صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 92

موضوع: ایالت کالیفرنیا

پیش فرض پاسخ : ایالت کالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    شما معیارت را بگو
    چه موقع یک شهر را در این لیست قرار می دهی؟
    من به نظرم معیار جمعیت یک میلون معیار جالبی نیست وگرنه نمیگم که با رنکینگ موافقم. من اون دو شهری که شما میگید رو ندیدم (یا فقط با ماشین رد شدم) ولی شهری که 4000 هزار نفر جمعیت داره کلا فکر نمیکنم توی هیچ لیستی قرار بگیره (بین یک میلیون و چهار هزار خیلی فاصله هست!).

کلا رنک کردن از نطر میزان boring بودن کار جالبی نیست. و خیلی نمیشه نظر داد. شخصا به نظر من شهرهای شرق LA خیلی interesting نیستند ولی لزوما رنک کردن اونها خیلی معنی نمیده. خود LAشهر رو هم اگه به تنهایی در نظر بگیرید شاید خیلی شهر جالبی نباشه و یک سری شهرهای اطرافش جالبتر باش ولی خوب همه اینها به نظر شخصی بر میگرده. LA از اون جمله شهرهاییه که معمولا آدم ها یا دوستش دارن و یا بدشون میاد و معمولا وسط خیلی نداره.

شما شهرهای بالای یک میلیون رو ببین:

Rank City Name Population
    1 New York 8,405,837
    2 Los Angeles 3,884,307
    3 Chicago 2,718,782
    4 Houston 2,195,914
    5 Philadelphia 1,553,165
    6 Phoenix 1,513,367
    7 San Antonio 1,409,019
    8 San Diego 1,355,896
    9 Dallas 1,257,676

به نظر من اینها لزوما interesting ترین شهرها نیستند. به نظر من به نوع برخورد مردم، افکار مردم، پوشش و فرهنگ و ... هم برمیگرده. به معماریه شهر هم بر میگرده. به آب و هوا و موقعیت جغرافیایی هم بر میگرده. شهری که ساحل داره یا به ساحل نزدیکه یه فرهنگی رو با خودش میاره که جاهای دیگه ندارن. اگه من میخواستم interesting بودن رو رنک کنم توی شهرهایی که رفتم احتمالا Seattle، Portland، San Franscisco و San Diego از همه بالاتر قرار میگرفتن در صورتیکه فقط San Diego بالای یک میلیون جمعیت داره. شهرهایی هم هستن مثل Phoenix و San Antonio که با وجود جمعیت بالای یک میلیون نفر فوق العاده boring هستند!

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    خود LAشهر رو هم اگه به تنهایی در نظر بگیرید شاید خیلی شهر جالبی نباشه و یک سری شهرهای اطرافش جالبتر باش ولی خوب همه اینها به نظر شخصی بر میگرده.
    من همین را می گویم

برای نمونه نقشه چهار شهر را این جا می گذارم

مثلا شهر highgrove را در نظر بگیر
    در این شهههههههههههر حتی یک مدرسه وجود ندارد!
    چند قدم بالاتر بری می شود شهر Grand Terrace
    چند قدم پایین تر بری می شود شهر رورساید
    به سمت غرب بری می شود شهر colton
    از شرقی ترین نقطه تا غربی ترین نقطش نیم ساعت پیاده است و چهار دقیقه با ماشین

همین طور به سه شهر دیگر نگاه کنید

یک کوچه (یا خیابان) هست که یک سمت کوچه متعلق به یک شهر است سمت دیگرش شهر دیگر

از این دست شهر ها بسیار است

تازه می زسیم به شهر های بزرگتر مانند سانتا آنا ، آناهیم ، ایرواین و ....
    شما اگر نقشه دستت نباشد اصلا متوجه نمی شوی شهر عوض شد الان شهر دیگری هستی

وقتی از قلب داون تا یک شهر تا قلب داون تا یک شهر دیگر با ماشین ۵ تا ۱۰ دقیقه فاصله هست چطور می توانی آن ها را شهر های متفاوت بنامی؟ و اگر رفتی در یکی از این شهر ها ساکن شدی خودت را محدود به همان شهر کنی و بگویی حوصله مسافرت نداری؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

