صفحه 55 از 199 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام اگر پروپوزال شما خوب باشد بنظر من دانشگاه موناش اگه نمره زبان شما بخورد انشاله بورس میشی چند نفر با شرایط مشابه شما دیدم که بورس شدن البته رشته شیمی منظور من هست
    در مورد موناش من شانس دوستمون رو نسبتا ضعیف میدونم....مگه اینکه رنک ژورنال هاش خیلی خوب باشه (در حد ژورنال های Nano Today, Small, Advanced Materials و ...). شهروز که الان موناش مهندسی شیمی میخونه معدل لیسانسش 13 بود ولی ارشدش معدل بالای 17 داشت و تعداد مقالاتش 7 تا بود که کیفیت ژورنال هش هم خیلی خوب بود....

Junior Member

سلام دوستان. لطفا منو هم راهنمایی کنید
    کارشناسی گرگان 14.70
    ارشد علوم دریایی خرمشهر 17
    7-8 تا مقاله خارجی 10-12 تا کنفرانس، مدرک زبان ندارم ولی فکر کنم 6.5 بیارم (بیشتر نمیارم!) البته یه دیپلم زبان دارم که فکر نکنم به کار بیاد.
    لطفا بگین برای رشته زیست کدوم دانشگاه میتونم اپلای کنم و چقدر شانس بورس دارم
    ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sozi نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطفا منو هم راهنمایی کنید
    کارشناسی گرگان 14.70
    ارشد علوم دریایی خرمشهر 17
    7-8 تا مقاله خارجی 10-12 تا کنفرانس، مدرک زبان ندارم ولی فکر کنم 6.5 بیارم (بیشتر نمیارم!) البته یه دیپلم زبان دارم که فکر نکنم به کار بیاد.
    لطفا بگین برای رشته زیست کدوم دانشگاه میتونم اپلای کنم و چقدر شانس بورس دارم
    ممنون
    مقالاتتون ای اس ای هستن؟اگه هستن در چه نوع ژورنال های ای اس ای هستند؟ چون بقیه رزومتون خوبه و نوع مقالاتتون خیلی تاثیر گذاره...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    مقالاتتون ای اس ای هستن؟اگه هستن در چه نوع ژورنال های ای اس ای هستند؟ چون بقیه رزومتون خوبه و نوع مقالاتتون خیلی تاثیر گذاره...
    5 تاش isi هست ولی impact بالایی ندارن معدل کارشناسی ام خیلی پایین نیست؟ پارسال برای یه استاد از یکی از دانشگاه های استرالیا رزومه ام رو فرستادم گفت با این وضع معدل کمتر از 5 درصد شانس بورس داری
    لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم این نقاط منفی رزومه رو کم رنگ کنم. ممنون.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

من مقاله ISI ندارم فقط کنفرانس دارم . اما ظاهرا معدل واسه اونا مهم تر هست. جدول امتیاز دهی را چک میکردم ضریب معدل به کار پژوهشی 2 به 1 بود.
    یه ضریب هم مربوط به نحوه تامین بورس بود که اونم نمرش نسبت به دو مورد اشاره شده 1.5 بود. فکر کنم اون مربوط به استاد راهنما باشه.
    ولی کلا من به این نتیجه رسیدم که ادم باید اپلای کنه و اصلا فکر نکنه که قبول میشه جون اینطوری افسرده نمیشه بعدش اگر نشد.

