صفحه 18 از 199 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

سلام به دوستان
    من می خواستم برای دکتری درخواست پذیرش و بورسیه بدم به استرالیا ولی هیچ از اینکه استرالبا چه طور پذیزش و بورسیه میده در مقطع دکتری اطلاعی ندارم. من لیسانس حقوق از ایران سراسری و در حال حاضر آلمان تموم کردم فوقم رو و معدلم الف هست. آیا باید تک تک دانشگاه رو بگردم یا سایت خاصی هست؟ کلا چند نوع بورسیه دکتری هست ؟ چون توی سایت های دانشگاه واضح نیست حیلی روندشون
    ممنون می شم دوستاییکه قبلا این مسیرو تجربه کردن راهنمایی کنند...

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.zaheri نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.zaheri نمایش پست ها
    من می خواستم برای دکتری درخواست پذیرش و بورسیه بدم به استرالیا ولی هیچ از اینکه استرالبا چه طور پذیزش و بورسیه میده در مقطع دکتری اطلاعی ندارم. من لیسانس حقوق از ایران سراسری و در حال حاضر آلمان تموم کردم فوقم رو و معدلم الف هست. آیا باید تک تک دانشگاه رو بگردم یا سایت خاصی هست؟ کلا چند نوع بورسیه دکتری هست ؟ چون توی سایت های دانشگاه واضح نیست حیلی روندشون
    ممنون می شم دوستاییکه قبلا این مسیرو تجربه کردن راهنمایی کنند...

با درود
    دوست خوبم....فرایند ادامه تحصیل در استرالیا.....از دو مرحله به ظاهر ساده ولی طاقت فرسا تشکیل شده....حالا چرا طاقت فرسا...چون رقابت شدید هستش و هر روز بخصوص برای ما بچه های ایرانی یه دردسر تازه بوجود میاد....این دو مرحله عبارت هستش از دو فرایند پذیرش (admission) و بورس.....

فرایند پذیرش....یک روند کلی داره....شما مدارکتونو برای دانشگاه مورد نظر میفرستید....اونا بررسی میکنن و بعد از 6 تا 8 هفته به شما اطلاع میدن که پذیرفته شدید یا نه......دانشجوهای دکترا بسته به رشتشون باید مدارک متفاوتی جور کنن....مثلن رشته های تحقیقاتی باید با یه استاد در دانشگاه تماس بگبرن و یک طرح تحقیقاتی اولیه (research Proposal) بنویسند و اونو همراه مدارک واسه دانشگاه بفرستند....برای یافتن مدارک مورد نیاز باید به سایت دانشگاه و بویژه به سایت دانشکده خودتون مراجعه کنید....معمولن هم از عنوان Future Students یا Prospective Student s استفاده میکنند.....که بسته به رشته دو گزینه research یا coursework رو باید انتخاب کنید....ولی خوب یه سری مدارک کلی هستش....مثل نمره زبان با حداقل های خواسته شده....مدارک تمام مراحل تحصیل به صورت ترجمه رسمی شده...cv...دو تا سه نامه توصیه....

اما دغدغه اصلی همه بچه ها فرایند بورسیه هستش...کم پیش میاد به کسی پذیرش ندن.....ولی تا دلت بخواد در فرایند بورسیه شما رو رد میکنن...چون متقاضی هایی که با رزومه عالی وارد این فرایند میشن زیادن...بنابراین یک پروسه کاملن رقابتی هستش....برای پی بردن به تعداد بورس و نوعشون هم میتونید در سایت دانشگاه یا دانشکده زیر عنوان scholarship مراجعه کنید.....ولی به طور کلی دو نوع بورس هست....دولتی و غیر دولتی.....دولتی باز خودش چند تا هستش....اکثرن IPRS هست که دانشگاه تصمیم میگیره در مورد تخصیصش وشهریه و بیمه و خرج زندگی رو پوشش میده....یه دونه دیگه ENDEAVOUR هستش که مستقیمن توسط دولت استرالیا داده میشه....و حالا بورس های دیگه که ایالتی و ولایتی و گاهی تا کمی خصوص و خصوصی و غیره .....

این یه سری اطلاعات اولیه بود....از استرالیا...امیدوارم بدردتون بخوره....حالا باز سوال خاصی داشتین بپرسین...بچه های انجمن حتمن به شما کمک خواهند کرد.
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان
    میشه یه سری اطلاعات در مورد بورس ENDEAVOUR بدین؟ ددلاین، نحوه درخواست، شانس برنده شدن بر اساس رزومه، شانس برنده شدن بر اساس اینکه ایرانی هستیم، مزایای اون نسبت به IPRS و .....

کلا تا حالا کسی توی اپلی ابرود این بورس رو برنده شده یا نه؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه یه سری اطلاعات در مورد بورس ENDEAVOUR بدین؟ ددلاین، نحوه درخواست، شانس برنده شدن بر اساس رزومه، شانس برنده شدن بر اساس اینکه ایرانی هستیم، مزایای اون نسبت به IPRS و .....

