صفحه 9 از 199 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط medyas نمایش پست ها
    سلام.اميدوارم همگي خوب باشيد.من سوالي داشتم اگه كسي ميتونه كمكم كنه
    من ليسانس حقوق از دانشگاه پيام نوردارم اونم ازيكي از شهرستانها نه از حتي مركزتهران.كسي ميتونه بگه شانس گرفتم فاند رو دارم از دانشگاه سيدني يا از ديگر دانشگاههاي ديگه استراليا ؟چون من مقصدم فقط استرالياست .يكي از اقوامم اونجا زندگي ميكنه و منم ميخام بخاطر همين اونجا برم.من معدلم15.92 صدمه .ميخام بپرسم كه چطور واز كجا بايد شروع كنم؟من ايا 92 صدم معدلم در نظر گرفته ميشه يانه؟ واينكه اصلا اين معدل با 16تفاوتي داره يا اصلا با اين معدل ميشه برا رشتهخودم از اونجابورسيه بگيرم؟
    لطفا من رو راهنمايي كنيد
    برای مستر کلا استرالیا بورس چندانی نداره و شما هم نه زبان نوشتین نه مقاله و نه سابقه کار...نمیدونم پیام نور دانشگاه حساب میشه یا نه آخه تو رنکینگ جهانی نیست..بهرحال پذیرش و بورس گرفتن در مستر از استرالیا بسیار سخته

ApplyAbroad Hero

من و همسرم قراره که همزمان اپلی کنیم. تنها نکته ای که برامون مهمه اینکه بتونیم هر 2 تامون از یک دانشگاه بورس بگیریم . رزومه ها هم به این شرحه: من (لیسانس 18.3و ارشد 18.25، 2 ISI مهندسی پزشکی) شوهرم (لیسانس 12.7و ارشد 16.5، 11 ISI امپکت 1.5-2.8 مهندسی مواد).
    با توجه به صحبت های واقعا کارشناسانه بچه ها در مورد دانشگاه های معدل محور و مقاله محور شانس ما رو برای دانشگاه UQ و UQT ارزیابی میکنید؟ ایا همسرم با توجه به معدل لیسانس پایین و من به خاطر مقالات کم شانسی برای UQ داریم؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

شانس شما و همسرتون برای این UQ نسبتا خوبه. البته باید دقت داشته باشید نمی گم عالی چون همونطور که درست فهمیدید کوئنزلند و موناش بیش از اینکه معدل محور باشند مقاله محور هستند. مثلا خود من با مقالاتم تنها iprs مهندسی شیمی UQ رو گرفتم که نشون می ده قطعا افراد با معدل بالاتر از من و با مقالات کمتر موفق نشدند.
    در هر حال یک مشکل دیگه هم دز نظر داشته باشید. هر دوی این دانشگاهها قطعا به رشته همسر شما حساس هستند.
    من بهتون موناش و ملبورن رو هم پیشنهاد کردم. اون رو چی کار کردید؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ishh نمایش پست ها
    سابقه کار با بیمه 1 سال و معدل لیسانس بالا نیست ، 14 ....مقاله هم ندارم ....
    خوب کار شما یه خورده سخت هستش........شما چند تا دانشگاه ه جی هشت و چه غیر جی هشت ثبت نام کنید....بیشتر سمت دانشگاه های معدل محور برید...مثل unsw....نداشتن مقاله کارو سخت کرده....برای بالا بردن شانستون سعی کنید بیشتر با اساتیدی که توانایی جور کردن پروژه یا بورس های غیر دولتی رو دارن تماس بگیرید...چطوری شو....باید شروع به تماس گرفتن کنید...از بازخوردشون خواهید فهمید....
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    شانس شما و همسرتون برای این UQ نسبتا خوبه. البته باید دقت داشته باشید نمی گم عالی چون همونطور که درست فهمیدید کوئنزلند و موناش بیش از اینکه معدل محور باشند مقاله محور هستند. مثلا خود من با مقالاتم تنها iprs مهندسی شیمی UQ رو گرفتم که نشون می ده قطعا افراد با معدل بالاتر از من و با مقالات کمتر موفق نشدند.
    در هر حال یک مشکل دیگه هم دز نظر داشته باشید. هر دوی این دانشگاهها قطعا به رشته همسر شما حساس هستند.
    من بهتون موناش و ملبورن رو هم پیشنهاد کردم. اون رو چی کار کردید؟
    ممنون شهروز خان،
    راستش ما به این نتیجه رسیدیم که باید در یک دانشگاه باشیم (نه دو دانشگاه مختلف در یک شهر). الان میخوایم ببینیم کدوم دانشگاه جی 8 هست که شانس دو نفرمون توی اون ماکسیمم باشه. با این صحبت ها باید موناش و UQ بهترین گزینه ها باشن و بعد از این دو تا ملبورن گزینه مناسب تری به نظر میرسه (البته شانس همسرم در ملبورن کمتره).

