نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چه چیزهایی/کارهایی بیشتر از همه باعث شد زبانتون خوب شه؟

رأی دهندگان
168. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کلاس های زبان مدرسه (پش دانشگاهی و دبیرستان و قبل از اون)

9 5.36%
  • کلاس های زبان در دوره ی لیسانس (زبان تخصصی و ...)

3 1.79%
  • کلاس های زبان در دوره ی فوق لیسانس

0 0%
  • کلاس های زبان در دوره ی دکتری

2 1.19%
  • کلاس های زبان در دوره های تخصصی غیر از موارد بالا

5 2.98%
  • آمادگی برای کنکور سراسری (لیسانس)

4 2.38%
  • آمادگی برای کنکور ارشد

6 3.57%
  • آمادگی برای کنکور دکتری

2 1.19%
  • آمادگی برای آزمون های TOEFL، IELTS،GMAT و/یا ...

41 24.40%
  • دیدن فیلم و اخبار. گوش کردن به موسیقی

85 50.60%
  • اینترنت

43 25.60%
  • کلاس های زبان در دراز مدت

53 31.55%
  • کلاس های زبان فشرده

21 12.50%
  • Self Study

96 57.14%
  • سایر موارد (لطفاً در تاپیک ذکر کنید)

11 6.55%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: عوامل تاثیرگذار در بهبود یادگیری، درک و فهم زبان انگلیسی (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض عوامل تاثیرگذار در بهبود یادگیری، درک و فهم زبان انگلیسی (پست اول حتما خوانده شود)

با درود
    کاربران گرامی

شما در این بخش میتوانید موارد تاثیرگذار در روند یادگیری و بهبود سطح زبان خود را با رعایت تذکرات و الگوی ذیل مطرح کنید.

تذکر(۱): لطفا از به کار بردن نام موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی جدا خودداری فرمایید.
    تذکر(۲): لطفا در هر پست فقط به معرفی و تحلیل یک عامل بپردازید.
    تذکر(۳): لطفا از هرگونه بحث و نقل قول پست دیگران در این تاپیک جدا خودداری فرمایید.

عنوان عامل تاثیرگذار (کلاس، فیلم و ...):
    لهجه (American ،British و...):
    مدت زمان استفاده ی شما از این عامل:
    تاثیرات مثبت این عامل (فقط ذکر عنوان):
    تاثیرات منفی این عامل (فقط ذکر عنوان):
    توضیحات:

با سپاس از همکاری شما
    با آرزوی بهترین ها برای شما
    تیم مدیریت

سلام به همه ی بچه های فروم،
    شکی نیست که خیلی از بچه هایی که این جا (توی فروم) هستن، زبانشون در اون حدی هست که بتونن از پس امتحانای iBT و pBT و ... بر بیان. اما بعضی ها هم هستن که تازه به فکر اپلای کردن افتادن و خیلی زبانشون خوب نیست و حتی در حدی نیست که بتونن که مستقیم برن سراغ کتاب های Preparation برای امتحان های زبان...
    ازتون میخوام توی این تاپیک تجربتون رو در این باره بنویسید و اگه توصیه ای دارید به بچه هایی که تازه میخوان وارد مسیر زبان خوندن با هدف ادامه تحصیل در خارج از کشور بشن بنویسید.
    در ضمن حتماً مشخص کنید که:
    "چه چیزهای/کارهایی بیشتر از همه به یادگیریتون سرعت داد یا تاثیر بیشتری توی یادگیریتون داشت؟" (حداکثر 3 مورد)

لطفاً از تجربه ی خودتون درباره ی آزمون های زبان یا روش های یادگیری برای اونا نگید، چون قبلاً به اندازه ی کافی برای اونا تاپیک ایجاد شده و بچه ها به حد کافی توی اونا نظر دادن. من این تاپیک رو برای کسایی ایجاد کردم که هنوز اول مسیرن و هنوز دارن به یادگیری های اولیه ی زبان فکر میکنن که بعدش تازه بشینن و برای آزمون ها بخونن...

راستی موضوع فقط درباره ی زبان انگلیسی هست ها!