سلام دوستان لطفا مقايسه اى بين شهرهاى سن ديگو و سان فرانسيسكو و سن خوزه و سانتاباربارا و اوكلند و لس انجلس با توجه به ادامه فعاليت آكادميك در زمينه فيزيك نظرى داشته باشيد البته تمام شهرهاى مذكور داراى دانشگاه ها و مراكز معتبرى هستند اما با درنظر گرفتن مساىل ديگر همچون زندگى براى خانواده و بهداشت و امنيت و ميزان آلاينده هاى هوا و پاكيزگى محيط زيست و.... مقايسه اى داشته باشيد ممنون ميشم. جداى از مسائل اقليمى اگر ممكن هست مقايسه اى بين شهرهاى اين ايالت با شهر بوستون داشته باشيد كه فرهنگ حاكم بر شهرها چقدر متفاوت هست و فاكتورهاى ديگه اى مثل متراژ محل زندگى چقدر ميتواند به كاليفرنيا اولويت دهد و مركز فرهنگى و دانشگاهى بودن چقدر بوستون را در اولويت قرار ميدهد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliphysics1 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا مقايسه اى بين شهرهاى سن ديگو و سان فرانسيسكو و سن خوزه و سانتاباربارا و اوكلند و لس انجلس با توجه به ادامه فعاليت آكادميك در زمينه فيزيك نظرى داشته باشيد البته تمام شهرهاى مذكور داراى دانشگاه ها و مراكز معتبرى هستند اما با درنظر گرفتن مساىل ديگر همچون زندگى براى خانواده و بهداشت و امنيت و ميزان آلاينده هاى هوا و پاكيزگى محيط زيست و.... مقايسه اى داشته باشيد ممنون ميشم. جداى از مسائل اقليمى اگر ممكن هست مقايسه اى بين شهرهاى اين ايالت با شهر بوستون داشته باشيد كه فرهنگ حاكم بر شهرها چقدر متفاوت هست و فاكتورهاى ديگه اى مثل متراژ محل زندگى چقدر ميتواند به كاليفرنيا اولويت دهد و مركز فرهنگى و دانشگاهى بودن چقدر بوستون را در اولويت قرار ميدهد؟
    سلام. من در مورد بوستون خیلی نمیتونم نظر بدم ولی میتونم شهرهای کالیفرنیا رو براتون مقایسه کنم.

سان فرانسیسکو، سن حوزه و اوکلند همه جزو Bay Area هستند و در شمال کالیفرنیا قرار دارند (Northern Cal). فاصله بین این شهر ها هم با ماشین زیر یک ساعته. هر سه شهر های نسبتا بزرگ هستند و محله های خوب و بد دارن ولی در کل اوکلند نا امن ترین شهر Bay Are هستش. فعالیت Gang ها توی اوکلند زیاده و یک سری از محله ها واقعا خطرناک هستند و باید از آنها دوری کرد. ولی خوب یک مقداری هزینه اجاره خونه هم توی اوکلند کمتر از دوشهر دیگه اس. اوکلند توی شرق Bay Area قرار داره (East Bay) و مجاور شهر Berkeley هست که جزو شهر های خیلی قشنگ ناحیه است و البته از لحاظ آکادمیک هم به خاطر دانشگاه UC Berkeley سطح بالایی داره. اوکلند از غرب به آب های Bay راه داره ولی ساحلی که بشه روی اون راه رفت نداره (اصلا ساحل شنی نداره).
    سان فرانسیسکو شهر زیباییه و خیلی توریستیه. خیلی هم گرونه (گرونتر از دو شهر دیگه). ترافیک SF از همه اینها هم بدتره و پیدا کردن جای پارک و ... هم سخت تره. از لحاظ فرهنگی، SF جزو لیبرال ترین شهر های امریکا (و حتی جهان!) اه.
    هوای سانفرانسیسکو معمولا مه آلود و یه مقدار ابریه و کلا سوز میاد و هیچ وقت خیلی گرم نمیشه ولی خیلی سرد هم نمیشه. اوکلند به مقدار از SF گرم تره ولی باز هم خیلی گرم نمیشه. سانفرانسیسکو از سه طرف ساحل داره ولی ساحل های نسبتا سردی هستند و باد زیاد میاد برای همین هم خیلی برای فعالیتهای ساحلی مفید نیستند. دانشگاههای UC San Fransisco و San Francisco State University بزرگترین دانشگاههای شهر هستند.
    San Jose توی South Bay هست و همیشه آفتابیه و گرم هم میشه (هیچوقت هم سرد نمیشه). البته به گرمی روزهای تابستان تهران نمیشه. شرجی هم نیست. از لحاظ بافت شهری SJ یه مقدار پهن تر از دو شهر دیگه است. ترافیک کمتره و جای پارک و ... به راحتی یافت میشه. ولی همین هم باعث میشه یه مقداری شهر بی مزه ای باشه. اجاره خونه واقعا بستگی به محل سکونت داره. توی شرق شهر اجاره ها کمه ولی امنیت هم پایینه. بقیه شهر از نظر امنیت OK هست. اجاره برای یک خونه یک خوابه شاید حدود ماهی $1700 دلار باشه به طور میانگین و توی محله های بهتر تا $3500 دلار هم میره. san jose از شمال به Bay راه داره ولی اونجا بیشتر اسکله های صنعتی هستند و ساحل خاصی نداره. ولی جنوب غرب SJ با یه مقدار رانندگی به Santa Cruz میرسه که تقریبا میشه گفت بهترین ساحل NorCal رو داره. شهر Palo Alto هم در شمال غرب SJ واقعه که دانشگاه Stanford اونجا قرار داره. San Jose State Univ. و University of Santa Clara هم در SJ یا اطراف اون قرار دارند.

