صفحه 11 از 199 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من متوجه شدم....به همه دانشکده ها بورس تعلق میگیره.....اما به نسبت های متفاوت.....قطعن تعداد بورس در مهندسی و علوم پایه بیشتره...چون با نیازهای روزمره بیشتر درگیر هستن .....بعد خود اساتید این رشته ها با ارتباطاتی که دارن فاند زیاد میگیرن حالا یا از دولت یا از شرکت های بزرگ....به هر حال علوم انسانی هم براشون مهمه و روش خیلی سرمایه گذاری می کنند...مثلن دانشگاهی که من دارم میرم یه فاند 50 میلیون دلاری گرفته تا در زمینه علوم انسانی کار کنه....40 میلیون دولت استرالیا داده و مابقیشو از یه بنیاد گرفتن...تبعیضی قائل نمی شن...

بعد یه نکته ای رو که باید توجه داشت اینه که....در فرایند بررسی بورس هر دانشکده مجزا از دانشکده های دیگه هست....و شما با دانشجوهای هم رشته ای رقابت میکنید....اگه امتیاز شما در رنکینگ کافی بود به شما تعلق میگیره.....
    آقا مانی می خواستم اگه ممکنه نظرتون رو در مورده شرایطه من در دو پست قبل بدونم ممنون

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    در این رابطه من هیچ ایده ای ندارم. ولی اکثر بچه های اینجا خودشون اقدام کردن من هم خودم و همسرم قراره که خودمون اپلی کنیم. باز هم در این زمینه بچه های دیگه نظر بدن (مخصوصا شهروز و مانی) چون سوال خودمم هست...اینکه از طریق شرکت ها چه مزیت هایی داره نسبت به اینکه خود فرد اقدام کنه؟ (و احیانا چه مضراتی)
    اقدام از طریق شرکتها (اگر منظور agent iهست) مزیتش این هست که حین اپلای نیازی به ترجمه برابر اصل مدارک نیست و کافیه که اونها مدارک رو تائید یا certify کنند. غیر از این هیچ مزیتی ندارند.
    ویرایش توسط shahrouz : January 28th, 2013 در ساعت 12:17 AM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط client نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید می خواستم بدونم با معدل 16.5 لیسانس و 19 ارشد رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی) وآیلس 6.5 و 3 تا مقاله خارجی و3 تا هم داخلی می تونم یه دانشگاه خوب یه فاند خوب بگیرم؟ مرسی از کمکتون
    درود
    در مورد شانس شما اگر دانشگاه معتبری باشید و مقالاتتون معتبر باشه به نظر شانس خیلی خوبی برای تمام دانشگاههای جی 8 دارید.
    دقت کنید وقتی در مورد شانس صحبت می کنیم در مورد احتمالات صحبت می کنیم و احتمالات بالاتر. نه من، نه مانی عزیز نه هیچ کس دیگه ای نمی تونه به شما این قول رو بده که در دانشگاه خاصی پذیرفته می شید یا در دانشگاه خاصی خیر! ولی تجربه من مبتنی بر یک سری موارد اعلام شده توسط خود اونهاست و یک بررسی در مورد نتایج اقدام دوستان.
    علی رضای عزیز درست فرمودند . قضیه شانسی که شما می پرسید یک احتمال هست نه یک اصل قطعی! یعنی شما برای دامنه گسترده ای از دانشگاهها باید اقدام کنید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    در مورد شانس شما اگر دانشگاه معتبری باشید و مقالاتتون معتبر باشه به نظر شانس خیلی خوبی برای تمام دانشگاههای جی 8 دارید.
    دقت کنید وقتی در مورد شانس صحبت می کنیم در مورد احتمالات صحبت می کنیم و احتمالات بالاتر. نه من، نه مانی عزیز نه هیچ کس دیگه ای نمی تونه به شما این قول رو بده که در دانشگاه خاصی پذیرفته می شید یا در دانشگاه خاصی خیر! ولی تجربه من مبتنی بر یک سری موارد اعلام شده توسط خود اونهاست و یک بررسی در مورد نتایج اقدام دوستان.
    علی رضای عزیز درست فرمودند . قضیه شانسی که شما می پرسید یک احتمال هست نه یک اصل قطعی! یعنی شما برای دامنه گسترده ای از دانشگاهها باید اقدام کنید.
    درسته شهروز خان. اینجا فقط بحث شانس و احتمالات بر اساس تجربیات اپلی بچه هاست نه قطعیت...شهروز و مانی هم مسئول پذیرش و بورس دانشگاه نیستند! بحث، بحث ارائه یک پلان مناسب برای اپلی هستش.
    ممنون میشم شهروز اگه جواب پست 88 رو هم بدی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    ممنون شهروز خان،
    راستش ما به این نتیجه رسیدیم که باید در یک دانشگاه باشیم (نه دو دانشگاه مختلف در یک شهر). الان میخوایم ببینیم کدوم دانشگاه جی 8 هست که شانس دو نفرمون توی اون ماکسیمم باشه. با این صحبت ها باید موناش و UQ بهترین گزینه ها باشن و بعد از این دو تا ملبورن گزینه مناسب تری به نظر میرسه (البته شانس همسرم در ملبورن کمتره).

در مورد دانشگاه های غیر جی 8 هم ظاهرا هر دو نفرمون شانس خوبی داریم (اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمائین).

