صفحه 56 از 199 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    دوست عزیز، هر دانشگاه مقررات خودشو داره، در بعضی از دانشگاه های استرالیا واقعا معدل حرف اول رو میزنه و بیشترین وزن مربوط به امتیازات بورس مربوط به معدل هست مثل دانشگاه سیدنی و UNSW برای این دانشگاه ها زیر معدل لیسانس و ارشد 17 نباید انتظار بورس رو داشت و شاید بشه با معدل های بالا و بدون مقاله بورس گرفت ولی برای دانشگاهی مثل موناش و UQ شما با معدل 20 هم که باشی حتما باید مقاله معتبر داشته باشی تا بتونی در رقابت بورس حرفی برای گفتن داشته باشی، برای موناش وزن امتیازات برای بورس 70% مقاله هست و 30% معدل، رفرنس این قضیه هم ایمیلی بود که من خودم به دانشگاه موناش زدم.
    ولی در کل صحبت آخرتون درسته، باید هر جایی که استاد جواب مثبت داد اپلی کرد و نتیجه رو دید....این صحبتا فقط یه تخمین بر اساس تجربیات بچه هایی که بورس گرفتن هست...

ضمن تاید فرمایشات شما ارز کنم که بدون مقاله نمیشه انتظار بورس دشت...چون باید ی دلیلی بدید که شما تحقیق انجام دادید...و بهترین مدرک همین مقاله هست...اینو از روی تجربه میگم....و هم چنین ندیدم کسی در استرالیا بدون مقاله بورس شده باشه...اما در کانادا و آمریکا از این موارد زیاد دیدم چون عوامل دیگری انجا داخل هست در دادن بورس
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    ضمن تاید فرمایشات شما ارز کنم که بدون مقاله نمیشه انتظار بورس دشت...چون باید ی دلیلی بدید که شما تحقیق انجام دادید...و بهترین مدرک همین مقاله هست...اینو از روی تجربه میگم....و هم چنین ندیدم کسی در استرالیا بدون مقاله بورس شده باشه...اما در کانادا و آمریکا از این موارد زیاد دیدم چون عوامل دیگری انجا داخل هست در دادن بورس
    سلام دوست عزیز
    حتی برای دانشگاههای sydney , UNSW با معدل کارشناسی و ارشد بالا هر دو از یه دانشگاه خوب، شما این نظر رو دارید که بدون مقاله هیچ نوع بورسی نمیشه گرفت؟

Junior Member

sa
    نقل قول نوشته اصلی توسط hzand نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    حتی برای دانشگاههای sydney , UNSW با معدل کارشناسی و ارشد بالا هر دو از یه دانشگاه خوب، شما این نظر رو دارید که بدون مقاله هیچ نوع بورسی نمیشه گرفت؟

سلام دوست عزیز،
    من هم با حرفه دوستمون مانی موافقم ، البته شما شانست رو امتحان کن چون من یکی از دوستانم که معادل لیسانس و فوقش خیلی بالا بود تونست تنها بایک مقاله در سطح اسکاپوس بورس بگیره. بدلیل اینکه معادلش خیلی بالا بود.
    البته رشته هم بسیار مهمه، برخی از رشتهها رقابت کمتر هست.
    یک پیشنهاد هم دارم، شما باتوجه به اینکه میگید معادلتون بالا هست به نظر من میتونید راحت یکی دوتا مقاله معمولی که سری اکسپت بشن رو تهیه کنید . دراین صورت شانستون بسیار بیشتر خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط m91 نمایش پست ها
    sa

سلام دوست عزیز،
    من هم با حرفه دوستمون مانی موافقم ، البته شما شانست رو امتحان کن چون من یکی از دوستانم که معادل لیسانس و فوقش خیلی بالا بود تونست تنها بایک مقاله در سطح اسکاپوس بورس بگیره. بدلیل اینکه معادلش خیلی بالا بود.
    البته رشته هم بسیار مهمه، برخی از رشتهها رقابت کمتر هست.
    یک پیشنهاد هم دارم، شما باتوجه به اینکه میگید معادلتون بالا هست به نظر من میتونید راحت یکی دوتا مقاله معمولی که سری اکسپت بشن رو تهیه کنید . دراین صورت شانستون بسیار بیشتر خواهد شد.
    دوست عزیزم ممنون از جوابتون
    بله من کارشناسی و ارشدم رو شریف بودم و هر دو معدل 17/5 هستش. یه مقاله هم سابمیت کردم با ایمپکت 3/8 که نویسنده اول هستم ولی 3 ماهه هنوز خبری ازش نشده. میشه یه مقدار راجع به اینکه میفرمایید مقاله ای که زود اکسپت شه توضیح بدید. آخه چه جوری میفهمید که ژورنال زود اکسپت میکنه؟ (با توجه به اینکه ددلاین اکثر دانشگاهها حدود جولای هستش)

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, The University of Newcastle