(لطفا در نظرسنجی حداکثر 3 مورد رو مشخص کنید.)
    ویرایش توسط ka003 : February 14th, 2015 در ساعت 09:26 PM دلیل: افزودن الگو
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Azad University

پیش فرض پاسخ : چه چیزی/کاری بیشتر از همه باعث شد زبانتون خوب شه؟

با سلام و ادب خدمت دوستان
    با برنامه زیر 6 ماهه مفید برای ایلتس 7 میتونید آماده شید.
    جهت آمادگی آزمون IELTS کتاب Objective IELTS Blue vol Intermediate حاوی 20 درس با پاسخ کامل را در 1-2 ماه مفصل خواندن Self studyمنجر به آمادگی اولیه می شه و بعد از اون کتاب IELTS Master Class بسیار عالیه فقط جواب نداره ولی لازمه . برای Speaking کتاب Maximizer حتما شروع کنید بسیار کامل و جامعه .نهایتا سری کتاب های Crack IELTS in a flash منتشرشده در ایران رو جداگانه تمام Skills های اونو به موازات هم تمرین کنید و حداقل 40 تا آزمون کامل هر اسکیل رو بخونید که 4 ماه Self study طول میکشه ( نکته ریدینگ برخی جواب پاسخ نامه غلط چاپ شده بررسی کنید)و 1-2 ماه هم سری کتاب های Cambrige IELTS رو 5-6-7-8 رو حتما مرور کنید بعد برای ثبت نام و رزرو آزمون به سایت Ieltstehran.com و سایت Ielts.iauset.com مراجعه کنید. در ضمن اصول رایتینگ نویسی رو حتما از کتاب Crack Ielts نمره های 7 شروع کنید و به استاد بدین تا تصحیح کنه برای Task2 ا ا 20-30الگو کافیه برای ،Task 1 هم 10 الگوی متفاوت با تمرین و غلط گیری جمعا Self study نتیجه مناسب رو میده . از مشکل بودن نباید ترسید فقط پرقدرت و کوشا روزی 12-14 ساعت مفید حدودا 6 ماهه بدون کلاس قابل دست یافتنه ولی تماس و رهیافت با دوستان و استاید جهت اصول مطالعه کتاب ها از الزامات کار هست .بعد از هر تست 40 سواله سوالات رو آنالیز کنید و لغات اونو در دو دفتر جداگانه Speaking vocabulary و Writing Vocabulary یادداشت کنید و آخر شب ها حتما مرور کنید. لیسنینگ هم حتما بعد از تست و آنالیز اون رو روی کاغذ بنویسید و رفع اشکال کنید.
    Good luck
    با آرزوی موفقیت برای عزیزان

Junior Member

من وقتی کلاس آیلتس و تاقل رفتم ناگهان پیشرفت سریعی در زبانم (به خصوص اسپیکینگ) ایجاد شد.

Junior Member

امتحانی مثل تافل مجبورت می کنه که در یه بازه کوتاه وقت زیاد بذاری و ناگهانی پیشرفت کنی، مثل دوپیمگ میمونه

Junior Member

تمرین، تمرین، تمرین
    یه شانسی هم که من آوردم این بود که شغلی پیدا کردم که زبان خیلی پرکاربرد بود توش و مجبور بودم همیشه از اطلاعات زبانیم استفاده کنم. خیلی از آدما در طی روز با خودشون حرف می زنن. اگه بتونید این حرفایی که به خودتون می زنید رو به انگلیسی بگید خیلی خیلی خیلی راه خوبیه و اسپیکینگتونُ عجیب تقویت می کنه.