در مورد دانشگاه های غیر جی 8 هم ظاهرا هر دو نفرمون شانس خوبی داریم (اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمائین).

یه سوال دیگه اینکه زیادتر کردن مقالات در مورد همسرم موثر خواهد بود یا همین 11 تا مقاله (که کیفیت ژورنال هاش خوب و خیلی خوب و بعضی تاپ رنکینگ هستن) کافیه و ماکسیمم امتیاز ها برای بورس رو میگیره؟

این که در مورد رشته مواد حساس هستند فقط مربوط به UQ , موناش هستش یا همه دانشگاه ها؟ البته کار همسر من با اینکه رشته مواد هست ولی با استاد school مهندسی شیمی دانشگاه UQ در ارتباط هستش و کار بی خطری محسوب میشه (پلیمر).

و سوال آخر اینکه ددلاین های UQ برای IPRS کی هستش؟ تا اونجا که من دیدم 4 تا راند قرار داده واسه IPRS که واسه تاریخش گفته متعاقبا اعلام میشه (TBA). شما از ددلاین های این 4 تا راند اطلاع دارین؟ و اینکه کدوم راند اصلیه؟ چون احتمال داره مجبور بشیم واسه راند های غیر اصلیش اپلی کنیم.
    عذر می خوام که تعداد سوالات زیاد شد.
    ویرایش توسط orang : January 27th, 2013 در ساعت 05:50 AM

ApplyAbroad Hero

دوستان یک سوال داشتم. اگه از یک دانشگاه پذیرش بگیری و جواب پذیرش دانشگاه بعدی که اپلی کردی مثلا 2 ماه بعد یا بیشتر بیاد. چطور حق انتخاب داری؟ کلا جواب آفر رو تا چند وقت بعدش میشه اکسپ یا دکلاین کرد؟ مثلا ددلاین موناش که برای راند فرعی 31 May و برای ملبورن 31 August و قاعدتا جواب پذیرششون باید 3 ماه با هم تفاوت داشته باشه.
    کلا قوانین خاصی وجود داره در این زمینه؟ این سوال رو بابت این مطرح کردم که ما (من و همسرم) ممکنه یک نفرمون پذیرش بگیره از یه دانشگاه و نفر بعد نگیره و بخوایم یه جور هماهنگ کنیم که در یک دانشگاه پذیرش بگیریم واسه همین هماهنگ کردنش مشکله. ممنون میشم اگه راهمنایی کنید.
    ویرایش توسط orang : January 27th, 2013 در ساعت 05:52 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم. اگه از یک دانشگاه پذیرش بگیری و جواب پذیرش دانشگاه بعدی که اپلی کردی مثلا 2 ماه بعد یا بیشتر بیاد. چطور حق انتخاب داری؟ کلا جواب آفر رو تا چند وقت بعدش میشه اکسپ یا دکلاین کرد؟ مثلا ددلاین موناش که برای راند فرعی 31 May و برای ملبورن 31 August و قاعدتا جواب پذیرششون باید 3 ماه با هم تفاوت داشته باشه.
    کلا قوانین خاصی وجود داره در این زمینه؟ این سوال رو بابت این مطرح کردم که ما (من و همسرم) ممکنه یک نفرمون پذیرش بگیره از یه دانشگاه و نفر بعد نگیره و بخوایم یه جور هماهنگ کنیم که در یک دانشگاه پذیرش بگیریم واسه همین هماهنگ کردنش مشکله. ممنون میشم اگه راهمنایی کنید.
    دوست خوبم....از روز اخر ثبت نام تا اومدن جواب پذیرش بین 4 تا 8 هفته بسته به نوع دانشگاه فرق میکنه.....این تازه اول راهه....پس از اون هم بین 4 تا 10 هفته طول میکشه تا جواب بورس بیاد....شما این دو فرایند پذیرش و بورسو باید از هم جدا کنید...نکته دیگه اینه که پس از اومدن جواب بورس...تا یه مدت زمانی 2 تا 3 هفته به شما وقت میدن تا قبول یا ردش کنی.....به هر حال شما باید پذیرش رو قبول کنید تا شما رو وارد راند بورس کنند....تا بی نهایت نمیتونن منتظر باشن.... بورس بخصوص دولتی یه سری شرایطی داره....مثلن تا یه سال اعتبار داره....یعنی چی....از تاریخی که قبول میکنید تا یکسال میتونید اونو دیفر کنید.....اما بعد از یکسال خود بخود کنسل میشه....یکی از دوست های خوب این انجمن این اتفاق بد براش افتاد.....نزدیک به نه ماه جواب ویزاش طول کشید....زمانی که ویزاش اومد اعتبار بورس تموم شده بود و دانشگاه اونو کنسل کرده بود.....در مورد حق انتخاب هم...اگر از یه دانشگاه بورس بگیرید و برای شما coe صادر بشه...چون این سیستم یکپارچه هست......دیگه نخاهید تونست coe از یه دانشگاه دیگه بگیرید.....مگه این که اولی رو ملغی کنید....کلن عرض کنم شرایط شما سخت هست....حالا ایا دانشگاه به یه زن و شوهر دوتا بورس بده...این چیزیه که شما باید بیاد تجربتونو بگید.....

