صفحه 141 از 158 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط zese1366 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. من دوباره دارم امتحان میدم ولی بعد سپتامبره تاریخش. یه سوال دیگه اینکه پروپوزال دو صفحه ای رو باید من موضوع جدید بدم یا کلی اشاره کنم رو موضوع؟ چون شنیدم دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند به پروپوزالایی فاند میده که برطبق سیاست دانشکده باشه.

خیلی کلی که فکر نکنم؛ یه نوآوری معمولی (نه لزومن در حد دکترا) شاید در اینجا کافی باشه (مثلن ترکیب یکی دو تا روش باهم). البته اینا نظر خودمه و فیدبکی که از استادا داشتم. بهتره دیگران هم نظر بدن. راه ساده ش اینه که بفرستید و از استاد بخواید نظر بده. اون اوکی بده حله.
    شاید رشته به رشته فرق داشته باشه ولی برای فنی مهندسی نزدیک 70% قضیه رو (موضوع مشخص+ اهمیت موضوع+ روش های مورد استفاده+ توالی انجام کار و ...) به شخصه در پروپوزال دو صفحه ای گفتم (در پروپوزال بیشتر از 5 صفحه هم که باید تمام جزئیات آورده بشن). البته بعدها جزئیات و حتی برخی کلیات قابل تغییره.

- نه فقط QUT، در بیشتر دانشگاه ها (RMIT رو خود استاد بهم گفت) پروپوزال هایی که موضوعاتشون در راستای سیاست های دانشگاه باشه شانس بیشتری برای گرفتن فاند دارن. در کل موضوع و نگارش پروپوزال در گرفتن فاند تاثیر زیادی داره. پس براش وقت بزارید.
    - یه نکته ای، در بعضی از دانشگاه ها محدودیت کلمات یا تعداد صفحه در نوشتن پروپوزال وجود داره ولی تا حالا چندبار برام پیش اومده که خود استاد گفت اون محدودیتو بیخیال شو و حجمشو زیاد کن. بعضی وقتا که در خود دانشکده بررسی میشه همچین اتفاقی میفته ظاهرن. برا خودم این قضیه در QUT و RMIT پیش اومده.

موفق باشید..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineer

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه تهران

معدل کارشناسی : 13/5

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی شیمی

دانشگاه کارشناسی ارشد :-

معدل کارشناسی ارشد :-

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :-

تعداد مقالات : یک مقاله ی کنفرانسی در حوزه ی انرژی خورشیدی

سابقه کار: یک سال سابقه ی کار در بخش مدیریت شرکت حاضر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

سابقه دریافت بورس :-

تالیف و یا ترجمه کتاب :ترجمه ی یک کتاب در زمینه ی انرژی خورشیدی تا پایان سال با همکاری دانشیار دانشگاه تهران در حوزه ی انرژی خورشیدی

نمره زبان انگلیسی: هنوز آزمون نداده ام ولی برنامه ی 6/5 - 7

دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: برای دو رشته میخواستم بدونم یکی انرژی تجدیدپذیر در مقطع ارشد ، دوم هم رشته ی MBA در یکی از بیزینس اسکول های دانشگاه های استرالیا

اسکلارشیپ مد نظرتون :
    بهترین شرایط ممکن چون تا حدودی از نظر مالی محدودیت دارم

توضیحات : من با خانمم شرکتی رو تاسیس کردیم که در حوزه ی انرژی تجدید پذیر و ممیزی انرژی فعالیت داره و شرکت ما عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هستش ، همسر من هم مهندسی صنایع از دانشگاه تهران با معدل 15/80 داره ، تو دوران دانشجویی هم نشریه ی علمی دانشجویی رو سردبیر بودم و رتبه ی یک کشوری هم با این نشریه دارم ، فارغ التحصیل های مهندسی دانشگاه تهران هم ویزای 476 رو داریم میخوام بدونم با این شرایط میتونیم امید داشته باشیم که پارشیال یا در حالت خوشبینانه فول فاند رو در هر کدوم از رشته ایی که گفتم با اولیت MBA داشته باشم یا نه ؟!
    چون بیشتر هزینه ها باعث ترس شده که مستقیم از ویزای 476 استفاده نمیکنیم برای اینکه بتونیم پذیرشی داشته باشیم تا شرایطمون رو بهتر کنه .