کلا تا حالا کسی توی اپلی ابرود این بورس رو برنده شده یا نه؟
    ممنون
    یه سر به سایت زیر بزن ....توضیح داده کامل و جامع.....

http://www.australiaawards.gov.au

اینم از راهنمای گام به گام ثبت نام تو سیستمش......شروعشم از آپریل 2013 برای سال 2014 هستش........
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط mani2541 : February 6th, 2013 در ساعت 11:38 AM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    یه سر به سایت زیر بزن ....توضیح داده کامل و جامع.....

http://www.australiaawards.gov.au

اینم از راهنمای گام به گام ثبت نام تو سیستمش......شروعشم از آپریل 2013 برای سال 2014 هستش........
    ممنون جناب مانی از راهنماییت...البته منظور من بیشتر تجربیات عملی بچه های قبلی که اپلی کردن هست...اینکه اصولا با این رزومه های موجود ما میشه شانسی در رقابت با بقیه واسش قائل شد یا نه؟ (مثلا معدل های 12.7، 16.25، 11 تا ISI اسم اول، نویسنده مسئول و امپکت بالا)

این سایتی که دادی و سایت اصلیش هستش، چون هنوز باز نشده نمیشه اطلاعات اصلی رو فهمید. توی قسمت Frequently asked questions در مورد minimum requirements (معدل) و در مورد نمره آیلتس صحبت کرده که ارجاع داده به Guidelines که فعلا در دسترس نیست. ممنون میشم که این دو موضوع رو توضیح بدی. در مجموع می خوام ببینم که حائض شرایط ثبت نامش هستم (با توجه به معدل 12.7 و 16.25 و آیلتس 6.5) یا نه؟
    ممنون
    ویرایش توسط orang : February 6th, 2013 در ساعت 12:37 PM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    ممنون جناب مانی از راهنماییت...البته منظور من بیشتر تجربیات عملی بچه های قبلی که اپلی کردن هست...اینکه اصولا با این رزومه های موجود ما میشه شانسی در رقابت با بقیه واسش قائل شد یا نه؟ (مثلا معدل های 12.7، 16.25، 11 تا ISI اسم اول، نویسنده مسئول و امپکت بالا)

این سایتی که دادی و سایت اصلیش هستش، چون هنوز باز نشده نمیشه اطلاعات اصلی رو فهمید. توی قسمت Frequently asked questions در مورد minimum requirements (معدل) و در مورد نمره آیلتس صحبت کرده که ارجاع داده به Guidelines که فعلا در دسترس نیست. ممنون میشم که این دو موضوع رو توضیح بدی. در مجموع می خوام ببینم که حائض شرایط ثبت نامش هستم (با توجه به معدل 12.7 و 16.25 و آیلتس 6.5) یا نه؟
    ممنون
    قطعن هستید.....منم کسیو ندیدم تجربه خاصی در این مورد بیان کنه.....ولی چیری که شنیدم اینه که اولویت تو دادن این بورس ظاهرن کشورهای خیلی فقیر هستش!....حالا چراشو نمیدونم.....ولی 230000 دلار وسوسه انگیز برای همه.....

Junior Member

سلام به دوستان. من از یکی از دانشگاه های استرالیا تونستم بورسیه بگیرم. کلا 53000 $ در سال که 28000 $ واسه شهریه ست و 25000$ واسه هزینه زندگی. متاسقانه اسکارلرشیپ بیمه (OSHC) که مقدارش 2200$ هستش رو کاور نمیکنه. با این اوصاف من باید حداقل 5000$ (بلیط هواپیما، ...) قبل از رفتن تهیه کنم. خوب تو این وضعیت ارز .....
    از دوستان راهکاری به نظرشون میرسه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_aero نمایش پست ها
    سلام به دوستان. من از یکی از دانشگاه های استرالیا تونستم بورسیه بگیرم. کلا 53000 $ در سال که 28000 $ واسه شهریه ست و 25000$ واسه هزینه زندگی. متاسقانه اسکارلرشیپ بیمه (OSHC) که مقدارش 2200$ هستش رو کاور نمیکنه. با این اوصاف من باید حداقل 5000$ (بلیط هواپیما، ...) قبل از رفتن تهیه کنم. خوب تو این وضعیت ارز .....
    شما میتونید برای ویزا اقدام کنید....بعد از اومدن ویزا ...برید سمت ارز مبادلاتی....2500 تومن هستش....که به ازای قیمت امروز دلار استرالیا که 4000 تومن هستش....1500 به ازای هر دلار کمتر پرداخت می کنید.....ولی در حال حاضر برای مشکل پرداخت بیمه هیچ راه حلی ندارین.....شما تا بیمه رو ندین....براتون coe صادر نمیشه....یه جای خوندم یه نفر از بچه ها از استادش خواسته....اونم قبول کرده و داده....حالا نمیدونم استاد شما مرام میزاره یا نه....به هر حال اگه کسی راه حلی داره این جا بگه ما هم مستفیظ بشیم!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_aero نمایش پست ها
    یکی از دوستان من هم اول یه بورس مثل شما رو گرفت، بعد به استادش گفت من پول ندارم و از این حرفا....استادش نوع بورسشو عوض کرد و یه بورس دیگه گرفت که بیمه رو هم پوشش میداد. میشه بدونم چه طوری حساب کردین که نیاز به 5000$ تا دارین واسه رفتن (البته به جز اون 2200$ بیمه)...یعنی چطوری شد 7200$ تا مجموعا؟

ApplyAbroad Hero

جناب شهروز خان;

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در مورد پست 179 و 181 داری بگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)