چیزی که میشه گفت در مورد IPRS اینه که بازه زمانی بررسی این نوع بورس در دانشگاه ها کم و بیش شبیه هم هست....این تجربه منه.....راند اصلی تقریبن از اوایل دسامبر شروع شد و نتایج کم کم از اواسط ماه شروع به اعلام شدن کرد
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

ApplyAbroad Hero

ممنون جناب مانی

منظورتون از این جمله "حالا ایا دانشگاه به یه زن و شوهر دوتا بورس بده" اینکه در این زمینه محدودیتی ممکنه وجود داشته باشه چون زن و شوهر هستیم؟ چون من و همسرم هر دو نفرمون رزومه های خوبی داریم برای همین برای IPRS شانس نسبتا برابری داریم. مثلا ممکنه بگن چون به همسر شما IPRS دادیم دیگه با وجود رزومه خوب به شما IPRS نمی دیم! (تبعیض و ناعدالتی محسوب میشه اگه باشه!).

در مورد ددلاین های IPRS برای راند اصلی و پذیرش اینکه اول جواب پذیرش میاد بعد جواب IPRS در مورد ملبورن من به این تناقض رسیدم. چونن ددلاین به این صورته:
    IPRS: 31 August 2013
    Admission: 31 Oct 2013 (commence Feb 2014
    یعنی اول ددلاین IPRS بعد از 3 ماه ددلاین پذیرش پس قاعدتا اول جواب IPRS و بعد جواب پذیرش میاد که غیر منطقیه! (اگه میشه راهنمایی کنید) یا اینجا منظور 31 Oct سال قبلشه!!!؟ کلا این تاریخ هایی که گذاشتم صحتش مورد تائید بچه هایی که اپلی کردن هست؟

این جمله شما با اطلاعات من جور نیست. "راند اصلی تقریبن از اوایل دسامبر شروع شد و نتایج کم کم از اواسط ماه شروع به اعلام شدن کرد"
    منظورتون اوایل دسامبر ددلاین IPRS و جوابش وسط ژانویه؟

به طور مثال برای موناش به این صورته:

