صفحه 10 از 199 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

یه سوال شاید تکراری، در مورد IPRS همه رشته ها رو به یک چشم نیگاه میکنن و امتیازات برای بورس فقط از روی معدل و مقاله (و سایر پارامتر ها که به رشته مربوط نیست) هست و به رشته نیگاه نمیکنن. مثلا مسلما رشته هایی مواد، شیمی، فیزیک، عمران، مکانیک و ... راحتتر میشه مقاله داد تا نسبت به برق و یا رشته هایی مثل اقتصاد و مدیریت و روانشناسی. چه رویه ای در این زمینه هست؟ اگه این جوری باشه تمام اونایی که IPRS رو برنده میشن احتمالا از رشته هایی مثل مواد، شیمی، فیزیک، عمران، مکانیک باید باشن!

ApplyAbroad Veteran

[/QUOTE] ممنون جناب مانی

منظورتون از این جمله "حالا ایا دانشگاه به یه زن و شوهر دوتا بورس بده" اینکه در این زمینه محدودیتی ممکنه وجود داشته باشه چون زن و شوهر هستیم؟ چون من و همسرم هر دو نفرمون رزومه های خوبی داریم برای همین برای IPRS شانس نسبتا برابری داریم. مثلا ممکنه بگن چون به همسر شما IPRS دادیم دیگه با وجود رزومه خوب به شما IPRS نمی دیم! (تبعیض و ناعدالتی محسوب میشه اگه باشه!).

در مورد ددلاین های IPRS برای راند اصلی و پذیرش اینکه اول جواب پذیرش میاد بعد جواب IPRS در مورد ملبورن من به این تناقض رسیدم. چونن ددلاین به این صورته:
    IPRS: 31 August 2013
    Admission: 31 Oct 2013 (commence Feb 2014
    یعنی اول ددلاین IPRS بعد از 3 ماه ددلاین پذیرش پس قاعدتا اول جواب IPRS و بعد جواب پذیرش میاد که غیر منطقیه! (اگه میشه راهنمایی کنید) یا اینجا منظور 31 Oct سال قبلشه!!!؟ کلا این تاریخ هایی که گذاشتم صحتش مورد تائید بچه هایی که اپلی کردن هست؟

این جمله شما با اطلاعات من جور نیست. "راند اصلی تقریبن از اوایل دسامبر شروع شد و نتایج کم کم از اواسط ماه شروع به اعلام شدن کرد" منظورتون اوایل دسامبر ددلاین IPRS و جوابش وسط ژانویه؟

به طور مثال برای موناش به این صورته:

IPRS: 31 October (major?), 31 May
    Admission: 31 October (major?), 31 May

و برای UQ در صورت زیر:
    پذیرش: راند: 1 25 ژانویه؛ راند 2، 3، 4: TBA (متعقبا اعلام میشه)
    IPRS: راند: 1 27 مارچ؛ راند 2، 3، 4: TBA (متعقبا اعلام میشه)
    (در حاشیه هم اگه اطلاعاتی دارین در مورد این 3 راند بعدی که TBA هست بگین تا این جدول کامل بشه، مخص.صا بچه هایی پارسال واسه UQ اپلی کزدن)
    ممنون از وقتی که میزارین و عذر می خوام سوالات خیلی جزئی شده. چون ما کاملا نیاز به اطلاعات صحیح داریم برای تصمیم گیری.
    [/QUOTE]

شما جمله منو کامل نخوندین...گفتم این تجربه تازه ای هست که شما باید بیان گزارش کنید...تو فرم های ثبت نام میپرسن متاهلین یا مجرد...اما اسم همسر ندیدم بپرسن....

منظورم این بود که علیرغم تفاوت در ددلاین های دانشگاه ها......ولی بازه زمانی بررسی بورس IPRS تقریبن تو دانشگاه های متفاوت کم و بیش یکسانه.....مثلن راند اصلی از اوائل دسامبر شروع میکشه و تا اوائل ژانویه ادامه پیدا میکنه....حالا عقب جلو داره.

