صفحه 59 از 67 نخستنخست ... 949505152535455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 665

موضوع: تحصیل در دانشگاه دیکین ( Deakin University ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه دیکین ( Deakin University ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mah_pari نمایش پست ها
    ترمی نیست دکتری و شما هر وقت ویزاتون اومد میتونین شروع کنین و مهم نیست فوریه باشه یا اگوست. اسکولارشیپ تا یک سال دیفر میشه. در صورتی میپره که بیشتر از یک سال دیفر کنین
    سلام دوست عزیز

من هم اپلای کردم و منتظر جواب هستم. نگرانیم از اینه که تافلم تا مارچ 2017 منقضی میشه. میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

ممنون

نه دوست من. کسی که پذیرش قطعی گرفته باشه میتونه دیفر کنه و مشکلی پیش نمیاد که زبانش در این حین اکسپایر بشه چون فقط یک سال میشه دیفر کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnamash نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من هم اپلای کردم و منتظر جواب هستم. نگرانیم از اینه که تافلم تا مارچ 2017 منقضی میشه. میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

ممنون

سلام دوستان

امروز جواب اپلای دانشگاه دیکین، دپارتمان مهندسی برق برای من اومد و خوشبختانه جواب اسکلارشیپ برای من مثبت بود. دیدم قبل از من کسی اطلاع نداده که شروع کردن به ارسال نتایج، گفتم اطلاع بدم که احتمالا در چند روز اینده برای باقی دوستانی که منتظر هستند هم ارسال خواهد شد و به امید خداوند برای تک تک تون مثبت باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_jabari نمایش پست ها
    سلام دوستان

امروز جواب اپلای دانشگاه دیکین، دپارتمان مهندسی برق برای من اومد و خوشبختانه جواب اسکلارشیپ برای من مثبت بود. دیدم قبل از من کسی اطلاع نداده که شروع کردن به ارسال نتایج، گفتم اطلاع بدم که احتمالا در چند روز اینده برای باقی دوستانی که منتظر هستند هم ارسال خواهد شد و به امید خداوند برای تک تک تون مثبت باشه.
    با سلام. خیلی تبریک میگم و ممنون از اطلاع رسانیتون. من ایمیل زدم، گفتن یکم دیرتر میاد امسال. بازم مرسی اطلاع دادید.
    موفق باشید

Junior Member

از دوستانی که برای IFM اپلای کرده بودن، کسی جواب اسکالر شیپ براش امده؟
    از دوستان کسی برای Electromaterials and Membrane اپلای کرده؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_pn نمایش پست ها
    با سلام. خیلی تبریک میگم و ممنون از اطلاع رسانیتون. من ایمیل زدم، گفتن یکم دیرتر میاد امسال. بازم مرسی اطلاع دادید.
    موفق باشید
    سلام
    میشه لطف کنید بگید که کدوم دپارتمنت اپلای کردین؟
    خیلی عجیبه که به شما گفتن جوابا دیرتر میاد.. چون به من گفته بودن که جواب دسامبر/نوامبر میاد.. بعد که دیدم نیومد پیگیر شدم. اخر سر هم جواب درست حسابی نگرفتم.
    تا اینکه بعد از پیگیری های مکرر، این ایمیل رو حدود یک ماه پیش دریافت کردم. ولی باز همچنان خبری از جواب اسکالرشیپ نیست...

The DUPR scholarship rankings are now in the final processes of selection, we should have an outcome for you as soon as the Faculty and selection board notify us.

از یکی از دوستان شنیدم که جواب ریجکتی ها رو دیرتر میدن. این درسته؟؟ یا اصلا ربطی نداره؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط zzs نمایش پست ها
    سلام
    میشه لطف کنید بگید که کدوم دپارتمنت اپلای کردین؟
    خیلی عجیبه که به شما گفتن جوابا دیرتر میاد.. چون به من گفته بودن که جواب دسامبر/نوامبر میاد.. بعد که دیدم نیومد پیگیر شدم. اخر سر هم جواب درست حسابی نگرفتم.
    تا اینکه بعد از پیگیری های مکرر، این ایمیل رو حدود یک ماه پیش دریافت کردم. ولی باز همچنان خبری از جواب اسکالرشیپ نیست...

