صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: مقاله ام رو برا کجا بفرستم؟ کنفرانس یا ژورنال؟

پیش فرض مقاله ام رو برا کجا بفرستم؟ کنفرانس یا ژورنال؟

سلام
    بچه هایی که هم برا ژورنال و هم برا کنفرانس مقاله فرستادن میشه یکم تجربیاتشون رو بگند.
    اینکه وقتی یه مقاله ای رو می نویسیم رو چه معیارهایی تصمیم بگیریم که اینو برا ژورنال بفرستیم یا برا کنفرانس؟
    مزایا و معایب هر کدوم چیه؟
    امتیاز کدومشون بیشتره؟
    ممنون

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مقاله ام رو برا کجا بفرستم؟ کنفرانس یا ژورنال؟؟؟؟

دوست عزیز

به طور کلی یک ایده برای کامل شدن و به بلوغ رسیدن احتیاج به فکر زیاد داره و شما باید از زوایای مختلف به اون نگاه کنید که این اتفاق در یک بازه زمانی کوتاه مدت رخ نمیده و به کار زیادی احتیاج داره. مقاله ژونال اصولا مقاله ای هست که شما بعد از اینکه یک ایده به ذهنتون میرسه روی اون موضوع تا جای ممکن کار میکنید و همونطور که گفتم به همه زوایای اون نگاه میکنید تا از هیچ قسمت یا حتی جمله اون نشه ایراد اساسی گرفت. البته رسیدن به یک چنین مقاله ای کار زیادی میبره و در طول این مسیر شما میتونید یک یا حتی چند مقاله کنفرانس هم ارائه کنید و در نهایت ماحصل همه رو به عنوان یک مقاله ژورنال ارائه کنید. تعداد زیادی مقاله کنفرانس دادن بدون ارائه مقاله ژورنال از اونها کار بسیار اشتباه و ناکاملی هست.

Senior Member

از نظر امتیاز :

طبیعیه که در حالت کلی امتیاز مقاله ژورنال از کنفرانس بالاتره و علت اون هم برمیگرده به داوری طولانی مدت مقاله های ژورنال. البته بعضی کنفرانسای شناخته شده هم وجود دارند که از بسیاری از ژورنالها (نه ژورنالای معتبر) امتیاز بالاتری دارند.

Senior Member

استثناها :

البته همیشه استثناهایی هم وجود داره. در بعضی زمینه های تحقیق به دلیل اینکه سالها کار شده ، ارائه یک ایده که در نوع خودش جهشی رو ایجاد کنه کار مشکلی هست و در حالت کلی این زمینه ها با تجمعی از ایده های نه چندان مفصل که توسط پژوهشگرهای مختلف ارائه میشه رشد میکنن. در این حالت ممکنه شما مقاله های ژورنالی رو پیدا کنید که واقعا معتبر هستند ولی ایده ارائه شده در آنها آنچنان مفصل نیست پس تعجب نکنید و فکر نکنید که یک ایده حتما باید شاخ داشته باشه تا تو ژورنال چاپ بشه.

این جور که من متوجه شدم تا ایده کامل و جهش زا تو یه زمینه ای نباشه نباید به فکر ژورنال بود؟
    البته من دیده کارهایی که در حد آزمون مدل بوده و تو ژورنالهای معتبری هم چاپ شده بدون مطرح کردن ایده ای جدید.
    رو همین حساب پایان نامه ام رو که در حد همون آزمونها (شاید هم با متدولوژی بهتر و گسترده تر) است می خوام برا ژورنال آماده کنم. حالا نمی دونم ریسک کتم و زمان زیادی رو از دست بدم یا اینکه بفرستمش برا کنفرانس؟؟؟
    من تجربه زیادی تو ارسال مقاله ندارم.
    اولین کارم رو که تقریبا یه ایده جدید تو حوزه مالی بود برا یه ژورنال فرستادم که بعد از 3 ماه هنوز under review ئه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose2196
    سلام
    بچه هایی که هم برا ژورنال و هم برا کنفرانس مقاله فرستادن میشه یکم تجربیاتشون رو بگند.
    اینکه وقتی یه مقاله ای رو می نویسیم رو چه معیارهایی تصمیم بگیریم که اینو برا ژورنال بفرستیم یا برا کنفرانس؟
    مزایا و معایب هر کدوم چیه؟
    امتیاز کدومشون بیشتره؟
    ممنون
    به نظر من اصلا ریسک نکن و اگر مقاله شما از یک کار منسجم در مقطع ارشد یا کارشناسی حاصل شده همزمان ان را برای ژورنال و کنفرانس بفرست