من با ترجمه ی دقیق یک کتاب تخصصی در عرض یک سال فهم زبانم ناگهان از این رو به آن رو شد. مثلاً از 20 درصد ناگهان تا 70 درصد آمد.
    اما سال گذشته (بخاطر همراهی همسرم!) در کلاس های موسسه ی بسیار معروفی شرکت کردم که دستور زبان گشتاری را درس می دهد و نمی دانم اینجا می توان نام آن را آورد یا احتمالاً نه. به هر حال فهم متون انگلیسی من را در سه ترم ده جلسه ای از 70 % به 100% رساند. الآن چند ماهی است که هیچ متن انگلیسی ندیده ام که در فهم جملات آن مشکل داشته باشم. (لغات خاص و تخصصی را استثنا کنید)
    یکی از دوستانم هشت سال قبل به آمریکا رفت. خیلی هم کلاس زبان رفته بود و زبانش خوب بود، اما می گفت اینها انگلیسی دیگری صحبت می کنند نه آن چه در ایران یاد گرفتم. من الآن نامه هایی که برای اساتید خارجی می نویسم رو میدهم بهش غلط گیری کنه میگه زبانت خیلی خوبه و زیاد ایراد نمی گیره. ایراد ساختاری که اصلا، کمی ایراد اصطلاحی می گیره. و من می فهمم بخاطر کاربرد گشتارها می گفت زبان اونها فرق می کنه.
    بنابراین می تونم بگم اگر می خواهید وقت برای زبان بگذارید روی انتخاب موسسه اش دقت کنید. من تبلیغ اون موسسه رو نمی خوام بکنم، بلکه تبلیغ دستور زبان «گشتاری» رو می خوام حتماً بکنم. با اندکی اغراق می تونم بگم که دستور زبان سنتی که همه ی ما در مدرسه و دانشگاه و کلاس زبان آموختیم غلطه!!
    از دوستانی که فکر می کنند زیاد اغراق می کنم در رد دستور زبان سنتی، درخواست می کنم این تست ساده ی تافل رو با دستور سنتی (هر 4 گزینه رو) تحلیل کنند:

Test 11) . . . . . . . . . . . . . in front of a camera lens changes the color of the light that reaches the film.11
    A) Placed a filter
    B) A filter is placed
    C) A filter placed
    D) When a filter placed
    موسسه های قلابی هم نروید اخیرا بعضی جاها یاد گرفته اند می نویسند بر اساس روش گشتاری اما خدا عالم است!

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

For me personally, it was a long yet steady process of learning, I started learning English back when I was 8 and took English classes in an English institute until I was 17. By then I had already taken all their courses and there was nothing left to learn so I started learning on my own and teaching English to children in another English institute. I would pick a topic and talk to myself for hours, I suppose that does sound a tad odd but I was living by myself back then so no one knew about my weird obsession haha

It is understandable that students spend hours preparing for TOEFL but just because you did good on your test, don't assume you'll be like a native speaker once you step off the plane. I've seen so many (and I mean it, sooo many) persians fresh off the boat who did decent on their TOEFL test but their English is just... let's say it's just not very impressive.
    If you want to be able to communicate with native English speakers without sounding like a weirdo, start listening to more casual conversations instead.

ز دوستانی که فکر می کنند زیاد اغراق می کنم در رد دستور زبان سنتی، درخواست می کنم این تست ساده ی تافل رو با دستور سنتی (هر 4 گزینه رو) تحلیل کنند:

Test 11) . . . . . . . . . . . . . in front of a camera lens changes the color of the light that reaches the film.11
    A) Placed a filter
    B) A filter is placed
    C) A filter placed
    D) When a filter placed
    A filter placed....

