صفحه 101 از 199 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط aytak1 نمایش پست ها
    با سلام. من کارشناسی زیست شناسی گیاهی از دانشگاه تبریز دارم. متاسفانه اصلا تو باغ نبودم واسه همون به معدلم اهمیت ندادم معدلم 13/22 شد! فکر نمیکردم معدل تا این حد مهم باشه!! البته یه دلیلشم این بود که به رشته ام علاقه نداشتم!! بیشتر علاقمند به مولکولی هستم. کار پژوهشی در زمینه بیوشیمی انجام دادم. درحال حاضرم در زمنیه نانو ذرات یه کاری رو شروع کردیم. مقالات اینا در isi تا نیم سال چاپ میشه. کلاس زبان هم میرم تا یه سال امادگی خوبی رو پیدا میکنم. با این اوصاف بنظرتون اگه ارشد رو با معدل خوب اینجا بخونم و تو این مدت هم فعالیت پژوهشی زیادی نیز در نظرم هس که انجام بدم. بنظرتون میتونم اثر منفی اون معدل رو کاهش بدم؟ چون فکر نکنم با این معدل بتونم برای ارشد پذیرش بگیرم!
    به طور صد در صد نمیشه گفت که میتونه بپوشونه اثر معدل کم شما رو .... اما به هر حال به شما کمک فراوانی خواهد کرد .... هر چه که تعداد مقاله های شما بیشتر باشه و صد البته کیفیت مقاله ها هم خوب باشه .... منظورم اینه که در مجله های معتبر علمی چاپ شده باشند در اون صورت شما با وجود معدل کم حتی میتونید از دانشگاه های خوب استرالیا هم بورسیه بگیرید.... نمونه این جور موارد زیاد دیده شده و یکی از بچه های با حال همین انجمن با شرایطی مثل شما اما با مقاله های خوب و معدل ارشد خوب یک ترم هست که در یکی از دانشگاه های G8 مشغول به تحصیل هست .... پس سعی کنید تا اون جا که میتونید معدل ارشد خودتون رو بالا نگه دارید و بعد هم مقاله های خوب با کیفیت متوسط رو به بالا در مجله های با impact factor حداقل 3 به بالا چاپ کنید.
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram1988 نمایش پست ها
    hi everyone
    Please estimate my chance for scholarship from monash, also I have a professor who is willing to supervise me and even identified a co supervisor for me
    IELTS:6.5
    springer journal 1- springer book chapter 1- IEEE conf 1- ISI journal 1- domestic conf 1- non isi journal 1
    GPA BS: 15.87
    GPA MS: 18.26
    mechanical engineering
    وضعیت شما بد نیست ... اما این دانشگاهی که میخواهید اقدام کنید یکی از دانشگاه های خوب استرالیا هست که به نوبه خودش تعداد شرکت کننده ها در اون با رزومه قوی زیاد هست .... شانس شما تا حدودی به این بستگی داره که مقاله های خودتون رو در چه مجله هایی از لحاظ سطح علمی چاپ کرده باشید... اگر خوب باشه و دارای Impact factor های بالا باشند شانس شما رو بالا میبره ... در غیر این صورت به شما توصیه می کنم که در فکر دانشگاه های دیگه هم باشید و برای اون ها هم اقدام کنبد.

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم بدونم زمان اعلام نتایج و شروع ترم برای بورس های 31 آگوست و 31 جولای (راند دوم) کی هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    وضعیت شما بد نیست ... اما این دانشگاهی که میخواهید اقدام کنید یکی از دانشگاه های خوب استرالیا هست که به نوبه خودش تعداد شرکت کننده ها در اون با رزومه قوی زیاد هست .... شانس شما تا حدودی به این بستگی داره که مقاله های خودتون رو در چه مجله هایی از لحاظ سطح علمی چاپ کرده باشید... اگر خوب باشه و دارای Impact factor های بالا باشند شانس شما رو بالا میبره ... در غیر این صورت به شما توصیه می کنم که در فکر دانشگاه های دیگه هم باشید و برای اون ها هم اقدام کنبد.
    thanks for response
    that the professor accepted me doesnt affect on my chance for taking the scholarship?I mean , how much his recommendation can improve my chance?