این قطعیه که اول شما باید پذیرش بگیرید و بعد برای بورس در نظر گرفته بشید.....حالا بعضی از دانشگاه ها ددلاین دارن مثل موناش....و بعضی ها ندارن مثل UQ....شما هر موقع از سال میتونید ثبت نام کنید...اما باید جوری باشه که تا زمان شروع فرایند بررسی بورس جواب نتایج پذیرش شما اومده باشه....بهترین کار هم برای مطلع شدن از تاریخ های آینده تماس با دانشگاه هست..
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member

سلام
    ببخشید می خواستم بدونم با معدل 16.5 لیسانس و 19 ارشد رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی) وآیلس 6.5 و 3 تا مقاله خارجی و3 تا هم داخلی می تونم یه دانشگاه خوب یه فاند خوب بگیرم؟ مرسی از کمکتون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط client نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید می خواستم بدونم با معدل 16.5 لیسانس و 19 ارشد رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی) وآیلس 6.5 و 3 تا مقاله خارجی و3 تا هم داخلی می تونم یه دانشگاه خوب یه فاند خوب بگیرم؟ مرسی از کمکتون
    سلام
    والا من زیاد تو این زمینه تجربه کافی ندارم. باید شهروز و مانی بچه های با تجربه نظر بدن. ولی تا اون جا که من دستم اومده با معدل های خوبی که داری به شرط اینکه مقالاتت ISI با امپکت فکتور مناسب باشه، شانست برای جی 8 خوبه برای گرفتن بورس. البته این جوری که من دستم اومده هر چه قدر هم رزومه خوبی آدم داشته باشه ولی بازم باید جانب اطمینان رو رعایت کرد و چند سوپاپ اطمینان (غیر جی 8) هم اپلی کرد.

Junior Member

ممنون از نظرتتون که دادین عالی بود یه سوال دیگه داشتم این فاند که g8 ها میدن واسه همه هزینه ها کافی راستی چقدر باشه مطلوبه
    نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    سلام

والا من زیاد تو این زمینه تجربه کافی ندارم. باید شهروز و مانی بچه های با تجربه نظر بدن. ولی تا اون جا که من دستم اومده با معدل های خوبی که داری به شرط اینکه مقالاتت ISI با امپکت فکتور مناسب باشه، شانست برای جی 8 خوبه برای گرفتن بورس. البته این جوری که من دستم اومده هر چه قدر هم رزومه خوبی آدم داشته باشه ولی بازم باید جانب اطمینان رو رعایت کرد و چند سوپاپ اطمینان (غیر جی 8) هم اپلی کرد.

ApplyAbroad Hero

ممنون از نظرتتون که دادین عالی بود یه سوال دیگه داشتم این فاند که g8 ها میدن واسه همه هزینه ها کافی راستی چقدر باشه مطلوبه
    معمولا اکثر ایرانیا برای بورس به فکر IPRS هستن که بورس دولتی هست و مقدار و کیفیتش برای همه دانشگاه ها اعم از جی 8 و غیر جی 8 یکسان هست. ولی هر چی دانشگاه بهتری باشه تعداد بورس هایی که هر ساله سهمیش هست بیشتره. مقدار بورس هم کل هزینه ها رو پوشش میده (شهریه، هزینه زندگی، بیمه و حتی بعضی خورده هزینه های دیگه). چیزی حدود 2000$ در ماه هستش
    ویرایش توسط orang : January 27th, 2013 در ساعت 11:20 PM

Junior Member

ممولا اکثر ایرانیا برای بورس به فکر IPRS هستن که بورس دولتی هست و مقدار و کیفیتش برای همه دانشگاه ها اعم از جی 8 و غیر جی 8 یکسان هست. ولی هر چی دانشگاه بهتری باشه تعداد بورس هایی که هر ساله سهمیش هست بیشتره. مقدار بورس هم کل هزینه ها رو پوشش میده (شهریه، هزینه زندگی، بیمه و حتی بعضی خورده هزینه های دیگه). چیزی حدود 2000$ در ماه هستش
    خیلی لطف کردین جواب دادین ممنونم
    به نظرتون خودم اقدام کنم بهتره یا این شرکتا؟