IPRS: 31 October (major?), 31 May
    Admission: 31 October (major?), 31 May

و برای UQ در صورت زیر:
    پذیرش: راند: 1 25 ژانویه؛ راند 2، 3، 4: TBA (متعقبا اعلام میشه)
    IPRS: راند: 1 27 مارچ؛ راند 2، 3، 4: TBA (متعقبا اعلام میشه)
    (در حاشیه هم اگه اطلاعاتی دارین در مورد این 3 راند بعدی که TBA هست بگین تا این جدول کامل بشه، مخص.صا بچه هایی پارسال واسه UQ اپلی کزدن)
    ممنون از وقتی که میزارین و عذر می خوام سوالات خیلی جزئی شده. چون ما کاملا نیاز به اطلاعات صحیح داریم برای تصمیم گیری.
    ویرایش توسط orang : January 27th, 2013 در ساعت 04:36 PM

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    ممنون شهروز خان،
    راستش ما به این نتیجه رسیدیم که باید در یک دانشگاه باشیم (نه دو دانشگاه مختلف در یک شهر). الان میخوایم ببینیم کدوم دانشگاه جی 8 هست که شانس دو نفرمون توی اون ماکسیمم باشه. با این صحبت ها باید موناش و UQ بهترین گزینه ها باشن و بعد از این دو تا ملبورن گزینه مناسب تری به نظر میرسه (البته شانس همسرم در ملبورن کمتره).

در مورد دانشگاه های غیر جی 8 هم ظاهرا هر دو نفرمون شانس خوبی داریم (اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمائین).

یه سوال دیگه اینکه زیادتر کردن مقالات در مورد همسرم موثر خواهد بود یا همین 11 تا مقاله (که کیفیت ژورنال هاش خوب و خیلی خوب و بعضی تاپ رنکینگ هستن) کافیه و ماکسیمم امتیاز ها برای بورس رو میگیره؟

این که در مورد رشته مواد حساس هستند فقط مربوط به UQ , موناش هستش یا همه دانشگاه ها؟ البته کار همسر من با اینکه رشته مواد هست ولی با استاد school مهندسی شیمی دانشگاه UQ در ارتباط هستش و کار بی خطری محسوب میشه (پلیمر).

و سوال آخر اینکه ددلاین های UQ برای IPRS کی هستش؟ تا اونجا که من دیدم 4 تا راند قرار داده واسه IPRS که واسه تاریخش گفته متعاقبا اعلام میشه (TBA). شما از ددلاین های این 4 تا راند اطلاع دارین؟ و اینکه کدوم راند اصلیه؟ چون احتمال داره مجبور بشیم واسه راند های غیر اصلیش اپلی کنیم.
    عذر می خوام که تعداد سوالات زیاد شد.
    سلام. من هم یه نکته به نظر رسید که گفتم بگم بهتره.
    این خیلی خوبه که آدم تحقیق کنه و با چشم و گوش باز اقدام کنه. و اینکه بدونید کجاها شانس بیشتری دارید و روی اونها سرمایه گذاری کنید. در این هیچ شکی نیست.
    ولی یه نکته ای هم هست که درسته که همه تمام تلاشون رو می کنند که راهنمایی درست و به جا و کاربردی بدهند ولی همون جور که می دونید توی ماجرای اپلای نمیشه " واسه همه یه نسخه پیچید" و اتفاق های زیادی ممکنه بیفته که همه چی رو دستخوش تغییر کنه.
    میخوام اینو بگم که مثلا اگه آخرش شما به این نتیجه برسید که هر دوتون توی مثلا موناش بالای 90% شانس دارید و توی دانشگاه بعدی توی لیستتون 50% و فقط خودتون رو محدود کنید به اون دانشگاه اول و بقیه رو حذف کنید، این یک اشتباه بزرگه. اگه یه استاد هم بگه آقا شما 2 تا 100% بورس می گیرید و هر 2 تون هم با هم می گیرید، نباید از بقیه گزینه ها غافل بشیدو اشتباهی که من و بعضی دیگه از بچه ها کردیم و می کنیم، رو تکرار کنید!!
    پس علاوه بر اینکه با چشم و گوش باز اقدام می کنید، حتما تا جایی که می تونید همه دانشگاه ها اپلای کنید. خیلی هاشون اپلیکیشن فی ندارند و اونهایی که دارند هم ارزششو داره که آدم شانسشو امتحان کنه.

