صفحه 145 از 158 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    سلام. خیلی ممنونم.
    شما هرلحظه که دلتون بخواد میتونید همه چی رو کنسل کنید. یعنی حتی اگه اسکالرشیپ رو اکسپت کنید و براتون COE صادر بشه. وقتی پذیرش جدید و بهتری گرفتید میتونید اون قبلی رو کنسل کنید. فقط این رو بدونید که COE در لحظه یک دونه براتون صادر میشه. یعنی اول باید دانشگاه قبلی رو کنسل کنید تا دانشگاه جدید براتون coe صادر کنه.
    اسکالرشیپ RTP که فکر میکنم همون اسکالرشیپ دولتی هست و بهترین نوع اسکالرشیپ محسوب میشه. چرا فکر میکنید براتون دردسر میشه؟ موناش هم که از بهترین دانشگاه های استرالیاس.
    ممنون از پاسختون. من بیشتر نگران این بودم که شاید از نظر آکادمیکی جنبه ی بدی داشته باشه. اگرم کنسل کنم بعد از اکسپت کردن چون برای ملبورن اینکار رو میکنم گفتم چون شاید هر دو توی یک شهر هستند، به نوعی برام بد بشه. در مورد CEO، دانشگاهی که براش ریجکت کردم بلافاصله اون رو کنسل میکنه ؟ من منظور این هم هست اگر صادر شده باشه و من قصد کنسل کردن داشته باشم، و از سوی دیگر دانشگاه دیگه برای من اقدام به صادر کردن کنه، متوجه میشه برای من پیش از این یک CEO صادر شده یا نه؟
    اما اینکه میگم دردسر بیشتر منظور برای ویزا هستش. اینکه یک اسکولارشیپ RTP رو من یک بار بگیرم اکسپت کنم و رد کنم. یعنی یه دونه رو بسووزوونم. و از اون ور هم یک CEO یک بار بیاد و کنسل بشه.
    در مورد موناش بله. بسیار دانشگاه خوبی هست و خیلی هم خوشحالم. ملبورن رو هم پذیرش دارم و جواب اسکولار دیرتر میاد. در این که هر دو دانشگاه خوب هستن شکی نیست. من تنها به دلیل استاد و موضوع ملبورن رو در اولویت بالاتری قرار دادم.
    ممنون میشم باز راهنمایی کنید.

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط TSasan نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. من بیشتر نگران این بودم که شاید از نظر آکادمیکی جنبه ی بدی داشته باشه. اگرم کنسل کنم بعد از اکسپت کردن چون برای ملبورن اینکار رو میکنم گفتم چون شاید هر دو توی یک شهر هستند، به نوعی برام بد بشه. در مورد CEO، دانشگاهی که براش ریجکت کردم بلافاصله اون رو کنسل میکنه ؟ من منظور این هم هست اگر صادر شده باشه و من قصد کنسل کردن داشته باشم، و از سوی دیگر دانشگاه دیگه برای من اقدام به صادر کردن کنه، متوجه میشه برای من پیش از این یک CEO صادر شده یا نه؟
    اما اینکه میگم دردسر بیشتر منظور برای ویزا هستش. اینکه یک اسکولارشیپ RTP رو من یک بار بگیرم اکسپت کنم و رد کنم. یعنی یه دونه رو بسووزوونم. و از اون ور هم یک CEO یک بار بیاد و کنسل بشه.
    در مورد موناش بله. بسیار دانشگاه خوبی هست و خیلی هم خوشحالم. ملبورن رو هم پذیرش دارم و جواب اسکولار دیرتر میاد. در این که هر دو دانشگاه خوب هستن شکی نیست. من تنها به دلیل استاد و موضوع ملبورن رو در اولویت بالاتری قرار دادم.
    ممنون میشم باز راهنمایی کنید.
    از این لحاظ که میفرمایید مشکلی براتون پیش نمیاد. حتی در مواردی دوستان گفتن که خود دانشگاه جدید هم میتونه coe دانشگاه قبلی رو باطل کنه و خودش یکی صادر کنه. این که دانشجوها برای دانشگاه های مختلفی اپلای میکنن یک امر طبیعی هست. تنها بدی این قضیه از لحاظ اخلاقی است خب اگر مدت زیادی از اعلام نتایج اسکالرشیپ گذشته باشه و شما بعد از اکسپت کردن، اون رو ریجکت کنید دیگه وقتی برای دانشگاه نمیمونه که اسکالرشیپ شما رو بده به یه دانشجوی دیگه. برای همین عملا اون اسکالرشیپ میسوزه! و این خب یعنی اینکه شما باعث شدی یک دانشجو فرصت گرفتن اسکالرشیپ و رفتن به اون دانشگاه رو از دست بده. (یعنی اگر زمان زیادی به شروع ترم مونده اصلا مسئله ای نیست که نگرانش باشید.)
    ولی از طرفی وقتی پروژه دانشگاه جدید برای شما خیلی جالب تر و بهتر است خب عقل میگه که بهتره برید دانشگاه جدید. مهمترین مسئله ای که باید در نظر بگیرید همون موضوع تز شماست که باید 4سال روش کار کنید.
    اینو توجه داشته باشید که برای دانشگاه مهم نیست شما از چندجای دیگه اسکالرشیپ گرفتید. ویا coe براتون قبلا صادر شده یا نه. وزارت هم اصلا فکر نمیکنم بفهمه. ولی این رو اصلا بهتره خودتون به سفارت بگید چون نکته مثبت حساب میشه. یعنی توی gte حتما بگید که برای دانشگاه های ملبورن و موناش اپلای کردید و از هردو پذیرش و اسکالرشیپ گرفتید. ولی به فلان دلیل ترجیه میدید برید ملبورن. این نکته هم سطح علمی بالای شما رو میرسونه و هم اینکه این دو دانشگاه شما رو از لحاظ تحریمی چک کردن و مشکلی نداشتید. پس سفارت راحتتر و سریع تر کیس شما رو بررسی میکنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

