صفحه 121 از 158 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه تهرانم (لیسانس)
    از QUT پذیرش گرفتم رشته "Nursing- Graduate entry" کارشناسی
    الان که نوبت کارای سفارت رسیده فهمیدم که نامه ی معافیت تحصیلی لازمه، ولی من مشمولم و فقط چند ماه دیگه معافیت دارم.
    ایران هم همچین نامه ای فقط برای مستر میده.
    من فکر میکردم میشه با ۱۵ میلیون رفت و بر نگشت، اما گویا سفارت برگه معافیت تحصیلی از نظام وظیفه میخواد.
    چیکار کنم؟!
    خیلی زحمت کشیدم!!
    ممنون میشم کمک کنید.
    پ.ن: Graduate entry برای کسایه که لیسانس مرتبط دارن. میشه به جای ۴ سال ۲ ساله لیسانس رو گرفت
    ویرایش توسط masoudnorouzi : July 25th, 2016 در ساعت 01:17 AM

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام دوستان
    من لیسانس پرستاری دارم از دانشگاه آزاد
    قصد دارم برای رشته پزشکی برای یکی از دانشگاه های استرالیا اقدام کنم
    اما متاسفانه نمیدونم چه مدارکی لازمه
    اینکه اونجا پزشکی بخونم بهتره یا پرستاری رو ادامه بدم
    و اینکه میتونم اونجا هم کار پیدا کنم هم درس بخونم ؟
    من راجع به انتخاب دانشگاه هم مشکل دارم نمیدونم کدوم دانشگاه رو باید انتخاب کنم و مدارک مور نیاز رو از کجا مطالعه کنم
    اگه امکانش هست دوستانی که اونجا تحصیل میکنند یا اطلاعاتی دارند کمک کنند

Junior Member

یه سوالی که به وجود می آد اینه که وقتی استادو مشخص کردی رزومتو فرستادی خودش می گه کدوم scholarship بردار و ما دخالتی نداریم؟

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkannnn نمایش پست ها
    یه سوالی که به وجود می آد اینه که وقتی استادو مشخص کردی رزومتو فرستادی خودش می گه کدوم scholarship بردار و ما دخالتی نداریم؟
    چگونگی اپلای برای اسکالرشیپ دانشگاه به دانشگاه متفاوته. ولی در مجموع بله، استاد نمی گه برای کدوم اسکالرشیپ اپلای کن. انواع مختلف اسکالرشیپ معمولا در هر دانشگاه وجود داره که خودت در نهایت باید انتخاب کنی کدوم رو درخواست بدی.

Junior Member

این پروسه معمولا چقدر طول می کشه ؟ بهترین نوع اسکلار شیپ کدومه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

دوست عزیز
    نمره GRE به هیچ وجه هیچ تاثیری در پذیرش و اسکالرشیپ شما نداره. بنده خودم GRE با نمره 328 و نمره 4 رایتینگ دارم ولی به هیچ وجه هیچ تاثیری نداشت در پذیرش من. حتی نمره تافل عالی هم به شرطی که حداقل نمره رو داشته باشید متیاز اضافی نداره و تاثیری در روند پذیرش و اسکالرشیپ نداره. این رو میگم چون خودم نمره تافل 113 داشتم و در هنگام گرفتن اسکالرشیپ فرقی بین من و کسی که نمره اش حداقل 97 رو داشت نبود.

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت بخیر

من اپلیکیشنم در یکی از دانشگاههای استرالیا در حال بررسی هست. تازگی GRE امتحان دادم و نمرم نسبتا خوب شد (315). به نظرتون اگه ایمیل بزنم و بگم GRE رو هم به پروندم اضافه کنند تاثیر مثبت داره؟ توی ریپورت نمره GRE هم اسم دانشگاههای از امریکا که واسشون ارسال کردم هست، این که تاثیر منفی نمیزاره؟؟؟
    ببخشید سوال رو در قسمت شانس گرفتن پذیرش هم پرسیدم ولی انگار اونجا خلوته.

ممنون میشم اگه دوستان باتجربه سریعتر پاسخ بدن چون فک کنم بزودی پروندم بررسی میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

اسکالرشیپ در استرالیا دست دانشگاه هست و به صورت متمرکز بررسی میشه. ممکنه استاد شما از روابطش استفاده کنه (که البته خیلی خیلی بعیده) ولی کلا روند انتخاب دانشجو و دادن اسکالرشیپ بسیار رقابتی هست و در اون معیارهای مختلف که تو هر دانشگاه متفاوت هست (معدل لیسانس، فوق، تعداد و کیفیت مقالات و ...) در نظر گرفته میشه و بر اساس اون به شما امتیاز میدن و بعد از بالا شروع میکنن به اسکالرشیپ دادن
    بنده خودم که با استادم پروپوزال رو بستم گفت برو اپلای کن. بعدش دیگه رفت تا وقتی که خودم بهش گفتم استاد جون (!) من اسکالرشیپ گرفتم حالا چی کار کنم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkannnn نمایش پست ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    agriculture

سلام دوستان
    بنده فوق لیسانس تغذیه حیوانات دارم، ولی مجددا قصد دارم که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنم حالا یا در رشته خودم یا یک رشته مرتبط. بعضی از موسسه ها میگن میتونی تغییر رشته بدی به راحتی و بعضی دیگه میگن که تو همین رشته خودت مجدد کارشناسی ارشد بخون اما ما با مدرک لیسانست واست پذیرش میگیریم. در کدوم صورت احتمال گرفتن ویزا بیشتر هستش؟؟ تنها نگرانی من اینه که سفارت ریجکتم کنه. سال 1387 هم دوره لیسانس و 92 از ارشد فارق التحصیل شدم.

حرفای موسسه ها با هم تناقض داره و هرکدوم یه چیزی میگن.

امکانش هست کسی بنده رو راهنمایی کنه چون هرچه زودتر باید تصمیم گیری کنم که واسه فوریه اونجا باشم.

Junior Member

با سلام
    من ترجمه مدارکمو دادم به یه دارترجمه عادی باید حتما به جای خاصی بدیم لطف می کنه کسی مراحلو بگه یا لینکه مرتبطو بزاره که اصلا مراحل به طور کلی چجوریه

Junior Member

قبل از پر کردن فرم Expressions of Interest باید به سوپروایزر ایمیل بزنیم و در صورت توافقش تو قسمت Proposed Supervisors در فرم Expressions of Interest اسمش رو بیارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)