بله من کارشناسی و ارشدم رو شریف بودم و هر دو معدل 17/5 هستش. یه مقاله هم سابمیت کردم با ایمپکت 3/8 که نویسنده اول هستم ولی 3 ماهه هنوز خبری ازش نشده. میشه یه مقدار راجع به اینکه میفرمایید مقاله ای که زود اکسپت شه توضیح بدید. آخه چه جوری میفهمید که ژورنال زود اکسپت میکنه؟ (با توجه به اینکه ددلاین اکثر دانشگاهها حدود جولای هستش)
    دوست عزیز به هیچ وجه نگران نباش. دوست من همین امسال بدون مقاله از دانشگاه ملبورن بورس گرفت و 7 فروردین رفت ملبورن و الان اونجاست. لیسانس و فوقش دانشگاه تهران بود معدلاشم از تو بیشتر نبود همین چیزا بود.
    تجربه من میگه علاوه بر معدل و مقاله سومین فاکتر مهم شانسه.....

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed23 نمایش پست ها
    دوست عزیز به هیچ وجه نگران نباش. دوست من همین امسال بدون مقاله از دانشگاه ملبورن بورس گرفت و 7 فروردین رفت ملبورن و الان اونجاست. لیسانس و فوقش دانشگاه تهران بود معدلاشم از تو بیشتر نبود همین چیزا بود.
    تجربه من میگه علاوه بر معدل و مقاله سومین فاکتر مهم شانسه.....
    دوست عزیزم ممنونم. بله واقعا اپلای پروسه ای هست که واقعا شانس هم توش تاثیر داره. امیدوارم منم مقالم اکسپت شه و با خیال راحت اپلای کنم.
    موفق باشید

Junior Member

معمولا سرعت چاپ مقاله رو میشه از issue های قبلی که چاپ شدن و توی سایت هستن متوجه شد، میشه دید که
    مثلا
    یک Author کی Submit کرده ,کی Revise خورده و کی accept شده.

Junior Member

دوستان من ایلتس ندارم 4 ماهی هم طول میکشه تا آماده شم صبر کنم تا امتحان بدم یا اول استادپیدا کنم؟
    پروپوزال هم باید بنویسم یا فقط موضوعی که در نظر دارم رو توضیح بدم.ممنون.
    ویرایش توسط sozi : April 17th, 2013 در ساعت 11:34 AM

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط sozi نمایش پست ها
    دوستان من ایلتس ندارم 4 ماهی هم طول میکشه تا آماده شم صبر کنم تا امتحان بدم یا اول استادپیدا کنم؟
    پروپوزال هم باید بنویسم یا فقط موضوعی که در نظر دارم رو توضیح بدم.ممنون.
    ددلاین اکثر دانشگاهها برای راند اصلی اسکالرشیپ، آخر آگوست هست. اگر شما بتونین نمره زبانتون رو تا این تاریخ (یا حتی 2-3 هفته بعدش) به دانشگاه برسونین میتونین از الان شروع کنین با اساتید تماس بگیرین. اگر چه شنیده ها حاکی از این هستش که بعضی از دوستان حتی تونستن اسکالرشیپ کاندیشنال بگیرن (یعنی باید نمره زبان ارائه بدن تا اسکولارشیپشون فاینال بشه) ولی من هنوز در این مورد مطمئن نیستم و شما بهتره اگر از استادی اوکی گرفتین، از دانشگاه در این مورد سوال کنین که تا چه زمانی بهتون مهلت میدن تا نمره زبانتون رو ارائه کنین و آیا برای اسکولارشیپ باید حتما نمره زبان ارائه بدین یا نه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    ددلاین اکثر دانشگاهها برای راند اصلی اسکالرشیپ، آخر آگوست هست. اگر شما بتونین نمره زبانتون رو تا این تاریخ (یا حتی 2-3 هفته بعدش) به دانشگاه برسونین میتونین از الان شروع کنین با اساتید تماس بگیرین. اگر چه شنیده ها حاکی از این هستش که بعضی از دوستان حتی تونستن اسکالرشیپ کاندیشنال بگیرن (یعنی باید نمره زبان ارائه بدن تا اسکولارشیپشون فاینال بشه) ولی من هنوز در این مورد مطمئن نیستم و شما بهتره اگر از استادی اوکی گرفتین، از دانشگاه در این مورد سوال کنین که تا چه زمانی بهتون مهلت میدن تا نمره زبانتون رو ارائه کنین و آیا برای اسکولارشیپ باید حتما نمره زبان ارائه بدین یا نه.
    در تائید حرف وحید باید بگم بعضی دانشگاه ها اسکلارشیپ کاندیشنال به شرط ارائه نمره زبان در موعد بعد از ددلاین میدن ولی IPRS نیستن و بورس هایی هستن که مزایاشون شبیه IPRS ولی اسمشون فرق میکنه. در مورد موناش برای IPRS تا یک ماه بعد ددلاین هم میشه نمره زبان رو فرستاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)