صفحه 150 از 158 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1574

موضوع: نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    بدون مقاله با معدل کارشناسی که فرمودین امکان بورس شدن بسیار بسیار پایینه.
    دلیل اینکه نمیگم غیر ممکنه این هستش که من کلا این کلمه رو استفاده نمیکنم به این راحتی.

موفق باشین
    توصیه تون برای من چیه؟
    بنده کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه تبریز دارم با معدل 16.40 که البته حدود 5 سال پیش گرفتم و بنا به دلایلی مجبور بودم برم سربازی و بعدش دنبال کار باشم بخاطر همین رو مقاله و زبان کار نکردم.
    به نظرتون اگه دوسال زمان بذارم و زبان و رزومه رو تقویت کنم میتونم امید داشته باشم؟ اینم بگم که بعد 2 سال سنم میشه 34!!
    حالا اصرام به استرالیا نیست و نیم نگاهی هم به آمریکا و کانادا هم دارم ولی اطلاعات کافی ندارم و میخوام یه دوست راهنماییم کنه که کجا به صلاحه و امکانپذیرتر هست؟
    این مسائل سنی و گپ تحصیلی و روزمه ناکافی و نامناسب عذابم میده و انگیزم رو میگیره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

دوست عزيز دانشگاه هاي استراليا براشون اصلا سن مهم نيست اگر يه نگاهي به وب سايت دانشجويان دكتري دانشگاها بندازين هستن دانشجويان دكتري بالاي 50 سال، در مورد گپ تحصيلي هم دانشگاه مسأله اي نداره، هستن از همين ايران تو يكي از دانشگاه هاي G8 با ١١ سال گپ بعد از ارشد الان دكتري دارن ميخونه، فقط سفارت ممكنه براش سوال باشه كه اين مدت گپ رو چكار ميكردين، اگر كار ميكردين خوب گواهي شو ارائه ميدين و تمام، منظور دوستمون اينه كه استراليا يا مقاله بايد داشته باشين يا معدل هاتون بالا باشه اما شما ميتونين اپلاي كنين اگر استادي بهتون اكي داده و شانستون رو امتحان كنين و به موارد حاشيه اي كار نداشته باشين. ضمنا نمره زبان مينيمم هر دانشگاه رو هم بايد داشته باشين.

در مورد كانادا و امريكا تو فروم اون كشورها اين سوال رو بپرسين
    موفق باشين

نقل قول نوشته اصلی توسط fbaceh نمایش پست ها
    توصیه تون برای من چیه؟
    بنده کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه تبریز دارم با معدل 16.40 که البته حدود 5 سال پیش گرفتم و بنا به دلایلی مجبور بودم برم سربازی و بعدش دنبال کار باشم بخاطر همین رو مقاله و زبان کار نکردم.
    به نظرتون اگه دوسال زمان بذارم و زبان و رزومه رو تقویت کنم میتونم امید داشته باشم؟ اینم بگم که بعد 2 سال سنم میشه 34!!
    حالا اصرام به استرالیا نیست و نیم نگاهی هم به آمریکا و کانادا هم دارم ولی اطلاعات کافی ندارم و میخوام یه دوست راهنماییم کنه که کجا به صلاحه و امکانپذیرتر هست؟
    این مسائل سنی و گپ تحصیلی و روزمه ناکافی و نامناسب عذابم میده و انگیزم رو میگیره.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

سلام
    من از نحوه اپلای برای استرالیا چیزی نمیدونم. آیا لینکی هست که ددلاین و نحوه اپلای کردن رو کامل توضیح داده باشه؟ مثلا من آمریکا و کانادا رو میدونم چطوری هست و ددلاین دستم هست. میخوام تو یک لینکی یا یک فایل ورد یا پی دی اف، همه چیز رو نوشته باشه. آیا تو این فروم هست همچنین چیزی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    سلام
    من از نحوه اپلای برای استرالیا چیزی نمیدونم. آیا لینکی هست که ددلاین و نحوه اپلای کردن رو کامل توضیح داده باشه؟ مثلا من آمریکا و کانادا رو میدونم چطوری هست و ددلاین دستم هست. میخوام تو یک لینکی یا یک فایل ورد یا پی دی اف، همه چیز رو نوشته باشه. آیا تو این فروم هست همچنین چیزی؟
    سلام..