اگر اطلاعاتی یا تجربه ای دارید که میتونه کمک کنه لطفا بگید . ممنون

سلام دوستان،
    من سال 2015 برای استرالیا اقدام کردم و همچیز خوب بود تا زمانی که یک فرمی بود مربوط به ریجکتی های قبلی. من از آمریکا ریجکت شده بودم و توی فرم نوشتم. به من جواب دادن که مناسفانه نمیتونیم شما رو پذیرش کنیم. و اصلا کار به سفارت نرسید. ایا این نامه و اطلاعات من توی سیستم شون ثبت میشه؟
    ممنون

سلام دوستان
    حقیقتش من هم برای یک استاد سیدنی و هم برای یک استاد ملبورن پروپوزال نوشتم و تایید کردن و گفتن که اپلای کن. اما متاسفانه امروز نمره آیلتسمو دریافت کردم که نمره ریدینگم 5 شده که باعش شده اورالم هم از 6 بشه...
    از اونجایی که شنیدم بدون مینیمم نمره زبان برای اسکالرشیپ هیچ شانسی ندارم و واقعا هم نمیخام این استادو از دست بدم من هنوز اپلای نکردم و میخوام 2 نوامبر دوباره امتحان آیلتس بدم که جوابش 15 نوامبر میرسه.
    الان میخوام بدونم من باید چیکار کنم؟
    1-صبر کنم نمره جدیدو بگیرم ددلاین راند بعدی اسکالرشیپ ملبورن (که مهمترین راندشه) میگذره و من شانسم از بین میره.
    2-بدون نمره زبان اپلای کنم(بخاطر نمره بد ریدینگ) و بعد ک نمره ی جدید م رو 15 نوامبر (5 روز بعد از ددلاین راند 3 دریافت کردم) رو اعمال کنم(اصلا امکان پذیر هست؟!).
    3- با همین نمره فعلی آیلتسم اپلای کنم (که شانس اسکالرشیپ فکر نکنم داشته باشه) و بعد 5 روز بعد از ددلاین که نمره جدید رو دریافت کردم اونو اعمال کنم(آیا شدنیه؟).

خیلی ممنون میشم منو راهنمایی بفرمائید :/

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حقیقتش من هم برای یک استاد سیدنی و هم برای یک استاد ملبورن پروپوزال نوشتم و تایید کردن و گفتن که اپلای کن. اما متاسفانه امروز نمره آیلتسمو دریافت کردم که نمره ریدینگم 5 شده که باعش شده اورالم هم از 6 بشه...
    از اونجایی که شنیدم بدون مینیمم نمره زبان برای اسکالرشیپ هیچ شانسی ندارم و واقعا هم نمیخام این استادو از دست بدم من هنوز اپلای نکردم و میخوام 2 نوامبر دوباره امتحان آیلتس بدم که جوابش 15 نوامبر میرسه.
    الان میخوام بدونم من باید چیکار کنم؟
    1-صبر کنم نمره جدیدو بگیرم ددلاین راند بعدی اسکالرشیپ ملبورن (که مهمترین راندشه) میگذره و من شانسم از بین میره.
    2-بدون نمره زبان اپلای کنم(بخاطر نمره بد ریدینگ) و بعد ک نمره ی جدید م رو 15 نوامبر (5 روز بعد از ددلاین راند 3 دریافت کردم) رو اعمال کنم(اصلا امکان پذیر هست؟!).
    3- با همین نمره فعلی آیلتسم اپلای کنم (که شانس اسکالرشیپ فکر نکنم داشته باشه) و بعد 5 روز بعد از ددلاین که نمره جدید رو دریافت کردم اونو اعمال کنم(آیا شدنیه؟).