The DUPR scholarship rankings are now in the final processes of selection, we should have an outcome for you as soon as the Faculty and selection board notify us.

از یکی از دوستان شنیدم که جواب ریجکتی ها رو دیرتر میدن. این درسته؟؟ یا اصلا ربطی نداره؟

ممنون

با سلام
    در رابطه با اینکه گفتید جواب ریجکت ها را زودتر میدند باید یه چند موردی عرض کنم (البته استدلال خودم هست و ممکن درست نباشه)، البته بعد کلی پرس و جو و تحقیق به این که الان عرض میکنم رسیدم.

اصولا باید جواب دو گروه خیلی زود بیاد:

1A) دسته اول اونهایی که اسکلارشیپ APA یا همون DUPS رو مثلا از دانشگاه دیکن میگرند؛ چون اینها اصولا رزومه مناسبی تری نسبت به باقی افراد دارند. پس تکلیفشون مشخص هست. دلیل سریع جواب دادنشون یه مورد دیگه هم میتونه باشه. چنین افرادی فقط همین یک جا اپلای نمیکنن که البته طبیعی هم هست. همه هم میدونن، خود استاد، دانشگاه و ... . به این افراد سریع جواب داده میشه که وقت واسه فکر کردن داشته باشن و اگر نخواستند آفرشون به افراد دیگه داده بشه. از طرفی سیاست برخی دانشگاه ها هم همینه که قبل دانشگاه های دیگه جواب این افراد رو میدن. چرا؟ الان فکر کنید یه اسکلار شیپ خیلی توپ مثل DUPS که از سیر تا پیاز رو پوشش میده (بیمه خودتون و احتمال زیاد همراهاتون، جابجایی، خوابگاه و ... حقوق ماهیانه که همه جای استرالیا یکی هست) گرفتید. اخرین مهلت اکسپت افر هم میشه 14 روز بعدش که جواب هیچ دانشگاه دیگه ای هم نیومده. حالا تصمیمتون چی میشه؟ سرکه نقد با این کیفیت رو ول میکنید به امید اینکه یه دانشگاه خوب دیگه که ممکن هست بهتون آفر بده یا نه؟ اونم معلوم نیست توی یه دانشگاه بهتر که رقابت شدیدتر، به فرض پذیرفته شدن، بتونید فاند به همین خوبی بگیرید. اگه بپذیرید همین آفر در دست رو که دانشگاه به هدف و سیاست مورد نظرش رسیده، یعنی جذب یه دانشجوی خوب که احتمالا جای دیگه جواب مثبت میگرفته. اگه قبول نکنید و بگید این رو رد میکنم به امید اینکه جای دیگه ممکن هست اکی شه، اونوقت اطرافیان بهتون میگن دیوانه .

2A) دسته دوم هم که جوابشون خیلی زود میاد میشه افرادی که رزومه خیلی مناسبی ندارند و پس از لیست کردن دانشجوها توسط دانشگاه، بر اساس توانایی هاشون و محدود بودن اسکلارشیپ ها، نمیشه شانسی براشون متصور شد.

حالا این وسط یه سری میمونند که همیشه جواب واسشون دیر میآد که خودشون باز دو دسته می شوند .

1B) اونهایی که توی لیست بعد از دانشجوهای تاپ قرار گرفتند و حتما اسکلارشیپ میگیرند. اما چه نوعش معلوم نیست. چرا ؟!؟! دیگه فکر کنم راحت میشه حدس زد. اگه دانشجوهای با رزومه بهتر برن دانشگاه های دیگه، اونها جاشون رو پر میکنن و خوب صاحب بهترین اسکلارشیپ میشن مثل APA یا DUPS. اگه هم که اون دانشجوها نرند جایی دیگه و بمونن همین یونی، این دسته اسکلارشیپ هایی رو دریافت میکنند که احتمالا دیگه بیمه و هزینه جابجایی و امتیازات مازاد رو پوشش نمیددددده.

