صفحه 99 از 199 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1989

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط - سال 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

سلام دوستان. من میخوام بدونم با توجه به شرایطم و رشته ام کدام دانشگته ها اپلی کنم.رشته ام اقتصاد کشاورزی و لی رشته اتقصاد محیط زیست و منابع طبیعی هم بهم میخوره.
    کارشناسی دانشگاه تهران 15.56.ارشد علوم تحقیقات تهران16.12( اینکه دانشگاهم آزاد بوده تاثیر منفی داره؟)
    آیلتس7. GRE هم دارم که ظاهرا استرالیا لازم نداره واسه phD.
    7 تا مقاله و کنفرانس داخلی دارم 1 کنفرانس بین المللی و 2 تا ISI فرستادم ولی هنوز جواب نگرفتم.
    اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    والا من هم در سایتشون نمره 6.5 را دیدم بودم ولی بعد اپلای وقتی ریجکت شدم دیدم نوشتن نمره 7 حداقل دکتری بای ریسرچ هست! و در مورد ددلاین راند اصلی که بیشترین تعداد بورس را می دهند 31 اگوست هست متاسفانه! ولی دانشگاه هایی هم هستند که اول نوامبر ددلاینشون
    مرسی از پاسختان. قربان چند روز بعد از اینکه اپلای کردید پاسختان را دادند؟ سوال بعدی بنده اینه که به نظر شما شانس من در کدام یک از دانشگاه های استرالیا بالاتره؟ در ضمن من تو دانشگاه گریفیث هم یه استاد را می شناسم که کار من را خیلی قبول داره و بارها با ایشان مکاتبه کردم اتفاقا ایرانی هم هستند. به نظر شما این مساله در پذیرش من نقشی داره؟

ببخشید که زیاد سوال می پرسم: من سربازی نرفتم و اسفند ماه مشمول میشم. حالا به نظر شما فرصت دارم که برای استرالیا اپلای کنم؟

Junior Member

راستش من مثل رشته ی پزشکی بعد از فارق التحصیل شدن مدرک دکتری حرفه ای می گیرم و می خوام برای PhD ایمنی شناسی اقدام کنم...

Junior Member

راستش ما مثل رشته ی پزشکی بعد از 6 سال مدرک دکتری حرفه ای می گیریم و من می خوام برای PhD ایمنی شناسی اقدام کنم...

نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    دوست من در مورد رشته شما اطلاع خاصی ندارم.... اما به طور کلی اگر شما مدرک دکترا داشته باشید نمیتونید در استرالیا دوباره برای مدرک دکترا اقدام کنید .... برای مقاطع بالاتر هم به سختی بشه بورسیه پیدا کرد ... این جا برای دوره فوق دکترا بورس هایی هست که یکی از اون ها که سالیاه چیزی حدود نود هزار دلار به شما میدن... برای اقدام براش باید طرح تحقیقاتی با حمایت یکی از دانشگاه های استرالیا بدید که برای این بورس درخواست بسیار و رقابت شدید هستش .... اما در مورد رشته های پزشکی و تا حدودی مدیریت یه خودره سخت گیرن برای دادن بورسیه بویژه در مقطع دکترا ... البته رزومه شما خوب هست و هر چه تعداد مقاله های خودتونو افزایش بدید شانس شما برای بردن بورس بیشتر خواهد شد .... اما اول باید تصمیم بگیرید در کدام مقطع میخواهید درس بخونید ....

نقل قول نوشته اصلی توسط irani2010 نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر گرفتن فاند برای ارشد را نکن و در یکی از دانشگاههای معتبر ایران ادامه بده. من که تا بحال ندیدم در اینجا به دانشجویی برای ارشد بورس بدهند. اصولا خیلی روی استرالیا حساب نکنید. شاید تعدادی از دوستان زیاد موافق نباشند لیکن به نظر من بویژه برای ارشد استرالیا مناسب نیست چون نیاز به پول بسیار کلان دارد و از نظر درسی هم مطلب قابل توجه ای بجز در چند رشته خاص در تعداد معدودی از دانشگاهها برای دانشجوی مستر فراهم نمی کند.
    سلام.شانس بورس گرفتن این رزومه ایا هست.لیسانس برق دانشگاه ازاد با معدل 13.3..دو سال اخر 17.5.فوق لیسانس مهندسی پزشکی بیوالکتریک دانشگاه تهران با معدل 17.40.سه مقاله که یکیشون isi هست.ایلتس 7.ایا شانسی هست. با تشکر

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    مرسی از پاسختان. قربان چند روز بعد از اینکه اپلای کردید پاسختان را دادند؟ سوال بعدی بنده اینه که به نظر شما شانس من در کدام یک از دانشگاه های استرالیا بالاتره؟ در ضمن من تو دانشگاه گریفیث هم یه استاد را می شناسم که کار من را خیلی قبول داره و بارها با ایشان مکاتبه کردم اتفاقا ایرانی هم هستند. به نظر شما این مساله در پذیرش من نقشی داره؟

