صفحه 13 از 158 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام
    یه استاد اگر که ابراز علاقمندی به همکاری با شما بکنه توی گرفتن اسکالرشیپ هم میتونه صاحب نظر باشه و واست اعمال نفوذ کنه؟

کلا تعلق گرفتن یا نگرفتن اسکالرشیپ چه جوری بررسی میشه؟ منظورم رو بخوام واضحتر بگم اینه که اگر دانشگاه یه مقدار پول داشته باشه که به عنوان اسکالرشیپ بده و دانشجوهایی که لیاقتشون بیشتره برن با یه استاد، اون موقع سر بقیه استادا بی کلاه میمونه؟ اینو اگه لطف کنید بهم بگید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan65 نمایش پست ها
    سلام
    یه استاد اگر که ابراز علاقمندی به همکاری با شما بکنه توی گرفتن اسکالرشیپ هم میتونه صاحب نظر باشه و واست اعمال نفوذ کنه؟

کلا تعلق گرفتن یا نگرفتن اسکالرشیپ چه جوری بررسی میشه؟ منظورم رو بخوام واضحتر بگم اینه که اگر دانشگاه یه مقدار پول داشته باشه که به عنوان اسکالرشیپ بده و دانشجوهایی که لیاقتشون بیشتره برن با یه استاد، اون موقع سر بقیه استادا بی کلاه میمونه؟ اینو اگه لطف کنید بهم بگید
    دوست گرامی در دانشگاه های استرالیا عوامل زیر در اعطای بورس به داوظلب در هنگام ارزیابی مد نظر قرار می گیردهمه این درجه بندی ها بر اساس تجربه اپلای چند ساله خودم می باشد ولی در سایت های دانشگاه های استرالیا هم می توانید همین مطالب را با درصدهایی تقریبا معادل زیر پیدا کنید)
    1- معدل لیسانس با درجه اهمیت بین 30 تا 50%
    2- معدل فوق با درجه اهمیتی معادل 10 تا 20 %
    3- داشتن رزومه پژوهشی = مقاله ای اس ای + .... با درجه اهمیتی تقریبی بین 20 تا 30%
    4- توصیه نامه های شما = درجه اهمیتی بین 5 تا 10%
    5- وجود سوپروایزر و تایید ایشان در مورد توانایی شما = درجه اهمیت 5 تا 10% (البته اگر سوپروایزر نداشته باشید که اصلا شانس ندارید مگر گروه برای شما کسی را پیدا کند)
    6- از همه مهمتر نظر شورای ارزیابی داوطلبان می باشد که نهایتا تصمیم می گیرند چه کسی بورس شود. درجه اهمیتی بین 40 تا 90%

این مواردی را که گفتم حاصل تجربه اپلای و پذیرشهای مختلفی هست که بنده در دانشگاه های استرالیا بدست اوردم ! امیدوارم مفید واقع شود
    جهت کسب اطلاعات بیشتر پست زیر بنده را بخوانید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1154405
    ویرایش توسط Saaaaam : June 28th, 2013 در ساعت 01:03 PM دلیل: مستند کردن پست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Senior Member

سام عزیز میبخشید یک استادی از دانشگاه New England بدون اینکه پروپوزالی بخواد فقط با دیدن رزومه گفته که سریعتر اپلای کن! البته زمینه کاریش خیلی به کارای قبلی من شباهت داره. گفته تو هر مرحله ای از کارات منو در جریان بذار! آخه بدون پروپوزال چطور قبول کرده؟!

