صفحه 140 از 158 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

سلام

با توجه به معدل هاتون UNSW و سیدنی شانس خوبی دارین برای سایر G8 ها داشتن مقالات بیشتر میتونه شانستون رو افزایش بده، تو دانشگاه های غیر G8 هم میتونین منتهی بستگی داره به رقبای دیگه. نمره زبان ایلتس و تافل فقط مینیمم کافیه برا استرالیا و GRE امتیازی نداره و الزامی هم نیست داشتنش. فقط برای تافل هر دانشگاه نمرات اوورال و اسکیل های متفاوتی رو میخوان مثلا ادلاید 79 میخواد با رایتینگ 24 اما موناش 79 با رایتینگ 21. در مورد ایلتس هم اکثرا اوورال 6.5 با حداقل 6 در هر اسکیل اما در بعضی جاها رایتینگ و اسپیکینگ رو 6.5 باید باشه. باید هر دانشگاه رو ببینید چه نمره ای میخوان. البته رشته ارشد شما معماری انرژی هست که بنظرم باید با اساتیدی که مکاتبه میکنید اگر خواستین پروپوزال تهیه کنین طوری باشه که تو حیطه تحریم ها وارد نشه چون پروپوزال ها باید بره یه ارگانی تایید شه برای بعضی کشور ها منجمله ایران. استرالیا هم مثل امریکا به موضوعاتی که به انرژی، نفت، هسته ایی و شیمی مربوط باشه حساس هستن.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه دولتی شهرستان + مهندسی معماری + 18.31، شش ترم آخر 19 به بالا
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه دولتی شهرستان + معماری انرژی + 19.08
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) :ندارم ، اما حدودا تافل :100
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing : ندارم اما حدودا 310
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) (قید کردن ISI بودن مقاله به ارزیابی بهتر کمک می کند) : یک مقاله isi با if :1.8 اما نویسنده سوم هستم . و سه کنفرانس
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : تدریس 1 سال
    ۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش : دانشگاههای استرالیا با رنک متوسط و نسبتا خوب / فول فاند میخوام

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoreline نمایش پست ها
    سلام

با توجه به معدل هاتون UNSW و سیدنی شانس خوبی دارین برای سایر G8 ها داشتن مقالات بیشتر میتونه شانستون رو افزایش بده، تو دانشگاه های غیر G8 هم میتونین منتهی بستگی داره به رقبای دیگه. نمره زبان ایلتس و تافل فقط مینیمم کافیه برا استرالیا و GRE امتیازی نداره و الزامی هم نیست داشتنش. فقط برای تافل هر دانشگاه نمرات اوورال و اسکیل های متفاوتی رو میخوان مثلا ادلاید 79 میخواد با رایتینگ 24 اما موناش 79 با رایتینگ 21. در مورد ایلتس هم اکثرا اوورال 6.5 با حداقل 6 در هر اسکیل اما در بعضی جاها رایتینگ و اسپیکینگ رو 6.5 باید باشه. باید هر دانشگاه رو ببینید چه نمره ای میخوان. البته رشته ارشد شما معماری انرژی هست که بنظرم باید با اساتیدی که مکاتبه میکنید اگر خواستین پروپوزال تهیه کنین طوری باشه که تو حیطه تحریم ها وارد نشه چون پروپوزال ها باید بره یه ارگانی تایید شه برای بعضی کشور ها منجمله ایران. استرالیا هم مثل امریکا به موضوعاتی که به انرژی، نفت، هسته ایی و شیمی مربوط باشه حساس هستن.

موفق باشید

سپاس از پاسختون
    به نظرتون با توجه به رزومم میتونم فول فاند دریافت کنم ؟
    و این که به نظر شما شرایط کاری استرالیا برای رشته معماری خوب هست که بعد از تحصیل اونجا مضغول به کار بشم؟

G8 رو متوجه نشدم چی هست

Junior Member

G8 هشت دانشگاه برتر استراليا هستن تحت عنوان جي هشت شناخته ميشن، رقابت تو اين هشت دانشگاه بالاتر هست نسبت به غير جي هشت ها، در مورد اينكه ميتونين فاند بگيرين يا نه اينو اينجا كسي نميتونه تضمين كنه، به عوامل زيادي بستگي داره مثل تعداد بورس هر دانشگاه، رقبايي كه شما خواهيد داشت و شانس. بازار كار معماري رو بنده اطلاعي ازش ندارم راستش، بهتره از بچه هايي كه الان اونجا هستن سوال كنين.

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    سپاس از پاسختون
    به نظرتون با توجه به رزومم میتونم فول فاند دریافت کنم ؟
    و این که به نظر شما شرایط کاری استرالیا برای رشته معماری خوب هست که بعد از تحصیل اونجا مضغول به کار بشم؟

G8 رو متوجه نشدم چی هست

Junior Member

دوستان من از دانشگاه Murdoch University اوکی استاد رو برای اپلای گرفتم. با توجه به اینکه رنکینگ این دانشگاه حدود 500عه، ارزش داره برای دکتری این دانشگاه برم؟ بیشتر نگران آینده کاریش هستم که اگه بخام استرالیا بمونم ایا رنکینگ دانشگاهی که ازش فارغ التحصیل شدم توی پیدا کردن کار مهمه هست یا نه.
    ممنون میشم از راهنمایی تون

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

سلام دوستان..