Silicon Valley هم به ناحیه ی بین شمال SJ تا Palo Alto گفته میشه که شرکتهای high tech مثل Google و Apple و Intel و HP و صد ها شرکت دیگه اونجا حضور دارند و برای رشته های مهندسی محل مناسب برای کاریابی هستند و البته تاثیر به سزایی هم در بالا بردن هزینه زندگی در Nor Cal داشته اند.

قسمت SoCal رو میذارم برای دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند (چند نفر توی همین فروم هستند). اگه کسی جواب نداد خودم میام مینویسم اونم.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

امنيت

کد:
    North
    1,475    San Jose
    2,718    San Francisco
    2,810    Santa Cruz
    5,091    Oakland

South
    593    Irvine
    1,680    Santa Barbara
    1,700    San Diego
    1,881    Los Angeles
    2,061    Riverside
    207,594    Vernon
    عدد کمتر یعنی امنیت بیشتر
    ایرواین امن ترین شهر کالیفرنیا است که دانشگاه معتبر دارد

Vernon خظرناکترین شهر کالیفرنیا است. این شهر همسایه جنوبی شهر لس آنجلس است.
    از قلب داون تاون شهر لس آن جلس تا قلب داون تاون ورنون با ماشین فقط ۱۰ دقیقه فاصله است
    این شهر ۱۱۰ برابر نا امن تر از لس آنجلس است
    نا امنی به حدی است که قیمت خانه در آن جا (که ۱۰ دقیقه ای داون تاون لس آنجلس هست) تقریبا نصف قیمت خانه در ریورساید (که یک ساعتی داون تاون لس آنجلس هست) است

یعنی Oakland در مقایسه با Vernon بسیار امن حساب می شود!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    ایرواین امن ترین شهر کالیفرنیا است که دانشگاه معتبر دارد

Vernon خظرناکترین شهر کالیفرنیا است. این شهر همسایه جنوبی شهر لس آنجلس است.
    از قلب داون تاون شهر لس آن جلس تا قلب داون تاون ورنون با ماشین فقط ۱۰ دقیقه فاصله است
    این شهر ۱۱۰ برابر نا امن تر از لس آنجلس است
    نا امنی به حدی است که قیمت خانه در آن جا (که ۱۰ دقیقه ای داون تاون لس آنجلس هست) تقریبا نصف قیمت خانه در ریورساید (که یک ساعتی داون تاون لس آنجلس هست) است

یعنی Oakland در مقایسه با Vernon بسیار امن حساب می شود!
    کلا بنظر میرسه Vernon اصولا منطقه مسکونی نیست و بیشتر منطقه صنعتی و انبار است. طبق نوشته ویکیپدیا جمعیتش فقط صد نفر است. شاید بهمین دلیله که ضریب امنیتش اینقدر پایین محاسبه شده.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vernon,_California

