صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 92

موضوع: ایالت کالیفرنیا

پیش فرض پاسخ : ایالت کالیفرنیا

من مشاهدات محدود خودمو میگم
    کالیفرنیا اب و هواش خیلی جالب بود و بهترین جایی بود که من تاحالا دیدم در دنیا! خیی شلوغ( پر جمعیت ترین ایالت امریکا) و خوب وقتی اینطوری میشه یه حالت بی قانون تر .
    کلی ادم حسابی ولی در عین حال کلی مهاجر مکزیکی غبر قانونی که کلاسه اونجا رو پایین اورده
    ایرانی های خیلی موفق و خیلی معمولی در کنار هم به گونه ای که من سطح اجتماعی بعضیاشونو میدیدم واقعا تو ذهنم سوال بود چرا پا شدن اومدن اونور؟ ولی خوب خودشون خیلی خودشونو قبول داشتن!
    این خیابون وست وود که رسما یه تیکه از ایران به نظر میاد اینقدر بیلبورد مغازه ها فارسی نوشته و همه ایرانین اون طرف ها
    بیشترین تعداد میلیونر در دنیا رو در خودش داره لس انجلس
    بورلی هیلز هم که معرف حضور همتون هست بهترین و گرون ترین و اشرافی ترین منطقه برای زندگی در امریکا که گویا 20% املاکش هم برای ایرانیاس و بعضا اجاره میدن به سوپر استار های هالی وودی
    در کل اگه ادم بتونه فاند بگیره از دانشگاهاش یا اینکه تو ایران متمول باشه خوب جایی هست برا رفتن و گرنه خیلی بهتره که ادم تو یه جای ارزون درسشو بخونه و بعد اونجا بره برا کار و زندگی
    گرچه که بنده منطقه new england و شمال شرق رو با اصالت تر میدونم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

داستان این چیه؟ کسی میدونه؟

If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license from your home state or country, you may drive in this state without getting a California driver license as long as your home state license remains valid.

http://dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#two500
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bestbud2010 نمایش پست ها
    خوب من شروع می کنم
    پرجمعیت ترین ایالت و از خوش آب و هوا ترین نقاط آمریکا هست و مثل اینکه بیشترین تعداد مهاجر رو هم بین ایالت های دیگه داره.
    یک سوالی که من همیشه داشتم این بوده چرا با وجود ایالت های در سطح کالیفرنیا مثل ماساچوست نیویورک فلوریدا و تگزاس... ایرانی ها بیشتر تمایل به اونجا دارند؟
    این طور که دوستان میگن ، قشر شکست خورده ایرانی ها رفته کالیفرنیا و لوس آنجلس . (آیا این درسته؟) . گفته میشه جو چشم و همچشمی و ... که من به شخصه می خواهم ازش فرار کنم اونجا پررنگ تنر از ایرانه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط koohifar نمایش پست ها
    این طور که دوستان میگن ، قشر شکست خورده ایرانی ها رفته کالیفرنیا و لوس آنجلس . (آیا این درسته؟) . گفته میشه جو چشم و همچشمی و ... که من به شخصه می خواهم ازش فرار کنم اونجا پررنگ تنر از ایرانه!
    اینطورها هم نیست. گروه مهاجران اول انقلاب ممکنه از این دسته باشند ولی افرادی که در طول ده بیست سال اخیر در کالیفرنیا اقامت کرده اند عموما بخاطر بازار کار وسیع و بخصوص مرکزیت بازار کار تکنولوژی است. منطقه سان فرانسیسکو و سن خوزه و silicon valley و بطور کلی Bay area هنوز قلب اصلی تکنولوژی امریکاست. بگذریم از اینکه از نظر آب و هوا هم هیج کدام از ایالتهای ذکر شده با کالیفرنیا برابری نمیکنند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اینطورها هم نیست. گروه مهاجران اول انقلاب ممکنه از این دسته باشند ولی افرادی که در طول ده بیست سال اخیر در کالیفرنیا اقامت کرده اند عموما بخاطر بازار کار وسیع و بخصوص مرکزیت بازار کار تکنولوژی است. منطقه سان فرانسیسکو و سن خوزه و silicon valley و بطور کلی Bay area هنوز قلب اصلی تکنولوژی امریکاست. بگذریم از اینکه از نظر آب و هوا هم هیج کدام از ایالتهای ذکر شده با کالیفرنیا برابری نمیکنند.
    there are 2 types of Iranians who are in the California :

1- those who went to California with GREEN CARDS at the begining
    2- those who went there with F1 VISA

the first type are the worst kind of Iranians. i hate them all! they are the one who think that USA is their fathers property and are the ones who frequently use English words amoung their Farsi Conversations!!!

these are all the ones who are the scum of the world and just ran away from Iran after Shah!!!!

BUUUUUUUUUUUt the 2nd type!

they have a good potentiality to become just like the first category but they are better than others. they are working in good Comps and also good universities. they think that it is ok that we have americans here in the USA and we can leave with each other but the first type think that they had to get rid of Americans as soon as possible.

the best part of USA for studying and leaving is the North East.

california and Nevada are good for weather and FUN (L.A.)