دو تا سوال داشتم. به دو تا از استادای یه دانشگاه (Curtin) ایمیل زدم و هردو مایل بودن. البته هرکدوم از دو دانشکده متفاوت (علوم انسانی- بیزینس) هستن. سوال اینه که میشه دو بار اپلای کرد؟ با پروپوزال مشابه
    سوال بعدی اینه که من کارشناسی و ارشد مهندسی صنایع خوندم. اگه مدرک دکترا رو از دانشکده انسانی بگیرم برای بعد از فارغ التحصیلی (کار- ادامه تحصیل) مشکل پیش میاد (با توجه به اینکه زمینه کاریم در دکترا مشابه مقالات دوران لیسانس و ارشد هست)؟

Junior Member

سلام و خسته نباشید. من میخوام برای بورس دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند اقدام کنم. چند تا سوال برام مطرح شده. ممنون میشم ج بدین:
    1. اینکه میگن پایان نامه باید 25 درصد باشه. من 2 واحد سمینار داشتم و 6 واحد پایان نامه و 24 واحد درس. الان من شامل 25 درصد نمیشم؟
    2. من از قبل یک پروپوزال نوشتم ولی در راستای کار استادی که قراره به عنوان سوپروایزر اسمشو بنویسم نیست. الان باید با استاد مکاتبه کنم تا بم موضوع بده؟
    3. من نمره آیلتسم تا 26 سپتامبر امسال وقت داره. آیا ممکنه بخاطر اون فاند منو ندن؟
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zese1366 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. من میخوام برای بورس دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند اقدام کنم. چند تا سوال برام مطرح شده. ممنون میشم ج بدین:
    1. اینکه میگن پایان نامه باید 25 درصد باشه. من 2 واحد سمینار داشتم و 6 واحد پایان نامه و 24 واحد درس. الان من شامل 25 درصد نمیشم؟
    2. من از قبل یک پروپوزال نوشتم ولی در راستای کار استادی که قراره به عنوان سوپروایزر اسمشو بنویسم نیست. الان باید با استاد مکاتبه کنم تا بم موضوع بده؟
    3. من نمره آیلتسم تا 26 سپتامبر امسال وقت داره. آیا ممکنه بخاطر اون فاند منو ندن؟
    با تشکر
    سلام..
    1- چرا شامل میشید. 8/32=25%
    2- اگه موضوع خیلی اختلاف داره چرا دنبال استادی نمیگردید که زمینه کارش مشابه پروپوزالتون باشه؟ میتونید ازش بخواید که تاپیک بده (بعضیا جواب این سوال نمیدن)؛ یا اینکه طبق مقاله هاش خودتون یه پروپوزال تهیه کنید.
    3- ممکن که هست ولی بهترین راه اینه که بپرسید. ایمیلش اینه (Int.Research@uts.edu.au). معمولن زود جواب میدن. آیلس شما که تمومه، چه بخواید چه نخواید دوباره مجبورید امتحان بدید؛ چون اگه پذیرش گرفتید موقع ثبت نام ازتون آیلس میخوان. پس بهتره از الان به فکر امتحان مجدد باشید.

موفق باشید..

Junior Member

با سلام،

فکر می کنم آدرس ایمیلی که فرمودید برای دانشگاه تکنولوژی سیدنی (uts) باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..
    2- اگه موضوع خیلی اختلاف داره چرا دنبال استادی نمیگردید که زمینه کارش مشابه پروپوزالتون باشه؟ میتونید ازش بخواید که تاپیک بده (بعضیا جواب این سوال نمیدن)؛ یا اینکه طبق مقاله هاش خودتون یه پروپوزال تهیه کنید.
    3- ممکن که هست ولی بهترین راه اینه که بپرسید. ایمیلش اینه (Int.Research@uts.edu.au). معمولن زود جواب میدن. آیلس شما که تمومه، چه بخواید چه نخواید دوباره مجبورید امتحان بدید؛ چون اگه پذیرش گرفتید موقع ثبت نام ازتون آیلس میخوان. پس بهتره از الان به فکر امتحان مجدد باشید.

موفق باشید..

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sminooee نمایش پست ها
    با سلام،

فکر می کنم آدرس ایمیلی که فرمودید برای دانشگاه تکنولوژی سیدنی (uts) باشد.
    اوه آره.. اشتباه خوندم . فکر کنم ایمیل QUT این (qut.intadmission@qut.edu.au) باشه. ولی باز چک کنید.
    مهلت اپلای برای این راند اسکولارشیپ تا دو هفته دیگه (30 سپتامبر) هست. پس بجنبید..

Junior Member

ممنون از پاسختون. من دوباره دارم امتحان میدم ولی بعد سپتامبره تاریخش. یه سوال دیگه اینکه پروپوزال دو صفحه ای رو باید من موضوع جدید بدم یا کلی اشاره کنم رو موضوع؟ چون شنیدم دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند به پروپوزالایی فاند میده که برطبق سیاست دانشکده باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..

موفق باشید..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)