یه سوال دیگه اینکه زیادتر کردن مقالات در مورد همسرم موثر خواهد بود یا همین 11 تا مقاله (که کیفیت ژورنال هاش خوب و خیلی خوب و بعضی تاپ رنکینگ هستن) کافیه و ماکسیمم امتیاز ها برای بورس رو میگیره؟

این که در مورد رشته مواد حساس هستند فقط مربوط به UQ , موناش هستش یا همه دانشگاه ها؟ البته کار همسر من با اینکه رشته مواد هست ولی با استاد school مهندسی شیمی دانشگاه UQ در ارتباط هستش و کار بی خطری محسوب میشه (پلیمر).

و سوال آخر اینکه ددلاین های UQ برای IPRS کی هستش؟ تا اونجا که من دیدم 4 تا راند قرار داده واسه IPRS که واسه تاریخش گفته متعاقبا اعلام میشه (TBA). شما از ددلاین های این 4 تا راند اطلاع دارین؟ و اینکه کدوم راند اصلیه؟ چون احتمال داره مجبور بشیم واسه راند های غیر اصلیش اپلی کنیم.
    عذر می خوام که تعداد سوالات زیاد شد.
    در دانشگاههای مقاله محور، مقاله بیشتر یعنی شانس بیشتر. یعنی حدی قائل نشید.
    اتفاقا موناش کمترین حساسیت رو در مورد پروژه شما داره. بیشترین حساسیت مربوط به دانشگاههای UQ و uwa و آدلاید هست.
    خب اگر برای رشته مهندسی شیمی اقدام می کنند حساسیتها کمتره.
    4 ددلاین برای UQ هست.
    uq.edu.au/grad-school/international-student-scholarships

هر 4 راند تقریبا مشابه همدیگه هستند. برای دپارتمان مهندسی شیمی 1-2 نفر در هر راند اسکالرشیپ IPRS می دن.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود

من UQ رو دیکلاین کردم. امیدوارم این iprs بتونه به کس دیگری برسه. نمی دونم قوانینشون چطوره.

ApplyAbroad Veteran

سلام
    ببخشید می خواستم بدونم با معدل 16.5 لیسانس و 19 ارشد رشته کامپیوتر(هوش مصنوعی) وآیلس 6.5 و 3 تا مقاله خارجی و3 تا هم داخلی می تونم یه دانشگاه خوب یه فاند خوب بگیرم؟ مرسی از کمکتون
    آقا مانی می خواستم اگه ممکنه نظرتون رو در مورده شرایطه من در دو پست قبل بدونم ممنون
    با سپاس از شما.....همانطور که دوست های خوبم شهروز خان و اورنج عزیز گفتن......شما شانس خوبی برای گرفتن بورس دارید....به شرط این که این 3 مقاله خارجی شما آی اس آی باشن یا حداقل یه مقاله آی اس آی با ایمپکت مناسب بینشون باشه.....مقاله سمیناری نباشن...... و دانشگاه هایی هم که تحصیل کردین...در سطح ملی حداقل شناخته شده باشن.....یه موضوع دیگه هم اینه که اگر برای راند فرعی قصد اپلای دارید...تعداد بورس کمه و در نتیجه رقابت شدیدتره....پس سعی کنید بازه دانشگاه هایی که انتخاب میکنید از جی هشت تا غیر جی هشت و در بر بگیره.....
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    occupational hygiene/Tehran university

با سلام خدمت همه دوستان
    من با یکی از استادای دانشگاه Queensland University of Technologyبرای رشته HSEایمیل زدم و در جواب ایمیل من این جوابو داد
    Hi Masoud

My apologies for not answering your email. For some reason it was in my junk mail box. Yes you would be well qualified to do post graduate study at QUT.

Regards
    نظر شماها چیه در مورد این ایمیل آیا شانس بورس و پذیرش رو دارم
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2012 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    من با یکی از استادای دانشگاه Queensland University of Technologyبرای رشته HSEایمیل زدم و در جواب ایمیل من این جوابو داد
    Hi Masoud

My apologies for not answering your email. For some reason it was in my junk mail box. Yes you would be well qualified to do post graduate study at QUT.

Regards
    با تشکر
    درود
    به صرف یک ایمیل هیچ چیزی نمی توان در مورد شانس بورس شما گفت. شرایط خود را کامل اعم از معدل کارشناسی و ارشد، رشته تحصیلی،دانشگاههای محل تحصیل، نمره زبان، مقالات (ISI(ایمپکت فکتوراوونها وجایگاه شما در مقاله یعنی اسم چندم مقاله بودید) وکنفرانس) بفرمایید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2012 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    Hi Masoud

Regards
    با تشکر
    سلام...شانس بورس و پذیرش اصلا اصلا ربطی به این ایمیل های رد و بدل شده بین استاد و دانشجو نداره. اساتید روزانه از این ایمیل ها زیاد دریافت میکنند و تمپلیت جواب همه اساتید به همین صورتی که گفتین هست. منظور استاد اینکه از نظر من شما مینیمم شرایط برای پذیرش رو دارید و ما بقی ماجراهای پذیرش و بورس بستگی به رقبا داره. در واقع استاد به شما گفته بیا توی میدون با بقیه کاندیدهایی که به من ایمیل زدن رقابت کن...
    بورس و پذیرش نسبت کاملا مستقیم با معدل+مقاله+وضعیت رقبای شما در اون راند داره (البته به شرط داشتن entry requirement ها).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)