2B) دسته آخر هم اونهایی هستند که توی برزخ اند و از همه دیرتر جوابشون میاد. چون نه اینور هستند و نه اونور. یعنی اینکه اگه یه سری از پذیرفته شدگان حال حاضر آفرشون رو رد کنند، این افراد یک اپلای موفق خواهند داشت، اما خوب بهترین آفر رو دریافت نمیکنند (بدون پول بیمه و جابجایی و امتیازات مازاد). اگه هم بدشانس باشند و افرادی که افر دریافت کردن در همین دانشگاه بمونند متاسفانه بعد کلی انتظار جواب ریجکت دریافت میکنند.

من داشتم فکر میکردم عجب پروسه شانسی و پیچیده ای که توش ممکن هست چیزهای عجیب هم اتفاق بیافته؛ مثلا، ممکن شما مثل دسته A1 با رزومه عالی و بعد از دریافت یه آفر عالی، به فکر یه دانشگاه بهتر باشید و این شانس رو به طور کلی از دست بدید و سرتون بمونه بدون هیچ پوششی. شاید رزومتون متوسط باشه اما با کمی خوش شانسی یه آفر توپ بگیرید (B1). شاید هم رزومتون از متوسط پایین تر باشه و یه آفر خوب بگیرید (B2).

امیدوارم خوب تونسته باشم منظورم رو بیان کنم.

اما همه این مواردی که گفتم رو بذارید یه کنار؛ جالب اینه که ممکن هست شما کسی باشید که در یک دانشگاه با کیفیت بهتر آفر توپ بگیرید. اما در یه دانشگاه که همه میدونن رنک و کیفیت کمتری داره، همون اول رد شید (دیدم که دارم میگم ). یعنی رقابت توی دانشگاه پایین تره به دلایل معلوم و نامعلوم بسیاری به مراتب شدید تر هست. حالا فکرش رو کنید چه آش شعله قلمکاری میتونه باشه.

اینها حالت هایی بود که من به ذهن من رسید. سر انگشتانتان رو میبوسیم اگر چیز جدید یا از قلم افتاده اضافه بفرمایید یا تصحیح کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_jabari نمایش پست ها
    با سلام
    در رابطه با اینکه گفتید جواب ریجکت ها را زودتر میدند باید یه چند موردی عرض کنم (البته استدلال خودم هست و ممکن درست نباشه)، البته بعد کلی پرس و جو و تحقیق به این که الان عرض میکنم رسیدم.

اصولا باید جواب دو گروه خیلی زود بیاد:

1A) دسته اول اونهایی که اسکلارشیپ APA یا همون DUPS رو مثلا از دانشگاه دیکن میگرند؛ چون اینها اصولا رزومه مناسبی تری نسبت به باقی افراد دارند. پس تکلیفشون مشخص هست. دلیل سریع جواب دادنشون یه مورد دیگه هم میتونه باشه. چنین افرادی فقط همین یک جا اپلای نمیکنن که البته طبیعی هم هست. همه هم میدونن، خود استاد، دانشگاه و ... . به این افراد سریع جواب داده میشه که وقت واسه فکر کردن داشته باشن و اگر نخواستند آفرشون به افراد دیگه داده بشه. از طرفی سیاست برخی دانشگاه ها هم همینه که قبل دانشگاه های دیگه جواب این افراد رو میدن. چرا؟ الان فکر کنید یه اسکلار شیپ خیلی توپ مثل DUPS که از سیر تا پیاز رو پوشش میده (بیمه خودتون و احتمال زیاد همراهاتون، جابجایی، خوابگاه و ... حقوق ماهیانه که همه جای استرالیا یکی هست) گرفتید. اخرین مهلت اکسپت افر هم میشه 14 روز بعدش که جواب هیچ دانشگاه دیگه ای هم نیومده. حالا تصمیمتون چی میشه؟ سرکه نقد با این کیفیت رو ول میکنید به امید اینکه یه دانشگاه خوب دیگه که ممکن هست بهتون آفر بده یا نه؟ اونم معلوم نیست توی یه دانشگاه بهتر که رقابت شدیدتر، به فرض پذیرفته شدن، بتونید فاند به همین خوبی بگیرید. اگه بپذیرید همین آفر در دست رو که دانشگاه به هدف و سیاست مورد نظرش رسیده، یعنی جذب یه دانشجوی خوب که احتمالا جای دیگه جواب مثبت میگرفته. اگه قبول نکنید و بگید این رو رد میکنم به امید اینکه جای دیگه ممکن هست اکی شه، اونوقت اطرافیان بهتون میگن دیوانه .

