صفحه 56 از 58 نخستنخست ... 646474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 578

موضوع: تحصیل در دانشگاه ملبورن ( Melbourne University ) و مسائل مرتبط

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ملبورن ( Melbourne University ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_beh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز

بزرگواران، در مورد تکمیل اپلیکیشن فرم آنلاین دانشگاه ملبورن، چند تا سوال داشتم. خوشحال و البته خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.

1) یه قسمت از این فرم گفته Previous study خودتون رو مشخص کنین. اول اینکه آیا نیازه دیپلم رو هم بگیم یا همون لیسانس و ارشد رو اعلام کنیم کافیه؟ آیا Bachelor honour همون لیسانس افتخاریه؟ و اینکه برای ارشد، دو تا گزینه داره، Master coursework و master research، ماها که ارشدمون آموزشی-پژوهشی بوده، یعنی هم تز داشتیم هم چند واحد پاس کردیم، کدوم رو باید انتخاب کنیم؟ آیا باید یه بار کورس ورک و یه بار ریسرچ رو انتخاب کنیم؟
    2) یه جا از این فرم، میگه ترم پیشنهادی خودتون رو اعلام کنین، Semester 1 یا Semester 2. آیا میشه بعدا، انتخاب فعلی خودمون رو تغییر بدیم؟
    3) یه سری گواهی های متفرقه به غیر از ترنسکریپت و سرتیفیکیت رو کجا میتونیم آپلود کنیم؟ من جایی برای آپلود مدارکی مثل گواهی رتبه و .... ندیدم.
    4) اونطوری که توی سایت دانشگاه اعلام کرده، ددلاین راند بعدی اسکالرشیپ، 9 مارچ هست. آیا برای اعلام نتیجه اسکالرشیپها، باید تا همون حدودا صبر کنیم؟ یا اینکه این امکان وجود داره که بعضی نتایج اسکالرشیپها رو زودتر اعلام کنن. متاسفانه، استادی که باهاش مکاتبه کردم، تا پروپوزالم رو بینه و اوکی بده، یخورده دیر شد و من نتونستم به ددلاین راند سوم که 10 نوامبر بوده برسم.
    5) آیا بعد از تکمیل فرم و تایید، باز هم میشه مدارکی رو آپلود کرد؟ یا اینکه دیگه اجازه ی ویرایش داده نمیشه؟
    6) و اینکه اگه یک بار در اخذ اسکالرشیپ دانشگاه، رد شیم، آیا میتونیم با تقویت رزومه، شانسمون رو دوباره برای این دانشگاه امتحان کنیم؟

یه سوالی رو هم یکی از دوستان در مورد مدرک زبان پرسید. یکی از هم دانشگاهی های ما به همراه خانمش، امسال رفته ملبورن و دکتری مهندسی برق میخونه. اونها تا زمان گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ، نتونسته بودن مدارک زبان رو آماده و برای دانشگاه ارسال کنن، اما به هر دو اسکالرشیپ تعلق گرفت و بهشون تا یه سال (تا انتهای سال 2017) فرصت داده شد تا اصل مدارک و مدرک زبان رو تحویل بدن. که اونها قبل از رفتن به استرالیا، آزمون تافل رو دادن. اینو واسه کسایی گفتم که نگران آماده نبودن نمره زبان بودن. توی FAQ سایت دانشگاه هم گفته که اگه هر کدوم از نتایج مورد نیاز شما آماده نباشه، به شما آفر کاندیشنال داده میشه.

ببخشید بات سوالاتم و پیشاپیش ممنونم از کمک و راهنماییتون.
    زنده و سرزنده باشین.
    سلام
    1- نه. فقط مدارک دانشگاهی شما نیازه. لیسانس ما به تعبیری Bachelor honour حساب میشه. (توی کشورهای با سیستم انگلیسی لیسانس سه ساله دارن و چهارساده... چهار ساله ر. honor میگن) ... مستر ما هم چون 25%ش ریسرچ هست میشه پژوهشی.
    2- بلی. میتونید دیفر کنید.
    3- من با سیستم این دانشگاه اشنایی ندارم. ولی خب میتونید همه رو بذارید اخر رزومه تون و یه جا اپلود کنید.
    4- تا قبل از ددلاین اسکالرشیپ هیچ پرونده ای بررسی نمیشه. معمولا یک تا دوماه بعد از ددلاین نتایج مشخص میشه.
    5- سیستم همه دانشگاه ها معمولا این اجازه رو میده که مدارک جدیدی رو اپلود کنید. حتی اگر سیستمی هم نمیشد میتونید ایمیل کنید براشون و خودشون به پرونده تون اضافه میکنن.
    6- بلی. فکر میکنم تا 2بار ویا شایدم بیشتر میشه اپلای کرد برای اسکالرشیپ.