ببخشید که زیاد سوال می پرسم: من سربازی نرفتم و اسفند ماه مشمول میشم. حالا به نظر شما فرصت دارم که برای استرالیا اپلای کنم؟
    دوست خوبم این سوال شما یکم از بحث شانس پذیرش دور هست امیدوارم ادمین کارت زرد یا قرمز ندهند!
    تقریبا 10 روز مونده بود به تاریخ اعلام نتایج بورس ایمیل زدن و گفتند! و در سایت پیدا کردم:

• English language-rich programs: overall IELTS entry level score is 7.0, with a minimum of 6.0 in each sub-score test (reading, writing, listening, speaking), obtained within the last 2 years prior to the date of application

بنظر من دانشگاه های گریفیث - مک کورای - نیوکسل احتمالا شانس بیشتری داری چون این دانشگاه ها به پژوهش اهمیت بیشتری می دهند تا معدل! البته یادت باشه من در گریفیث 3 استاد داشتم که 100% از اپلیکشنم ساپورت کردن ولی راند اول بورس نشدم ایمیل زدم گفتن نقشی حدود 10% در افزایش شانس دارند و شورا تصمیم گیرنده نهایی است!
    شما باید تا 31 اگوست مدارک و توصیه نامه هات دست دانشگاه برسد انشاله که شانست از من بیشتره!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد - دانشگاه صنعتی شریف

با سلام
    دوستان من می خواهم برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کنم که ددلاین اسکلارشیبش 31 جولای است (استاد به من جواب مثبت داده). حال یک مقاله دارم که دو سه هفته پیش سابمیت کردم و اونا متاسفانه هی تمدید کردن و در نهایت اواخر اوگست جوابش را می دهند. برای اسکلازشیب گفته اند که باید مقاله ات اکسپت شده باشد حال با توجه به زحمتی که کشیده شده به چه صورتی می توانم جوابش را برای آن ها ارسال کنم؟ آیا در مدارک اصلی مشخصات مقاله را قرا دهم؟ لطفن راهنمایی کنید. یک سوال دیگر در مورد زبان (دانشکده مهندسی برق و اطلاعات دانشگاه سیدنی) حداقل نمره تافل 90 می خواهد و برای W:23 , R/L/S:22. من نمره کلم 95 است و W:27 و R:26,L:25,S:17 با توجه به اینکه نمره اسپیکینگ کمتر از حداقل است، آیا ممکن است به خاطر اون ریجکت شم؟ استادم چیزی در این باره نگفت.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط xsport نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من می خواهم برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کنم که ددلاین اسکلارشیبش 31 جولای است (استاد به من جواب مثبت داده). حال یک مقاله دارم که دو سه هفته پیش سابمیت کردم و اونا متاسفانه هی تمدید کردن و در نهایت اواخر اوگست جوابش را می دهند. برای اسکلازشیب گفته اند که باید مقاله ات اکسپت شده باشد حال با توجه به زحمتی که کشیده شده به چه صورتی می توانم جوابش را برای آن ها ارسال کنم؟ آیا در مدارک اصلی مشخصات مقاله را قرا دهم؟ لطفن راهنمایی کنید. یک سوال دیگر در مورد زبان (دانشکده مهندسی برق و اطلاعات دانشگاه سیدنی) حداقل نمره تافل 90 می خواهد و برای W:23 , R/L/S:22. من نمره کلم 95 است و W:27 و R:26,L:25,S:17 با توجه به اینکه نمره اسپیکینگ کمتر از حداقل است، آیا ممکن است به خاطر اون ریجکت شم؟ استادم چیزی در این باره نگفت.
    سلام والا دوست گرامی دانشگاه سیدنی متاسفانه یکی از سختگیر ترین و در عین حال پرداوطلبترین دانشگاه ها برای دریافت بورس هست!متاسفانه حتی 1 اپسیلن هم کوتاه نمی ایند چون برای هر پوزیشن 100 ها نفر در لیست دارند در مرحله اول دوستانی که مشکل زبان دارند را از لیست حذف می کنند بدین طریق حدود 30 نفر از لیست حذف می شوند ولی احتمال زیاد برای پذیرش بررسی می شوید. نقش استاد در گرفتن بورس مثل نقش نخد هست در آش رشته!
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد - دانشگاه صنعتی شریف