دانشگاه به دانشگاه ددلاین ها فرق داره. استرالیا یه راند اصلی داره که بیشتر اسکولارشیپ ها در اون راند به دانشجوها تعلق میگیره و فاند دانشجویان بین المللی (شامل ما ایرانی ها) عمدتن در این راند هست. زمانش از حدودای آگوست شروع میشه تا آخر اکتبر. برای هر دانشگاه باید به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید.

بجز این، برخی دانشگاه ها (مثل دانشگاه های g8 و RMIT و UTs و یکی دو تای دیگه تا جایی که اطلاع دارم) بیشتر از یک راند اسکولارشیپ دارن ولی خب اسکولارشیپ ها محدوده.

موقع جستجو در سایت دانشگاه: نکته مهم اینه که در طول سال و بدون محدودیت میشه برای یک درس اپلای کرد و ددلاین خاصی به اون صورت نداره؛ ددلاین اصلی که باید دقت کرد مربوط به اسکولارشیپ های مربوط به دانشجوهای بین المللی هست که نیاز به توجه داره (RTP و IPRS).
    ---

نحوه اپلای:

برای رشته های فنی: تماس با استاد و گرفتن اوکی--> اپلای قبل از ددلاین اسکولارشیپ
    برای رشته های مدیریتی (Business school) در دانشگاه های g8: پر کردن فرم EOI---> ایمیل دانشکده که بهتون اجازه اپلای میده---> اپلای قبل از ددلاین اسکولارشیپ

اپلای هم یا خودتون انجام میدید یا بعضی دانشگاه ها ازتون میخوان از طریق ایجنت انجام بدید. در این صورت، مدارک رو می برید پیش یکی از ایجنت های مورد تایید دانشگاه (که تو خود سایتشون زده) و بصورت رایگان انجام میدید..

موفق باشید..

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگر در مورد شانسم در کل برای فاند و این که ایا میتونم موازی با ارشد فاند و پزیرش بگیرم نظر بدید.

در حقیقت من میخوام بدونم ایا در حال که دارم سال اخرم رو برای مستر سپری میکنم و هنوز مدرک کارشناسی ارشدم رو نگرفتم ایا برای بورس های موجود در دانشگاههای استرالیا الیجبل هستم یا این که اون ها به کسانی بورس میدن که مدرک فارق التحصیلیشون توی دستشون باشه?

کانشناسی ازاد نجف اباد
    معدل۱۷.۵کل و ۱۸.۵ دوسال اخر
    از تز کارشناسیم دو تا مقاله isi تو ژرنال های خفن (ای اف ۴ و ۵ )چاپ کردم و دوتا کنفرانس هم بود که استادم رفت. هر دو به زبان انگلیسی ولی یکیش تو ایران. دو تا کنفرانسیه و یکی از یورنال ها اسمم نفر دوم هست و استادم نفر اول هست ولی ژورنال دیگه اسمم نفر اول. (کلا این مهمه استاد اول باشه یا دانشجو؟ اخه چکار کنیم وقتی استادا اسمشون رو اول میزنن؟)

ارشد کره دانشگاه رنک ۱۰۰ جهان دانشکده مکانیکش رنک ۵۰ جهان
    هنوز از کارم مقاله در نیومده ولی اکتبر یه کنفرانس میرم چین و حداقل یه ژورنال هم تا همون اکتبر سابمیت شده دارم(یعنی تا اون وقت که بخوام رسما برای دانشگاه و اسکولارشیپ اقدام کنم تو رزومم یه مقاله ی دیگه سابمیت شده و احتمالا هنوز چاپ نشده مضاف بر یک کنفرانس) دارم که هر جفتشون نفر اول خواهم بود. معدل اینجام هم ۴ از ۴.۵ هست که میشه ۳.۷ امریکا یا ۹۰ درصد یا a
    تافل قبلیم ۹۴ هست و متاسفانه با ریدینگ ۱۹ (این نمره ریدینگ مینیمم رو ارضا میکنه؟ یا مشکل ساز هست؟)
    ممنون میشم راهنمایی کنید معدلم

Junior Member

سلام دوستان ي سوال خيلي مهم

اگه همزمان سه يا دوتا استاد از دانشگاههاي مختلف بهمون اوكي بدن (توي استراليا)
    ميشه براي همشون اپلاي كرد؟!