Northeastern are friendly, more advanced in technology (just take a look at the ranking of their universitis) and better foods and Ethnics !!!!

i can not believe that you can find better structures than the thing that we have in Chicago and New York.

what about California ? just CORN Farms and . . .

the best Agricultural products coms from California! every day i eat them for my lunch and dinner. they have a crazy amount of farm lands just because of their weather condition and also WINES!!!!!

california is the land of WINE!

Illinois is the Land of Lincoln.

see how is the difference!

california is full of Mexicans! here in Illinois (north of USA) we have only an small amount of them! why? because it is far from Mexico and the weather here is colder than California.

the more we have the Mexicans the more we have DRUGS and . . .

so North of America is best even for the Technology and . . .

ApplyAbroad Guru

شما مشخص است که کالیفرنیا رو اصلا ندیده اید دوست عزیز. یک چند بار از شیکاگو به منطقه سان فرانسیسکو تشریف ببرید نظرتان عوض میشود.

از نظر تکنولوژی هم اصولا مقایسه کالیفرنیا با ایالتهای دیگر قیاس مع الفارق است. منطقه Bay Area هنوز با اختلاف زیاد قطب تکنولوژی پیشرفته امریکاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها

Northeastern are friendly, more advanced in technology (just take a look at the ranking of their universitis) and better foods and Ethnics !!!!

i can not believe that you can find better structures than the thing that we have in Chicago and New York.

the best Agricultural products coms from California! every day i eat them for my lunch and dinner. they have a crazy amount of farm lands just because of their weather condition and also WINES!!!!!

california is full of Mexicans! here in Illinois (north of USA) we have only an small amount of them! why? because it is far from Mexico and the weather here is colder than California.

so North of America is best even for the Technology and . . :

.
    اولا خوشحالم که از جایی که بدت میومد اینقدر خوشت اومده
    اما.....
    میبینید که تو بین 20 تا دانشگاه اول دنیا دو تاش از کالیفرنیا هستن و تازه اولین در دنیا هم.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Times_H...rsity_Rankings
    راجع به اقتصاد که دیگه نفرمایید
    بزرگترین اقتصاد رو بین تمام ایالت ها داره
    http://en.wikipedia.org/wiki/California
    اگرم نوع اقتصادش فکر میکنید کشاورزی هست اشتباه میکنیدhttp://en.wikipedia.org/wiki/File:Gr...t_dollars).svg
    سیلیکون ولی رو هم یه سرچی خودتون بفرماییدتا به خوبی های بیشتر این ایالت پی ببرید

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    there are 2 types of Iranians who are in the California :

1- those who went to California with GREEN CARDS at the begining
    2- those who went there with F1 VISA

the first type are the worst kind of Iranians. i hate them all! they are the one who think that USA is their fathers property and are the ones who frequently use English words amoung their Farsi Conversations!!!

these are all the ones who are the scum of the world and just ran away from Iran after Shah!!!!

BUUUUUUUUUUUt the 2nd type!

they have a good potentiality to become just like the first category but they are better than others. they are working in good Comps and also good universities. they think that it is ok that we have americans here in the USA and we can leave with each other but the first type think that they had to get rid of Americans as soon as possible.

so North of America is best even for the Technology and . . .
    you mean "living"!First of all how could you say that there are 2 groups of iranians???I think you just wanna say that where you are is the best place and it doesn't matter for you even if you relocate and settle in california you will start saying that california is awesome and illinois is for poor people and....
    you can give us the good points and bad points of Illinois,because you are living there but if you wanna just say negative things about a place where you have never been is a little bit ridiculous.inferring that you just want to say that I am in the best place and simply "I am the best" which is not a good attitude

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

من با قسمت اول صحبت های دوستمون hosseinab موافقم. درباره دو دسته مهاجران ایرانی.. اکثر کسانی که تو لاتری برنده میشن یا به واسطه خانواده یا... ( غیر از تحصیل و کار ) گرین کارد میگیرن اکثرا اولویت اولشون کالیفرنیاست. دلیلش هم واضحه: 1- تعداد ایرانی زیادی که اینجا داره و خیلی از این عزیزان که مشکل زبان داران، دیگه نگران زبان نیستن، چون کسایی هستن اینجا 10 سال تو LA زندگی میکنن یک کلمه انگلیسی بلد نیستن! 2- به خاطر همون ویژگی های رفاهی-تفریحی که داره و صد البته آب و هوا ( به قول معروف آنچه خوبان همه دارند اینجا یکجا داره )

اما درباره مقایسه غرب آمریکا و مشخصا کالیفرنیا با ایالت های شمال و شمال شرقی.. دوستمون از نقطه نظر فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و تحصیلی مقایسه کردن. در مورد مسائل اجتماعی و فرهنگی نمی تونم نظر بدم چون اول باید برم ببینم شرق رو.. اما با توجه به شنیده ها به نظر میرسه همینطور باشه و در حالت کلی از این لحاظ اون طرفی ها اوضاعشون بهتر باشه. در مورد مکزیکی ها هم کاملا این موضوع درسته. در کل آدم های از این دست اینجا زیاد میبینید و مهاجران غیر قانونی. و همینطور در مورد drug و crime rate و .. البته همه اینها دلیل نمیشه جای بدی برای زندگی باشه که خیلی هم جای خوبیه..
    اما باز هم تا نرم شرق رو نبینم نمی تونم بگم تفاوت در چه حده..