سلام.. خواستم یه بخش تجربه ای که از اپلای چند دانشگاه استرالیا بدست آوردم در اختیار دوستان بزارم. فکر کنم این میتونه بعدن توسط دوستان گسترده تر بشه و بهشون تا حد زیادی کمک کنه.

* توصیه نامه، رفرنس یا رفری (/Recommendation letter/ referee report form):

برا اپلای دانشگا های استرالیا، بعضی دانشگاه ها نیاز به رفرنس دارن و بعضی هم نمیخوان:

1- QUT: نمیخواد.
    2- RMIT: نمیخواد.
    3- UTS: نمیخواد. نکته: در فرم آنلاین اپلای، مشخصات رفری ها رو میخواد و من هم فرم رو بسختی پیدا کردم و فرستادم؛ ولی یکی از دوستان (این صفحه رو بخونید) بعد از ایمیل به دانشگاه متوجه شد که برای دانشجویان بین الملل لازم نیست.
    4- Griffith: میخواد: بصورت آنلاینه و وقتی ایمیل استاد رو وارد کنید بصورت اتوماتیک برای اساتید ایمیل فرستاده میشه. منتها این ایمیل به یکی از اساتید (دانشگاه خواجه نصیر) نمیرسید و در آخر مجبور شدیم فرم رو ایمیل کنیم. این مشکل ممکنه برای سایر دانشگاه ها هم پیش بیاد چون برای استاد دوم (دانشگاه آزاد) هم مشکل باز کردن لینک داخل ایمیل ارسالی پیش اومد.
    - طبیعیه که ایمیل اساتید باید حتمن دانشگاهی باشه.
    - فرآیند ارزیابی اپلیکیشن در Griffith وقتی شروع میشه که حداقل یه توصیه نامه فرستاده بشه. و برای داشتن شانس اسکولارشیپ حتمن دومی هم باید فرستاده بشه.

یه حدس کلی که میزنم (ممکنه درست نباشه) اینه که توصیه نامه در حالت کلی تاثیری در ارزیابی پذیرش نداره و حتی مهم نیست اون کسی که توصیه نامه میده کیه ( فکر کنم اصلن نگاه نمیکنن و برای دانشجوهای بین الملل بیشتر جنبه فرمالیته ست). برای دوستانی که مشکل توصیه نامه دارن فکر میکنم حتی یه دانشجو که ایمیل دانشگاهی داره هم میتونه کار آدمو راه بندازه..
    ---

* ایجنت (Agent):

بعضی از دانشگاه ها فرآیند ارزیابی اپلیکیشن رو منوط به Certify کردن مدارک و/یا معرفی ایجنت میدونن:

1- QUT: میخواد: بعد از اپلای ازتون میخواد که از طریق ایجنت اقدام کنید.
    2- RMIT: نمیخواد.
    3- UTS: میخواد: بعد از اپلای ازتون میخواد که از طریق ایجنت اقدام کنید.
    4- Griffith: نمیخواد.

توجه: خودتون اپلای کنید و بهیچ وجه قبل از اپلای پیش ایجنت ها نرید چون بعد از اینکه همه زحماتو کشیدید، صرفن برای اپلای ممکنه ازتون پول بگیرن. بعد از اپلای و ایمیلی که دانشگاه زد (مبنی بر معرفی ایجنت و فرستادن مدارک تایید شده از طرف ایجنت)، اونوقت میتونید از ایجنت بخواید مدارکتونو بفرسته که این کار کاملن رایگانه..
    ---

این اطلاعاتو بقیه دوستانی که در دانشگاه های دیگه استرالیا اپلای کردن میتونن اضافه و تکمیل کنن که بدرد بقیه بخوره..

