صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 113

موضوع: مهاجرت به کانادا از درون کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی مشهد

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از درون کانادا

در صورت استفاده از شرايط اقامت ايالتي، براي دريافت اقامت دائم، آيا بايد تعهد بديم كه تو همون ايالات ساكن بمونيم؟ همونجا كار بگيريم و تحصيل كنيم؟؟ تا چه مدتي بايد تو همون ايالت بمونيم؟

I wonder after finishing a Master in Quebec, with obtained CSQ can we work in other provinces or not
    Thanks in advance
    و لا یمکن الفرار من حکومتک (فرازی از دعای کمیل)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lemark221 نمایش پست ها
    I wonder after finishing a Master in Quebec, with obtained CSQ can we work in other provinces or not
    Thanks in advance
    After finishing a degree in any Canadian university, you can receive a federal work visa that permits you to work anywhere in Canada.

سلام امیدوارم که خوبه خوب باشید

من کارشناسی ارشدم را در ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ در یکی‌ از دانشگاههای مونترال به پایان رساندم و برای گرفتن س س کیو از طریق روش پک اقدام کردم
    که خیلی‌ سریع و فوری هم بود .
    Programme de l’expérience québécoise
    پس از گرفتن ویزای کار و تبدیل نوع ویزا از ویزای دانشجویی به ویزای کار ، پس از گذشته چند ماه و ماندن در مونترال در آوریل به ایران اومدم . و هم اکنون در آگست به دنبال فرستادن مدارکم به فدرال جهت دریافت اقامت برای خودم و همسرم هستم.

منتها من هم اکنون در ایران هستم و می‌خواستم مدارکم رو برای فدرال بفرستم . مشکل اینجاس که من نمیدوانم محل اقامتم رو ایران بزنم و یا کانادا . ؟

اگر محل اقامت من ایران باشه آیا باید مدارک رو مستقیم بفرستا به ترکیه و اگر بزنم کانادا می‌تونم از اونجا اقدام برای ارسالش داشته باشم
    آیا ممکن هست در آینده برای من مشکلی‌ پیش بید چون خودم ایران هستم ؟ ؟

می‌خواستم نظر شما در این مورد رو داشته باشم
    پیشنهأ شما چی‌ ؟!!

Junior Member

سلام دوستان ،
    من دانشگاه مک گیل در مونترال مستر کامپیوتر ساینس خوندم و سال پیش فارغ شدم ، یه مدت دنبال کار تو آمریکا بودم که آفر گرفتم اما به دلایلی ویزای کارم جور نشد ، الان ایرانم و می‌خوام سپتامبر برگردم کانادا و اونجا دنبال کار بگردم، تا سال ۲۰۱۶ هم اجازهٔ کار دارم (اجازهٔ کار سه ساله‌ای که بعد از تحصیل به همه ی دانشجویان داده می‌شه) ، خوب من تو کبک بودم و الان اقامت گرفتن از طریق کبک به دلیل شرایطی که برای زبان فرانسوی لازمه سخت شده (من هیچی‌ فرانسوی بلد نیستم) ، به همین دلیل تصمیم گرفتم که به صورت فدرال اقدام کنم ،
    میخواستم بدونم که :
    ۱.اگه من جاب آفری با عنوان "مهندس نرم افزار" (software engineer) در کانادا بگیرم ، می‌تونم به صورت فدرال برای اقامت اقدام کنم ؟ یا اینکه این شغل تو لیست شغلهای مورد نیاز نیست ؟
    ۲.آیا تا قبل از اقامت گرفتن همسر من میتونه با من بیاد کانادا ؟ همسرم تا الان با من نیومده کانادا و این تابستون عقد می‌کنیم
    ۳.آیا می‌تونم برای اقامت همسرم به عنوان همراه خودم اقدام کنم ؟
    ۴.چقدر طول میکش تا کارت اقامت صادر بشه ؟ (از زمانی‌ که اپلای می‌کنم)
    اگه نکته دیگه‌ای هست که لازمه بدونم ممنون میشم یادآوری کنین ،
    مرسی‌