اما با قسمت بعدی صحبت هاشون در مورد education و Economics میخوام اکیدا مخالفت بکنم. اول راجع به دانشگاه های کالیفرنیا بگم که هم از لحاظ کیفیت و هم کمیت با هیچ ایالت دیگه مقایسه نمی تونید بکنید.. دوستمون گفتن 2 تا توی 20 تا حالا من آخرین آمار منتشر شده دانشگاه های تاپ آمریکا رو میدم بهتون:
    http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-engineering-schools/eng-rankings

ا
    ز 25 تای اول 7 تاش تو کالیفرنیاست. توجه کنید که آمریکا 50 تا ایالت داره! و سهم کالیفرنیا از 25 دانشگاه برتر رقم %28 هستش!!! یعنی نزدیک به 1/3 !!!
    حالا شما میفرمایید northeast. تو همین لیست دقت کنی میبینید کل شمال و شمال شرق همین اندازه دانشگاه تاپ داره!
    شما در نظر بگیر که داری کل شمال و شمال شرق ایالات متحده رو با یک و فقط یک ایالت (کالیفرنیا) مقایسه میکنی!! که اصلا عادلانه نیست.. با این وجود کل اون منطقه دست در دست هم، از لحاظ اقتصادی و آکادمیک پایین تر هستند از کالیفرنیا..

ای کاش قبل از اینکه این مطالب رو بنویسید، لا اقل یکبار حوصله میکردید و صفحه wikipedia کالیفرنیا رو مطالعه میفرمودید.
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gross_Domestic_Product_of_California_2008_(mi llions_of_current_dollars).svg

این نمودار ( GDP ( Grass Domestic Product کالیفرنیا در سال 2008 هستش. که dental.persian بهش اشاره کردن:
    اینجا به وضوح نشون داده میشه که بیشترین سهم رو به ترتیب:
    1-education, health services
    ..
    3-Trade, Transportation
    ..
    5-manufacturing
    ...
    و آخری 10- agriculture and mining فقط 2% !!!
    حالا چجوری شما میفرمایید کالیفرنیا فقط ذرت و مزرعه داره؟
    جا داره از شما راجع به منبع اطلاعاتی تون سوال کنم اینجا..
    همون silicon valley دوستان بهش اشاره کردن، خودش بدون هیچ توضیح اضافی گویای خیلی چیزهاست..

این هم مقایسه با کشورهای دیگه دنیا و باقی ایالات آمریکا:
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:USA-World_Nominal_GDP.PNG

ا
    ینجا به وضوح نشون داده شده که کالیفرنیا از لحاظ اقتصادی داره با غول های اقتصادی دنیا رقابت میکنه. GDP شون از تمام کشورهای آسیای جنوب شرق و اقیانوسیه ( سنگاپور، مالزی، استرالیا) ، اروپا ( شامل روسیه، ایتالیا، کشورهای اسکاندیناوی ( سوئد، نروژ و ... ) و آمریکای لاتین (شامل برزیل ) و آسیا ( شامل چین و هند ) بالاتره!!
    تو 2008 فقط ژاپن و دو سه تا کشور پیشرفته اروپایی مثل انگلیس و فرانسه شرایطشون بهتر بوده!!
    چند سال پیش هم من شنیده بودم که کالیفرنیا در مجموع هفتمین اقتصاد برتر دنیاست!!
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

persian boy عزیز من 2تا از 20 تا دنیا رو گفتم نه در امریکا هر دو امار ولی نشون میده که واقعا قوی هستن دانشگاهاش
    اما اگه میشه شما راجع به هزینه های زندگی در کالیفرنیا توضیح بدین من اونطرف رو دیدم اما زندگی نکردم ولی به کررات دیدم که خوده امریکایی ها مینالن و میگن خیلی جای گرونیه!؟
    میشه توضیح بدین کلیه هزینه های برای داشتن یه زندگی معمولی ( نه دانشجویی) تو اون ایالت چقدره؟ هزینه (بیمه ماشین و utilities و اجاره یه اپارتمان) هر اونچه که فکر میکنی باید در نظر گرفت رو اگه میشه بگو
    اما راستش من که خودم شرق رو هم دیدم اونور رو بیشتر میپسندم مگه اینکه خیلی وضع اقتصادیم خوب باشه که بشه در مناطق خوبه کالیفرنیا زندگی کرد
    راستی این ایراد هم که هی میفرمایید ایرانی های اونجا درس نخوندن و همه جوری هست توش خوب همین طور باید باشه دیگه مگه قراره همه افراد در امریکا تحصیل کرده باشن!
    فکر میکنم بعضی از ما رو جو گرفته . این موضوع هم که پر ایرانیه و این ها خوب میتونه باعث بشه دوری از ایران رو راحت تر تحمل کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)