Senior Member kran آواتار ها

دروود دوستان،

مشکل اصلی که در مورد استرالیا برای بسیاری از دوستان پیش آمده (یکیش خودم) اینست که رزمشون بسیار مطابقت دارد به استاد موردنظر و رزومشون هم بهتر از سایر افرادی بوده که در ادوار مختلف از اون دانشگاه پذیرش با فاند گرفته اند اما چون استاد جواب ایمیل رو نمیده (به هر دلیل) نمیتونند برای اون دانشگاه اپلای کنند. چون ظاهرا باید شما به اسم یه استادی توی اپلیکیشنت اشاره کنی. حالا من در مورد این مشکل چندتا سوال دارم.
    1- آیا میشه بدون هماهنگ کردن با استاد اسمشون رو آورد و اپلای کرد؟
    2- آیا ممکن است بدون استاد و اشاره به اسم استاد پذیرش گرفت؟ (منظورم در دانشگاههای است که اشاره شده که potential supervisor داشته باشید)

ممنون.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دروود دوستان،

مشکل اصلی که در مورد استرالیا برای بسیاری از دوستان پیش آمده (یکیش خودم) اینست که رزمشون بسیار مطابقت دارد به استاد موردنظر و رزومشون هم بهتر از سایر افرادی بوده که در ادوار مختلف از اون دانشگاه پذیرش با فاند گرفته اند اما چون استاد جواب ایمیل رو نمیده (به هر دلیل) نمیتونند برای اون دانشگاه اپلای کنند. چون ظاهرا باید شما به اسم یه استادی توی اپلیکیشنت اشاره کنی. حالا من در مورد این مشکل چندتا سوال دارم.
    2- آیا ممکن است بدون استاد و اشاره به اسم استاد پذیرش گرفت؟ (منظورم در دانشگاههای است که اشاره شده که potential supervisor داشته باشید)

ممنون.
    سلام. دقیقا نمیدونم منظورتون کدوم دانشگاه هستش. ولی در مورد مثلا دانشگاه موناش میدونم که شما حتما باید ی دعوتنامه از ی استاد داشته باشی تا تازه بتونی اپلای کنی و رزومت تو کمیته بررسی بشه. طبیعتا اگه با استادی ارتباط نگیرین و دعوتنامه نگیرین اپلای شما بی نتیجس. البته این در مورد دانشگاه موناش هستش و بقیه رو نمیدونم.

Member
    رشته و دانشگاه

دروود دوستان،

ممنون.
    سلام..

1- فکر نکنم.. خیلی دانشگاه ها حتی ازتون میخوان که PDF یه ایمیل که نشون بده استاد با شما در ارتباط بوده و علاقه مند رو موقع اپلای اتچ کنید.. در کل فکر کنم از خود استاد هم میپرسن

2- بازم بعیده..موقع اپلای باید یه سوپروایزر معرفی کنید.. فکر نکنم بدون سوپروایزر اصلن اپلای پیش بره..

در کل برای دانشکده های مهندسی لازمه که قبل اپلای با استاد هماهنگ باشید.. ولی برای اسکول بیزنس ها (School of business) نیازی به پیدا کردن استاد ندارید (اینو برای دانشگاه های g8 میدونم.. ممکنه برای همه دانشگاه ها صدق نکنه) و بجاش باید یه فرم EOI یا (Expression of Interest) پر کنید و خودشون استاد پیدا میکنن..

Junior Member

دروود دوستان،

ممنون.
    سلام دوست عزیز. همینطور که بچه ها هم میگن نه. من هم تجربه ای که از دانشگاه موناش، ملبورن، سیدنی، UNSW،آدلاید، RMIT دارم دقیقا مثل بچه هاست. شما باید موقع اپلای یک پروپوزال نوشته شده و تایید شده توسط استاد و همچنین ایمیلهات با استاد که در اون به طور صریح ازت دعوت کرده باشه که به صورت رسمی برای تحصیل دکتری زیرنظرش اپلای کنی رو آپلود کنی. تجربه ی دوستای من از دانشگاه کوئینزلند و نیوکاستل و ANU هم همین هست. بدون آپلود کردن این قایل ها اپلیکشنت اصلا بررسی نمیشه. اما این نکته رو توجه داشته باش که اگر سرچ کنی، رزومه ی خوبی داشته باشی و ایمیل بزنی مسلما در هر دانشگاه میشه یک استاد رو پیدا کرد. فراموش نکن که ایمیل ها رو خیلی قبل تر از ددلاین بزنی چون ممکنه که قبل از تو استاد به کسی اوکی بده و به همون دلیل جوابت رو نده حتی اگر رزومت بهتر باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of freiburg, english literature