thanks again

Junior Member

سلام
    از دوستان با تجربه خواهش میکنم که بگن از بین دانشگاههای G8کدامشون معدل محورند وکدامشون مقاله محور
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2020p نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان با تجربه خواهش میکنم که بگن از بین دانشگاههای G8کدامشون معدل محورند وکدامشون مقاله محور
    با تشکر
    دوست گرامی کل دانشگاه های گروه 8 بعلاوه دانشگاه لاتروب معدل محورند البته در سایر دانشگاه ها نیز معدل بخش مهمی را تشکیل می دهد .
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram1988 نمایش پست ها
    thanks for response
    that the professor accepted me doesnt affect on my chance for taking the scholarship?I mean , how much his recommendation can improve my chance?

thanks again
    میتونه تا حدودی موثر باشه .... این بستگی به دانشگاه و میزان نفوذ استاد در کمیته بررسی بورسیه داره ... به خصوص اگر بخشی از بورسیه از طریق خود استاد داده بشه تاثیر استاد چند برابر میشه .... با این وجود برخی دوست ها در این انجمن معتقدند که استاد هیچ نقشی در بورسیه نداره و این فقط و فقط امتیازهای داوطلب هست که تعیین کننده هستش .... بویژه اگر بورسیه تمامن از سمت دولت استرالیا داده بشه .... نظرهای مختلفی در این باره وجود داره ....نمیشه گفت که استاد هیچ نقشی نداره و نه میشه گفت که استاد همه کارس .....

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amin76 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم زمان اعلام نتایج و شروع ترم برای بورس های 31 آگوست و 31 جولای (راند دوم) کی هست؟
    این بستگی به دانشگاه ها داره .... شما باید سایت دانشگاه ها رو بررسی کنید .... ولی معمولن یه زمان دو تا سه ماهه بین اعلام نتایج بورس و شروع ترم هستش .... تا این که دانشجو بتونه برای روادید درخواست بده و درخواستش بررسی بشه ..... به علاوه برای دانشجوهای دکترا یه زمان اضافی هم در نظر میگیرن.

Junior Member aytak1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biochemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    به طور صد در صد نمیشه گفت که میتونه بپوشونه اثر معدل کم شما رو .... اما به هر حال به شما کمک فراوانی خواهد کرد .... هر چه که تعداد مقاله های شما بیشتر باشه و صد البته کیفیت مقاله ها هم خوب باشه .... منظورم اینه که در مجله های معتبر علمی چاپ شده باشند در اون صورت شما با وجود معدل کم حتی میتونید از دانشگاه های خوب استرالیا هم بورسیه بگیرید.... نمونه این جور موارد زیاد دیده شده و یکی از بچه های با حال همین انجمن با شرایطی مثل شما اما با مقاله های خوب و معدل ارشد خوب یک ترم هست که در یکی از دانشگاه های G8 مشغول به تحصیل هست .... پس سعی کنید تا اون جا که میتونید معدل ارشد خودتون رو بالا نگه دارید و بعد هم مقاله های خوب با کیفیت متوسط رو به بالا در مجله های با impact factor حداقل 3 به بالا چاپ کنید.
    یکی از مقاله هام با ایمپکت 3.2 چاپ میشه. یه سوالم داشتم تو همین مقاله اسم اول هستم. ولی تو بعدیا نمیتونم اسم اول باشم. همین مساله چقد مهم هستش؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2020p نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر
    البته معدل برای تمام دانشگاههای جی۸ مهمه اما اهمیتش برای تمام این دانشگاهها یکسان نیست. تا اونجایی که من تجربه کردم ترتیب اهمیت معدل برای دانشگاههای جی۸ به این صورته (به غیر از ANU که تجربه ای در موردش ندارم):

unsw > سیدنی > ملبورن > آدلاید > موناش > UWA > کوینزلند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)