دوم اینکه برای اپلای این دانشگاه، title page و editorial boardمقالات و میخواد، اونم تائید شده!
    Certified copies of the title page and list of Editorial Board Members for research publications you have produced
    من دو تا از مقالات ISI ام تازه اکسپت شده، در این صورت باید چیکار کنم؟ بخصوص در مورد list of Editorial Board Members ؟
    آخه این مقالات و کجا ببرم تائید کنم؟!!
    میشه به جای اینکارا، یک کپی از مقالات و فرستاد؟
    در ضمن مقالات علمی-پژوهشی داخلی رو هم باید اضافه کرد؟ اصلا تاثیری داره؟

هیچ جایی هم نتونستم میزان application fee رو پیدا کنم.
    و اینکه آیا اپلیکیشن این دانشگاه کاملا آن لاینه یا باید در مراحل بعدی Hard Copy هم فرستاده شه؟
    میبخشید اینقدر میپرسم! من در مورد استرالیا کاملا مبتدی ام.
    واقعا ممنونم
    ویرایش توسط baharsama : June 28th, 2013 در ساعت 04:50 PM

Senior Member

ببخشید یه سوال دیگه. تو دانشگاه های کانادا ما فقط اسم و مشخصات اساتید و وارد میکردیم و اونها خودشون ایمیل میزدن برای recommendation
    در مورد این دانشگاه اینطور نیست؟ آخه یک فرمی تو سایت بود (referees report) گفته پرش کنید یعنی ما باید بدیم به اساتیدمون. خودشون نمیفرستن؟
    بازم مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Clough نمایش پست ها
    سلام

متشکر از راهنماییت. این استاده ایرانی بود باهاش حرف میزدم میگفت به نظر من بهت ادمیشن میدن گفت یک میل رسمی بزن به من که میخوای با من کار کنی که من فوروارد کنم واسه سنتر به عنوان اینکه من میخوام تو رو به عنوان دانشجو بگیرم .پس استاد هیچکارست؟))بعد شما فاند میخواستی ریجکت شدی یا اصلا همون اول بهت ادمیشن هم ندادن؟
    مرسی
    دوست عزیز مورد دوست قبلی در مورد شما لزوما صدق نمیکنه. من هم معدل لیسانسم کم و ارشدم بالا بودو از 6 دانشگاه در آمریکا که گروه تصمیم میگیره اوکی گرفتم که دو تاش با فانده

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsama نمایش پست ها
    سام عزیز میبخشید یک استادی از دانشگاه New England بدون اینکه پروپوزالی بخواد فقط با دیدن رزومه گفته که سریعتر اپلای کن! البته زمینه کاریش خیلی به کارای قبلی من شباهت داره. گفته تو هر مرحله ای از کارات منو در جریان بذار! آخه بدون پروپوزال چطور قبول کرده؟!

دوم اینکه برای اپلای این دانشگاه، title page و editorial boardمقالات و میخواد، اونم تائید شده!
    Certified copies of the title page and list of Editorial Board Members for research publications you have produced
    من دو تا از مقالات ISI ام تازه اکسپت شده، در این صورت باید چیکار کنم؟ بخصوص در مورد list of Editorial Board Members ؟
    آخه این مقالات و کجا ببرم تائید کنم؟!!
    میشه به جای اینکارا، یک کپی از مقالات و فرستاد؟
    در ضمن مقالات علمی-پژوهشی داخلی رو هم باید اضافه کرد؟ اصلا تاثیری داره؟