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    من با ترجمه ی دقیق یک کتاب تخصصی در عرض یک سال فهم زبانم ناگهان از این رو به آن رو شد. مثلاً از 20 درصد ناگهان تا 70 درصد آمد.
    اما سال گذشته (بخاطر همراهی همسرم!) در کلاس های موسسه ی بسیار معروفی شرکت کردم که دستور زبان گشتاری را درس می دهد و نمی دانم اینجا می توان نام آن را آورد یا احتمالاً نه. به هر حال فهم متون انگلیسی من را در سه ترم ده جلسه ای از 70 % به 100% رساند. الآن چند ماهی است که هیچ متن انگلیسی ندیده ام که در فهم جملات آن مشکل داشته باشم. (لغات خاص و تخصصی را استثنا کنید)
    یکی از دوستانم هشت سال قبل به آمریکا رفت. خیلی هم کلاس زبان رفته بود و زبانش خوب بود، اما می گفت اینها انگلیسی دیگری صحبت می کنند نه آن چه در ایران یاد گرفتم. من الآن نامه هایی که برای اساتید خارجی می نویسم رو میدهم بهش غلط گیری کنه میگه زبانت خیلی خوبه و زیاد ایراد نمی گیره. ایراد ساختاری که اصلا، کمی ایراد اصطلاحی می گیره. و من می فهمم بخاطر کاربرد گشتارها می گفت زبان اونها فرق می کنه.
    بنابراین می تونم بگم اگر می خواهید وقت برای زبان بگذارید روی انتخاب موسسه اش دقت کنید. من تبلیغ اون موسسه رو نمی خوام بکنم، بلکه تبلیغ دستور زبان «گشتاری» رو می خوام حتماً بکنم. با اندکی اغراق می تونم بگم که دستور زبان سنتی که همه ی ما در مدرسه و دانشگاه و کلاس زبان آموختیم غلطه!!
    از دوستانی که فکر می کنند زیاد اغراق می کنم در رد دستور زبان سنتی، درخواست می کنم این تست ساده ی تافل رو با دستور سنتی (هر 4 گزینه رو) تحلیل کنند:

A) Placed a filter
    B) A filter is placed
    C) A filter placed
    D) When a filter placed
    موسسه های قلابی هم نروید اخیرا بعضی جاها یاد گرفته اند می نویسند بر اساس روش گشتاری اما خدا عالم است!
    منظور از دستور زبان گشتاری؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepinaz نمایش پست ها
    منظور از دستور زبان گشتاری؟
    دستور زبان گشتاری، به انگلیسی Transformational Grammar، دستور زبانی است که نوام چامسکی آن را ابداع کرده است.
    طبق نظریه ی چامسکی، ذهن انسانی که متولد می شود، شبیه یک لوح سفید نیست که زبان به هر شکلی که باشد روی آن حک شود، بلکه ساختارهای مشخصی در ذهن او وجود دارد که زبان باید آن ها را رعایت کند. بنابراین طبق این نظریه، دستور زبان انگلیسی با دستور زبان فارسی، عربی و تمام زبان های بشری یکسان است. حتی دستور زبان تا حدودی با دستور غان و غون (پیش زبان که مورد استفاده ی کودکان است) نیز مشابهت دارد. چون غان و غون کودکان نیز از همین ذهن انسان برخاسته است.
    هنگامی که می خواهید جمله ای را بیان کنید، ابتدا یک جمله ی بسیار خام در ذهن شما شکل می گیرد، که حاصل انتخاب مفاهیم و لغات از گنجینه ی لغات ذهن، و گنجاندن آن ها در ساختار عمیق ذهن (deep structure) است. اما این جمله قابل بیان کردن نیست. باید جمله توسط گشتارهایی (transformers) به ساختار قابل بیان (interface structure) تبدیل شود. مهمترین این گشتارها عبارتند از: حذف و جابجایی. گشتارها در همه ی زبان ها وجود دارند، اما کاربرد آن ها ممکن است با هم متفاوت باشد، یعنی زبان انگلیسی ترجیح بدهد بعضی چیزها را حذف نماید، که زبان فارسی آن ها را حذف نمی کند و بالعکس.

حال کسی را تصور کنید که هفت سال در یک محیط جدید قرار می گیرد و زبان را به صورت Native می آموزد. این شخص می تواند نوزادی باشد که هفت سال اول عمر خود را صرف یادگیری زبان مادری می کند. او ناخودآگاه از گشتارها استفاده می کند تا جملات خود را بیان کند. پس برای این که شبیه او بخواهید حرف بزنید، یا باید هفت سال در محیط قرار بگیرید، یا باید سعی کنید شبیه او از گشتارها استفاده کنید.

از سوی دیگر، وقتی که او حرف می زند یا می نویسد، چون دائماً از گشتارها استفاده می کند، شما باید با گشتارها آشنا باشید تا بدانید که اصل چیزی که می خواسته بیان کند چه چیزی بوده است.

