صفحه 120 از 158 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام دوستان. درباره ترجمه ریزنمرات و دانشنامه سوال دارم. به طور معمول، بعد از گرفتن این مدارک از دانشگاه باید از وزارت علوم هم تاییدیه بگیریم و بعد ترجمه شوند.
    دانشگاههای استرالیا ترجمه ناتی را قبول دارند و این طور که من فهمیدم، در صورت ترجمه با ناتی نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری هم نیست، بنابراین به صرفه تره. من از دارالترجمه های ناتی پرسیدم، گفتند نیازی به مهر وزارت علوم روی مدارک نیست و همان مهر دانشگاه کافیه. حالا سوال من اینجاست که واقعا برای دانشگاههایی که اپلای میکنیم، مهر وزارت علوم مهمه (روی سایت اکثرشون که من چک کردم، فقط نوشته certified documents)؟
    من میخوام از ترجمه ناتی استفاده کنم و چون عجله دارم و ددلاین دانشگاه نزدیکه، میخوام بدون مهر وزارت علوم بدم ناتی. آیا بعدا مشکلی پیش نمیاد؟ البته فکر کردم، بعدا تاییدیه وزارت علوم برای مدارکم هم بگیرم، البته نمی دونم این روی نسخه ترجمه شده تاثیری داره آیا؟

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام دوستان

میخام واسه دانشگاه ویکتوریا اپلای کنم. قبلش چندتا سوال داشتم.
    ویکتوریا بیشتر استاد محوره یا کمیته حرف اخر رو میزنه؟
    مقاله مهمتره یا معدل؟
    فاندش برای دکتری چه طوره؟ به همه میرسه اگر پذیرش بدند؟

ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechatronic Eng

درود دوستان
    بنده میخوام پس از فراقت از تحصیل ( ترم آخر ارشد ) اقدام به پذیرش برای دکترا همراه با فاند کنم ایا با شرایطی که من دارم امیدی هست؟

لیسانس : برق قدرت دانشگاه ازاد معدل 13.40
    ارشد :مکاترونیک دانشگاه مالک اشتر معدل با احتصاب نمره پایان نامه 16.80
    زبان : هنوز امتحان ندادم ولی با فرض ایلتس 7
    مقاله یدونه isi با ایمپکت 3 و یه داخلی

در ضمن توی سایت دانشگاه سیدنی تو قسمت مراحل اپلای نوشته بود : که باید شرایط دکترا را داشته باشی ( اعم از نمره ممتاز در سوابق قبلی تحصیلی ارشد و لیسانس و نمره زبان و ....) اگر شرایط نداشته باشید میتونید برای مستر اقدام کنید و بعد از یک دوره 1 ساله برا دکترا پذیرش بگیرید. حالا سوالم اینه با توجه به محدودیت های زمانی در پروسه پذیرش باید چکار کرد ؟ از کجا بدونیم که واسه دکترا ریجگت میکنن یا نمیکنن که بعدش واسه مستر اقدام کنیم ؟ و اینکه با پذیرش از مستر فاند هم میشه گرفت ؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

سلام دوستان
    بسیار ممنون از راهنماییهای خوبتون.
    با راهنمایی های شما تصمیم گرفتم که همزمان برای چند دانشگاه اقدام کنم و اول با اساتید صحبت کنم. فعلا هنوز جوابی نگرفتم. ولی تصمیمم برای دانشگاه های امریکا و استرالیا است که هر کدوم انشالله خوب پیش بره. اما چون تازه میخوام وارد پروسه آزمون زبان بشم و این دو کشور مدنظرمه به نظرتون Toefl iBt گرینه مناسب تریه برای تمرکز روی زبان؟ برای استرالیا مشکلی نیس؟ خیلی جاها در همین سایت خوندم که برای بسیاری از دانشگاه های استرالیا هم آیلتس و هم تافل قابل قبوله. اما در سایت دانشگاه سیدنی که بررسی میکردم برای آزمون تافل چیزی نگفته و فقط نمره لازم برای آیلتس رو گفته. کسی از دوستان اطلاعی داره راهنمایی کنید لطفا.

خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_si نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با راهنمایی های شما تصمیم گرفتم که همزمان برای چند دانشگاه اقدام کنم و اول با اساتید صحبت کنم. فعلا هنوز جوابی نگرفتم. ولی تصمیمم برای دانشگاه های امریکا و استرالیا است که هر کدوم انشالله خوب پیش بره. اما چون تازه میخوام وارد پروسه آزمون زبان بشم و این دو کشور مدنظرمه به نظرتون Toefl iBt گرینه مناسب تریه برای تمرکز روی زبان؟ برای استرالیا مشکلی نیس؟ خیلی جاها در همین سایت خوندم که برای بسیاری از دانشگاه های استرالیا هم آیلتس و هم تافل قابل قبوله. اما در سایت دانشگاه سیدنی که بررسی میکردم برای آزمون تافل چیزی نگفته و فقط نمره لازم برای آیلتس رو گفته. کسی از دوستان اطلاعی داره راهنمایی کنید لطفا.

خیلی ممنون
    برای سیدنی هم مشکلی نیست:

http://sydney.edu.au/study/admission...uirements.html
    خیلی از اساتید آمریکا شاید بدون آزمون زبان جوابی ندن، زبان برای آمریکا مهمه، GRE هم لازمه برای اونجا

Junior Member

دوستان کسی میدونه چجوری باید مقاله های فارسی چاپ شده رو به دانشگاه ارائه داد؟ جایی باید تاییدشون کنیم؟ چون دارالترجمه به صورت رسمی اون صفحه از مجله رو ترجمه نمیکنه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_si نمایش پست ها
    سلام دوستان

خیلی ممنون
    دانشگاهها مشکلی با تافل ندارند ولی با نقل قول از یکی از دوستانی که استرالیا تحصیل میکنه، سفارت استرالیا فقط آیلتس قبول میکنه

سلام. از دوستان کسی میدونه برای دانشگاه UTS برای بورس باید جدا اپلای کرد؟ من ادمیشن دارم . مسئول ادمیشن هم بهم گفت لازم نیست برای بورس اقدام کنم. اتوماتیک در نظر گرفته میشم ولی در دصفحه بورسها ددلاینی نوشته برای بورسها که یکم شک کردم.
    اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل پرستاری از یکی از دانشگاه های تیپ 1 هستم. معدلم 18 هست. 2تا مقاله تو مجله ی پاپ مد به چاپ رسوندم. احتمالا تا سال دیگه یه اختراع به ثبت برسونم. زبانم هم خوبه ولی هنوز برای گرفتن مدرک اقدام نکردم. الان دارم کارهای سربازیم رو انجام میدم. میخوام بعد از سربازی پذیرش بگیرم و از ایران خارج بشم. چون شنیدم وضعیت پرستاری تو استرالیا خوبه یکی از گزینه هام این کشوره
    توان مالیم جوری نیست که بتونم با هزینه ی خودم اونجا تحصیل کنم. با دانشگاه سیدنی که مکاتبه کردم گفت برای هر نیمسال حدود 35میلیون هزینه داره. بنابراین میخوام تا اونجایی که میشه از فول بورس استفاده کنم.
    اما چون اصلا با این مسایل آشنایی ندارم اگه امکانش هست راهنماییم کنین:
    1- اصلا برای شروع باید چه کاری انجام بدم؟
    2- کدوم دانشگاه ها با توجه به شرایط من شانس بیشتری برای پذیرش دارن؟
    3- حدودا هزینه ی ماهیانه اونجا غیر از تحصیل چقدر هست؟
    4- آیا امکانش هست که همزمان با تحصیل و بعد از گذروندن RN کار کرد؟
    5- به نظر شما بین تافل و ایلتس کدوم راحت تره و اونجا بیشتر کاربرد داره؟

از همتون ممنونم

Junior Member

سلام دوستان
    وقت بخیر

من اپلیکیشنم در یکی از دانشگاههای استرالیا در حال بررسی هست. تازگی GRE امتحان دادم و نمرم نسبتا خوب شد (315). به نظرتون اگه ایمیل بزنم و بگم GRE رو هم به پروندم اضافه کنند تاثیر مثبت داره؟ توی ریپورت نمره GRE هم اسم دانشگاههای از امریکا که واسشون ارسال کردم هست، این که تاثیر منفی نمیزاره؟؟؟
    ببخشید سوال رو در قسمت شانس گرفتن پذیرش هم پرسیدم ولی انگار اونجا خلوته.

ممنون میشم اگه دوستان باتجربه سریعتر پاسخ بدن چون فک کنم بزودی پروندم بررسی میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)