هیچ جایی هم نتونستم میزان application fee رو پیدا کنم.
    و اینکه آیا اپلیکیشن این دانشگاه کاملا آن لاینه یا باید در مراحل بعدی Hard Copy هم فرستاده شه؟
    میبخشید اینقدر میپرسم! من در مورد استرالیا کاملا مبتدی ام.
    واقعا ممنونم
    ببخشید یه سوال دیگه. تو دانشگاه های کانادا ما فقط اسم و مشخصات اساتید و وارد میکردیم و اونها خودشون ایمیل میزدن برای recommendation
    در مورد این دانشگاه اینطور نیست؟ آخه یک فرمی تو سایت بود (referees report) گفته پرش کنید یعنی ما باید بدیم به اساتیدمون. خودشون نمیفرستن؟
    بازم مرسی
    من هم این دانشگاه اپلای کردم راند قبلی اسکالرشیپ متاسفانه استاد ترکیه ای دانشگاه چون مدارکم دیر جور شد راند قبل از آن یکی را برداشته بود الان دوباره دارم برای این دانشگاه با یه استاد چینی که جور شده اپلای می کنم! این را نوشتم که بدونی کامل در جریان اپلای این دانشگاه هستم!
    در مورد پاسخ به سوالات شما:
    1- برای اپلای در این دانشگاه حتما باید پروپوزال موقع اپلای سابمیت کنی فقط نکته جالب اینجاست که من فهمیدم استاد شمای کلی پروپوزالت را به پسنده اوکی میده! احتمال 90% استادی که می گی چون زمینه کاری شما را از طریق رزومه مطالعه کرده از شما خوشش اومده و فرض کرده میتونی پروپوزالی بنویسی قابل قبول! پس به نظر من این قسمت اوکی هستی
    2- در مورد مطلب دوم شما من یک فایل ورد درست کردم به اینصورت :
    1. Title: ”How ......................)”
    Author Maaaam and Saaaaaam
    Publication date January, 2011
    Journal name International Journal of XXXXXXXXXXXXX
    Volume/ Issue 3(1)
    Pages 253-261
    Publisher vvvvvvvvvvv LLC
    ISSN Print ISSN 2xxxx-4nnn, Online ISSN 2hfghhghghg
    Indexed in Master Journal List (ISI-Thomson Reuters), ZentralBlatt MATH (Springer-Verlag), Academic Search Complete (EBSCO), Ulrich's Periodicals Directory (ProQuest), Index Copernicus international, Scholar (Google Cooperation), Genamics (Journal Seek), Periodicos (CAPes), Scirus, (Elsevier) ,Linguist (ILIT), Mendeley
    Corresponding Author Maaaaaaaam
    JEL Classification E60, E22
    Cited by -------------

Editorial Board
    Mahmud Kerimov, National Academy of Sciences (Azerbaijan)
    Arif Mekhtiyev, High Attestation Commission (Azerbaijan)
    Isa Habibbayli , Nakhchivan State University (Azerbaijan)
    Fikret Aliyev , Baku State University (Azerbaijan)
    Rasim Alguliyev , National Academy of Sciences (Azerbaijan)
    Michael F. Shaughnessy, Eastern New Mexico University (USA)
    Manuel Alberto M. Ferreira, ISCTE-Lisbon University Institute (Portugal)
    Marina Andrade, ISCTE-Lisbon University Institute (Portugal)
    Sarwoko Mangkoedihardjo, Tenth of November Institute of Technology (Indonesia)
    3- من همه مقالاتم را نوشتم به صورت بالا چه داخلی چه خارجی چه کنفرانس و ..........
    4- اپلیکشن فی نداره راند قبلی ایمیل باید میزدی راستش چون الان دارم پروپوزالم را به روز می کنم چک نکردم ایمیلی هست یا باید انلاین اپلای کنیم. استرالیا بجز چند دانشگاه بقیه دانشگاه ها انلاین هستند
    5-ریکام این دانشگاه فایل ورد بود باید به استاد بدی یا پرینت کند و پر کنه یا داخلش تایپ کنند بعد ایمیل دانشگاهی خودش توصیه نامه را بصورت اسکن شده با امضا یا فایل ورد بفرستند ولی از بس استادای ما زبانشون عالیه خودت بنویسی بدی استاد تایید کنه میل بزنه بهتره
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    من هم این دانشگاه اپلای کردم راند قبلی اسکالرشیپ متاسفانه استاد ترکیه ای دانشگاه چون مدارکم دیر جور شد راند قبل از آن یکی را برداشته بود الان دوباره دارم برای این دانشگاه با یه استاد چینی که جور شده اپلای می کنم! این را نوشتم که بدونی کامل در جریان اپلای این دانشگاه هستم!
    در مورد پاسخ به سوالات شما:
    1- برای اپلای در این دانشگاه حتما باید پروپوزال موقع اپلای سابمیت کنی فقط نکته جالب اینجاست که من فهمیدم استاد شمای کلی پروپوزالت را به پسنده اوکی میده! احتمال 90% استادی که می گی چون زمینه کاری شما را از طریق رزومه مطالعه کرده از شما خوشش اومده و فرض کرده میتونی پروپوزالی بنویسی قابل قبول! پس به نظر من این قسمت اوکی هستی
    2- در مورد مطلب دوم شما من یک فایل ورد درست کردم به اینصورت :
    1. Title: ”How ......................)”
    Author Maaaam and Saaaaaam
    Publication date January, 2011
    Journal name International Journal of XXXXXXXXXXXXX
    Volume/ Issue 3(1)
    Pages 253-261
    Publisher vvvvvvvvvvv LLC
    ISSN Print ISSN 2xxxx-4nnn, Online ISSN 2hfghhghghg
    Indexed in Master Journal List (ISI-Thomson Reuters), ZentralBlatt MATH (Springer-Verlag), Academic Search Complete (EBSCO), Ulrich's Periodicals Directory (ProQuest), Index Copernicus international, Scholar (Google Cooperation), Genamics (Journal Seek), Periodicos (CAPes), Scirus, (Elsevier) ,Linguist (ILIT), Mendeley
    Corresponding Author Maaaaaaaam
    JEL Classification E60, E22
    Cited by -------------