2A) دسته دوم هم که جوابشون خیلی زود میاد میشه افرادی که رزومه خیلی مناسبی ندارند و پس از لیست کردن دانشجوها توسط دانشگاه، بر اساس توانایی هاشون و محدود بودن اسکلارشیپ ها، نمیشه شانسی براشون متصور شد.

حالا این وسط یه سری میمونند که همیشه جواب واسشون دیر میآد که خودشون باز دو دسته می شوند .

1B) اونهایی که توی لیست بعد از دانشجوهای تاپ قرار گرفتند و حتما اسکلارشیپ میگیرند. اما چه نوعش معلوم نیست. چرا ؟!؟! دیگه فکر کنم راحت میشه حدس زد. اگه دانشجوهای با رزومه بهتر برن دانشگاه های دیگه، اونها جاشون رو پر میکنن و خوب صاحب بهترین اسکلارشیپ میشن مثل APA یا DUPS. اگه هم که اون دانشجوها نرند جایی دیگه و بمونن همین یونی، این دسته اسکلارشیپ هایی رو دریافت میکنند که احتمالا دیگه بیمه و هزینه جابجایی و امتیازات مازاد رو پوشش نمیددددده.

2B) دسته آخر هم اونهایی هستند که توی برزخ اند و از همه دیرتر جوابشون میاد. چون نه اینور هستند و نه اونور. یعنی اینکه اگه یه سری از پذیرفته شدگان حال حاضر آفرشون رو رد کنند، این افراد یک اپلای موفق خواهند داشت، اما خوب بهترین آفر رو دریافت نمیکنند (بدون پول بیمه و جابجایی و امتیازات مازاد). اگه هم بدشانس باشند و افرادی که افر دریافت کردن در همین دانشگاه بمونند متاسفانه بعد کلی انتظار جواب ریجکت دریافت میکنند.

من داشتم فکر میکردم عجب پروسه شانسی و پیچیده ای که توش ممکن هست چیزهای عجیب هم اتفاق بیافته؛ مثلا، ممکن شما مثل دسته A1 با رزومه عالی و بعد از دریافت یه آفر عالی، به فکر یه دانشگاه بهتر باشید و این شانس رو به طور کلی از دست بدید و سرتون بمونه بدون هیچ پوششی. شاید رزومتون متوسط باشه اما با کمی خوش شانسی یه آفر توپ بگیرید (B1). شاید هم رزومتون از متوسط پایین تر باشه و یه آفر خوب بگیرید (B2).

امیدوارم خوب تونسته باشم منظورم رو بیان کنم.

اما همه این مواردی که گفتم رو بذارید یه کنار؛ جالب اینه که ممکن هست شما کسی باشید که در یک دانشگاه با کیفیت بهتر آفر توپ بگیرید. اما در یه دانشگاه که همه میدونن رنک و کیفیت کمتری داره، همون اول رد شید (دیدم که دارم میگم ). یعنی رقابت توی دانشگاه پایین تره به دلایل معلوم و نامعلوم بسیاری به مراتب شدید تر هست. حالا فکرش رو کنید چه آش شعله قلمکاری میتونه باشه.

