نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
persian boy عزیز من 2تا از 20 تا دنیا رو گفتم نه در امریکا هر دو امار ولی نشون میده که واقعا قوی هستن دانشگاهاش
اما اگه میشه شما راجع به هزینه های زندگی در کالیفرنیا توضیح بدین من اونطرف رو دیدم اما زندگی نکردم ولی به کررات دیدم که خوده امریکایی ها مینالن و میگن خیلی جای گرونیه!؟
میشه توضیح بدین کلیه هزینه های برای داشتن یه زندگی معمولی ( نه دانشجویی) تو اون ایالت چقدره؟ هزینه (بیمه ماشین و utilities و اجاره یه اپارتمان) هر اونچه که فکر میکنی باید در نظر گرفت رو اگه میشه بگو
اما راستش من که خودم شرق رو هم دیدم اونور رو بیشتر میپسندم مگه اینکه خیلی وضع اقتصادیم خوب باشه که بشه در مناطق خوبه کالیفرنیا زندگی کرد
راستی این ایراد هم که هی میفرمایید ایرانی های اونجا درس نخوندن و همه جوری هست توش خوب همین طور باید باشه دیگه مگه قراره همه افراد در امریکا تحصیل کرده باشن!
فکر میکنم بعضی از ما رو جو گرفته . این موضوع هم که پر ایرانیه و این ها خوب میتونه باعث بشه دوری از ایران رو راحت تر تحمل کرد.
نه بحث تحصیل کرده بودن یا نبودن نیست. شما باید خودت ببینی تا متوجه منظور من بشی.. اونم یه جورایی سلیقه ایه دیگه. ممکنه من نوعی خوشم نیاد شما بتونی کنار بیای و .. سر موضوعات سلیقه ای نمیشه بحث کرد..
در مورد هزینه در مقایسه با جاهای دیگه فقط هزینه خونه بالاتره و بقیه چیزا ( خوراکی ها و پوشاک و .. ) چون توی فروشگاه های زنجیره ای ارائه میشه تو کل آمریکا یه جوره..
البته نمیشه دقیق قیمت تعیین کرد چون به نسبت هر کسی فرق میکنه.. کسی هست اینجا داره با ماهی 900$ زندگی میکنه. کسی هم هست با $1500 کاملا بستگی به نحوه زندگی کردن داره.. اما به نظر من با $1000 میشه یه زندگی معمولی داشت.. البته وقتی بحث ماشین میاد وسط خوب هزینه ماهیانه بیمه و سوخت هم اضافه میشه که یه چیزی حدود 300-200 تا میشه.. اونم باز متغیره..