Editorial Board
    Mahmud Kerimov, National Academy of Sciences (Azerbaijan)
    Arif Mekhtiyev, High Attestation Commission (Azerbaijan)
    Isa Habibbayli , Nakhchivan State University (Azerbaijan)
    Fikret Aliyev , Baku State University (Azerbaijan)
    Rasim Alguliyev , National Academy of Sciences (Azerbaijan)
    Michael F. Shaughnessy, Eastern New Mexico University (USA)
    Manuel Alberto M. Ferreira, ISCTE-Lisbon University Institute (Portugal)
    Marina Andrade, ISCTE-Lisbon University Institute (Portugal)
    Sarwoko Mangkoedihardjo, Tenth of November Institute of Technology (Indonesia)
    3- من همه مقالاتم را نوشتم به صورت بالا چه داخلی چه خارجی چه کنفرانس و ..........
    4- اپلیکشن فی نداره راند قبلی ایمیل باید میزدی راستش چون الان دارم پروپوزالم را به روز می کنم چک نکردم ایمیلی هست یا باید انلاین اپلای کنیم. استرالیا بجز چند دانشگاه بقیه دانشگاه ها انلاین هستند
    5-ریکام این دانشگاه فایل ورد بود باید به استاد بدی یا پرینت کند و پر کنه یا داخلش تایپ کنند بعد ایمیل دانشگاهی خودش توصیه نامه را بصورت اسکن شده با امضا یا فایل ورد بفرستند ولی از بس استادای ما زبانشون عالیه خودت بنویسی بدی استاد تایید کنه میل بزنه بهتره
    واقعا ممنونم دوست عزیز. ایشالا کارتون درست شه.
    مقالات اکسپتی رو چطور بنویسم؟ ببخشید این editorial board رو دقیقا از کجا دیدید نوشتید؟
    راستی در مورد certify کردن لیست مقالاتمون باید چیکار کنیم؟ خیلی عجیبه! خوب مدارک تحصیلی رو میشه تائید کرد ولی آخه این مقالات و باید چطور تائید کرد؟
    چقدر دنگ و فگ داره این دانشگاه های استرالیا! کانادا خیلی راحت تر بود
    خیلی ممنونم از راهنمائی هاتون