رشته و دانشگاه
    مهندسی

ميزان آلاينده هاى هوا
    آلودگی از نظر گاز ازن

سه شهر لس آنجلس ، لانگ بیچ و ریورساید آلوده ترین شهر در کل آمریکا هستند
    گاز ازن چون بی رنگ است با چشم دیده نمی شود. همچنین بدون بو است
    داخل پرانتز (سن برناردیو و ایرواین هم قسسمتی از آلودگی این سه شهر نصیبشان می شود)
    بعد از این سه شهر نوبت به مرکز کالیفرنیا یعنی Bakersfield و Fresno-Madera می رسد
    در رده های بعدی می توان به سن دیگو اشاره کرد
    بنابراین منطقه bay از بقیه نقاط پاک تر حساب می شود

از نظر سایر آلاینده ها

مرکز کالیفرنیا آلوده تر از بقیه قسمت ها است یعنی Merced Bakersfield Fresno
    بعد از مرکز باز به سه شهر لس آنجلس ، لانگ بیچ و ریورساید می رسیم
    داخل پرانتز (سن برناردیو هم از این سه شهر آسیب می بیند اما ایرواین خیر!)
    سن دیگو در رده های میانی قرار دارد
    بنابراین منطقه bay از بقیه نقاط پاک تر حساب می شود

نتیجه
    منطقه bay از بقیه نقاط پاک تر حساب می شود
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

سلام، من از دانشگاه سانتاکروز پذیرش گرفتم، و برنامه ای که قراره تحصیل کنم به گونه ای هستش که یکسری واحد ها تو محل اصلی ارائه میشه و یکسری توی "سیلیکن ولی".
    از لحاظ شرایط زندگی بین این دوتا کدوم رو پیشنهاد میکنین؟ برای رفت و آمد راحت ترین راه کدومه؟

Arrow پاسخ : ایالت کالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    من 28 تا ایالت رو سفر کردم (یه بار با ماشین از غرب به شرق رفتم و از مسیر متفاوت برگشتم). در مورد مردم کالیفرنیا (چه ایرانی چه غیر ایرانی) باید بگم که اکثرا با بقیه امریکا فرق دارن و متاسفانه به خاطر بودن در کالیفرنیا یه احساس برتری میکنن نسبت به بقیه. اصولا کالیفرنیاییها در نزد بقیه محبوب نیستن (مخصوصا برای ایالتهای کناری). این حالت باعث میشه من خودم حیلی علاقه به زندگی در این ایالت نداشته باشم. ولی شرکتهای بزرگ زیادی در کالیفرنیا هستن که شزایط رو برای کار مناسب میکنه. همچنین دانشگاههای خیلی خوبی هم داره. آب و هوا هم که حرف نداره. کسانیکه امریکا هستن میدونن آب و هوا چقدر مهمه. با این وجود من با اینکه خودم خیلی خوشم نمیاد احتمال میدم آخرش سر از اونجا در بیارم

البته همه مردم کالیفرنیا اینطوری نیستن و اکثرا جوونا این اخلاقا رو ندادن و بیشتر در آدمای میانسال دیده میشه. خودم فامیلای زیادی توی کالیفرنیا دارم که متاسفانه همه همینطوری هستن. البته من دوست ندارم این حرفها رو بزنم ولی گفتم شاید به بحث کمک کنه.

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون میشم با توجه به تجربه ای که دارید منو راهنمایی کنید
    با چند تا از دوستانم برای دکترا اقدام کردیم اونها قراره که به شیکاگو 1 سال زودتر از من برن. من سال ذیرتر می رم و سال آینده. هرسه یک رشته و رشته ژنتیک هستیم.
    من کالیفرنیا را مناسب تر میبینم. از لحاظ هزینه و امنیت و شرایط زندگی برای یک دختر جوون به نظرتون کدوم انتخاب مناسبتری هست؟ و یا به نظرتون جای مناسبتر غیر از این دو مکان
    مرسی

Member

سلام.دوستان من و همسرم یک ماه دیگه میایم لوس انجلس از انجا که کسی رو در امریکا نداریم هنگام ورود کجا باید بریم هتل مناسب نزدیک ucla معرفی.میکنید و بعد اینکه برای اجاره خونه اگه جایی رو بشناسید و معرفی کنین خیلی کمک هستش به ویزه اگه جایی باشه مه بچه ها قبلا ساکن بودن و امن و خوب باشه .همون اطراف وست وود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)