Senior Member

این جور که من متوجه شدم تا ایده کامل و جهش زا تو یه زمینه ای نباشه نباید به فکر ژورنال بود؟
    البته من دیده کارهایی که در حد آزمون مدل بوده و تو ژورنالهای معتبری هم چاپ شده بدون مطرح کردن ایده ای جدید.
    رو همین حساب پایان نامه ام رو که در حد همون آزمونها (شاید هم با متدولوژی بهتر و گسترده تر) است می خوام برا ژورنال آماده کنم. حالا نمی دونم ریسک کتم و زمان زیادی رو از دست بدم یا اینکه بفرستمش برا کنفرانس؟؟؟
    من تجربه زیادی تو ارسال مقاله ندارم.
    اولین کارم رو که تقریبا یه ایده جدید تو حوزه مالی بود برا یه ژورنال فرستادم که بعد از 3 ماه هنوز under review ئه.
    یکی از بهترین راهها واسه اینکه ببینید مقاله شما ارزش چاپ تو ژورنال رو داره یا در حد کنفرانسه ، مقایسه کار خودتون با کارای مشابه هست. البته اینکه مثلا یه نفر اومده یه کاری رو کرده و تو ژورنال چاپ شده به این معنی نیست که شما هم اگر مشابه اون کار کنید حتما تو ژورنال چاپ میشه و خیلی پارامترهای تاثیر گذار وجود داره. البته شما میتونید مقاله رو هم واسه کنفرانس بفرستید و هم ژورنال اما اگر مقاله واقعا در حد کنفرانس باشه این فقط تلف کردن وقته. معمولا درستش اینه که شما اول مقاله رو تو یه کنفرانس چاپ کنید تا هم از نظر داورا مطلع بشید و هم اگر در کنفرانس شرکت کردید از نظر شرکت کننده ها و بعد با در نظر گرفتن تمام این نظرات نسخه ژورنال اونو آماده کنید. ولی خب فاکتور زمان رو هم در نظر بگیرید که یه همچین کار اصولی زمان زیادی میبره. پس اگر خیلی زمان براتون مهم نیست اینکارو انجام بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    یکی از بهترین راهها واسه اینکه ببینید مقاله شما ارزش چاپ تو ژورنال رو داره یا در حد کنفرانسه ، مقایسه کار خودتون با کارای مشابه هست. البته اینکه مثلا یه نفر اومده یه کاری رو کرده و تو ژورنال چاپ شده به این معنی نیست که شما هم اگر مشابه اون کار کنید حتما تو ژورنال چاپ میشه و خیلی پارامترهای تاثیر گذار وجود داره. البته شما میتونید مقاله رو هم واسه کنفرانس بفرستید و هم ژورنال اما اگر مقاله واقعا در حد کنفرانس باشه این فقط تلف کردن وقته. معمولا درستش اینه که شما اول مقاله رو تو یه کنفرانس چاپ کنید تا هم از نظر داورا مطلع بشید و هم اگر در کنفرانس شرکت کردید از نظر شرکت کننده ها و بعد با در نظر گرفتن تمام این نظرات نسخه ژورنال اونو آماده کنید. ولی خب فاکتور زمان رو هم در نظر بگیرید که یه همچین کار اصولی زمان زیادی میبره. پس اگر خیلی زمان براتون مهم نیست اینکارو انجام بدید.
    ممنون میلاد جان از راهنمایی های کاملت.
    اگه بخوام طبق اون اصول عمل کنم هر مقاله یه سال حداقلش زمان می بره( به غیر از اون زمانی که برا نوشتنش صرف شده) آخرش هم معلوم نیست تو ژورنال چاپ بشه یا نه.
    ولی یه چیز دیگه؟
    تو فرستادن همزمان مقاله برا کنفرانس و ژورنال هیچ منع قانونی وجود نداره؟؟؟ چون ژورنالی که مقاله رو براش فرستادم ایمیل زد که:

Finally, please note that the Editors' decision is final and that all submissions must be the original work of the author(s) and must not be published or under consideration for publication in its submitted or substantially similar form in any language
    من با توجه به این ایمیل کاملا حرفشونو گوش کردم و حتی با وجود اصرار استادم که گفت برا ژورنال دوم هم بفرست اینکارو نکردم. یعنی اشتباه کردم؟؟؟
    حتی تو این مدت سه ماه چندتا کنفرانس مرتبط برگزار شد. یعنی اگه اونو برا این کنفرانسا می فرستادم هیچ مشکلی پیش نمی اومد؟؟؟

Senior Member

اگه بخوام طبق اون اصول عمل کنم هر مقاله یه سال حداقلش زمان می بره( به غیر از اون زمانی که برا نوشتنش صرف شده) آخرش هم معلوم نیست تو ژورنال چاپ بشه یا نه.
    البته اون چیزی که گفتم درسته یه مقدار زمان میبره (خب بالاخره داشتن یه مقاله کنفرانس و ژورنال کم چیزی هم نیست) ولی میخوام بگم اتفاقا تو صرفه جویی زمان هم یه جورایی موثره ... شما فرض کن همینجوری بیای یه مقاله رو واسه ژورنال بفرستی بعد چند ماه (در مورد ژورنالای معتبر برق حدودا یک سال) داوری برات یه طومار بفرستن که اینا رو اصلاح کن تا مقاله چاپ بشه و در اینصورت وقت خیلی بیشتری از شما هدر میره در مقایسه با اینکه شما مقاله رو واسه کنفرانس بفرستی و 3-5 داور اونو ببینن و مثلا با فرض بدترین حالت رد هم بشه ... خب شما نظر نسبتا مفصله تعدادی داور رو داری و با یکسری تغییرات مقاله رو شایسته چاپ تو ژورنال میکنی ... اینطوری خیلی کمتر از قبل وقتت هدر میره.

البته همونطور که تو پست قبلیم گفتم همیشه نباید روند بالا رو طی کنی و گاهی با بررسی دقیق مقاله های ژورنال در همون زمینه ای که خودت داری مقاله میدی میتونی از همون اول یه مقاله واسه ژورنال آماده کنی :

[quote=milad.ra ]
    استثناها :

البته همیشه استثناهایی هم وجود داره. در بعضی زمینه های تحقیق به دلیل اینکه سالها کار شده ، ارائه یک ایده که در نوع خودش جهشی رو ایجاد کنه کار مشکلی هست و در حالت کلی این زمینه ها با تجمعی از ایده های نه چندان مفصل که توسط پژوهشگرهای مختلف ارائه میشه رشد میکنن. در این حالت ممکنه شما مقاله های ژورنالی رو پیدا کنید که واقعا معتبر هستند ولی ایده ارائه شده در آنها آنچنان مفصل نیست پس تعجب نکنید و فکر نکنید که یک ایده حتما باید شاخ داشته باشه تا تو ژورنال چاپ بشه.

Senior Member

تو فرستادن همزمان مقاله برا کنفرانس و ژورنال هیچ منع قانونی وجود نداره؟؟؟ چون ژورنالی که مقاله رو براش فرستادم ایمیل زد که:

Finally, please note that the Editors' decision is final and that all submissions must be the original work of the author(s) and must not be published or under consideration for publication in its submitted or substantially similar form in any language
    من با توجه به این ایمیل کاملا حرفشونو گوش کردم و حتی با وجود اصرار استادم که گفت برا ژورنال دوم هم بفرست اینکارو نکردم. یعنی اشتباه کردم؟؟؟
    حتی تو این مدت سه ماه چندتا کنفرانس مرتبط برگزار شد. یعنی اگه اونو برا این کنفرانسا می فرستادم هیچ مشکلی پیش نمی اومد؟؟؟

شما کار درست رو انجام دادی .... شما نمیتونی یه مقاله رو واسه دو تا ژورنال به طور همزمان یا همینطور در مورد کنفرانس بفرستی و در اینصورت اسمت وارد Blacklist میشه ... ولی معمولا اشکالی نداره که یه مقاله رو همزمان واسه یک ژورنال و یک کنفرانس بفرستی ... البته در این شرایط هم توصیه میشه حتی الامکان title, abstract عوض بشه و اگر بتونی یه تغییراتی هم تو محتواش ایجاد کنی که دیگه عالی میشه ولی اگه نشد هم منع قانونی نداره.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)