سلام به همه،
    راستش نمی دونم دارم سوالم رو در گروه درستی مطرح می کنم یا نه.
    من برای دانشگاه دیکین اپلای کردم برای پی اچ دی ولی در مورد certify کردن مدارک یک مقدار گیج شدم. دانشگاه هم جواب های مبهم به من می ده. درست قبل از ثبت اپلیکیشن یک تذکر داده شده که کپی تمام مدارک باید certify بشه و با پست برای دانشگاه ارسال بشه. از طرفی من آلمانم، و دو دسته مدرک دارم: ایرانی و آلمانی. برای همین دو تا سوال دارم:
    1- آیا این certification فقط باید توسط موسسات مورد تایید دانشگاه انجام بشه؟ اگر آره من به هر موسسه ای این جا تو آلمان زنگ زدم میگن باید حتماً از طریق ما اپلای کنی تا برات certify کنیم و تازه مدارک ایرانیت هم نمی تونیم کاری بکنیم.
    2- من از دانشگاه تهران یک کپی برابر اصل مدرک لیسانس رو گرفتم، ولی خب مُهری که برای این موضوع روش زدن فارسیه، این الان certification محسوب میشه یا چی؟
    به طور کلی کسی تجربه deal کردن با دو سری مدرک از دو کشور متفاوت رو اگر داره ممنون میشم با من در میون بذاره

نقل قول نوشته اصلی توسط rahilz نمایش پست ها
    سلام به همه،
    من برای دانشگاه دیکین اپلای کردم برای پی اچ دی ولی در مورد certify کردن مدارک یک مقدار گیج شدم. دانشگاه هم جواب های مبهم به من می ده. درست قبل از ثبت اپلیکیشن یک تذکر داده شده که کپی تمام مدارک باید certify بشه و با پست برای دانشگاه ارسال بشه. از طرفی من آلمانم، و دو دسته مدرک دارم: ایرانی و آلمانی. برای همین دو تا سوال دارم:
    1- آیا این certification فقط باید توسط موسسات مورد تایید دانشگاه انجام بشه؟ اگر آره من به هر موسسه ای این جا تو آلمان زنگ زدم میگن باید حتماً از طریق ما اپلای کنی تا برات certify کنیم و تازه مدارک ایرانیت هم نمی تونیم کاری بکنیم.
    2- من از دانشگاه تهران یک کپی برابر اصل مدرک لیسانس رو گرفتم، ولی خب مُهری که برای این موضوع روش زدن فارسیه، این الان certification محسوب میشه یا چی؟
    به طور کلی کسی تجربه deal کردن با دو سری مدرک از دو کشور متفاوت رو اگر داره ممنون میشم با من در میون بذاره
    سلام
    شما از طریق Agent های استرالیا در آلمان دارید اقدام میکنید؟
    مدارک ایرانتون که مسلما ترجمه رسمی شده و مهرهای لازم رو داره... مدارک فارسیتون رو بردین Agent یا مدارک ترجمه رسمی شده رو؟

دوستان میگفتن Agent هایی که در ایران هستن بدون هزینه مدارک رو تایید میکنن و ارسال میکنن واسه دانشگاه مقصد. این رو به Agent گفتین که من خودم مراحل اپلای رو انجام میدم و فقط تایید و ارسالش رو ازتون میخوام؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahilz نمایش پست ها
    سلام به همه،
    اول از همه، (فکر کنم، مطمئن نیستم) معمولن در پروسه اپلای لازم نیست مدارک پست بشن. ایمیل کافیه. در ایمیلی که از RMIT برا من اومده بود بصورت تمپلت نوشته بودن که باید مدارکو پست کنید ولی بعد از پرسیدن این قضیه جواب دادن که در این مرحله لازم نیست و اون جمله "باید پست کنید" تمپلت بوده

1- بله فقط موسسات مورد تایید میتونن certify کنن.
    2- نه اون که مهر برابر اصله.

پروسه روبرو شدن با دو نوع مدرک با زبان های متفاوت فرقی با یه زبان نداره. در هر صورت، ابتدا شما باید کلیه مدارک (فارسی و آلمانی) رو به انگلیسی ترجمه کنید و مهر رسمی (دارالترجمه + ناتی/ دادگستری-وزارت خارجه) بزنید. در مرحله بعد میتونید برید پیش ایجنت ها و ازشون بخواید براتون certify کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)