حسن دستور گشتاری این است که شما بدون آن که معنای واژگان را بدانید، با دیدن جمله می توانید گشتارها را تشخیص دهید و به سرعت بفهمید نقش هر کلمه چیست، کدام فعل است، کدام قید و ... . در حالی که یک فرد Native بدون توجه به دستور زبان این مسئله را متوجه می شود.
    برای مثال، بزرگان زبان شناسی ایران از یک فرد بی سواد درخواست نمودند این جمله را بشنود و هرچه می فهمد بیان کند: «خیانچیاپیانچیاروتلویجهکر دن». این جمله به صورت یک صدای سریع، یکنواخت و بدون وقف و لهجه برای او چند بار پخش شد تا آن که او فهمید: «عده ای به نام «خیانچی» ها، عده ای به نام «پیانچی» ها را «تلویجه» کردند». یعنی فرد Native در هر زبان، نیازی به دانستن قواعد فعل و فاعل آن زبان ندارد، بلکه صرف Native بودن، می تواند نقش های فاعلی (خیانچی ها)، مفعولی (پیانچی ها)، فعل (تلویجه) و فعل کمکی (کردند) را تشخیص دهد. جالب این نکته است که هیچکدام از لغات خیانچی، پیانچی و تلویجه معنایی ندارند و ساختگی هستند.
    اما طبق ادعای چامسکی (که من هم الآن آن را تجربه کرده ام) فردی که Native نیست نیز می تواند با دیدن متن، بدون این که معنای واژگان را بداند، با دانستن دستور زبان گشتاری این نقش ها را تشخیص دهد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    If you want to be able to communicate with native English speakers without sounding like a weirdo, start listening to more casual conversations instead.

A filter placed....
    و من حدس می زنم جلا نیز دارد توصیه می کند شما تلاش کنید به صورتت Native زبان را یاد بگیرید. اگر این کار را می توانید انجام دهید خیلی خیلی خوب است و بهتر از این روشی وجود ندارد. اما ظاهراً هفت سال حضور در محیط انگلیسی زبان بدون داشتن رفیق فارسی زبان می خواهد. به هر حال، حتی اگر روش گشتاری را یاد گرفتید نیز باز هم این کاری که جلا می گوید تلاشی بسیار پیش برنده و لازم است!
    عذر می خواهم طولانی شد، سعی کردم شفاف توصیح دهم. اگر توضیح دقیق می خواهید می توانید این صفحات را ببینید:
    ویکی پدیا: دستور گشتاری (همین انگلیسی ش رو بخونید، فارسی ش کامل نیست)
    آخرین نظریه ی چامسکی در دستور گشتاری

Junior Member tichismor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    management of IT , univesity of tehran

A) Placed a filter
    B) A filter is placed
    C) A filter placed
    D) When a filter placed
    ببخشید من تازه نظریه گشتاری و یاد گرفتم فقط می خواستم بدونم درست یاد گرفتم یا نه پس تجزیه می کنم اگر ایرادی داره لطف کنید بگید ( یه جور تسته دیگه D: )

in front of a camera lens نقش گروه حرف اضافه ای PP
    changes فعل V دو ظرفیتی
    the color of the light that reaches the film
    گروه اسمی دو NP2 که یک RC هم داره

در اینجا یک NP1 کم داریم
    گزینه A اینجا RT5 که while اول جمله حذف شده و معنی نمیده
    تو گزینه B
    این جمله اومده ما NP1 میخوایم
    و گزینه C هم و RT2 رخ داده که which is حذف شده بعد از بازسازی میشه a filter which is place in front of the camera lens ...
    گزینه D اینجا VP جانشین NP1 میشه ولی z زمانی رو رعایت نکرده کل فعلها زمان حال در واقع نوعی حقیقت علمی و داره بیان می کنه و palced گذشته اومده همخونی نداره
    درست گفتم ؟؟؟؟
    nothing in the world can bother you as much as your own mind, I tell you.
    in fact others seem to be bothering you, but it is not others, it is your own mind.
    sri sri ravi shakar

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)