ApplyAbroad Superstar

واقعا ممنونم دوست عزیز. ایشالا کارتون درست شه.
    مقالات اکسپتی رو چطور بنویسم؟ ببخشید این editorial board رو دقیقا از کجا دیدید نوشتید؟
    راستی در مورد certify کردن لیست مقالاتمون باید چیکار کنیم؟ خیلی عجیبه! خوب مدارک تحصیلی رو میشه تائید کرد ولی آخه این مقالات و باید چطور تائید کرد؟
    چقدر دنگ و فگ داره این دانشگاه های استرالیا! کانادا خیلی راحت تر بود
    خیلی ممنونم از راهنمائی هاتون
    در مورد سوالات جدید شما:
    1- در قسمت Publication Date در جدول بالا من بجای تاریخ چاپ اگر مقاله پذیرفته شده بود برای چاپ می نوشتم Accepted و اگر در مرحله داوری بود می نوشتم Under-review
    2- من مقالات چاپ شدم و مقالات پذیرفته شدم + نامه پذیرش یا در مرحله داوری بودن مقاله را همراه این فرمی که خودم درست کرده بودم فرستادم یادم هست 30 تا فایل فقط مقاله هام بود و این فایل که جمعا شد 31 فایل که طی دو ایمیل فرستادم برای دانشگاه بجز یک ایمیل جدا که رزومه و .....بود
    3- کار سختی نیست اپلای این دانشگاه فقط من تا بحال نشنیدم ایرانی اینجا بورس شده باشه با اینکه در سیدنی هست برام عجیبه ایرانی ها اینجا را کشف نکردن! یا استرالیایی ها دانشجو های ایرانی را!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    در مورد سوالات جدید شما:
    1- در قسمت Publication Date در جدول بالا من بجای تاریخ چاپ اگر مقاله پذیرفته شده بود برای چاپ می نوشتم Accepted و اگر در مرحله داوری بود می نوشتم Under-review
    2- من مقالات چاپ شدم و مقالات پذیرفته شدم + نامه پذیرش یا در مرحله داوری بودن مقاله را همراه این فرمی که خودم درست کرده بودم فرستادم یادم هست 30 تا فایل فقط مقاله هام بود و این فایل که جمعا شد 31 فایل که طی دو ایمیل فرستادم برای دانشگاه بجز یک ایمیل جدا که رزومه و .....بود
    3- کار سختی نیست اپلای این دانشگاه فقط من تا بحال نشنیدم ایرانی اینجا بورس شده باشه با اینکه در سیدنی هست برام عجیبه ایرانی ها اینجا را کشف نکردن! یا استرالیایی ها دانشجو های ایرانی را!
    مرسی واقعا. یعنی مشکلی ایجاد نمیکنه کپی مقالات و بفرستیم؟ به هیچ تائیدی نیازی نیست؟ در مورد مقالات فارسی، فرستادن ابسترکت انگلیسی کفایت میکنه؟
    editorial board چطور؟ یکی از مجلات 54 تا نفر عضو editorial board هستن. واقعا لازمه همه نوشته شه؟
    ببخشید اینقدر میپرسم
    راستی مگه این دانشگاه تو آرمیدال نیست؟ زیر امضای استادم نوشته UNE, Armidale, New South Wales
    ویرایش توسط baharsama : June 28th, 2013 در ساعت 10:37 PM

ApplyAbroad Superstar

مرسی واقعا. یعنی مشکلی ایجاد نمیکنه کپی مقالات و بفرستیم؟ به هیچ تائیدی نیازی نیست؟ در مورد مقالات فارسی، فرستادن ابسترکت انگلیسی کفایت میکنه؟
    editorial board چطور؟ یکی از مجلات 54 تا نفر عضو editorial board هستن. واقعا لازمه همه نوشته شه؟
    ببخشید اینقدر میپرسم
    راستی مگه این دانشگاه تو آرمیدال نیست؟ زیر امضای استادم نوشته UNE, Armidale, New South Wales
    پاسخ سوالات شما:
    1- من فایل پی دی اف مقاله ای که چاپ شده بود و مجلات در سایتشون اپلود می کنند و یا فایل اکسپت مقاله که مجلات بهم بصورت نامه رسمی با مهر و امضا دادن و یا مقالات سابمیت نامه ای که مجله می دهد که گواهی می شود......... را برای دانشگاه فرستادم البته اگر گواهی فارسی بود داده بودم دارالترجمه بعد ترجمه ان را اسکن کردم
    2-ادیتوریال بورد والا منم یکمی شو می زدم راست می گی نمیشه 500 نفر اسم را ذکر کرد من گلچین می کردم
    3-گوگل مپ را ببین ایالت نیوساوت ولزه و نزدیک سیدنی
    https://maps.google.com/maps?q=UNE,+...ed=0CAoQ_AUoAg

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)