صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36

موضوع: مقاله ام رو برا کجا بفرستم؟ کنفرانس یا ژورنال؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مقاله ام رو برا کجا بفرستم؟ کنفرانس یا ژورنال؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose2196
    من با توجه به این ایمیل کاملا حرفشونو گوش کردم و حتی با وجود اصرار استادم که گفت برا ژورنال دوم هم بفرست اینکارو نکردم. یعنی اشتباه کردم؟؟؟
    حتی تو این مدت سه ماه چندتا کنفرانس مرتبط برگزار شد. یعنی اگه اونو برا این کنفرانسا می فرستادم هیچ مشکلی پیش نمی اومد؟؟؟
    اینکه برای ژورنال دوم نفرستادی کار کاملا درستی کردی. به چند دلیل. اولا از نظر اخلاقی اصلا درست نیست (منظورم اون ور آبیان چون ممکنه ما این کار رو حتی زرنگی هم در نظر بگیریم!!!!). دوما ممکن دوتا ژورنال داور مشترکی داشته باشند که در اینصورت شک نکنید که مقالتون از هر دو ژورنال رد می شه.
    بعلاوه اگه یک مقاله در یک کنفراس چاپ شده باشه، معمولا نمی تونید که عین همون رو توی ژورنال ها خوب چاپ کنید. منظورم اینه که معمولا باید یه ایده برای اضافه کردن داشته باشید و اون را بازنویسی کنید بطوری که شکل یک مقاله جدید یا بعبارتی Extended بخودش بگیره و یک چیز اضافه تری رو بیان کنه.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

سلام
    بازم یه معمای دیگه راجع به ژورنال یا کنفرانس
    یه کنفرانس خیلی معتبر پیدا کردم که نمی خوام از دستش بدم ولی مشکل ایجاست که deadline اش 2 هفته دیگه است و من نمی رسم تا اون موقع کار خاصی انجام بدم.
    حالا یه فکری به ذهنم رسید اینکه یکی از مقالاتی که فرستادم برا ژورنال و هنوز جوابش نیومده رو برا اونجا بفرستم. هر چند یکم برعکس به نظر می رسه که اول برا ژورنال چیزی رو فرستاد بعد برا کنفرانس. ولی خوب جواب ژورناله هنوز نیومده و این کنفرانس هم خیلی معتبره و ممکنه نظرات خوبی در مورد مقالم دریافت کنم

به نظرتون چنین کاری رو منطقیه؟؟؟ : یا اینکه بشینم تا 2 هفته دیگه یه abstract دیگه آماده کنم ???

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose2196
    سلام
    بازم یه معمای دیگه راجع به ژورنال یا کنفرانس
    یه کنفرانس خیلی معتبر پیدا کردم که نمی خوام از دستش بدم ولی مشکل ایجاست که deadline اش 2 هفته دیگه است و من نمی رسم تا اون موقع کار خاصی انجام بدم.
    حالا یه فکری به ذهنم رسید اینکه یکی از مقالاتی که فرستادم برا ژورنال و هنوز جوابش نیومده رو برا اونجا بفرستم. هر چند یکم برعکس به نظر می رسه که اول برا ژورنال چیزی رو فرستاد بعد برا کنفرانس. ولی خوب جواب ژورناله هنوز نیومده و این کنفرانس هم خیلی معتبره و ممکنه نظرات خوبی در مورد مقالم دریافت کنم

به نظرتون چنین کاری رو منطقیه؟؟؟ : یا اینکه بشینم تا 2 هفته دیگه یه abstract دیگه آماده کنم ???

اگر کنفرانسه abstract قبول میکنه به نظرم شما تو این دو هفته فک کن که چطور میشه روشی که تو مقاله ژورنال ارائه کردی رو بهبودش بدی (هرچند جزئی) و بعد خلاصشو بفرست و تو اون فرصتی که تا فرستادن full paper داری مقاله رو کامل کن و بفرست ...

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

با سلام.دوستان من مي خوام براي 2010 اقدام كنم.از الان حدود 8 ماه وقت دارم و مشغول كار روي پروژه ارشدم هستم.رشته مكانيك و فيلد كامپوزيت.كارم داره به جاييي مي رسه كه هم مي شه از توش مقاله كنفرانس داد هم ژورنال.با توجه به وقتي كه من دارم و اينكه چاپ مقاله ژورنال وقت گيره به نظر شما بهتره سعي كنم 4 5 تا كنفرانس شركت كنم يا اينكه مثلا دو تا ژورنال سابميت كنم واسه رزومم.
    ضمننا تا حالا فقط يه دونه مقاله كنفرانس داخلي داشتم كه البته مربوط به دوره ليسانس و فيلد ديگه اي بوده.اگر دوستان تجربه مشابهي دارند با من از كمكتون ممنون مي شم.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

به نظر من روي هر دوتا وقت بذار. در واقع نوشتن مقاله واسه كنفرانس و ژورنال خيلي از هم سوا نيستن. اول مقاله واسه كنفرانس بنويس بعدا دو سه تا كنفرانس رو جمع كن يه ذره كامل تر كن و بده واسه ژورنال.