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aryanhos نمایش پست ها
    سلام دوستان ،
    من دانشگاه مک گیل در مونترال مستر کامپیوتر ساینس خوندم و سال پیش فارغ شدم ، یه مدت دنبال کار تو آمریکا بودم که آفر گرفتم اما به دلایلی ویزای کارم جور نشد ، الان ایرانم و می‌خوام سپتامبر برگردم کانادا و اونجا دنبال کار بگردم، تا سال ۲۰۱۶ هم اجازهٔ کار دارم (اجازهٔ کار سه ساله‌ای که بعد از تحصیل به همه ی دانشجویان داده می‌شه) ، خوب من تو کبک بودم و الان اقامت گرفتن از طریق کبک به دلیل شرایطی که برای زبان فرانسوی لازمه سخت شده (من هیچی‌ فرانسوی بلد نیستم) ، به همین دلیل تصمیم گرفتم که به صورت فدرال اقدام کنم ،
    میخواستم بدونم که :
    ۱.اگه من جاب آفری با عنوان "مهندس نرم افزار" (software engineer) در کانادا بگیرم ، می‌تونم به صورت فدرال برای اقامت اقدام کنم ؟ یا اینکه این شغل تو لیست شغلهای مورد نیاز نیست ؟
    ۲.آیا تا قبل از اقامت گرفتن همسر من میتونه با من بیاد کانادا ؟ همسرم تا الان با من نیومده کانادا و این تابستون عقد می‌کنیم
    ۳.آیا می‌تونم برای اقامت همسرم به عنوان همراه خودم اقدام کنم ؟
    ۴.چقدر طول میکش تا کارت اقامت صادر بشه ؟ (از زمانی‌ که اپلای می‌کنم)
    اگه نکته دیگه‌ای هست که لازمه بدونم ممنون میشم یادآوری کنین ،
    مرسی‌
    شما اگر یکسال در کانادا کارکنید میتونید از روش فدرال Canadian Experience Class اقدام کنید. مدت زمان پروسه اش متغیره ولی شنیدم 18 ماه بطور متوسط.

برای همسرتان باید ویزای همراه معمولی از سفارت کانادا درخواست کنید. اینکه بدن یا نه مثل همه ویزاهای دیگر به نظر افسر ویزا بستگی دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما اگر یکسال در کانادا کارکنید میتونید از روش فدرال Canadian Experience Class اقدام کنید. مدت زمان پروسه اش متغیره ولی شنیدم 18 ماه بطور متوسط.

برای همسرتان باید ویزای همراه معمولی از سفارت کانادا درخواست کنید. اینکه بدن یا نه مثل همه ویزاهای دیگر به نظر افسر ویزا بستگی دارد.

ممنون از پاسختون ،
    یه سوال دیگه ام اینه که آیا می‌تونم برای اقامت همسرم به صورت همراه همزمان اقدام کنم ؟ یا باید خودش جداگونه امتیاز کسب کنه و یا بعد از اینکه من اقامت گرفتم براش اقدام کنم
    و اینکه آیا کار من به عنوان مهندس نرم افزار واجد شرایط لازم هست ؟ (آیا لیستی به عنوان مشاغل مورد نیاز کانادا وجود داره ؟)

و نهایت اینکه آیا من می‌تونم از طریق FSW اقدام کنم ؟ فکر می‌کنم این روش سریعتر باشه چون دیگه لازم نیست ۱ سال صبر کنم ، و وقتی‌ جاب آفر رو بگیرم می‌تونم اقدام کنم ، درسته ؟

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسختون ،
    یه سوال دیگه ام اینه که آیا می‌تونم برای اقامت همسرم به صورت همراه همزمان اقدام کنم ؟ یا باید خودش جداگونه امتیاز کسب کنه و یا بعد از اینکه من اقامت گرفتم براش اقدام کنم
    و اینکه آیا کار من به عنوان مهندس نرم افزار واجد شرایط لازم هست ؟ (آیا لیستی به عنوان مشاغل مورد نیاز کانادا وجود داره ؟)

و نهایت اینکه آیا من می‌تونم از طریق FSW اقدام کنم ؟ فکر می‌کنم این روش سریعتر باشه چون دیگه لازم نیست ۱ سال صبر کنم ، و وقتی‌ جاب آفر رو بگیرم می‌تونم اقدام کنم ، درسته ؟
    شما که اقامت بگیرید به خانواده تون هم اقامت دائم داده میشه. بله از طریق FSW هم اگر در لیست باشید همیشه میتونید اقدام کنید. البته توجه کنید که مکانیسمش سال اینده قراره کلا تغییر کنه.

Junior Member

این لیست رو می‌تونین راهنمایی کنین من پیدا کنم ؟ آخه این لیستی که من دیدم ، توش به صورت عجیبی‌ برای Software Engineer استثنأ قائل شده و گفته Not eligible ، فکر می‌کنم من لیست اشتباهی رو دارم میبینم

تو این مدت (تا‌ گرفتن اقامت) ، همسرم رو به صورت همراه می‌تونم با خودم ببرم ؟ ویزای همراه همون از نوع Visiting هست ؟

ApplyAbroad Guru

این لیست رو می‌تونین راهنمایی کنین من پیدا کنم ؟ آخه این لیستی که من دیدم ، توش به صورت عجیبی‌ برای Software Engineer استثنأ قائل شده و گفته Not eligible ، فکر می‌کنم من لیست اشتباهی رو دارم میبینم

تو این مدت (تا‌ گرفتن اقامت) ، همسرم رو به صورت همراه می‌تونم با خودم ببرم ؟ ویزای همراه همون از نوع Visiting هست ؟
    فهرست هر ساله آپدیت میشه. برای امسال فهرست اینجاست و مهندس نرم افزار هم در لیست هست منتهی باید سریع اقدام کنید تا ظرفیت پر نشده:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigra...plications.asp

همسرتون هم باید ویزای ویزیتور بگیرند که تا پایان اعتبار ویزای کار شما معتبر خواهد بود. یک کپی ورک پرمیت تان را ضمیمه درخواست ویزا کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)