ممنون دوست عزیز
    در مورد، بخش اول سوال هم اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم:
    دوستان من می خواهم برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کنم که ددلاین اسکلارشیبش 31 جولای است (استاد به من جواب مثبت داده). حال یک مقاله دارم که دو سه هفته پیش سابمیت کردم و اونا متاسفانه هی تمدید کردن و در نهایت اواخر اوگست جوابش را می دهند. برای اسکلازشیب گفته اند که باید مقاله ات اکسپت شده باشد حال با توجه به زحمتی که کشیده شده به چه صورتی می توانم جوابش را برای آن ها ارسال کنم؟ آیا در مدارک اصلی مشخصات مقاله را قرا دهم؟

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه های استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط xsport نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    در مورد، بخش اول سوال هم اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم:
    دوستان من می خواهم برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کنم که ددلاین اسکلارشیبش 31 جولای است (استاد به من جواب مثبت داده). حال یک مقاله دارم که دو سه هفته پیش سابمیت کردم و اونا متاسفانه هی تمدید کردن و در نهایت اواخر اوگست جوابش را می دهند. برای اسکلازشیب گفته اند که باید مقاله ات اکسپت شده باشد حال با توجه به زحمتی که کشیده شده به چه صورتی می توانم جوابش را برای آن ها ارسال کنم؟ آیا در مدارک اصلی مشخصات مقاله را قرا دهم؟
    والا دوست خوبم رسما در سایتشان گفتند مقالات چاپ شده و یا پذیرش شده و نه مقالات در دست داوری ! امتیازی بنظر من به شما نخواهند داد مگر نامه ای که سوپروایزر شما بخواهد در مورد شما بنویسد به شورای بررسی بورس در ان اشاره کند و تاثیری البته نه چندان در افزایش شانس شما داشته باشد! اینها را بخوانید:

Academic entry requirements: Doctor of Philosophy (PhD)
    Entry to a PhD usually requires a master's degree with a research component, or a bachelor's degree with first- or second-class honours.
    Some departments require all potential PhD candidates to enrol in an appropriate master's program, with transfer to the PhD only after completion of that degree program or
    after at least one semester of satisfactory progress. All PhD candidates are admitted on a probationary basis for the first two semesters.
    Untitled.jpg
    Research Potential Indicator (RPI)
    RPI points may be awarded on the basis of demonstrable research performance, relevant professional and direct research experience as per the following criteria.
    a. Criteria
    i. Relevant academic qualifications in addition to Honours 1.
    Examples are a completed Masters degree by research (with a research component of at least 2/3 of the course), a completed second Honours 1 degree (in a combined honours degree).
    ii. Scholarly publications (must contain original work or substantial original analysis, be published or accepted for publication by a reputable publisher) in the relevant field of research within the last five years.
    Examples are:
    A published book or chapter in an edited book (not conference proceedings).
    A published research article in a refereed international journal.
    A published or refereed conference paper, a published or refereed presenting author abstract in a national or international conference, a published, peer-reviewed book/literature review or a published research report/case study in a refereed journal.
    A patent that has been granted after an examination process by a government agency.
    Do not include the following as they will not be assessed under RPI:
    Publications that are not research (e.g. newspaper or magazine articles).
    Publications or outputs that are more than five years old.
    Publications that have been submitted or under consideration.
    Publications that have been considered but require revision before acceptance.
    The same (or substantially the same) work being published/presented again in a book, journal or conference.
    iii. Significant output in the art or music areas in the relevant field of research within the last five years.
    Examples are:
    An exhibition (with published catalogue) with multiple venues of international standard, or a series of performances of international standard, for which reviews in significant outlets are available.
    An exhibition in a Public Gallery or Museum (with published catalogue) but excluding regional galleries, or in a Private Gallery of standing in which the artist is asked to exhibit by invitation (subject to documentary evidence).
    Visual work(s) held in significant National and/or International Collections or commissioned by Government Bodies and/or the Corporate Sector.
    A significant published musical composition or a significant commercially published CD of a musical performance.
    Visual documentation of performance, installation and electronic creative works in significant National and/or International Collections.
    Participation (as presenting author or equivalent) in significant National or International Festivals or professional conventions.
    iv. Relevant professional experience at a responsible level or direct research experience of at least two full-time (or part-time equivalent) years since graduation and not in a training situation.
    v. Other
    Participation in moots such as the Jessop International Law moot at an international level.

دانشگاه های استرالیا اخیرا به علت هجوم داوطلبان بسیار برای بورسیه به آنها بسیار سختگیر تر از سالهای قبل شده اند. تصور کنید شما در گروه تقسیم بورس هستید 50 تا پوزیشن بورس دارید و 1000 تا داوطلب طبیعی هست که سختگیر باشند!
    نکته: همه مطالبی که در بالا اوردم مستقیما از سایت دانشگاه سیدنی میباشد.
    ویرایش توسط Saaaaam : July 12th, 2013 در ساعت 02:50 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)