Senior Member

با سلام.دوستان من مي خوام براي 2010 اقدام كنم.از الان حدود 8 ماه وقت دارم و مشغول كار روي پروژه ارشدم هستم.رشته مكانيك و فيلد كامپوزيت.كارم داره به جاييي مي رسه كه هم مي شه از توش مقاله كنفرانس داد هم ژورنال.با توجه به وقتي كه من دارم و اينكه چاپ مقاله ژورنال وقت گيره به نظر شما بهتره سعي كنم 4 5 تا كنفرانس شركت كنم يا اينكه مثلا دو تا ژورنال سابميت كنم واسه رزومم.
    ضمننا تا حالا فقط يه دونه مقاله كنفرانس داخلي داشتم كه البته مربوط به دوره ليسانس و فيلد ديگه اي بوده.اگر دوستان تجربه مشابهي دارند با من از كمكتون ممنون مي شم.
    Please consider that for your application, it is not the NUMBER of publications that matters. I think if you present several publications with no difference in title and content, it is just like fillers in your resume. However, for having a good record, I think you can submit different parts of your research in a variety of conferences and then unite them to publish journal papers.

Best,
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Junior Member

سلام
    من یک مقاله آماده چاپ در زمینه کامپیوتر دارم و مقایساتی که انجام دادم نسبت به یکی از مقالات ژورنال isi با impact factor 0.48 بوده (ژورنال ELEX)که منجر به بهبودی مدار شده .من اولین مقالم هست که دوست دارم توی همون ژورنال چاپ کنم اما استادم میگه چون اولین مقالت هست داورهای اون ژورنال به اسم اول و به refrence ها نگاه میکنن که ببینن به کارهای قبلی خودت ارجاع دادی یا نه و من که کار اولم هست به همین دلیل رد میکنن. حالا استاد راهنمایم میگه یه کنفرانس یا ژورنال معمولی بفرست تا اسمت مطرح بشه و بعد بفرست برای isi .یعنی باید سلسله مراتب رعایت بشه . به نظر شما چکار کنم ؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

تا حدودی استادتون راست میگه و اسم نویسنده تاثیر داره. مثلا کسی که استاد کامله و n تا مقاله داره رو دیگه بهش گیر نمیدن ولی اینجوری هم نیست که افراد جدید نتونن مقاله چاپ کنن. حتما بررسی می کنن و اگه ارزش چاپ داشته باشه چاپ می کنن.
    یه موضوعی هم هست که شما مقاله چاپ شده در کنفرانش رو نمی تونید به یه ژورنال بفرستید. حتی موقع فرستادن ازتون تعهد میگیرن که این مقاله هیچ جای دیگه ارائه نشده است. به همین خاطر به نظر من یه ژورنالی که احتمال پذیرش داره انتخاب کنید و بفرستید

موفق باشید

Junior Member

ببین بستگی به ارزش کاری که میکنی باید کنفرانس یا ژورنال بفرستی. یعنی تو این مقاله چه کار نویی کردی که انجام نشده. با توجه به شکل و ساختار کار باید تصمیم گرفت که به ژورنال بفرستی یل کنفرانس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مخابرات-سیستم

سلام. امیدوارم جای درستی سوالم رو پرسیده باشم!
    من پایان نامم رو ارائه دادم برای 2 نمره دیگش باید مقاله بدم و 6 ماه بیشتر فرصت ندارم
    چون تا به حال مقاله ندادم دو تا سوال ابتدایی دارم
    1- برای ارسال مقاله به ژورنال های خارجی زمان خاصی هست یعنی مثل کنفرانس ها که فراخوان میدن که از این تاریخ تا این مهلت دارین مقالتونو بفرستین برای ژورنالها هم چنین چیزی هست یا اینکه هر زمان می تونید بفرستید؟
    2- کسی اطلاع نداره به کنفرانس های خارجی چه نمره ای تعلق می گیره ( 2 نمره یا نه مثل داخلی ها 1 نمره )
    با تشکر

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)