Member

سلام دوستان، من 3 ماه هست که منتظر ویزای ملبورن هستم، اگر گروهی هست مخصوص بچه های ملبورن ممنون میشم که لینکشو برای من بفرستید

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    سلام
    1- نه. فقط مدارک دانشگاهی شما نیازه. لیسانس ما به تعبیری Bachelor honour حساب میشه. (توی کشورهای با سیستم انگلیسی لیسانس سه ساله دارن و چهارساده... چهار ساله ر. honor میگن) ... مستر ما هم چون 25%ش ریسرچ هست میشه پژوهشی.
    2- بلی. میتونید دیفر کنید.
    3- من با سیستم این دانشگاه اشنایی ندارم. ولی خب میتونید همه رو بذارید اخر رزومه تون و یه جا اپلود کنید.
    4- تا قبل از ددلاین اسکالرشیپ هیچ پرونده ای بررسی نمیشه. معمولا یک تا دوماه بعد از ددلاین نتایج مشخص میشه.
    5- سیستم همه دانشگاه ها معمولا این اجازه رو میده که مدارک جدیدی رو اپلود کنید. حتی اگر سیستمی هم نمیشد میتونید ایمیل کنید براشون و خودشون به پرونده تون اضافه میکنن.
    6- بلی. فکر میکنم تا 2بار ویا شایدم بیشتر میشه اپلای کرد برای اسکالرشیپ.

سلام. ممنونم از راهنمایی و کمکتون.
    خیلی لطف کردین.

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    مشکلی که من متاسفانه سر دو تا جواب قطعی از ملبورن و سیدنی دارم و حتی استاد سیدنی به طور قطعی بهم گفتن که فاند خودشو بهم میده.. اما هر دو دانشگاه بهم گفتند که بدون زبان آفر کاندیشنال داده میشه و آفر کاندیشنال کلا در رقابت اسکالرشیپ قرار داده نمیشه متاسفانه. حتی استاد سیدنی م هم گیر داده تا مدرک زبانت اوکی نشده اپلای نکن!!
    در حالی که من آیلتس 6.5 دارم و فقط رایتینگم 5.5 شده..
    سلام.
    من امروز با همون دوستی که تیرماه امسال به همراه خانمش رفته دانشگاه ملبورن، صحبت کردم و شرایط دانشگاه ملبورن برای اخذ پذیرش و اسکالرشیپ رو پرسیدم. در مورد موضوع زبان هم گفته که دانشگاه ملبورن به شما اجازه میده که تا آخر سال تحصیلی (که شما پذیرش گرفتی) مدرک زبان رو اوکی کنی (حتما با حداقل های لازم) و بهشون بدی. برای اسکالرشیپ هم گفته برای شخص خودم و خانمم، ما تا قبل از اعلام نتایج اسکالرشیپ، مدرک زبانمون آماده نبود. بعد از اینکه نتایج اسکالرشیپ اعلام شد، امتحان تافل دادیم. گفته وقتی یک استاد به شما اوکی میده به عنوان سوپروایزر، در واقع پذیرش شما در اون دانشگاه قطعیه، فقط میمونه بحث اسکالرشیپ که مدارک رو باید ارسال کنید برای دانشگاه. حالا ممکنه اصل مدارک دانشگاهیتون رو هنوز نداشته باشین یا اینکه دانشجوی ترم آخر مثلا کارشناسی ارشد باشین و یا مدرک زبان نداشته باشین. دانشگاه و کمیته های مربوطه، شما رو با توجه به آنچه که دارین، بررسی میکنن و حالا یا اسکالرشیپ بهتون تعلق میگیره یا نمیگیره. طبیعتا هرچه مدارکتون کاملتر و نمراتتون عالی تر باشه، شانستون هم بیشتر میشه برای گرفتن اسکالرشیپ.
    این مواردی بود که از این بنده خدا که هم خودش و هم خانمش در حال حاضر در دانشگاه ملبورن دارن دکتری مهندسی برق میخونن (با اسکالرشیپ) پرسیدم. حالا شاید دانشکده به دانشکده فرق داشته باشه و دانشکده ی مهدنسی این دانشگاه یه مقدار انعطاف پذیرتر برخورد میکنه. من توی بعضی دانشگاه ها دیدم که دانشکده های مدیریت و علوم اقتصاد، یه مقدار سختگیری بیشتری دارن و نمرات زبان بالاتری هم میخوان. همین دانشگاه ملبورن، برای بیزینس و اقصاد، نمرات زبان بالاتری نسبت به مهندسی میخواد و شاید سخت گیری بیشتری هم داشته باشن.
    همه چیز قابل حله. نگران نباشین.