اینها حالت هایی بود که من به ذهن من رسید. سر انگشتانتان رو میبوسیم اگر چیز جدید یا از قلم افتاده اضافه بفرمایید یا تصحیح کنید
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون. این جور که معلومه شانس و یا شاید قسمت خیلی مهمه.. در مورد این گفتید که دانشگاه میدونه دانشجو جاهای دیگه هم اپلای کرده!! چه عجیب...
    با این اوصاف من باید احتمالا تو دسته B2 باشم که انقدر طول کشیده

من خیلی اطلاعاتم زیاد نیست در مورد اسکالرشیپ ها... موقع اپلای همین یه دونه اسکالر شیپ
    DUPR
    باز بود...
    البته یه اسکالر شیپ جدا گانه تحت عنوان Endevour Scholarship هم انگار میشد ثبت نام کرد بعد از دریافت افر اولیه ... که اون ددلاینش 30 جون بود... دقیقا همون روز برای من افر امد و استاد ازم خواست که اینو ثبت نام کنم ولی متاسفانه نتونستم...
    شما میدونید که حالا
    DUPR
    اسکالر شیپ خوبه یانه؟
    سپاس

Arrow پاسخ : تحصیل در دانشگاه دیکین ( Deakin University ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط zzs نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون. این جور که معلومه شانس و یا شاید قسمت خیلی مهمه.. در مورد این گفتید که دانشگاه میدونه دانشجو پجاهای دیگه هم اپلای کرده!! چه عجیب...
    با این اوصاف من باید احتمالا تو دسته B2 باشم که انقدر طول کشیده

من خیلی اطلاعاتم زیاد نیست در مورد اسکالرشیپ ها... موقع اپلای همین یه دونه اسکالر شیپ
    DUPR
    باز بود...
    البته یه اسکالر شیپ جدا گانه تحت عنوان Endevour Scholarship هم انگار میشد ثبت نام کرد بعد از دریافت افر اولیه ... که اون ددلاینش 30 جون بود... دقیقا همون روز برای من افر امد و استاد ازم خواست که اینو ثبت نام کنم ولی متاسفانه نتونستم...
    شما میدونید که حالا
    DUPR
    اسکالر شیپ خوبه یانه؟
    سپاس

سلام مجدد

• در مورد اینکه گفتم دانشگاه هم خبر دارن که شما اپلای میکنید منظورم این نبود دانشگاه دقیق میدونه شما کجاها اپلای کردید. منظورم این بود که براشون عادی هست که هرکی چند جا اپلای میکنه. نیازی به قایم باشک بازی و پنهان کاری نیست. در صورت لزوم در مکاتبات 120% صادق باشید.

• در مورد اینکه نتیجه گرفتید که شما جزء فلان گروه هستید احتمالا، فقط همین رو عرض کنم که وضعیت خیلی پیچیده تر از این حرف ها هستش (البته به طرز مسخره ای). مثلا من آفر دیکن رو که بهترین نوعش بود یعنی DUPRS رد کردم الان، چون یه استاد توی یه دانشگاه داخل سیدنی بهم گفته تو اسکلارشیپ رو گرفتی، البته اونجا یه نوع اسکلارشیپ با کیفیت پایین تر (اما به هر سیدنی هست و دانشگاه بهتر، باید سوخت و ساخت). حالا استاد گفت 3 روز دیگه آفر میاد برات، الان دو هفته هست که من نصف موهام سفید شده از استرس اما هنوز آفر اونجا نیومده واسم. یعنی من موندم اگه به هر دلیلی نیاد باید با این وضعیت چه خاکی به سرم کنم؟ استاده هم میگه نگران نباش میاااااد. اینش دیگه خیلی خوبه.

