، ممکنه راجع به اونم یه توضیحی بدید؟ (توضیح زیر دیپلم لطفا"!)
    و اینکه کلا" آیا معدل خیلی بالا از یه دانشگاه گمنام اصلا" امتیازی محسوب میشه یا نه؟
    خیلی ممنون.
    There is a hunger still unsatisfied...

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مقایسه ارزش معدل بالای دانشگاه آزاد با معدل پایین سراسری؟؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من خیلی سعی کردم با جستجو در تاپیک های مشابه جواب این سوالمو پیدا کنم، ولی نکردم!
    سوال من اینه که، با توجه به اینکه دانشگاهای اونور به جز تعداد معدودی از دانشگاهای ما بقیه رو نمیشناسن، در برخورد با دو اپلیکنت که مثلا" یکی با معدل 19 از یه دانشگاه آزاد خوب (مثلا" تهران) فارغ التحصیل شده و دیگری مثلا" با معدل 16 از یه دانشگاه سراسری نسبتا" خوب (مثلا" خواجه نصیر یا تبریز) فارغ التحصیل شده، کدوم رو ترجیح میدن؟ (با فرض برابر بودن نمرات زبان و حدود رزومه ی این دو نفر)
    و یا اصلا" ممکنه معدل 19 ی اولی در مقایسه با معدل 17 ی یک فارغ التحصیل امیر کبیر (باز هم با فرض برابر بودن بقیه ی شرایط) ارزشمندتر قلمداد بشه؟
    من یه چیزایی راجع به ضریب معدل برای بعضی از دانشگاه ها هم شنیدم، ممکنه راجع به اونم یه توضیحی بدید؟ (توضیح زیر دیپلم لطفا"!)
    و اینکه کلا" آیا معدل خیلی بالا از یه دانشگاه گمنام اصلا" امتیازی محسوب میشه یا نه؟
    خیلی ممنون.
    ولا طبق تجربه ی خودم در دانشگاه اینجا،این امر از استادی به استاد دیگه متفاوته.هستند استاد هایی که در مورد دانشگاه های ایران اطلاعات خاصی ندارند و شاید نهایتا شریف و تهران رو بشناسند و از طرف دیگه اساتیدی هستند که شناخت نسبی از دانشگاه های ایران دارند.به نظر من یکی از مهمترین چیزهایی که ممکنه تصور و ذهن اساتید اینجا از دانشگاه های ایران رو شکل بده،دانشجوهای ایرانی استاد مورد نظر هستند.به طور مثال استاد خودم قبل از من 4 دانشجوی ایرانی داشته و از کیفیت دانشگاه های مختلف ایران از دانشجوهاش سوال پرسیده و جمع بندی که به اون رسیده اینه که در شرایط مساوی دانشجو های دانشگاه دولتی رو به آزاد ترجیح بده.البته هستند اساتید دوستان که در مورد دانشگاه های ایران اطلاعاتی ندارند و به رزومه و معدل طرف نگاه می کنند.در حالت کلی و از نظر من برای مقایسه اگه معدل دو اپلیکنت اختلاف زیادی داشته باشه،مثل 16 امیرکبیر و 19 دانشگاه آزاد اولویت با دومی خواهد بود و اگر معدل ها در یک رنج بود ممکنه عامل دانشگاه وارد قضیه بشه.البته این تجربه ونظر شخصیه منه.دوستانی بودند قبلا که در همین جا نوشتند که مثلا استادشون فقط از شریف دانشجو می گیره و موارد دیگه.نتیجه این که شاید نشه قانون کلی در این مورد پیدا کرد و بیشتر این موضوع به استاد و اطلاعاتش از دانشگاه های ایران بر می گرده.
    موفق باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

آیا معدل دانشگاه آزاد تهران با آزاد شهرستان خوب قابل قیاس است؟

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    آیا معدل دانشگاه آزاد تهران با آزاد شهرستان خوب قابل قیاس است؟
    اول این مطلب رو اضافه کنم که تجربه ی من فقط محدود به اساتید دانشکده ای هست که الان مشغول به تحصیل هستم.به طور مشخص استاد من دانشگاه های شریف،تهران،امیرکبیر،علم و صنعت و صنعتی اصفهان رو می شناسه و از تفاوت بین دانشگاه های دولتی و آزاد آگاهی داره ولی خوب خیلی از دانشگاه های دولتی دیگه رو نمی شناسه و به طبع شعبه های مختلف دانشگاه آزاد رو هم نمی شناسه.اساتید دیگر دانشکده(در گرایش خودم) تا حالا دانشجوی ایرانی نداشتند و بنابر این به طور کلی اطلاعات زیادی از دانشگاه های ایران ندارند.در مورد سوال شما هم میشه تا حدودی به این قضیه استناد کرد و نتیجه گرفت که اساتید خارج از کشور شناختی از شعبه های مختلف دانشگاه آزاد ندارند و ممکنه فقط به طور کلی اسم دانشگاه آزاد رو شنیده باشند.البته باز هم تاکید می کنم که من صرفا بر اساس تجربه ی شخصی این مطلب رو بیان می کنم و ممکنه شرایط به طور کلی از دانشگاه به دانشگاه دیگه و حتی دانشکده ای به دانشکده ی دیگه ی همون دانشگاه متفاوت باشه.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)