دوستان من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر هستم و درسم خرداد تموم میشه برای ترم 2 این دانشگاه برای مستر به نظرتون میرسم که اپلای کنم ؟؟
    نمره زبان و ریزنمرات بفرستم و نمرات ترم آخر را اوایل تیر براشون بفرستم ؟؟
    دانشگاه آزاد معدل 17
    زبان تافل 80
    به نظرتون شانسی برای پذیرش دارم ؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Deutschlanddd نمایش پست ها
    دوستان من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر هستم و درسم خرداد تموم میشه برای ترم 2 این دانشگاه برای مستر به نظرتون میرسم که اپلای کنم ؟؟
    نمره زبان و ریزنمرات بفرستم و نمرات ترم آخر را اوایل تیر براشون بفرستم ؟؟
    دانشگاه آزاد معدل 17
    زبان تافل 80
    به نظرتون شانسی برای پذیرش دارم ؟؟
    سلام دوست عزیز. من خودم دانشگاه ملبورن پذیرش دارم. اما راستش رو بخواین دانشگاه بسیار سخت گیری هست روی دو مورد برای اسکولارشیپ. یکی معدل و یکی هم دانشگاه کارشناسی. نکته ای که هست برای مستر هم خیلی خیلی سختگیری های مربوط به اسکولارشیپ MRS و RTP نسبت به دکتری سختر هست. شما میتونید لینک زیر رو ببینید و متوجه شید که چه معدلی مناسبه . اما این معدل خودش به شرط دانشگاه خوب هست که تو لینک گفته نشده.

http://www.eng.unimelb.edu.au/study/...s-scholarships

من نمیگم شما بک گرانده خوبی ندارین. اما واقع بین باشیم شرایطش خیلی سخته برای مستر اسکولارشیپ بگیرین. اما اگر که شما اصن مشکلی ندارین و میتونین سالی 40 هزار دلار هزینه دانشگاه و نزدیک 20 هزار دلار برای زندگی همراه 4 5 هزار دلار بیمه رو بدین خب به هر حال دانشگاه به شما پذیرش بدون اسکولارشیپ رو میده.

نمرات هم اشکال نداره شما تا هر زمانی درستون بده رو میفرستین و باقی رو بعدن. نمره ی زبان هم برای اسکولارشیپ خیلی مهمه به موقع برسه. اما برای پذیرش باهاتون راه میان زبان رو.

سلام دوست عزیز، ممنون از راهنماییتون.
    اگر بتونم که اسکولارشیپ بگیرم عالی هست ولی نمیدونم با شرایط من دانشگاه های دیگه ای هست که امکانش باشه و ممنون میشم سایتی معرفی کنید که شرایط اسکولارشیپ ها را داشته باشد.
    و یه سوال دیگه برای گرفتن به موقع ویزا که اگر برای ترم 2 پذیرش بگیرم با توجه به اینکه درسم خرداد تموم میشه مشکلی پیش نمیاد؟

Junior Member

سلام دوستان
    1-من می خواستم بپرسم این دانشگاه رشته ادبیات انگلیسی داره؟ اگر رشته ادبیات انگلیسی رو نداره ایا گرایش های دیگه ادبیات رو از جمله ادبیات تطبیقی یا... رو داره؟
    2- این‌دانشگاه توی رشته های علوم‌انسانی هم‌بورسیه میده یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

کسی جوابش برا فال 2018 اومده؟ترجیحا مهندسی؟؟؟؟

Junior Member

سلام به همه عزیزان

کاردانی و کارشناسیم نرم افزار خوندم معدلم 12.90 هست
    ارشد هوش خوندم و معدلم 17
    میخوام بدونم اگر نمره تافل یا آیلتس بالا بیارم+جی آری خوب
    و مقاله هم داشته باشم شانس پذیرش با فاند دارم یا نه؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)