Junior Member

سلام. کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری از هلند (دانشگاه رنک 178)، معدل ارشد 77 از 100 (Good) - میانگین نمرات بدون پایان نامه بالای 80 (Very Good) ، کارشناسی 14:50، 12 مقاله داخلی و بین المللی، عضو هیات علمی با دو سال سابقه تدریس و 2 سال سابقه کار تخصصی در شرکت مهندسی مشاور، داور مقالات، سخنرانی های علمی، دبیر کنفرانس و نظایر اون و مشاور 2 پایان نامه، هنوز مقالات ژورنالی رو سابمیت نکردم. پروپوزال 16 صفحه هم تهیه کردم که خیلی مورد توجه استاد راهنما واقع شد. با توجه به تحصیل در دانشگاه انگلیسی زبان نیاز به مدرک زبان ندارم. بنظرتون واسه بورس در دانشگاهی نظیر کوئینزلند شانسی دارم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sozi نمایش پست ها
    5 تاش isi هست ولی impact بالایی ندارن معدل کارشناسی ام خیلی پایین نیست؟ پارسال برای یه استاد از یکی از دانشگاه های استرالیا رزومه ام رو فرستادم گفت با این وضع معدل کمتر از 5 درصد شانس بورس داری
    لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم این نقاط منفی رزومه رو کم رنگ کنم. ممنون.
    معدل لیسانستون پایین هست ولی با داشتن 5 تا ISI شانستون برای دانشگاه های غیر جی 8 استرالیا کم نیست....بعضی دانشگاه ها به معدل حساس هستن مثل سیدنی و UNSW و تا حدودی ملبورن...بعضی دانشگاه ها (موناش، UQ و دانشگاه های غیر جی 8) هم مقاله امتیازات بیشتری برای بورس داره....نقاط منفی رزومه شما فقط با ارائه مقالات معتبر قابل پوشش هست. شما به برقراری ارتباط با اساتید دیگه از دانشگاه های مختلف ادامه بدین..
    ویرایش توسط orang : April 16th, 2013 در ساعت 02:11 AM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    من مقاله ISI ندارم فقط کنفرانس دارم . اما ظاهرا معدل واسه اونا مهم تر هست. جدول امتیاز دهی را چک میکردم ضریب معدل به کار پژوهشی 2 به 1 بود.
    یه ضریب هم مربوط به نحوه تامین بورس بود که اونم نمرش نسبت به دو مورد اشاره شده 1.5 بود. فکر کنم اون مربوط به استاد راهنما باشه.
    ولی کلا من به این نتیجه رسیدم که ادم باید اپلای کنه و اصلا فکر نکنه که قبول میشه جون اینطوری افسرده نمیشه بعدش اگر نشد.
    دوست عزیز، هر دانشگاه مقررات خودشو داره، در بعضی از دانشگاه های استرالیا واقعا معدل حرف اول رو میزنه و بیشترین وزن مربوط به امتیازات بورس مربوط به معدل هست مثل دانشگاه سیدنی و UNSW برای این دانشگاه ها زیر معدل لیسانس و ارشد 17 نباید انتظار بورس رو داشت و شاید بشه با معدل های بالا و بدون مقاله بورس گرفت ولی برای دانشگاهی مثل موناش و UQ شما با معدل 20 هم که باشی حتما باید مقاله معتبر داشته باشی تا بتونی در رقابت بورس حرفی برای گفتن داشته باشی، برای موناش وزن امتیازات برای بورس 70% مقاله هست و 30% معدل، رفرنس این قضیه هم ایمیلی بود که من خودم به دانشگاه موناش زدم.
    ولی در کل صحبت آخرتون درسته، باید هر جایی که استاد جواب مثبت داد اپلی کرد و نتیجه رو دید....این صحبتا فقط یه تخمین بر اساس تجربیات بچه هایی که بورس گرفتن هست...

Junior Member

سلام دوستان
    من رشته ام برق قدرت هست. معدل ليسانس 15.39 و معدل فوق 18.02 دو تا isi دارم و 5 تا كنفرانس بين المللي. پايان نامم در زمينه رله و حفاظت سيستم است و چندتا از مقاله هام در زمينه الكترونيك قدرت. به نظرتون چقد شانس پذيرش از استراليا تو زمينه الكترونيك قدرت رو دارم؟ و اينكه آيا رشته من جز تحريم ها حساب مي شه يا نه؟ اگه جواب بديد ممنون مي شم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط zsudi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشته ام برق قدرت هست. معدل ليسانس 15.39 و معدل فوق 18.02 دو تا isi دارم و 5 تا كنفرانس بين المللي. پايان نامم در زمينه رله و حفاظت سيستم است و چندتا از مقاله هام در زمينه الكترونيك قدرت. به نظرتون چقد شانس پذيرش از استراليا تو زمينه الكترونيك قدرت رو دارم؟ و اينكه آيا رشته من جز تحريم ها حساب مي شه يا نه؟ اگه جواب بديد ممنون مي شم.

فکر نکنم رشته شما مشکلی از لحاظ تحریم ها داشته باشه...با این حال آسون ترین راه تماس با دانشگاه هست....در مورد شانستون هم باید بگم که شانس خوبی دارین...هر چند اگر تعداد مقالهاتون رو بیشتر کنید بهتر میشه شانس شما در موردهمدرک زبان چیزی ننوشتید ...اونم مهم هست...باید نمری کامل رو بیارید تا وارد دور بورس باشد...دیگه اینکه هر دو گروه جی هشت و غیره جی هشت ثبت نام کنید...هر چند شانس شما برای غیره جی هشت زیادتر هست به خ اینکه معادل کارشناسی شما ی مقدار پایینه ...بهر حال وقت رو از دست ندید.....
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)