ApplyAbroad Hero

خیلی لطف کردین جواب دادین ممنونم
    به نظرتون خودم اقدام کنم بهتره یا این شرکتا؟
    در این رابطه من هیچ ایده ای ندارم. ولی اکثر بچه های اینجا خودشون اقدام کردن من هم خودم و همسرم قراره که خودمون اپلی کنیم. باز هم در این زمینه بچه های دیگه نظر بدن (مخصوصا شهروز و مانی) چون سوال خودمم هست...اینکه از طریق شرکت ها چه مزیت هایی داره نسبت به اینکه خود فرد اقدام کنه؟ (و احیانا چه مضراتی)

ApplyAbroad Veteran

در این رابطه من هیچ ایده ای ندارم. ولی اکثر بچه های اینجا خودشون اقدام کردن من هم خودم و همسرم قراره که خودمون اپلی کنیم. باز هم در این زمینه بچه های دیگه نظر بدن (مخصوصا شهروز و مانی) چون سوال خودمم هست...اینکه از طریق شرکت ها چه مزیت هایی داره نسبت به اینکه خود فرد اقدام کنه؟ (و احیانا چه مضراتی)
    من فکر کنم....خودتون مستقیم اپلای کنید بهتره...از قدیم گفتن سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندند.....کارها کندتر پیش میره.....بین خودتون و دانشگاه یه فاصله میندازید....دانشگاه به جای این که مستقیم با شما در تماس باشه....از طریق اجنت باهاتون در تماسه.....کوچکترین مشکلی پیش بیاد باید از اون طریق تماس بگیرید...کلن زمان بره و صد البته هزینه بر....بعد سایت هاشون چک کنید....تعهد دادن که فقط پذیرش میگیرن....و کل ماجرای بورسو از سر خودشون باز کردن......به هر حال اکثریتی از بچه ها از جمله خودم مستقیم اقدام کردیم...به مشکلی هم بر نخوردیم و به هدف های خودمون هم رسیدیم....البته این به معنای نفی عملکرد اون نمایندگی ها و شرکت ها نیست....چیزی که من میتونم بگم برای گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس خوبه باهاشون کار کرد......

ApplyAbroad Veteran

یه سوال شاید تکراری، در مورد IPRS همه رشته ها رو به یک چشم نیگاه میکنن و امتیازات برای بورس فقط از روی معدل و مقاله (و سایر پارامتر ها که به رشته مربوط نیست) هست و به رشته نیگاه نمیکنن. مثلا مسلما رشته هایی مواد، شیمی، فیزیک، عمران، مکانیک و ... راحتتر میشه مقاله داد تا نسبت به برق و یا رشته هایی مثل اقتصاد و مدیریت و روانشناسی. چه رویه ای در این زمینه هست؟ اگه این جوری باشه تمام اونایی که IPRS رو برنده میشن احتمالا از رشته هایی مثل مواد، شیمی، فیزیک، عمران، مکانیک باید باشن!
    تا اونجایی که من متوجه شدم....به همه دانشکده ها بورس تعلق میگیره.....اما به نسبت های متفاوت.....قطعن تعداد بورس در مهندسی و علوم پایه بیشتره...چون با نیازهای روزمره بیشتر درگیر هستن .....بعد خود اساتید این رشته ها با ارتباطاتی که دارن فاند زیاد میگیرن حالا یا از دولت یا از شرکت های بزرگ....به هر حال علوم انسانی هم براشون مهمه و روش خیلی سرمایه گذاری می کنند...مثلن دانشگاهی که من دارم میرم یه فاند 50 میلیون دلاری گرفته تا در زمینه علوم انسانی کار کنه....40 میلیون دولت استرالیا داده و مابقیشو از یه بنیاد گرفتن...تبعیضی قائل نمی شن...

بعد یه نکته ای رو که باید توجه داشت اینه که....در فرایند بررسی بورس هر دانشکده مجزا از دانشکده های دیگه هست....و شما با دانشجوهای هم رشته ای رقابت میکنید....اگه امتیاز شما در رنکینگ کافی بود به شما تعلق میگیره.....
    ویرایش توسط mani2541 : January 27th, 2013 در ساعت 11:53 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)