بعدا براي اقدام براي مثلا اسكولارشيپ دانشگاه بعدي خواستيم اقدام كنيم مشكل پيش نمياره؟!
    براي award مثلا بخوايم اپلاي كنيم و قبلش دو جا ديگه توي استراليا هم اپلاي كرده باشيم مشكلي پيش نميارع؟؟؟

Junior Member

سلام

من میخوام برای یک پوزیشن دکتری در استرالیا اقدام کنم که دوتا گزینه کاور لتر و response to key selection criteria میخواد. من چندتا سوال دارم:

1. من ازین پوزیشن اطلاعی نداشتم که یکی از استادای همون دانشگاه که من قبلا بش ایمیل داده بودم برام زد که من یک پوزیشن خالی گذاشتم تو سایت و اگه دوست داری برای این پوزیشن اقدام کن. الان من تو کاور لترم اینو بنویسم؟ یا اینکه فقط بعد از اپلای به استاد خبر بدم که من اپلای کردم.

2. شما میدونید برای response to key selection criteria چکار باید بکنم؟

باتشکر

دوستان سلام

ميدونم اينجا نبايد سوالم رو ميپرسيدم ولي ممنون ميشم راهنماييم كنيد
    با اين شرايط شانس گرفتن پذيرش و فاند چقدر هستش

دانشگاه کارشناسی :امیرکبیر
    معدل کارشناسی :14.46
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی :مهندسی پلیمر
    دانشگاه کارشناسی ارشد :معدل کارشناسی ارشد :رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران/معدل 17.80/ مهندسی پلیمر(بایو)
    تعداد مقالات :3تا کنفرانس بین المللی/٤ مقاله ISI با ايمپكت هاي ٥.٢ نفر دوم،ايمپكت ٢ نفر اول و نفر چهارم، ايمپكت ١.٥ اسم پنجم)
    تعداد توصیه نامه :3-4
    سابقه کار :ندارم
    سابقه دریافت بورس :بورس برای دوره کاراموزی 2ماهه از آلمان داشتم از موسسه DAAD
    تالیف و یا ترجمه کتاب : يه بوک چپتر توی مجله تیلور دارم
    نمره زبان انگلیسی :آيلتس6.5
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست : دانشگاه های تاپ و رشته مربوط به مهندسی پلیمر و بایو
    اسکلارشیپ مد نظرتون :فول فاند

Junior Member

دوستان سلام،
    من ارشد آمار دارم ولی میخوام واسه یه ارشد دیگه تو استرالیا اقدام کنم. دوتا سوال دارم:
    سوال اولم اینه که پروسه اپلای واسه ارشد چطوریه؟ یعنی نیاز نیست با یه استاد مکاتبه کنیم؟ فقط مدارک را باید به دانشگاه مورد نظر بفرستیم؟
    سوال دوم هم اینه که ایا واسه هر رشته دیگه ای میتونم اپلای کنم یا حتما باید مرتبط با رشته لیسانسم باشه؟

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh98 نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    من ارشد آمار دارم ولی میخوام واسه یه ارشد دیگه تو استرالیا اقدام کنم. دوتا سوال دارم:
    سوال اولم اینه که پروسه اپلای واسه ارشد چطوریه؟ یعنی نیاز نیست با یه استاد مکاتبه کنیم؟ فقط مدارک را باید به دانشگاه مورد نظر بفرستیم؟
    سوال دوم هم اینه که ایا واسه هر رشته دیگه ای میتونم اپلای کنم یا حتما باید مرتبط با رشته لیسانسم باشه؟
    سلام
    ارشد اینجا به دو شکل هست مثل همه جای دنیا. یه ارشد ریسرچ بیس داره و یه ارشد کورس بیس. شما اگه کورس بیس رو بخوای اقدام کنی نیازی به استاد نداری و مستقیم باید اپلای کنی. ولی برای ارشد ریسرچ محور باید استاد پیدا کنید.
    در مورد رشته هم نه. اصلا نیازی نیست که ارتباطی داشته باشن. از طرفی باید رشته ای که میخواید بخونید با اونی که ارشدش رو خوندید متفاوت باشه. وگرنه خیلی بعیده بهتون ویزا بدن. باید رشته متفاوتی رو اقدام کنید ولی ارتباط هم داشته باشه با رشته الانتون که بشه توجیه کرد چرا میخواید ارشد دوباره بخونید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)