در مورد شانس بورس هم بقیه بچه ها حرفهایی درستی زدند. حرفهای شهروز هم همیشه با تقریب 90% به بالا درسته. راهنمایی هاش واقعا ارزشمنده. من هم فکر می کنم که چون شما معدلتون خیلی خوبه و دستتون از مقاله هم خالی نیست(2 تا خوبه. عالی نیس ولی خوبه) همه جا شانس دارید و چون همسرتون ضعف معدل داره ولی مقاله هاش عالیه، شاید معقول این باشه که به خاطر همسرتون روی دانشگاه های مقاله محور سرمایه گذاری کنید.
    موفق باشید.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    سلام. من هم یه نکته به نظر رسید که گفتم بگم بهتره.
    این خیلی خوبه که آدم تحقیق کنه و با چشم و گوش باز اقدام کنه. و اینکه بدونید کجاها شانس بیشتری دارید و روی اونها سرمایه گذاری کنید. در این هیچ شکی نیست.
    ولی یه نکته ای هم هست که درسته که همه تمام تلاشون رو می کنند که راهنمایی درست و به جا و کاربردی بدهند ولی همون جور که می دونید توی ماجرای اپلای نمیشه " واسه همه یه نسخه پیچید" و اتفاق های زیادی ممکنه بیفته که همه چی رو دستخوش تغییر کنه.
    میخوام اینو بگم که مثلا اگه آخرش شما به این نتیجه برسید که هر دوتون توی مثلا موناش بالای 90% شانس دارید و توی دانشگاه بعدی توی لیستتون 50% و فقط خودتون رو محدود کنید به اون دانشگاه اول و بقیه رو حذف کنید، این یک اشتباه بزرگه. اگه یه استاد هم بگه آقا شما 2 تا 100% بورس می گیرید و هر 2 تون هم با هم می گیرید، نباید از بقیه گزینه ها غافل بشیدو اشتباهی که من و بعضی دیگه از بچه ها کردیم و می کنیم، رو تکرار کنید!!
    پس علاوه بر اینکه با چشم و گوش باز اقدام می کنید، حتما تا جایی که می تونید همه دانشگاه ها اپلای کنید. خیلی هاشون اپلیکیشن فی ندارند و اونهایی که دارند هم ارزششو داره که آدم شانسشو امتحان کنه.

در مورد شانس بورس هم بقیه بچه ها حرفهایی درستی زدند. حرفهای شهروز هم همیشه با تقریب 90% به بالا درسته. راهنمایی هاش واقعا ارزشمنده. من هم فکر می کنم که چون شما معدلتون خیلی خوبه و دستتون از مقاله هم خالی نیست(2 تا خوبه. عالی نیس ولی خوبه) همه جا شانس دارید و چون همسرتون ضعف معدل داره ولی مقاله هاش عالیه، شاید معقول این باشه که به خاطر همسرتون روی دانشگاه های مقاله محور سرمایه گذاری کنید.
    موفق باشید.
    حرفتون کاملا درسته، ما هم برای دانشگاه های غیر جی 8 هم اپلی خواهیم کرد. ولی تمرکزمون روی موناش و UQ و ملبورن خواهد بود.
    کلا ما هم به این نتیجه رسیدیم که باید دانشگاه های مقاله محور شانس بیشتری داشته باشیم. حالا اینکه کدوم مقاله محورتر هست؟!!
    در مورد مقاله محور و معدل محور من نظر شخصیمو میگم نه بر اساس تجربه اپلی: در مورد دانشگاه های مقاله محور نه اینکه معدل نقشی نداره یا نقشش کمتره بلکه منظور اینکه در این دانشگاه ها جمع آوری امتیازات برای بورس بین مقاله و معدل به صورت پایا پا (50 به 50) هست. ولی در مورد دانشگاه های معدل محور، در جمع آوری امتیازات برای بورس معدل دارای امتیازات بیشتر هست نسبت به مقاله (80 به 20 مثلا).

از جناب شهروز هم واقعا تشکر میکنم که وقت میزاره و تجربیات گرانبهاشو به بچه ها منتقل میکنه.

اگه شهروز هم نظرشو در مورد پست 89 بگه ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)