• در مورد اسکلارشیپ ها و انواع اونها توی خود سایت دانشگاه دیکن کامل نوشته. فقط درمورد APA و DUPRS همین رو بگم که این دو از لحاظ کیفیت با هم برابرند اما اسپانسرهاشون فرق داره. متن زیر رو از سایت دانشگاه براتون دارم کپی میکنم:

The APAs are funded by the Australian Federal Government, while the DUPRS are funded by Deakin University
    این هم رفرنس:
    در ضمن منظور من هم از DUPS در پست قبلی دقیقا معادل منظور شما DUPR هست. دقیقا مخفف Deakin University Postgraduate Research Scholarships (DUPRS).

• اما در مورد Endevour Scholarship هم توی خود سایت دانشگاه که زیر براتون قرار دادم کاملش رو ببینید. فقط میدونم این مورد برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه هست. اما چه چیزهایی رو شامل میشه رو دقیق نمیدونم. پس بهتره که نظری هم ندم

ولی در مورد DUPRS کامل میدونم، چون این آفرش رو دریافت کردم. توی دانشگاه دیکن این مورد بهترین چیزی هست که ممکن هست دریافت کنید. همه چی رو هم پوشش میده. حتی تا این حد که اگه متعهل باشید، میتونید بیمه همسرتون رو هم درخواست بدید تا دانشگاه پرداخت کنه و به احتمال بیش از 90% دانشگاه قبول میکنه. چون همونجوری که میدونید پول بیمه دونفره واسه استرالیا حدود 8000 دلار استرالیا میشه که چندان هم کم نیست (البته برا من که خیلی هم هست). پول موارد دیگه را هم این نوع اسکلارشیپ میده.

اینجا قیمت بیمه ها رو میتونید ببینید:
    https://oshcaustralia.com.au/en/quot...-quote-builder

توصیه من اینه که اگر این آفر رو گرفتید و مطمئن نیستید جای دیگه رو میارید که بهتر از دیکن هست، اصلا شک نکنید چون بهترین آفر توی کل استرالیا واسه یه دانشجوی خارجی همینه. البته دانشگاه های دیگه هم معادل همین آفر رو به دانشجویان خودشون با عنوان های مختص به خودشون و یا APA میدند. ولی تا اونجا که من میدونم، بازهم تکرار میکنم: تا اونجا من میدونم از این بهتر دیگه جایی نمیده. حتی دانشگاه های G8.

آرزوی بهروزی

Junior Member

سلام دوستاان
    یه سوال خیلللی اضطراری

من از دکین افرگرفتم 30 جون و از اون موقع منتظر جواب اسکالر شیپ هستم..
    تو متن نامه پذیرشم نوشته بوده که
    You must advised us by e-mailing deakin-int-hrd@deakin.edu.au by 30 November 2016 whether you intend to accept this offer.
    تو متن ایملی که این نامه (نامه ادمیشن) رو دریافت کردم گفته بود که
    Your offer contains an acceptance deadline. Please note that this is indicative only and requires that you only respond to this email to indicate that you intend to accept your offer upon being granted a scholarship.

Your application for a Deakin University Postgraduate Research Scholarship (DUPR) will be considered after the application deadline of 31 July, 2016 and you will be advised of the outcome in September/October.
    من همون روز ایمیل زدم که اکسپت کردم افر رو و بعد ایمیلی دریافت کردم که ازم پرسید که منتظر اسکالرشیپ هستم تا FUlly accept کنم افر رو یا نه که منم جواب دادم که بله و نتیچه اسکالرشیپ خیلی برام مهمه..
    الان من این موضوع رو با استاد در میون گذاشتم که بیشتر از 30 نوامبر وقت ندارم که اکسپت کنم افر رو واین درحالیه که جواب اسکالر شیپ هنوز برای من نیومده و من چیکار کنم اگر تا 30 نوامبر جواب رو دریافت نکردم.
    استاد هم این جواب رو به من داد که نمیدونم منظورش چیه !!!!!!
    You could email them that you are unlikely to make it.

Also this is for your Endeavour scholarship application and you can confirm with Deakin University of the outcome of your application.

خیلی نگرانمم... اکسپت نکنم کلا نپره همه چیز از دستم
    ممنون میشم نظراتتون رو بگید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)