خیلی ممنون میشم منو راهنمایی بفرمائید :/
    سلام
    ببینید. رفتار دانشگاها با هم مختلفه. به نظرم اگر قبل از ددلاین اپلای کنی و همینطور که میگی بتونی خیلی زود بعد از چندروز از ددلاین گذشته نمره جدیدت رو اپلود کنی به مشکلی برنمیخوری. چون دانشگاها پرونده همه دانشجوها رو با هم بررسی نمیکنن که. یکی یکی بررسی میکنن. برای همین ممکنه تا یکی دوهفته اصلا پرونده ت بررسی نشه. که اگر قبل از بررسی مدارک رو بدی فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد.
    ولی از طرفی هم ممکنه سریع پرونده ت بررسی بشه و بگن شرایط رو نداری. یا بگن بعد از ددلاین مدارک رو فرستادی قبول نیست! مطمئن نمیشه گفت چه اتفاقی نمی افته.
    ولی من حتما توصیه میکنم اپلای کن. ولی زود نه. بذار چندروز مونده به ددلاین اپلای کن که پرونده ت رو بررسی نکرده باشن تا اون موقع. برای اینکه این ترم رو از دست ندی به امتحانش می ارزه. چیزی هم از دست نمیدی.
    البته شاید دوستان اینکه این کار رو کرده باشن و بگن نه نمیشه.

Junior Member

سلام ببخشید میخواستم ببینم چقدر شانس برای اسکالرشیپ تو یکی از دانشگاههای استرالیا برای مقطع دکتری در رشته مهندسی پزشکی و برق دارم:
    لیسانس برق و مخابرات دانشگاه فردوسی با معدل 15.20
    ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه تهران با معدل 15.25
    تعداد مقالات خارجی 2 تا
    1 سال سابقه کار در شرکت مشاور
    تافل 91
    و اینکه اگر مینیمم نمره کلی رو داشته باشم و یکی دوتا از اسکیل ها نمرش کمتر باشه قبول نمیکنند؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام. من یه سوال دارم اینکه من مدارکم رو باید ببرم ایجنت. الان سوال من اینه ایجنت اصل مدارک رو میخواد یا کپیشو. من فقط یسری ترجمه مهر شده از مدارکم دارم. و برای چند جا میخوام اقدام کنم.

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zese1366 نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال دارم اینکه من مدارکم رو باید ببرم ایجنت. الان سوال من اینه ایجنت اصل مدارک رو میخواد یا کپیشو. من فقط یسری ترجمه مهر شده از مدارکم دارم. و برای چند جا میخوام اقدام کنم.
    سلام
    شما مدارکت رو میبری پیش ایجنت. اون از اونا اسکن میگیره و اصل مدارک رو بهت پس میده. اپلای برای اکثر دانشگاها هم انلاینه و نیازی به پست مدارک نیست. پس همون یه نسخه کافیه.

Junior Member

سلام . ممنون از جوابتون. یه سوال دیگه دارم. من دارم فرم پذیرش پر میکنم. سوال پرسیده که در کدوم دوره پایان نامه داشتی و تعداد واحدهای کل اون دوره چقدر بوده؟ که من 32 واحد ارشد داشتم. و زده تعداد واحد پایان نامه چند بوده که 6 واحد بوده. حالا من چون تو سایت زده باید 25 درصد ارشد ریسرچ باشه موندم. من 2 واحد هم سمینار داشتم که ریسرچ بوده الان 6 بزنم ( که کمتر از 25 درصد میشه).
    Which program did you undertake the thesis in?
    Standard full time duration (in years) of this program
    Standard credit point/hours value or hours of this program
    Credit point/hours value of the thesis component of this program

Junior Member

سلام دوستان کسی نبود منو راهنمایی .کنه؟ یه سوال دیگه من الان دارم اپلای میکنم اصلا واسه استرالیا ممکنه تو این تایم جواب بده؟ یا الکی دارم وقت میذارم براش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)